Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Na mjestu sukoba osmanske i bosanske vojske, SDA slavi pobjedu osmanske vojske » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je spomen-obiljezje turskim vojnicima izginulim 1916 godine u odbrambenom ratu prilikom
invazije Engleza i saveznika na Dardanele.Tursku vojsku predvodio Ataturk i nema veze sa Otoma
nskom imperijom
Velike zrtve na obje strane,pobjedio Kemal-pasa,saveznici poodavno priznali da je to bio sasvim
nepotreban rat

03-19-2016 18:13 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E, sada ako su "saveznici" priznali da je to bio nepotreban rat ,
da li je nama sada potrebno o tome uopce ovdje
podizati prasinu il' nas netko ovdje lozi i zeli "posvadjati ",
jer svi mi iz razlicitih uglova vidimo ova desavanja a
ocito je i sam naslov(text) uzet iz kontexta cjelokupnog desavanja
i prislonjen kao podlizivanje Turcima samo zato
sto smo muslimani (slucajno) kao i oni .

a Dardaneli ,koliko me sjecanje sluzi nisu u BiH.

03-19-2016 18:27 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pitanje je kako zaustaviti lokalne vlasti po pojedinim gudurama kad se bez ikakvih problema
podizu spomenici osudzenim fasistima
Politicki predizborni Marketing ili licni ekonomski interes,vjerojatno obatroje

03-19-2016 18:49 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Ovo je spomen-obiljezje turskim vojnicima izginulim 1916 godine u odbrambenom ratu prilikom
    invazije Engleza i saveznika na Dardanele.Tursku vojsku predvodio Ataturk i nema veze sa Otoma
    nskom imperijom


izvinjavam se na uletu, ali nisi u pravu, grdno si u krivu. ima veze s Otomanskim Carstvom, turske vlasti podigle spomenik svojim borcima koji su poginuli osvajajuæi srednjovjekovni bosanski grad Kamengrad 1463. godine.

još prije dva mjeseca, npr. u Konjicu je u kino-dvorani održana "veèer pobjede na Galipolju, pobjeda islama", pod pokroviteljtvom neke turske organizacije.

prije destak dana to isto se održalo u Visokom!
zašto Konjic, zašto Visoko? pa SDA vlada u obje te kasabe!

koji qrac æemo mi slaviti Galipolje, kad su tamo ginuli iskljuèivo Turci i Sandžaklije, pokoji musliman Makedonac. ni "H" od Hercegovca,, ni "B" od Bosnaca...

___________________________________________________________________

    03-19-2016 19:00 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Procitaj gdje je Galipolje i koje su se vojske sudarile pa onda pricaj
    Nisam uopste rekao da je prilicno graditi takve spomenike po Bosni ponosnoj pa ako imas mozga
    onda procitaj i nadzi jednu jedinu neprilicnu rijec koja die u prilog toj tvojoj u dobroj mjeri
    tendencioznoj tvrdnji

    03-19-2016 19:19 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ova tema teba da se spoji sa onom o identitetu ili gubitku istog

    spoznaja da postoji problem je prvi korak koji vodi pronalaženju ili identifikaciji problema....
    kao što rekoh Bošnjaci su eutanizirani i poput zombija su
    SDA plus IZ kao dvije vodeæe sile kod Bošnjaka su kompromitovane i korumpirane,

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    03-19-2016 19:22 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..sta bi sa onim covjekom sto mu nestade benzina ispred Americke ambasade pa ga strpase u bajbokanu kao drzavnog neprijatelja br1..samo sto je slucajno imo bradu .. 02.gif i izgledo kao vehabija ..ja sam cuo da je pusten ni kriv ni duzan ..green kako nam tu vjest nisi saopstio da je covjek neduzan pusten 02.gif i da nije bio terorista a bio je musliman (balija)

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-19-2016 u 21:43.

