Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kako mozes tako nesto rec? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ok može i da proèitaš neku Svetu knjigu i "vjeruješ"....

04-20-2016 14:06 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Kako dodješ do èinjenica nego doživljajem....



..dozivljaj je kod mene nesto drugo ..kad dazivim ambijent na kamp nou kad barcelona igra protiv reala

..cinjenice su za mene na semaforu

..greenovi postovi su na forumu kao cinjenice i tako im prilazim

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 04-20-2016 u 14:13.

04-20-2016 14:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od abraxas:

      Pa i Haidar stoji na istom stajalištu. koka



    ..Hajdar je prico o dozivljaju a ja o cinjenicama ..mozda se nismo razuimjeli



U mom svjetu je vrijedjanje nesto za sta smo sami odgovorni...
Licno, kada sam shvatio da mi rijeci (direktno upucene meni) ne mogu ama bas nista, i da ja odlucujem kako cu reagovati na iste, shvatio sam i da sam ja taj koji je odgovoran za svoje osjecaje, postupke, a ne neko drugi...

04-20-2016 14:09 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Ok može i da proèitaš neku Svetu knjigu i "vjeruješ"....




..sto se tice sveti knjiga nacito sam ih se dosta i to po desetak puta jednu te istu

..ostali knjiga mislim da imam jedno dva kubika i trebao bi mi dobar kombi da ih sve potjera

..sve su procitanje i pohranjene u glavi neke manje neke vishe ..mozes sad zasmilsit koji je to kosmar po noci kad se pocnu same listati u mozdanom hardisku 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 04-20-2016 u 14:15.

04-20-2016 14:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Abra neku vecer sanjam da vodim ljiubav se nekom dobrom kokom ,taman da svrshim zazvoni sat

..izgleda da je taj dozivljaj bio samo sto mi se pishalo 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-20-2016 14:16 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..falilo mi je samo jsoh desetak sekundi ili da se popisam u gace ili da svrshim 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-20-2016 14:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..meni ova tema sto je Hajdar postavio vishe oslikaje nashe podneblje i mentalitet nashi ljudi ,ja taj dozivljaj nemam ovde na zapadu .jer ljudi sa puno vise paznje i uvazavanja tudjeg misjenja gledaju na takav vid komunikacije ..ima i ovde suprotni mishjenja i stavova ali se na neki drugi nacin vode ..kod nas je sve vezano za nas ego ili posesivnost to jeste nekom vrstom dominacije nad sugovornikom


Ovdje se ne slazem skroz sa tobom.
U kojoj to zemlji je tako???

Mozda negdje na sjeveru Evrope gdje su kulturniji od juga Evrope?

Na zapadu (i sjeveru) su sigurno civiliziraniji nego mi na Balkanu, sto ne znaci da finim vodjenjem nije Balkan u stanju da ih sustigne za par generacija.

Sadasnje stanje u BiH je gore nego prije 25 godina. Zapad je evolucionirao a mi smo nazadovali

i zapadnjak nas gleda odozgo, zato je fin sa nama, jer smo mi useljenici, jadnici. Onog momenta kad ti njega prevazidjes, sve se mijenja

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-20-2016 15:05 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam sanjao do kraja...i onih deset sekundi i produžetke 2 x 15 minuta....Ponekad kad s mojima budni sanjamo kažemo recimo " da nam je sad 1000 eura ubost na Lotu"...A ja kažem pa kad sanjamo sanjajmo otmeno dok je još besplatno. Pa ja "ubodem" najmanje 200 miliona. Mojima svakom po milion, dosta im a meni ostane cca 180....I ja "kupim" cijeli Mostar. Sve bude po mome. Prvo mojoj prijateljici otkupim njenu kuæu i vratim kaldrmu u Mahalu. Veležu stadion i deset prvenstava za redom kupim. I Lokomotivi vratim stadion. Ljubo mi u kinu pušta indijance. U centru grada nema avtima samo tramvaj. Pa uradim kanalizaciju da ne plivaju u govnima ljudi. Raspišem konkurs za tajnicu. Deset parkova napravim da može kokuz momak curu izvesti naveèe. I Miliciju vratim. Molite boga da ne ubodem. Nema više bacanja papira i razbijanja izloga. Uvodi se malta i ko se ne bude ponašao uljuðeno biti æe deportiran u pradomovinu. Jadan vam majka papani.....

04-20-2016 15:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gdje su granice morala ,"postenja" i uvazavanja .
Ako njih nema o cemu onda pricati ,raspravljati ,diskutovati.Posebno moral,
ako to nema granice , onda je "dzon obraz",a s tim sve normalne komunikacije prestaju.
Politicari nemaju moral,a kako onda traziti od obicnog gradjanina da ga ima , jer danas gradjani (ne svi)
slijede politicare i svatko druka za svoga ne obaziruci se na drugu stranu jer kobiva sve je Ok sto dolazi
s nase strane a vas ko Hjebe -priFatite ili nema dogovora -i tako u nedogled .
Pravoslavni pop mislim da se zove Pavle -pa da li je on blagoslovio srpsku bandu i pobunjenike u
proteklom ratu i lepo bi bilo malo da se zabavimo o njegovom liku i delu ,Dobrici Cosicu , i svim srpskog predznaka
akademskim organizacijama .Zasto toga nema ?? Vjerovatno jer nema clanova koji su u samokriticni za svoje sunarodnjake a da se mi bakcemo s tim kazali bi "a jeste huskaci, odakle to znate " a mozda se samo stide onoga sta su "jucer" ucinili komsijama (ne oni ,vec ta politika u sprezi sa crkvenim vodjama) a mozda bi otkrili i nesto novoga u svezi s tim .

