Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Sta se krije iza odluke Demokratske fronte da ne ucestvuje u formiranju vlade Federacije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

    Sve zavisi od pozicije sa koje se gleda i vrednovanja koja su u covjeka ili usadjena ili (rijedje) stecena...
    Grci su izmislili demokratiju, ali su svi imali kuci robove koji su radili za njih, dok su oni demokratisali...

    Puno se ovde prica o tzv realpolitici, kao ono, "tako je, jebi ga"... Realpolitika je samo konvencija, izmisljotina ljudskog uma, i da je odrziva vjerovatno bi i danas bili u feudalizmu i robovlasnistvu, ili pak u kamenom dobu...
    Ali kad vec pricamo u tim terminima, ne mogu a ne primjetiti nesto. Nazivati pojedince ustasama, a tek cijele narode, je vise nego smijesno... Na kraju krajeva (obrati paznju na prvu recenicu) rijec "ustasa" je za nekoga "dobra" za nekoga "losa". U razlicitim glavama, budi razlicite osjecaje i reakcije.
    Ali eto, sve neki realpojmovi ovuda, pa jedan takav je i Sud u Hagu. I on spada u tu realnu politiku... Sta da covjek sa malo obrazovanja, prosjecno uskih pogleda na svijet, ogranicen sredinom i svojim mogucnostima misli o pojedincu i narodu u sljedecem slucaju... Politicke vodje, stranacki lideri a nadasve duhovne vodje jednog te istog naroda docekuju osudjenog ratnog zlocinca kao heroja po njegovom izlasku iz zatvora.
    Nekako tu, prestaje prica o realpolitici, a trebala bi poceti prica o vrijednostima i osnovama na kojima stojimo.
Brutalno recheno ... Nama treba drugi Tito. Bez ozira shto ga svi , ama bash svi, svrstavaju u tiranina koji je ubijao svoj narod. Pobogu brate pa niko od nas nebi osto.

03-06-2015 19:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja ne mislim da se ista krije.Sda i Hdz su bez njih samih sve vec dogovorili,ali im Df kontrirai ne igra takve igre kakvi oni igraju zadnjih 20 i kusur godina.Umjesto da vidimo ko je stvarno problem gledamo u pogresne strane.

03-08-2015 19:37 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
alfons
SexNepoznat

Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najgolemija su mi magistrova "predavanja" o vrijednosti Nine Raspudica i ostalih kretena na datom prostoru. Taj covjek /magistar/ nije nasao svoj put u zivotu jer nije znao, pretpostavljam da se sad trazi u "hrvatstvu". Steta, mogao je mnogo vise uciniti na sebi!

03-13-2015 11:19 alfons is offline Posalji email za alfons Pregledaj poruke od alfons Dodaj alfons u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E jebo ga.
Baš ti pogledah dosadašnji višegodišnji opus: 90% ruže na sjeæanja, i 10% opleti po Viribusu.
I sad valjda ja doš'o na red.
Bola: ÈITAJ ŠTO JA PIŠEM, A NE ŠTO DRUGI O MENI PIŠU.

___________________________________________________________________

    03-13-2015 13:41 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Magistar,

    Podsjecas me na Zgembu Adislica:

      https://www.youtube.com/watch?v=JW2BgHtxbcI


    BOLAN, kad ces vec jednom reci da su ustase i cetnici izvrsili agresiju u BiH i to je to. Istina je jedna, a ti se izvlacis na nekakve lazi i sam se zapetljas u njima.

    21.gif

    03-13-2015 18:19 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Magistar,

    Evo ti jos jedan snimak jer si mozda ti na tom snimku. Interesantan je snimak jer ga prvi put vidim na netu...neki ustasa snimao pa se mogu prepoznati neki bojovnici "heroji".

      https://www.youtube.com/watch?v=vU__D1P9tnI


    "Premotaj" na 17:30 odakle pocinje, kako bojovnici gadjaju vojne ciljeve (zgrade u Zaliku) i onda prikazuje bojovnike junake kako jurisaju na praznu zgradu (Vranicu) i pozivaju na predaju a unutra nikoga.

