Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Azil za zivotinje u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja nemam problema sa gazdama a gotovo da nema niko ko iznajmljuje stanove ili kuce ,jer gazdu nikada nisam ni vidio i neznam ko je i tako je kod vecine koji iznajmljuju.seljakanja nema ako ne pravish neke probleme komshiluku ili ako ja ne zelim da seljakam .ako se ponasah u skladu sa kucnim redom nikad neces doci u situaciju da te neko izbaci na ulicu a da ti ne ponude drugi smestaj na nekom drugom mjestu gdje gazda ima ostale stanove koje izdaje ..evo ja sam 20 godina u istom stanu i ne mislim da bi me neko trebo istjerat zbog neki gazdini razloga .,,to je tacno da cjeli inventar podljeze opravki od strane gazde ,voda struja kucanski aparati u kuhinji ,sve je njegovo .kad se pokvari dodje domar ustanovi kvar ,ako se moze popraviti dodju majstori poprave ili ti donesu novi sparet ili frizider ..radijator ako prokapi ,ventili i sve sto spada u stanu je njihova obaveza ako nisi ti to sam slomio .krecenje je moja obaveza 01.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-18-2015 01:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..stecak podjeljena su mishljnja raje koja su kupila kuci i ovi koji nisu ,sve ima svoje prednosti i mane ,sama kupovina kuce je veliki rizik za svakog covjeka u svjetu i ja ga nisam htjeo prihvatiti ,neko ce profitirat a neko ce i da izgubi na toj kupovini ,to sto ja placam kiriju i od toga necu nikada da povucem neki dinara ,ali necu ni da se sekiram ako mi pukne vodovodna cjev koju moram promjenuti ,josh ako je pukla glavna cjev pa mora da ti dodje bager i mehanizacija onda si najebo ko zuti ,moras imati pare ili se zaduzi josh para taj isti krediti koji imas za kucu da bi platio opravku ,daju banke kredite i na to ili placaj raznirazna oiguranja na kucu koja ti pokrivaju oidredjene stete

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-18-2015 01:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..to iznajmljivanje kuca i stanova kod nas ovde je regulisano zakonom i nema tu neke velike zajebancije naroda a isto tako narod ne moze zajebavat ni vlasnike kuca ili stanova koji se iznajmljuju,jer oni su pravna lica i sve sto oni napakoste onima kome iznajmljuju padaju pod udar zakona ,tako da niko nikoga ne handri po tome pitanju .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-18-2015 01:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slicno ko u nas, samo su cijene razlicite.

Moze stan/kuca kostati 100.000€ a moze i 800.000€, zavisi od mjesta stanovanja, i kvarta u kojem zivis. Taman tako nesto sto je pricao vjetar. (Golemo se i ja jednom slazem sa njim. Pardon ovo je drugi put 13.gif )

Glede hipoteke, stecak je u pravu. Zajebana stvar.
KUpis za 180.000 (realan i blizak slucaj). kredit na 40 godina. Kad se sve zavrsi, otplatio bi preko 450.000€ Ako se otplati.
Dadnu ti kredit, ali uglavnom sa zirantom. Zirant isto ima stan/kucu.
Ne platis ratu, odmah po zirantu. Banka je u stanju da delozira sve nekretnine (oba stana), sav kes od obje strane, i kasnije embargiraju plate/penzije.
Npr, nakon 20 godina ostajes duzan 140.000 (sto je duzi kredit, to je gore. Prvo kamate se placaju tek na kraju glavnica). Oduzmu oba stana. Subastiraju ih pojeftino (podobnim) za 60.000€ svaki. Ostanes bez 2 stana i jos im duzan 20.000, a uplatio u medjuvremenu preko 200.000€. Jebeno
Bolja kirija (kao vjetar)

Kako se zaradi?
prosto. Ako cijene rastu, rastu i nekretnine. Kupis za 80.000€ npr (danas, kriza, raja ne mogu placati, ostaju novo izgradjenii stanovi u vlasnistvu konstruktora itd...) Ako imas 50-60 ustedjenih onda jamis samo 20-30 kredita (to je kao srednje auto)

I onda cekas momenat.

Nakon 5-10 godina, opet skoce cijene i utopis za 150.000


Cista lova, ali jebiga




11.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

12-18-2015 09:53 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tek kakav je rizik
prnuti kad imas proljev!

12-18-2015 13:22 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..to se zove hrabrost 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-18-2015 13:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedna fina vijest za ljubitelje pasa .
Jucer sam procitao da je organizator borbe pasa u USA dobio ni manje ni vise
nego dvadeset godina zatvora .
Poslije tih dvadeset godina zabranjuje mu se iducih trideset godina , bilo kakav kontakt
sa psima .
Nesto kontarim da je ovako kaznjavati "nase" politicare koji "organizuju" stalnu napetost izmedju naroda.

03-10-2016 00:32 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eno dadose azil ratnoj TV-KERI da uredzuje nakvu Nasu teleguziju u Mostaru
Lajala kera do iznemoglosti i njeno huskanje prouzrokovalo mnoge zlocine

03-10-2016 00:54 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Šintore, vrati se !

06-07-2016 12:27 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com