Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Sto vise ucim sve manje znam » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Sto vise ucim sve manje znam Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad mi je bilo 20, mislio sam da sam najpametniji na svijetu...
Negdje oko 33 godine, pogledao sam iza sebe i shvatio koja sam budala bio u dvadesetim...
Sada kad sam u cetrdesetim i pogledam na tridesete, vidim koja sam budala i tada bio, i sta sam fulao, koje sam gluposti pravio...
Sve me to neodoljivo podsjeca da sam i danas, u ranim cetrdesetim dobar komad budale...
Ali bar se tjesim da se svake godine okrenem nazad i kazem, e jesi bio glup....

Kako je kod vas?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-22-2015 16:00 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fino... i mi ostali te kao takvog vidimo... ako si to pitao... 13.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-22-2015 17:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
aidan03 aidan03 is a Male
ne more meda


Poruka: 27
Location: Londra - Starmo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicno Gandalf! 10.gif
Vrlo cesto sam isto pomislio, samo sto za razliku od tebe nikad nisam mislio da sam najpametniji na svijetu.
Jedini razlog sto to nisam pomislio je moj stariji buraz koji me cesto volio pocastiti sa "ne seri glupane, sta ti pametujes"
Lijepa je to osobina kad covjek moze prepoznati i shvatiti svoje greske a jos veca da radi na njima i bude bolji i za sebe i za sve oko sebe

Super tema
10.gif

___________________________________________________________________
Lovi ribu Ahmete Sabo........

03-24-2015 14:44 aidan03 is offline Pregledaj poruke od aidan03 Dodaj aidan03 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne zalim za propustenim shansama a cestokonstatujem da sam mogao i bolje
tacno se zamislim i shvatim kako sam bio glup i mogao sam to bolje
boze moj sta se moze nek je zdravlja sve ce biti dobro 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-24-2015 20:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

RE: Sto vise ucim sve manje znam Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Kad mi je bilo 20, mislio sam da sam najpametniji na svijetu...
    Negdje oko 33 godine, pogledao sam iza sebe i shvatio koja sam budala bio u dvadesetim...
    Sada kad sam u cetrdesetim i pogledam na tridesete, vidim koja sam budala i tada bio, i sta sam fulao, koje sam gluposti pravio...
    Sve me to neodoljivo podsjeca da sam i danas, u ranim cetrdesetim dobar komad budale...
    Ali bar se tjesim da se svake godine okrenem nazad i kazem, e jesi bio glup....

    Kako je kod vas?


apsolutno se slazem. ali to je sve normalno i pozitivno ...

covjek prosiruje vidike dok je ziv, osim ako je zaosto u razvoju.
sve ide svojim tokom ..... ljudi nisu givikti.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-25-2015 18:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR
pokretac teme Thread Started by gandalf

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisu ljudi, ali sta kazes o neljudima...?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-25-2015 22:59 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR
pokretac teme Thread Started by gandalf

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od aidan03:

    odlicno Gandalf! 10.gif
    Vrlo cesto sam isto pomislio, samo sto za razliku od tebe nikad nisam mislio da sam najpametniji na svijetu.
    Jedini razlog sto to nisam pomislio je moj stariji buraz koji me cesto volio pocastiti sa "ne seri glupane, sta ti pametujes"
    Lijepa je to osobina kad covjek moze prepoznati i shvatiti svoje greske a jos veca da radi na njima i bude bolji i za sebe i za sve oko sebe

    Super tema
    10.gif

Bilo je malo vise figurativno o onome da sam mislio da sam najpametniji, jer kako sam tada mogao spoznati svijet?.. Ali negdje osjecam da ljudi zakoce u svojim osjecanjima, sjecanjima, razmisljanjima, i drze se njih kao pijan rakije....
Nije se lako odvojiti od sebe, i vidjeti stvari onakve kakve su, u onoj mjeri u kojoj nam je to dozvoljeno ili omoguceno...
Imao sam divne ucitelje kroz zivot, iako ih nisam tada takvim gledao, ali kad jednom covjek shvati da nije svoj, onda pocne da se vraca sam sebi...
Hvala svim mojim uciteljima, a narocito jednom....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-25-2015 23:35 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
aidan03 aidan03 is a Male
ne more meda


Poruka: 27
Location: Londra - Starmo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

gandalf

Shvatio sam te u potpunosti nego sam htio malo sheretski da se ukljucim u razgovor i podrzim tvoju misao i iskrenost.
Mislim da svak od nas nailazi na ucitelje zivota skoro svaki dan u raznoraznim oblicima............samo ih treba prepoznati, skontat i prihvatiti nauceno
a onda lagano poceti to nauceno primjenjivati u zivotu pa mozda neko drugi nesto nauci kad nas slucajno sretne .....i sve tako ukrug

___________________________________________________________________
Lovi ribu Ahmete Sabo........

03-26-2015 14:06 aidan03 is offline Pregledaj poruke od aidan03 Dodaj aidan03 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR
pokretac teme Thread Started by gandalf

