Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Azil za zivotinje u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

Azil za zivotinje u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Grad Mostar , koji je zaduzen za brigu o psima i mackama lutalicama, ne vodi brigu o njima. Komos , ko bajagi, uhvati pse, registruje ih i pusti opet u grad da lutaju. Macke same lutaju i niko ih ne hvata.
Grupa mladih iz Mostara, volontera, ce pokusati da te zivotinje smjesti negdje i da vodi brigu o njima. Ja cu pomoci oko pronalazenja prostora za oko 50 pasa i 20 macaka, da imaju svoje boxove, hranu, kupanje i setanje. Tu ulazi i eventualno kastriranje , obavezna vakcinacija i cipovanje. Tu se mogu i uzeti zivotinje besplatno ako imate mjesta za njih kod sebe i htjeli bi da im pruzite bolji zivot. Ako imate neku organizaciju koja bi prihvatila ove zivotinje, pokusacemo naci sredstva za prevoz a svi imaju potrebna dokumenta za prelazak granica.
Pomozite koliko mozete jer sredstva za opremanje ovog prostora nemamo. Udruzenje "Zivotinje jer mi brinemo" je formirano u Mostaru, ima odjel u Danskoj i siri se polako po FB.
Jos informacija za par mjeseci kad se krene sa radom i tada cemo imati vise podataka...Hvala unaprijed...vas Ricina

    https://www.facebook.com/404461733055427/photos/a.404461829722084.1073741827.404461733055427/404461816388752/?type=3


    http://woobox.com/qt5drh/gallery/-9xgEWtDBHc

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-06-2015 u 12:24.

12-06-2015 10:24 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako ucestvovati u ovom projektu sa "kojom bankom " mislim onako
dati pare ima li ziro racun, adresa na koju bi se moglo obratiti.

12-06-2015 21:12 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Donacije Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za sada nista dok se ne sredi prostor i bude trebalo kupovati japiju za boxove...O tome za par mjeseci...Udruzicemo se u Mostaru da to napravimo zajedno sa nasom Teom Sose i Danskom rajom iz Mostara kao i ostalima koji zele donirati Treba nam oko 70 boxova , posude za hranu, vodu, 2 bojlera, okreciti prostoriju, popraviti sta se treba popraviti...Jos ne znamo gdje ce biti prostorije ali imaju u Zaliku neke pa cemo to probati dobiti.Poslali smo Gradonacelniku zahtjev ali je odgovoreno da nema famoznog "Gradskog vijeca" i da ne mogu pomoci.... Objavicu sve ovdje cim sredimo prostor i vidimo sta nam treba..U razgovorima sam sa jednom fabrikom hrane za pse i macke iz Bosne koji bi nam donirali nesto hrane a mi bi otvorili malu prodavnicu njihove hrane i prodavali mostarskoj raji za njihove zivotinje a nasu zaradu bi nam davali u hrani tako da ne bi trebali kupovati hranu. Veliki projekat pa cemo viditi da li ima dovoljno volontera i ljudi koji ce pomoci ovaj rad.
Hvala unaprijed...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-06-2015 22:24 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..to u zaliku meni lose zvuci ako se otvori stenara za napustene pse ,nece se moci zaspat po cjelu noc,ta mi lokacija nije bas za tu djelatnost..ja mislim da u sjevernom logoru ima puno nekih objekta ,ko sve to koristi ?tesko je je za to naci finansije ,jer ljudi konataju ima gladni dosta jos i kerove lutalice zbrinjavati .nismo mi jos na tome nivou savjesti..ja mislim da bi najbolje bilo svaku vecer nafatati desetak kerova i svezati ih ispred vlade .neka se oni brinu o njima

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-06-2015 u 22:53.

12-06-2015 22:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa gdje si vidio da pas laje kad je sit i u udobnom , a macke ,neznam, da li su ikada
nanijele ista lose nekome.
Bolje je nafatati desetak "politickih" kerova i svezat ih ispred vlade .

12-06-2015 23:20 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..laje kad osjeti macku svaki ..mace mi nisu nikada ni smetale ,cak su mi simpaticne .ne mrzim ja ni kerove jer kao mali svaka raja je imala svoga kera kojega je hrnila i pazila ..ali ovo je danas previshe i drustva ne cini nista da zbrine sve veci broj pasa lutalice..danas su psi postali briga gradjana ,zalosno

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-06-2015 u 23:35.