    03-19-2016 20:21 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..sta bi sa onim covjekom sto mu nestade benzina ispred Americke ambasade pa ga strpase u bajbokanu kao drzavnog neprijatelja br1..samo sto je slucajno imo bradu .. 02.gif i izgledo kao vehabija ..ja sam cuo da je pusten ni kriv ni duzan ..green kako nam tu vjest nisi saopstio da je covjek neduzan pusten 02.gif i da nije bio terorista a bio je musliman (balija)


    ništa, odšlepali mu pezejca, dali mu za benzina i rekli haj sad kifeli i nemoj mi se vièe ovuda vozat tako bradat
    drugi put æeš dobiti metak...

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    03-19-2016 23:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana je u pravu, TKO NAS HEBE!!!!! 10.gif

    Trazili smo gledajte!!!!!


    Jesmo coravi u 100 pm 21.gif


    Ja licno nemam nista protiv Turaka (cak sam se u srednjoj zakacio sa nastavnikom istorije i nastavnicom SH nakon lektire GORSKOG VJENCA gdje je pjevano o istrazi poturica. Bilo je prije ovih pizdarija i svi smo bili titini pioniri, ali mi je tako gnusno djelovao taj gorski vjenac, da zamalo nisam izvisio)

    Glede Galipolja, ima jedan odlican film Russela Crowa (cak u filmu suruje sa Turcima a Grci su zli)

    Ko su i sta su Turci, gdje su bili i sta su radili, eto ih tamo. Tacka.

    Niko mi ne odgovori KOJI SMO MI QURAC????

    Ako smo potomci Ilira, kelta, latina, slavena, turaka, svaba i jedna velika mjesavina svega toga, neka smo.
    Ako se smatramo potomcima Turaka, onda mnogim bosancima muslimanima, i svim ostalim bosancima nemuslimanima (mjesavini, crvenim, zidovima, katolicima, pravoslanim, srbima i hrvatima) nije ista domovina nego potomcima turaka.
    I ovi prije nabrojani imaju isto pravo (ili vise) na BiH nego poturice

    Samo idu na ruku nacionalnim politikama, srba i hrvata, (i cetnika i ustasa) i jedino pravedno rjesenje je podjela, ne na 3 nego na pun qurac djelova. Ja postujem one koji se osjecaju turcima, postujem prave muslimane, ali moram da postujem i ostale.

    Slaviti pobjedu Turske vojske nad Bosanskom, od strane bosnjaka, je jos crnje i gore nego slaviti pobjede hrvatske i srpske vojske u bitkama sirom BiH.
    Jednostavno, oni su se borili za veliku srbiju i hrvatsku.
    Mi se borili za bosnu i nas predsjednik slavi poraz bosanske vojske.


    14.gif 14.gif 14.gif 14.gif 21.gif 21.gif 21.gif 14.gif 14.gif 14.gif

    Jebo lud zbunjenog. Eto vas tamo, zasluzili ste. Tana 10.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-19-2016 23:44 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..za mene su Turci to jest Turska isti okupator i osvajac kakvi su bili austrougari .po cemu bi bi bili drazi ili mrzi od austrougarske okupacije ..meni se ni po cemu ne razlikuju ,govno pa na pola presjeceno ako cemo biti realni ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-20-2016 00:58 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Eto, i kroz ovaj clanak sto ga @vetar objavi se vidi ,ascare,
      da su cetnici iz Srbije kulturniji od ovih nasih planinaca .
    Mozesh zamisliti kako bi se provela ekipa iz srbijanske TV kad bi doshla u Maochu ... sve bi ih chastili gurabijama ... ne ? Daleko od toga da opravdavam ovu srpsku chetnichku gamad.

    03-20-2016 02:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Boza:

      Ovo je spomen-obiljezje turskim vojnicima izginulim 1916 godine u odbrambenom ratu prilikom
      invazije Engleza i saveznika na Dardanele.Tursku vojsku predvodio Ataturk i nema veze sa Otoma
      nskom imperijom
      Velike zrtve na obje strane,pobjedio Kemal-pasa,saveznici poodavno priznali da je to bio sasvim
      nepotreban rat
    Tu si u pravu. Turci su bili promuchurni I pomalo puzavci za vrijeme prvog svjetskog. Naravno kasnije su tom politikom ubili 1 mil Armena. Nice .Sve u pozadini ali chvrsto. Tako su se pokazali I u drugom . Sve ispod tezge. Promuchuran narod .