    21.gif

    03-13-2015 18:27 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Aha, tako znaèi.
    Evo i ja imam tvoju fotografiju. Šta æemo sad 01.gif

    ___________________________________________________________________

      03-13-2015 19:32 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kratak ovaj oluk, slabo majstor uradio, zapljuskuje fasadu, kad pada kiša

      ___________________________________________________________________

        03-13-2015 21:15 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I ne bio kratak kad se majstor bavi iskljuèivo prouèavanjem povijesnih dogaðaja od prije 20 godina...a što voda pada po fasadi, koga briga.

        ___________________________________________________________________

          03-13-2015 21:40 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

            I ne bio kratak kad se majstor bavi iskljuèivo prouèavanjem povijesnih dogaðaja od prije 20 godina...a što voda pada po fasadi, koga briga.



          Problem je u tome majstore sto ti i 20 godina nakon rata podrzavas agresiju i zlocince. Kako cemo tako u eUropu? 14.gif

          03-13-2015 22:00 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          Magistar Magistar is a Male
          moforaja




          Poruka: 2667

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od REALISTA:

                citat od Magistar:

              I ne bio kratak kad se majstor bavi iskljuèivo prouèavanjem povijesnih dogaðaja od prije 20 godina...a što voda pada po fasadi, koga briga.



            Problem je u tome majstore sto ti i 20 godina nakon rata podrzavas agresiju i zlocince. Kako cemo tako u eUropu? 14.gif

          Problem je što ti stalno vegaš prièu o tome.
          Evo da otvorimo temu o kalemljenju bijelih murvi u donjem toku Bune, ti bi i tu opet opleo o ustašama, bojovnicima, fašistima i antifašistima i ostalim šupljim nafaizima 29.gif

          ___________________________________________________________________

            03-13-2015 22:06 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            i ti magistar kada se pojavis probudis nostalgiju kod clanova! 19.gif

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            03-13-2015 22:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Magistar Magistar is a Male
            moforaja




            Poruka: 2667

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ma kakva nostalgija, Realista je takav. Godinama ovo radi, a ja godinama ignoriram. I uvijek na pocetku.

            ___________________________________________________________________

              03-13-2015 23:30 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
              REALISTA REALISTA is a Male
              samo sto nisam


              Poruka: 1375
              Location: Bosna i Hercegovina

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Magistar:

                    citat od REALISTA:

                      citat od Magistar:

                    I ne bio kratak kad se majstor bavi iskljuèivo prouèavanjem povijesnih dogaðaja od prije 20 godina...a što voda pada po fasadi, koga briga.



                  Problem je u tome majstore sto ti i 20 godina nakon rata podrzavas agresiju i zlocince. Kako cemo tako u eUropu? 14.gif

                Problem je što ti stalno vegaš prièu o tome.
                Evo da otvorimo temu o kalemljenju bijelih murvi u donjem toku Bune, ti bi i tu opet opleo o ustašama, bojovnicima, fašistima i antifašistima i ostalim šupljim nafaizima 29.gif



              Sta cu bolan VEGATI...VEGEBUNDO! 14.gif

              03-13-2015 23:33 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
              Haidar
              SexNepoznat



              Poruka: 338

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Magistar:

                    citat od REALISTA:

                      citat od Magistar:

                    I ne bio kratak kad se majstor bavi iskljuèivo prouèavanjem povijesnih dogaðaja od prije 20 godina...a što voda pada po fasadi, koga briga.