04-20-2016 16:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Makso tacno na sjeveru Evrope zivim .to jest u Danskoj ..zbog togai vezem poredjenje sa Balkanom

..tacno je sto juznije to tuznije 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-20-2016 u 19:44.

04-20-2016 19:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaci kod tebe vjetre je Breivik prohlasen nacionalnim herojem i brzo ce biti slobodan jer je pobio 70 ljevicara 14.gif

Samo se pitam sta bi bilo sa njim da se slucajno zove Faruk i da je prijeklom iz Magreba ili mozda bliske Azije????

Bi li onda hladni skandinavci bili tako cool sa Faruqom?


P.S.
Tacno je da je u globalu Skandinavija daleko iznad sredozemlja (spanija, italija, grcka, turska... ciganija), cak su i Francuzi daleko kulturniji od spanaca na primjer. Ali to je u globalu. Ima finih ljudi i u Spaniji i Italiji, a ima posesivne djubradi i na sjeveru. Znam za primjere holandjana, svaba... amera i engleza... mada nemam nekog iskustva sa skandinavcima...
... Izuzev jednog bliskog i dragog susreta sa jednom finom svedjankom negdje tamo '93 nazalost ne sjecam joj se ni imena 16.gif

Ali...
bila je tako lijepa...

    L6rWOGQQF04

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-20-2016 20:45 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nisi u pravu ,mozda se zezas ovo za Brejvika da je nacionalni heroj ..Brejvik je u Norveskoj i dobio je max kaznu po njihovom ustavu nije mogo dobiti dozivotnu robiju ,medjutim kazna mu je izrecena u tom smisliu da on mora da ide u psihijatrisku bolnicu koja je naravno pri zatvoru za takve slucajeve ..tako da za taj slucaj nece nikada niko potpisati da je on zdrav covjek i na taj nacin se to tretira kao dozivotna robija za takva ubistva ..ko pocini takvo djelo on je sigiurno dozivotno bolesnog uma ..nazalost nije nacionalni Heroj kao Mladic ,Karadzic i Ostali ..da je bio i Faruk dobio bi istu kaznu i na isti nacin bi ga tretirali ,samo sto bi politicari koji su desno orijentisani i oni koji ne simpatishu strance iskoristili Faruka za svoju promociju za ono sto se zalazu a to je smanjiti priliv stranaca u zemlji

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-20-2016 u 20:59.

04-20-2016 20:58 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Abra neku vecer sanjam da vodim ljiubav se nekom dobrom kokom ,taman da svrshim zazvoni sat

    ..izgleda da je taj dozivljaj bio samo sto mi se pishalo 02.gif


13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif dobra!!!

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-20-2016 22:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..nisi u pravu ,mozda se zezas ovo za Brejvika da je nacionalni heroj ..Brejvik je u Norveskoj i dobio je max kaznu po njihovom ustavu nije mogo dobiti dozivotnu robiju ,medjutim kazna mu je izrecena u tom smisliu da on mora da ide u psihijatrisku bolnicu koja je naravno pri zatvoru za takve slucajeve ..tako da za taj slucaj nece nikada niko potpisati da je on zdrav covjek i na taj nacin se to tretira kao dozivotna robija za takva ubistva ..ko pocini takvo djelo on je sigiurno dozivotno bolesnog uma ..nazalost nije nacionalni Heroj kao Mladic ,Karadzic i Ostali ..da je bio i Faruk dobio bi istu kaznu i na isti nacin bi ga tretirali ,samo sto bi politicari koji su desno orijentisani i oni koji ne simpatishu strance iskoristili Faruka za svoju promociju za ono sto se zalazu a to je smanjiti priliv stranaca u zemlji


Da, bilo je ironicno za breivika.
Mada sam ubjedjen da bi bilo vise hampe da je bio Faruk na njegovom mjestu.

Caos 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-20-2016 22:50 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..reko sam ti za Faruka ..bilo bi frke od ovih stranaka koje na svojim predizbornim skupovima propagiraju manje stranaca u zemlji ,jer su ubjedjeni da im stranci prave vise stete vec koristi ..onda bi oni rekli eto o cemu mi stalno pricamo i za tu stvar bi ih podrzali svi oni koji se boje terorizma sto je razumljivo ..jer narod bi onda volio da ih ta radikalna vlast stiti na neki nacin od najezde strannaca

..ja se prepzonajem na kilometar da sam stranac i svaki piut kad ulazim na aerodrom ako ima carinske kontrole mene uvjek izaberu za pretres kofera ..posto ja nenosim nista sto je mimo dozvoljenog tako da nemam problema ..ponekad kad me pitaju imas li suhog mesa ja im kazem imam ali u stomaku .pa se malo i nashalim sa njima a sto oni prihvate uz osmjeh i kazu prolazi bez da me i gledaju

..sto se tice Bosanski izbjeglica tu smo visoko rangirani ,tako da pri sliucajnom susretu negdje u prodavnici ili na poslu bez imalo stida mozes reci da si iz Bosne ,Bosanci su najbolje integrisani stranci u skandinaviji a vjeroivatno u cjeloj evropi i svjetu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-20-2016 u 23:19.

