Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Azil za zivotinje u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja znam 5 firma u Mostaru gdje radnicima uplacuju pola plate na racun a pola na crno ,to sto ide na banke za toliko se uplacuju doprinosi drzavi ,zato nema ni zdravstva ni penzije a bogami ni poreza drzavi..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-12-2015 00:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vidim ja stecak da se mi ne razumijemo.

ja sam reko da mostar nema para da pomogne ljudima, a kamoli psima.
imo para ili nemo, u svakom slucaju nisu pomogli gdje je trebalo da se pomogne.
ne ulazim u to ko gdje sta kako, I ne pravim se da sam strucnjak za mostarsku situaciju, jer nisam.

I sam si reko ne placaju se porezi. okle onda pare mostaru?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-13-2015 08:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..pare dodju iz budgeta drzave koja se zaduziva kod MMFa 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-13-2015 13:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne placa ,recimo "BINGO" tj, nedaje place taj lanac robnih kuca- samo place svojim uposlenicima ,valjda su prije trebali imati neke dozvole ,gradjevinske, radne , izdavanje mjesta na kojem ce biti radnja napravljena,itd, pa onda porezi na promet tih radnji.Da li postoje proizvodni pogoni nekih kompanija, pa onda firme koje postoje na podrucju opstine Mostar a nisu proizvodne u smislu artikala,pa oporezovati i "znanje" ustanove koje obitavaju 1%(oba Univerziteta) (neko i tu lovu unosi) i na kraju oporezovati sa 1ili 2% placu svakog zaposlenog koji radi na teritoriji opcine Mostar.
Normalno da ce se zaduzivati ,kad ova lova ide u privatne dzepove a onda se na kraju dobije da je cijela drzava prodata a u stvari se nalazi u dzepovima politicara kojih se jebe za sve a narod ko narod
stoka jal sitnog il' krupnog zuba sto ,nekim mili i nikad nezaborevljeni krivousti elpresidente rece .

12-13-2015 16:45 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro kad vec necemo raspravljati ima li Mostar pare
ili nema onda cu i ja kratak i jasan biti
"Mostar ima pare ali nece da pomogne kad treba " u nasem
slucaju rijesavanju slucaja pasa lutalica i macaka koje ne lutaju jer imaju svoj
privatni kontejner koji ce ,bojim se , imati svaki penzioner takodjer.

12-13-2015 16:50 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

posteno.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-16-2015 20:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DakleM, rijesili smo i taj "problem"
"Mostar ima pare ali supci nedaju kad treba i kome treba vec samo jamljaju i stavljaju u svoje djepove ,i daju svojoj rodbini , partijskim kolegama i onima i samo onima koji ce im valjati u nekoj buducoj buducnosti"ali qjurac pure u zivotu ima nesto sto se zove karma, a to ti je ono kad ti je nesto tesko al' niDZE onih kojima si s racunicom i interesom valjo vec su te svi odjebali i zaboravili .Takav je zivot a tako nesto ,zelim svima koji se takvim "potezima "" sluze- to da ih stigne KARMA-zivota .
Psi ,macke i svi drugi mali prijatelji bilo dlakavi, pernati ili kakvi bili vise zasluzuju da im se posveti paznje od ovih dvonoznih papkara -konkretno politicari.
Mostar mora imati jedan takav objekat u kojem bi se zbrinjavali "izgubljeni" ljubimci i davali na usvajanje uz minimalnu novcanu nadoknadu.Kako ce "grad" reagovati ??, siguran sam da ce dati pare za takav pojekt a siguran sam da ce i raja iz dijaspore siknuti koju banku.

12-17-2015 02:28 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.telegraf.rs/vesti/1910661-istraga-protiv-dodika-zbog-vile-na-dedinju-tuzilastvo-bih-pokrenulo-postupak-protiv-predsednika-republike-srpske




..evo odgovora zasto i zbog cega ima ili nema para za kuce i mace a bogami ni za narod

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-17-2015 13:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma sve je ovdje u banani.....

licno imam 10.000 KM vrijedosti gonjanja papira za kucu koju pravim....dakle toliko mi za papire treba pored toga sto sam ustetila jer imam rijesenja,urbanisticku,gradjevinsku....tu sam ustedila 5.000 KM

Eh vidjet cemo na kakve papirine ce mi otic ovih 10.000 KM 14.gif

Ceka me maraton od ko zna koliko kilometara....i savjeti pravnika, notara i ljudi u urbanizmu...gradi a poslije ces papire 14.gif ....meni sve to nelogicno....i kako cemo onda ici naprijed....

a neko izgonja te papire bez davanja ijedne markice jer tamo nekog zna itd...a ja mazlum govorim da necu da ostetim drzavu(jesam idiot)....to mi je rekao i ciko iz urbanizma ali na blazi nacin 13.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-17-2015 14:41 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja sam platio prije 15 godina 10 000 maraka za gradjevinsku dozvolu ,plus platio prikljucak vode i struje i sam kopo 100 metara za polaganje cjevi za vodu i kanalizaciju sve to me na kraju kostalo oko 20 000 maraka ..jesam li mazlum ili nisam ,vjerovatno nisam jer kuca je danas legalna i mirno spavam

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-17-2015 16:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kad se kuca kupi na "zapadu"- da li su sve vase obveze prestale poslije toga prema
    drzavi, komuni , opstini ili ima jos neka "kvaka" da se placa iako ste vlasnici
    tih kuca .
    da budem jasan i sa pitanjem :" da li poslije kupovine kuce placate tz.school district,jer to je obveza u USA, i tim novcem se placaju ,naravno,profesori.Ako su kuce "jace"onda je i taj dio placanja jaci tj.veci, a time i skole budu kvalitetnije kao i obrazovanje .Dakle budzet se i tim novcem uvecava ,za skolstvo.
    Posto ovo nije u nas ,pitam se koji i kakav "kapitalizam" mi furamo?