    03-20-2016 02:52 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

          citat od vjetar:

        ..zbog toga sam moro postaviti onaj tekst o svecanom rucku cetnika i velicanju lika i djela Draze Mihajlovoca ..meni nije jasno kako mu svaki tekst o cetnicima promakne a ni jedan o Balijama i Vehabijama 13.gif 13.gif..sta li mu reci koju mu poruku poslati


      sad ce njemu Allter Stadt /a "prijatelj" sa foruma , da odgovori (citaj pazljivo.o.a)



    Cudilo bi me da nisi uzeo i vehabije u razmatranje ,najavih te prije nego si i sam mislio sta ces i kad ces pisati.
    I nevjeruj vise sam sebi ja cu ti sve objasniti 13.gif

    citat od prowler2
    "Mozesh zamisliti kako bi se provela ekipa iz srbijanske TV kad bi dosla u Maochu ...sve bi ih castili gurabijama...ne? Daleko od toga da opravdavam ovu srpsku chetnichku gamad".

    03-20-2016 03:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Shta jadan ne bio ??? Nekad imam utisak da si maloljetnik .

    03-20-2016 03:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Boza:

      Ovi su davno izdali pradjedove,spodobe kojih bi se duhovni vodza pravoslavnih Slavena,sveti Sava
      da uskrsne sofort odrekao
      Cinjenic je da SDA sramno suti o srednjovjekovnoj Bosni i istu pika od osmanlijskog vakta i zemana
      i da se slaze sa dusmanima Bosne vezano za partizane-antifasiste
      U najmanju ruku je cudno da se ne komentarisu oni koji su poodavno izdali domovinu svojih
      pradjedova i svakodnevno i organizirano nastoje da razbucaju bosansko-humsku zemlju
      Stecak je bio konkretan pa da ne ponavljam
      Makso nemoj sutiti,tvoji komentari su cisti,bez zadnjih namjera
    Golemo je I ovo. Shta bi se trebalo pikati ? Ti zelish da se pika prije postanka muslimana ? Ode ti malo predaleko Boza.

    03-20-2016 03:56 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kak'o je vrijeme tamo kod vas ,ima li kise ?

    03-20-2016 04:05 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ponekad. Zashto pitash? Hosh vamo ?

    03-20-2016 04:14 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      Shta jadan ne bio ??? Nekad imam utisak da si maloljetnik .



    Sigurno i on da su neki drugi punoljetni... doduše, da su samo ponekad...



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 03-20-2016 u 22:39.

    03-20-2016 10:40 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

          citat od Boza:

        Ovo je spomen-obiljezje turskim vojnicima izginulim 1916 godine u odbrambenom ratu prilikom
        invazije Engleza i saveznika na Dardanele.Tursku vojsku predvodio Ataturk i nema veze sa Otoma
        nskom imperijom
        Velike zrtve na obje strane,pobjedio Kemal-pasa,saveznici poodavno priznali da je to bio sasvim
        nepotreban rat
      Tu si u pravu. Turci su bili promuchurni I pomalo puzavci za vrijeme prvog svjetskog. Naravno kasnije su tom politikom ubili 1 mil Armena. Nice .Sve u pozadini ali chvrsto. Tako su se pokazali I u drugom . Sve ispod tezge. Promuchuran narod .


    Kako nisu... zato ih cijene i tretiraju isto kao i ostale bivše kolonijalne sile, ups. civilizovanje europske zemlje, da sad ne redamo...

      http://www.klix.ba/vijesti/svijet/holandski-parlament-odbio-odati-pocast-zrtvama-teroristickog-napada-u-ankari/160318023


    Oèekujemo more profil slika na facebook-u izblijeðenih transparentnom (providnom) Turskom zastavom, u stilu s francuskom, nakon napada u Parizu, u znak solidarnosti s žrtvama terorizma u svijetu... malo morgen, ali eto...


    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    03-20-2016 22:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako su se pokazali u II Svjetskom to im Svabe nikad nisu mogle zaboraviti
    pa je tako gradonacelnik Berlina baska bio i Turcin.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane STECAK dana 03-21-2016 u 23:31.

    03-21-2016 23:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com