12-06-2015 23:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

podrzavam ideju azila ali mislim da je to neki 10 korak u rijesavanju problema s psima lutalicama

po meni prvi korak

1. zakon
2. registar pasa i generalno svih kucnih ljubimaca
3. kazne za vlasnike kucnih ljubimaca koji o istim ne vode racuna
4. kazne za nepostovanje zabrane dovodjenja pasa u parkove u kojima isti ne mogu da budu
5. kazne za vlasnike kucnih ljubimaca koji ne kupe izmet iza svojih kucnih ljubimaca kad ih izvedu u setnju

ne razumijem poentu azila ako se ove gore stavke ne rijese

jer bi se iz ovih kazni dio novca mogao izdvajati za azile, kvalitetnije uslove, vakcinisanja itd...

ovako imamo situaciju da jedna porodica nabavi psa koji je sladak, divan i krasan i kad vide da treba velika briga oko istog i da taj isti pas, gle cuda raste, samo ga izbace na ulicu....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-07-2015 10:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6998
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Psa izbace na ulicu? Kako neæe psa kad izbace dijete, ženu, cijelu obitelj. Ubiju èovjeka. Kako neæe èovjeka kad razapnu i sina Božjeg. Sve što vole razapnu. Ne samo oni. I mi to radimo. Mali Princ je rekao da ono što èovjek posvoji mora da brine o tome. Ali mi smo ljudi èudni a pogotovo na Balkanu. Oglušili smo od neprestane grmljavine topova i zavijanja vukova i pevaljki. Niti èujemo dobro, niti vidimo, niti mislimo a niti smo dobri onako sami po sebi.

    12-07-2015 11:16 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Desilo se negdje u Americi ,(to sam vec negdje pisao ) djevojka
    i momak prekinuli vezu a po zlu psic bio s njom .Frajer joj
    sutnuo psa i tako ga ubio .Tuzen je bio od djevojke i dobio je kaznu zatvora
    ,sada nisam siguran koliko ,al' nije bilo manje od godinu dana .
    Znam da ce netko reci da kad u nas ubijes covjeka ne dobijes bas toliko (u nekim "slucajevima")
    Kakva drzava ,takvi i zakoni -opet zakoni mogu biti OK a da su sudci i citav sistem
    korumpirani i onda gdje si prispio.
    Nama je najlakse reci -ah ta mi smo Balkanci -jesmo i zato nas svaka susa handri-i neka je .
    Pas i macka mogu biti zajedno to sam vidio "milion" puta al treba da se pas "odgaja".Jel' tako
    bas kao i djete .
    @vjetre -uzmi za primjer da imas kucence njemackog ovcara ili bilo koje drugo i Boza ti svaki dan dodje
    na kafu ,ko jarani, i ti svaki put nahuskaj tog svog psa na njega ,bas svaki put kad on dodje .Ma, on ce vazda na njega napadati dok je ziv -Kod mene je njemacki ovcar -sad mu je 10 god i macka od 5 ,nema teorije da joj fali dlaka sa krzna .Ona ga cak i ignorise iako joj je on k'o stariji buraz,a on u inat pojede i njenu maciju hranu.(valjda je zato ona na njega ponekad kivna).Od komsije kercici ponekad na nju stekcu ,al' "brato" (iz njemacke )izidje iz kuce i ovi se ciju/ciju odma' razbjeze.Meni to bas neki merak "studirati"onako uz kaficu, te odnose.

    12-07-2015 23:48 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..stecak ovde se radi o psima lutalicama i ja sam o tim psima prico ,ti mi sad pricas o psima i mackama koji su kucni ljubimci ..kad imas kuce bilo kojega psa i macku u kuci sigurno bi se navikli ..mozda da ja i boza sjedimo uz kafu mozda bi on razumio sta sam ja napiso odnosno reko i ne bi reagovo onako kako je reagovo ,,ja znam psa koji cjeli dan provodi sa puno macaka u svom okruzenju i kad je jedna maca umrla on je iskopo rupu u basci i zakopo je ..tako da nema veze ovo sti ti hoces da kazes ili da mi objasnis .naravno da ima i tih slucajeva o kojima ti pricas ..ali ja sam samo rekao da lokacija te stenare nije bash povoljna da bude u zaliku upravo zbog laveza pasa po noci ,ja bi volio da ona bude bilo gdje ,ako bude u zaliku mislim da ce se gradjani buniti upravo zbog toga

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-08-2015 00:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kako bolan nebio , nema veze ,pa sta ce reci Boza
    "eto vidis samo on popuje i namece svoje , i niko mu drugi nista ne moze (jer neda)da kaze ,ukaze ,obrazlozi , objasni -samo je on u pravu "-sto je odlika,naravno ,mostaraca iz juznog dijela .
    Ako je prostor adekvatno napraljen , mislim , izolacija i te trice onda se naravno niti lavez pasa a bogami niti mjaukanje macaka ,nece siriti u tihim ljetnim mostarskim nocima ,kada se samo i bezprijekorno cuje aurlikanje civilizovanih nam mostarcina,koje normalnim mostarcima ,normalno i ne smeta jer su se vec i navikli na njihovo prilagodjavanje asfaltu.
    Nego,meni je za pohvalu i sama pomisao da ce se nesto ovako pokusati napraviti a volonterima svaka cast akao sto sam i rekao ponekad bih i ja mogao novcano "pogurati" za kupovinu hrane ovim
    cetveronoznim prijateljima.
    I mi ljudi mozemo biti lutalice ,pa jos da nas neko svaki dan zajebaje , udara ,tjera, cuska ,a onda se izgubi vjera/povjerenje u ljude i eto ti ga
    " a moja ,cuvaj se onog kera ,divlji je ,hoce ujest"
    izgleda bas kao i covjek kad mu se sve ovo radi.