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od aidan03:

    gandalf

    Shvatio sam te u potpunosti nego sam htio malo sheretski da se ukljucim u razgovor i podrzim tvoju misao i iskrenost.
    Mislim da svak od nas nailazi na ucitelje zivota skoro svaki dan u raznoraznim oblicima............samo ih treba prepoznati, skontat i prihvatiti nauceno
    a onda lagano poceti to nauceno primjenjivati u zivotu pa mozda neko drugi nesto nauci kad nas slucajno sretne .....i sve tako ukrug

Bas tako nekako... Ko sto Edo Majka rece, nije dovoljno znati, treba to i primjenit.
Gledam neke starije ljude od mene, i jednostavno ne vidim razliku na njima sada i od prije recimo 25 godina...
Ne mislim da su losi ili dobri, sta god to da znacilo, vec se jednostavno nisu pomakli s mjesta u svojim glavama...
Malo je zalosno, ali opet to je samo moja percepcija...
Najzalosnije je kad ljudi pate, a nista ne mijenjaju u svojim glavama da ne bi patili... Ne mislim na fizioloske probleme, vec mentalne...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-26-2015 20:52 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od aidan03:

      gandalf

      Shvatio sam te u potpunosti nego sam htio malo sheretski da se ukljucim u razgovor i podrzim tvoju misao i iskrenost.
      Mislim da svak od nas nailazi na ucitelje zivota skoro svaki dan u raznoraznim oblicima............samo ih treba prepoznati, skontat i prihvatiti nauceno
      a onda lagano poceti to nauceno primjenjivati u zivotu pa mozda neko drugi nesto nauci kad nas slucajno sretne .....i sve tako ukrug

    Bas tako nekako... Ko sto Edo Majka rece, nije dovoljno znati, treba to i primjenit.
    Gledam neke starije ljude od mene, i jednostavno ne vidim razliku na njima sada i od prije recimo 25 godina...
    Ne mislim da su losi ili dobri, sta god to da znacilo, vec se jednostavno nisu pomakli s mjesta u svojim glavama...
    Malo je zalosno, ali opet to je samo moja percepcija...
    Najzalosnije je kad ljudi pate, a nista ne mijenjaju u svojim glavama da ne bi patili... Ne mislim na fizioloske probleme, vec mentalne...
Veoma dobro zapazanje. Ono ... biche bolje a apsolutno ne pokazuju zelju ili poduzimaju neshto na boljitku. Kao da ih se to nikako ne tiche. Kao da nisu dio te stvarnosti. Ne mogu shvatiti takve ljude.

03-26-2015 20:57 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR
pokretac teme Thread Started by gandalf

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni je problem sto ih shvatam....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-26-2015 21:04 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Apatija na zivot ? Bezvoljnost na osnovu proshlosti ? Predaja ?

03-26-2015 21:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Trovanje auspuhom ? 13.gif




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-27-2015 00:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Trovanje auspuhom ? 13.gif




    -
14.gif 33.gif

03-27-2015 18:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Nisu ljudi, ali sta kazes o neljudima...?


givikti.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-30-2015 16:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta iskreno mislite o ovome?

    http://www.novihorizonti.net/kako-ce-izgledati-dedzdzalova-smrt-i-propast-i-ko-ce-ga-ubiti-i-na-kojem-mjestu-ce-umrijeti/


bajke? 30.gif

___________________________________________________________________

    10-05-2015 20:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ... za malu djecu

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-06-2015 22:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    [quote]

      citat od green:

    sta iskreno mislite o ovome?
      http://www.novihorizonti.net/kako-ce-izgledati-dedzdzalova-smrt-i-propast-i-ko-ce-ga-ubiti-i-na-kojem-mjestu-ce-umrijeti/




    Znaci li ovo da muslimani prihvataju da se Isus rodio da bi umro pa ponovno
    "dosao" kao spasenje /Multo mi konfuzzione ova prica -nego daj objasni
    kako bi ti nama sada kao mi prvi razred i onako otvorenih usta bas kao
    zutokljunci slusamo ,tebe , ucitelja da nam ovu storiju objasnis.bezzeze.

    10-07-2015 02:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nikad nisam pomislila da sam najpametnija,vise drugacija, volim raditi na sebi, dok sam bila curetak zanimala me usporedba islam,krscanstvo,budizam itd....pa sam cesto pricala sa hodzama,fratrima, budistima hahahah (tata mislio da sam pukla)...anw...nisam voljela linearno ponasanje i ne volim ni dan danas...zelim da saznajem o svemu mnogo sto me s godinama vise opterecuje ali ne dam se....
    trenutno ucim turski (ne zbog serija, ne gledam ih)...svemircu ce biti drago garant hahahaha anw...ucimo i od mladjih i od starijih i od samih sebe :)

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      10-07-2015 09:30 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      volim raditi na sebi.....

      Pa i tata bi to radio...na tebi 02.gif

      10-07-2015 09:47 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com