                  Problem je u tome majstore sto ti i 20 godina nakon rata podrzavas agresiju i zlocince. Kako cemo tako u eUropu? 14.gif

                Problem je što ti stalno vegaš prièu o tome.
                Evo da otvorimo temu o kalemljenju bijelih murvi u donjem toku Bune, ti bi i tu opet opleo o ustašama, bojovnicima, fašistima i antifašistima i ostalim šupljim nafaizima 29.gif


              U toj zemlji nikada napredka.. U ljudima nikada napredka...
              Onaj sto se smatra zrtvom, vapi za "pravdom" ili cak malo priznanje od dzelata, mozda cak i izvinjenje (nedajboze)...
              A opet onaj sto je u toj prici dzelat, nece da se okrece nazad, da nesto prizna ili da mu se nesto dokaze, a jos najmanje da se izvine (nedajboze).
              I naravno da smo uvijek na pocetku...
              I tako je i u Mo i u Varesu i u Fojnici, Sarajevu...................
              Svi hoce da Wili Brant dodje, a niko nece da bude Wili...
              Neki bi i opstu amneziju zagovarali, samo da se vise ne prica o tome...
              Mozda, kad bi se iskreno jednom popricalo, bi se i prestalo poslje toga pricati....

              03-17-2015 10:22 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
              abraxas abraxas is a Male
              moforaja




              Poruka: 6999
              Location: Jazzbina Abraxas

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Dvadesetak godina kasnije:
              Politièar: Nisam kriv, samo sam uradio što je htio narod...
              Vojnik: Ja sam samo izvršavao naredjenja....
              Glas naroda: Bili smo zavedeni...

              Mnogo ranije:
              M.Gorki: Teško je biti èovjek

              03-17-2015 11:17 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
              refleksija refleksija is a Female
              moforaja




              Poruka: 3364
              Location: dark side

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od abraxas:

                Dvadesetak godina kasnije:
                Politièar: Nisam kriv, samo sam uradio što je htio narod...
                Vojnik: Ja sam samo izvršavao naredjenja....
                Glas naroda: Bili smo zavedeni...

                Mnogo ranije:
                M.Gorki: Teško je biti èovjek


              uh....prejako...daleko najbolji komentar...kratko,jasno,istinito...sve cinjenice u par slova 10.gif

              ___________________________________________________________________


                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                03-17-2015 12:52 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                REALISTA REALISTA is a Male
                samo sto nisam


                Poruka: 1375
                Location: Bosna i Hercegovina

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Magistar:

                  Ma kakva nostalgija, Realista je takav. Godinama ovo radi, a ja godinama ignoriram. I uvijek na pocetku.



                Ti ignoRiras SUZIVOT sa drugim narodima 21.gif

                Samo se ti nadaj, ali dzaba ti je trubiti na Rondou za TRECI, jer ga nece nikad biti 21.gif

                03-17-2015 23:50 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
                Magistar Magistar is a Male
                moforaja




                Poruka: 2667

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Svakako neæe biti treæi (tv kanal), ali ni ti sigurno neæeš nikada dobiti islamski kalifat kojem se nadaš.
                Moraš se pomiriti s realnošæu 21.gif

                ___________________________________________________________________

                  03-18-2015 00:00 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                  Stari Grad Stari Grad is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 10597
                  Location: iza zvijezde

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Bio je Gorki itekako u pravu... i ne samo on...
                  ... neko drugi...
                  1872.
                  "U burnim, nesigurnim ili prijelaznim razdobljima posvuda se i uvijek pojavljuju razlièiti nitkovi. Taj ološ koji postoji u svakom društvu ispliva na površinu i kad se pojavi, onda ne samo što nema nikakva cilja, nego nema èak ni mrvièka neke ideje u glavi, veæ samo zraèi, kako najbolje zna i umije, nemirom i nestrpljenjem. Meðutim, taj ološ, a da on toga sam i nije svjestan, gotovo uvijek uhvati u šake grupica "naprednih", koji djeluju u skladu s odreðenim ciljem, i ona upravlja svim tim ljudima onako kako im se sviða ako se sluèajno i u njoj ne naðe pravih pravcatih idiota, što se takoðer èesto dogaða."


                  -

                  ___________________________________________________________________
                  ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
                  on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

                    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
                  ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
                  ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
                  .. dosta je vise i tebe i tvoje
                    tiranije
                  ...

                  03-18-2015 00:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
                  Stranica (14): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com