    PS.Kontam u Zaliku a mislim negdje u Sjevernom logoru na tu lokaciju.

    12-08-2015 01:08 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..za sjeverni logor se slazem jer tu sigurno ima objekata koji se nece josh ni za dvadeset godina koristiti za nesto bolje vec cemu danas sluzi odnosno ne sluzi ni bilo sta .tako da ta lokacija mi je prihvatljivija od lokacije koja se spominje ..za to dihtovanje i zvucne izolacije ne mislim da za takav objekat koji ti spominjes ima dovoljno novca ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-08-2015 20:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ozboiljna je to projekat iz kojega mora da stane opstina i cjeli grad ,treba tu nekome obezbjediti i plate i hranu i medicinsku zastitu tim zivotinjama ,treba ih neko i lijeciti ,pelcovati kastrirati itd itd ..ako izostane pomoc opstine tesko da ce taj projekat opstati na donacijama

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-08-2015 20:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nema mostar para da pomogne ljudima, a kamoli zivotinjama

    pogledaj samo koliko ljudi je na kazanu narodne kuhinje

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-08-2015 23:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lazu ,Mostar ima para
    a to sto su ljudi na "kazanu" je samo dokaz ne brige gradskih vlasti
    za ljude .
    Neka se redovno uplacuju porezi od radnji ,objekata koji rade u gradu i bit ce novca
    i za gladne . Sto se ne nametne na registraciju auta 10 kerma za "nesto" pa se to dadne za gradsku kuhinju a ne izmisljati tamo neke namete za ciscenje voda ,prirode i ostalih trica .
    Kome se vise prodaju jaja pod bubrege .
    I na kraju okle ti znas da Mostar nema para ,neko ti kazao , . ma daaaaaj

    12-08-2015 23:54 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dragan Èoviæ, predsjedavajuæi Predsjedništva BiH, uskoro æe se ulicama glavnog grada Bosne i Hercegovine provozati u luksuznom i skupocjenom Audiju A8. Onaj koji je kupio 2012. godine, Audi A8 W12, vjerovatno je "dotrajao". A, prije samo pola godine, govorio je da ga je sramota što se vozi u skupocjenom vozilu.

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    12-11-2015 17:38 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jos ce izjava biti od ostalih politicara u stilu
    "bas nam je zao i krivo sto moramo maslom muda mazati",al'
    narod ko narod misli "ima se moze se "posteno radili pa zaradili
    i zemlja je okrugla
    "jes al' u kurcu".

    12-11-2015 23:18 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Lazu ,Mostar ima para
      a to sto su ljudi na "kazanu" je samo dokaz ne brige gradskih vlasti
      za ljude .
      Neka se redovno uplacuju porezi od radnji ,objekata koji rade u gradu i bit ce novca
      i za gladne . Sto se ne nametne na registraciju auta 10 kerma za "nesto" pa se to dadne za gradsku kuhinju a ne izmisljati tamo neke namete za ciscenje voda ,prirode i ostalih trica .
      Kome se vise prodaju jaja pod bubrege .
      I na kraju okle ti znas da Mostar nema para ,neko ti kazao , . ma daaaaaj



    cuj odakle znam da mostar nema para. pa to znaju i ptice na grani.
    jel' ti to tvrdis da ima para? rijec je o mostaru kao oficielnoj jedinici, a ne o politicarima i lopovima. ne kontam te. valjda hoces da kaze mostar bi mogo imati para kad bi malo pametnije i postenije radili. tu se mozemo sloziti, ali da mostar ima para - nikad.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-11-2015 23:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Danas su inspektori u Mostarskim ducanima "zatekli"
    ike zatekli 70 ne prijavljenih radnika i tom prilikom
    su zatvorili (cinimise) 38 ducana .
    'tace , nemaju para da otvore samoposluge pa bi ih onda prijavili.

    Ovo su samo oni koji su "uhvaceni" po prijavama gradjana .
    E sada baci racunicu i uplatu poreza od ovih zatvorenih radnja i ko zna od kada
    rade i koliko ih jos ima -pa covjece -iamerika cijela "zivi" od malog biznisa i
    njihove love koja se uplacuje na racun gavermenta itd, itd .
    Dakle ptice ne znaju(il' si samo pit'o vrabce) da su u stvari i "obicni ljudi" uvuceni u kriminalne radnje
    po sistemu "daj sta das " a sistem ko sistem korumpiran (izgleda osim nekih inspekcija ,SIPE )
    do picke materine .
    Trenutno ovakvom Mostaru treba zavrnuti svaku pipu ne ulagati nista u njega
    ,neka uvehne
    kad je ljubi drugi a ne ja.
    I nikad ne reci -nikad.

    12-12-2015 00:23 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pare grad ima ,samo topuz ,tokmak u ruke i udri,pa ces vidjet kako se ima .
    Ovo sa olovkom i prijavama , zavrtit ce se ,povezat ce se veze i vezice pa
    Jopet Jovo/nanovo ,ista meta isto odstojanje .
    "Seljak seljaku oci ne vadi" narocito kad se nadju u urbanoj sredini -davno vidjeno
    davno,dokazano.

    12-12-2015 00:33 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com