    12-17-2015 23:51 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kucu kad kupish na zapadu ,ja je licno nemam ali zanm pravila ..jedino sto imas obavezu je da placas porez drzavi na kucu to jest na vrijednost koju ima kuca ..kucu ne mozes prepisati djeci ,mogu naslediti kucu do odredjednog iznpsa na koji ne placaju porez .preko toga iznosa oni ponovo placaju PDV na cjeli iznos kuce ..tako da tu praksu mali broj ljudi koristi

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-17-2015 23:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ali vrijednost kuce nije uvijek ista ,sta ako ulozis u nju ,dogradis, napravis veci konfort, ulozis u nju , da li dobija na cijeni ,ili vrijednost ostaje ista . Ako si dogradio , ulozio podigao joj cijenu , kako onda da placas veci PDV -zar nije to "skakanje samom sebi u usta"kontas .Nekako mi to nema logike .

    12-18-2015 00:12 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kuce se ovde kupuju na kredit naravno kao i svuda u svjetu ,taj krediti je obicno od 20 do 25 godina zavisnosti od platezne moci i starosne dobi kupca ,posle otplate kredita ljudi se pred penziju oslobadjaju te nekretnine jer ona kasnije utice na njihova penziona primanja jer imaju nekretninu ..tako da se par godina prije odlaska u penziju prodaju te kuce i iznajmljuju kuce koje placaju pod kiriju a pare ustekaju u duseke ili podjele djeci ispod stola ne preko racuna 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-18-2015 00:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      ali vrijednost kuce nije uvijek ista ,sta ako ulozis u nju ,dogradis, napravis veci konfort, ulozis u nju , da li dobija na cijeni ,ili vrijednost ostaje ista . Ako si dogradio , ulozio podigao joj cijenu , kako onda da placas veci PDV -zar nije to "skakanje samom sebi u usta"kontas .Nekako mi to nema logike .



    ..naravno da kuca dobiva na vrijednosti ako ulozis u poboljsnaje kvaliteta kuce ,dosta ljudi ulaze u licni konfor ali to ne prijavljuju ,jer eto odma porobdzija da te za tu vrijednost oporezuju ..ako povecasjes kvadraturu moras traziti dozvolu za tu nadogradnju ,jer ovde kuce ne smije da prelazi odredjeni procenat u odnosu na zelene povrshine .recimo 500 kvadrata zemljista ne moze da imas kucu od 120 kvadrata ,ako se to uklapa onda dobijes saglasnost ,tad te porobdzije oporezuju ..ako promjenis prozor ,kuhinju podove naravno da se povecaje vrijednost ali se ta vrijednost ne isplati prijavljivati ..drzav taj razrez poreza odrejduje jednom godisnje prema trzitsu nekretnina ,na osnovu toga rasta oni dizu vrijednost te kuce pa makar ti ne ulago nista u tu kucu ..ima nashi ljudi koji prijavljuju promjenu prozora da bi sto prije vidjeli koliko su na dobitku 02.gif neda im djavo miorovat

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-18-2015 u 00:24.

    12-18-2015 00:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da bi se kuca otplatila - recimo na tih 30 godina u visini 80 000 evricica , zar ta cifra
    nije negdje oko 3X visa od stvarne cijene kuce s obzirom na kamate i staznam jos.
    Dakle ako kucu ne otplatis kako je mozes prodati i tom prilikom da zaradis ,jer je nisi
    otplatio ,ostao je dug .Ne kontam.

    12-18-2015 00:25 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    promjenio prozor ,podigao vrijednost kuci = podigao porez na kucu ???

    12-18-2015 00:27 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..obicno kuce porastu dosta vishe ,otprilike za tih tri puta koliko ti kazes za period otplate obino se otplati kuca ako imas srece da imas stalno zaposlenje ..sta ja znam meni licno ta racunica nikada nije bila jasna ,jer ulaganja koje imas na tu kucu, kamate koje placas i rizik koji imas cjeli svoj zivot i stres koji te prati zbog gubitka posla ne moze se platiti i na kraju tu kucu ne ostavljas svojoj djeci ..ali eto neki kazu da placanjem kirije bacaju pare svaki mjesec i to sto povuku na kraju kao isplati se ,

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-18-2015 00:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      promjenio prozor ,podigao vrijednost kuci = podigao porez na kucu ???



    ..naravno ,porez ide od vrijednosti nekretnine ,,promjena prozora na kuci kosta 100 OOO kr ,25 000 km

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-18-2015 00:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    znam po pricama raje koja su u USA i koji imaju kuce tj, koji su kupili kuce na kredit
    po 250 000 dolara pa puta 3 izidje 3/4 miLJona dolara ,staaaa, pa oni ih nikada nece otplatiti
    jedino sto imaju svoj mir tj,nemaju zajebanciju seljakanja ako im gazda kuce dadne otkaz inace nidje veze , jer sve sto se pokvari u kuci ,grijanje, voda, sporet, sve to oni moraju popravljati ili kupovati u
    stanovima ili kucama pod kiriju to je obaveza gazde .I jos nesto , u svojoj kuci mozes imati il' cuku(paseka po zagrebacki) ili macku a kod ovih rentanih mora biti u ugovornom listu da li ti je dopusteno imati kucnog ljubimca.

    12-18-2015 00:46 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com