Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kako mozes tako nesto rec? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

RE: Kako mozes tako nesto rec? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:


    a ako na ovu tvoju "a kako ti to ne mozes cuti" ja odgovorim "ma mogu ja cuti , ali me cudi da jedan pametan covjek moze reci takvu glupost"...sta tada odgovaras... 01.gif


Don`t patronize me! 02.gif Mozda bi to bio odgovor, jer u startu opet TI odredjujes sta je pametno a sta glupo... Znaci ipak ne mozes da cujes... 23.gif
Ja se vise osvrcem na fenomen ili jedan veliki zaokret koji je nastao u svijetu (predpostavljam da propaganda i "mindefuck" koji je svakodnevno prisutan "odozgo" igraju veliku ulogu) pogotovo na zapadu, gdje se slobodna rijec ne cijeni vise kao prije. Cakstavise...

04-27-2016 08:26 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Šteta što još manje cijene misspelling...

To vizavi "zaokreta"... nije valjda? ... ranije je kao bilo bolje ili drugaèije ?


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-27-2016 09:31 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

RE: Kako mozes tako nesto rec? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

        citat od garinca:


      a ako na ovu tvoju "a kako ti to ne mozes cuti" ja odgovorim "ma mogu ja cuti , ali me cudi da jedan pametan covjek moze reci takvu glupost"...sta tada odgovaras... 01.gif


    Don`t patronize me! 02.gif Mozda bi to bio odgovor, jer u startu opet TI odredjujes sta je pametno a sta glupo... Znaci ipak ne mozes da cujes... 23.gif
    Ja se vise osvrcem na fenomen ili jedan veliki zaokret koji je nastao u svijetu (predpostavljam da propaganda i "mindefuck" koji je svakodnevno prisutan "odozgo" igraju veliku ulogu) pogotovo na zapadu, gdje se slobodna rijec ne cijeni vise kao prije. Cakstavise...


pa zar nije ova moja procjena da si (ili neko drugi) rekao glupost , isto tako odraz slobodne rijeci...ja slusam sta ti kazes i mislim da je to glupost...ili mislim da je to jako dobro sto si rekao...
slazem se pak da je slobodnoj rijeci puno teze danas nego sto je bilo ranije...na zapadu...to je odraz prije svega politickih zbivanja zadnjih dvadesetak Godina...naraslih antagonizama u svjetskim razmjerima...prije svega ekonomskih i religioznih...ljudi se sve vise pasaju da komentarisu otvoreno pod imenom i prezimenom...samo Ovako na drustvenim mrezama si mogu dati oduska...

04-27-2016 13:29 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

RE: Kako mozes tako nesto rec? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

        citat od Haidar:

          citat od garinca:


        a ako na ovu tvoju "a kako ti to ne mozes cuti" ja odgovorim "ma mogu ja cuti , ali me cudi da jedan pametan covjek moze reci takvu glupost"...sta tada odgovaras... 01.gif


      Don`t patronize me! 02.gif Mozda bi to bio odgovor, jer u startu opet TI odredjujes sta je pametno a sta glupo... Znaci ipak ne mozes da cujes... 23.gif
      Ja se vise osvrcem na fenomen ili jedan veliki zaokret koji je nastao u svijetu (predpostavljam da propaganda i "mindefuck" koji je svakodnevno prisutan "odozgo" igraju veliku ulogu) pogotovo na zapadu, gdje se slobodna rijec ne cijeni vise kao prije. Cakstavise...


    pa zar nije ova moja procjena da si (ili neko drugi) rekao glupost , isto tako odraz slobodne rijeci...ja slusam sta ti kazes i mislim da je to glupost...ili mislim da je to jako dobro sto si rekao...
    slazem se pak da je slobodnoj rijeci puno teze danas nego sto je bilo ranije...na zapadu...to je odraz prije svega politickih zbivanja zadnjih dvadesetak Godina...naraslih antagonizama u svjetskim razmjerima...prije svega ekonomskih i religioznih...ljudi se sve vise pasaju da komentarisu otvoreno pod imenom i prezimenom...samo Ovako na drustvenim mrezama si mogu dati oduska...