04-20-2016 23:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:


    ..sto se tice Bosanski izbjeglica tu smo visoko rangirani ,tako da pri sliucajnom susretu negdje u prodavnici ili na poslu bez imalo stida mozes reci da si iz Bosne ,Bosanci su najbolje integrisani stranci u skandinaviji a vjeroivatno u cjeloj evropi i svjetu


10.gif

Dobar. Nesvjesno si dosao do zakljucka kojeg sam davno htio fino da elaboriram , ali sam smotan i nisam u stanju 11.gif

Mi smo takvi ljudi. Mi smo civilizovani (hvala Titi i partiji. Bi li se sadasnje generacije naroda u BiH isto adaptirale kao mi?)

Uklopimo se u njihovu sredinu, Radimo, kulturni smo, vrijedni smo, nasa djeca su pametnija od njihove djece, bijeli smo....
Mi smo uglavnom skolovana gradska celjad

NPR. stanovnici Magreba (govorim o juznoj Evropi, na sjeveru je mozda vise turaka i albanaca) se ne adaptiraju i ne asimiliraju. Zive u zasebnim cetvrtima i ni nakon 2-3 generacije ne znaju mozda ni jezik drzave i kojoj zive. Cuvaju svoje obicaje a slabo postuju zakone
NPR. rumuni, bugari... oni su na losem glasu jer nisu normalne izbjeglice. Uglavnom cigani i kriminalci. Naleti i pokoji srbin (isto mafija ili ratni zlocinci pobjegli da im se ne sudi, ali je puno vise srba izbjeglih od rata), ima i rusa.


Zivjela bosna i bosanci (i hrvati, i srbi, i bosnjaci, i sejdic i finci) 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-21-2016 09:02 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..da dodam na to tvoje nemam sta dodati i samo bi se ponavljo ..meni se namece kontra odgovor na to da nas drugi hvale i da smo vispreni da se uklopimo i prilagodima uslovima zemlje u koju dodjemo i da smo uspjesni ..kako to da neznamo zivjeti na isti nacin kao ovde a mozemo vani
..gledma jedne prilike vozeci se autom prema sarajevu ..jedno auto ispred je bilo svedski registarski tablica i pri voznji iz auta izleti neka kesa bacena kroz prozor auta ..da su mi uslovi saobracaja dozoljavali uzeo bi onu kesu i pratio bi tog bosanskog svedjanina i predo mu onu kesu sa smecem i reko da je vozi u svedsku i da je tamo baci kroz prozor kad se bude vratio

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-21-2016 11:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Gdje su granice morala ,"postenja" i uvazavanja .
    Ako njih nema o cemu onda pricati ,raspravljati ,diskutovati.Posebno moral,
    ako to nema granice , onda je "dzon obraz",a s tim sve normalne komunikacije prestaju.
    Politicari nemaju moral,a kako onda traziti od obicnog gradjanina da ga ima , jer danas gradjani (ne svi)
    slijede politicare i svatko druka za svoga ne obaziruci se na drugu stranu jer kobiva sve je Ok sto dolazi
    s nase strane a vas ko Hjebe -priFatite ili nema dogovora -i tako u nedogled .
    Pravoslavni pop mislim da se zove Pavle -pa da li je on blagoslovio srpsku bandu i pobunjenike u
    proteklom ratu i lepo bi bilo malo da se zabavimo o njegovom liku i delu ,Dobrici Cosicu , i svim srpskog predznaka
    akademskim organizacijama .Zasto toga nema ?? Vjerovatno jer nema clanova koji su u samokriticni za svoje sunarodnjake a da se mi bakcemo s tim kazali bi "a jeste huskaci, odakle to znate " a mozda se samo stide onoga sta su "jucer" ucinili komsijama (ne oni ,vec ta politika u sprezi sa crkvenim vodjama) a mozda bi otkrili i nesto novoga u svezi s tim .


Ja mislim da ipak ima... U svakom tzv narodu ima dosta takvih ljudi, sto na jacim pozicijama (vidjeniji ljudi), sto medju obicnim narodom...
Na zalost, premalo vremena, medijskog prostora, premalo fokusa je na takvima... Fokus je na zlu, jadu, cemeru, smrti, bolesti, bijedi, zlocinu...

04-21-2016 13:03 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Baš tako.

04-21-2016 13:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Istorija piše samo o nekim manijacima, luðacima, zloèincima, koliko su ubili, osvojili popalili....Pa se onda to prenosi kao nešto dobro....

04-21-2016 13:12 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com