Ma to da ti kazes sta mislis, naravno da se podrazumijeva... To i ne dovodim u pitanje... Naravno da ces reci da mislis da je glupost to sto govorim (a ja znam da ni ti ni ja nismo ti koji stavljaju standarde za zta je glupo ili nije), ako ti mislis tako... Meni interesantna konstrukcija recenice bila, ono kao "ti koji si tako pametan, mozes takve gluposti govorirti"... Ono pravo skolski gledanje odozgo... 02.gif
Sto se tice slobodne rijeci, nekako vise mislim na tu politiicku korektnost... Imamo zemlje (doduse to i ne cudi) gdje bivas kaznjen ako nisi vjernik 14.gif . Ali imamo istu stvar i u nasoj "staroj dami", gdje te u zatvor moze poslati nevjerovanje u "historijske dogadjaje"... (Uopste ne dovodim u pitanje "desavanje", vec princip.)
Prije su ono kao studenti, bili neka pokretacka snaga promjena, "revolucije", napredka i progresa... Danas, gledajuci ih onako politicki korektne, samo guraju na stranu "etablisemanga" i u biti podrzavaju njihovu agendu...

04-28-2016 09:00 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/7b/5c/0c/7b5c0c51ecae17f4c1faf0473b6250b3.jpg


Nekako Ovako ... 02.gif

04-28-2016 09:05 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo za studente...pa cemu se nadati kad mi vec odavno zivimo u potrosackom konformistickom drustvu...ti studenti su kao djeca rasli u tom sistemu i vaspitavani da misle samo na sebe i svoj boljitak...solidarnost , opste dobro , pravednost itd su samo neki stari i otrcani ideali... prazne rijeci , koje su totalno strane egocentricno vaspitanoj omladini...oportunizam prolazi puno bolje i djeca se brzo nauce da je puno profitabilnije "ne talasati" i ne postavljati previse pitanja...jer uvjek postoji rizik da ce ih neko upitati "kako mozes nesto tako reci?"...ne razvija se kriticka ostrica nego se razvijaju adaptivni sistemi,,,prilagodi se i izvuci sto vecu korist za sebe...pojedinci poput "zvizdaca" se pojavljuju , ili pokreti kao onaj "okupantski" od prije par godina...ali sve je to kratkog daha i simbolicno...javnost i establisment brzo to sve proglase "prokletim hipicima, parazitima i neradnicima" ...i sve se brzo prekrije prasinom zaborava...

04-28-2016 20:43 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svaka chast 10.gif

04-28-2016 23:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    LEoWdkJI6_M

05-09-2016 19:23 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovu pjesmu su u Hrvatskoj okarakterisali kao srbochetnichku , jugonostalgicharsku , chetnichku........komunistichku ..... to ministre Hasanbegovichu ... 10.gif 02.gif

05-09-2016 19:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam kakva je pjesma ali je sve fals otpjevano. amateri teski. nula pjesma.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-10-2016 22:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    ovo za studente...pa cemu se nadati kad mi vec odavno zivimo u potrosackom konformistickom drustvu...ti studenti su kao djeca rasli u tom sistemu i vaspitavani da misle samo na sebe i svoj boljitak...solidarnost , opste dobro , pravednost itd su samo neki stari i otrcani ideali... prazne rijeci , koje su totalno strane egocentricno vaspitanoj omladini...oportunizam prolazi puno bolje i djeca se brzo nauce da je puno profitabilnije "ne talasati" i ne postavljati previse pitanja...jer uvjek postoji rizik da ce ih neko upitati "kako mozes nesto tako reci?"...ne razvija se kriticka ostrica nego se razvijaju adaptivni sistemi,,,prilagodi se i izvuci sto vecu korist za sebe...pojedinci poput "zvizdaca" se pojavljuju , ili pokreti kao onaj "okupantski" od prije par godina...ali sve je to kratkog daha i simbolicno...javnost i establisment brzo to sve proglase "prokletim hipicima, parazitima i neradnicima" ...i sve se brzo prekrije prasinom zaborava...


Tipicno zapad, ali se zestoko prosirilo na citav svijet. Koracamo cvrsto, nepokojebljivo 02.gif ka ponoru, i to sa osmijehom i svjetlom mobitela na licu.
Naravno, korak po korak, "da se vlasi ne sjete"... Ali nije samo drustvo krivo i kapitalisticke korporacije, potrosacki mediji koji bombarduju sa svih strtana...
Ipak mislim da je porodica i odgoj u njoj, tj odnos prema djeci i vrijednosti koje im se daju odlucujuca... Djeca se najcesce odgajaju u duhu postovanja autoriteta, (pocevsi od roditelja), umjesto da se odgajaju u duhu dovodjenja u pitanje prvo roditelja, pa onda svih drugih. Naravno, ne mislim na dovodjenje u pitanje samo da bi se dovodili u pitanje, vec na zdravo razmisljanje koje nije bazirano na dogmi i slijepom vjerovanju. (Sad ce religionisti, a ne mislim uopste samo na religiju) 29.gif
Malo s ponosom, a najvise sa ljubavi, mogu reci da mi je najljepsi poklon, kompliment, (1 od 3) cestitka od mog djeteta koje mi se zahvaljuje na daru koji sam mu dao (ja bih prije rekao, nisam oduzeo) da razmislja SVOJOM glavom i slijedi SVOJE srce!
Znam, zvuci kao hvaljenje, ali nije... Ovo je dijeljenje ljubavi i neceg lijepog sa drugima...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 05-11-2016 u 11:25.

05-11-2016 11:23 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako možeš ovo reæi...da neæeš na Religiju. Mislim da æe se religiozni ljudi s pravom osjeæaju uvrijedjeni, jer nisu valjda šugavi? Zato ožeži po religiji. Zaslužila je, nije od juèe, nije malecna. I ako želite dobro svojoj djeci opali po religijskim dogmama. Religija zahtijeva da se slijepo vjeruje i slijedi, da si ovca, da blejiš i ne buniš se.

05-11-2016 13:31 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Kako možeš ovo reæi...da neæeš na Religiju. Mislim da æe se religiozni ljudi s pravom osjeæaju uvrijedjeni, jer nisu valjda šugavi? Zato ožeži po religiji. Zaslužila je, nije od juèe, nije malecna. I ako želite dobro svojoj djeci opali po religijskim dogmama. Religija zahtijeva da se slijepo vjeruje i slijedi, da si ovca, da blejiš i ne buniš se.


Pa kazem, nisam mislio SAMO na religiju... Onu obicnu...
Mislio sam i na religiju TVa, religiju politike, religiju nauke, religiju religije kao sto vec rekoh...
Religiju roditelja...
Kako smo samo slijepi i pored ociju i srca... 32.gif

05-11-2016 13:38 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih poèeo s religijom. Zašto? Zato što se svakakav ološ krije iza nje. Kao èuo je božji glas pa je u ime svoje vjere uradio zulum. Pa onda ne smiješ mu ništa niti reæi jerbo vrijedjaš njegova vjerska osjeæanja. Ozbirnost do bezobzirnih je pogubna. Dakle u ime vjere, nacije i ideologije uèinjeno je nebrojeno zloèina.

05-11-2016 13:50 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Ja bih poèeo s religijom. Zašto? Zato što se svakakav ološ krije iza nje. Kao èuo je božji glas pa je u ime svoje vjere uradio zulum. Pa onda ne smiješ mu ništa niti reæi jerbo vrijedjaš njegova vjerska osjeæanja. Ozbirnost do bezobzirnih je pogubna. Dakle u ime vjere, nacije i ideologije uèinjeno je nebrojeno zloèina.


30.gif 30.gif 30.gif 30.gif 30.gif

Kako mozes tako nesto reci...

05-11-2016 14:52 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Posteno i karakterno ljudsko bice u danasnjem poganom vaktu je prisiljeno da trpi svasta nesto
Dosta ljudi u religiji trazi smiraj svoje duse,nazalost mnogo vise pod religioznim plastom prikriva
svoje zle namjere i trule ambicije
Nije lahko casno zivjeti u okovima Koje mu namece zajednica koja je vecinski kvarna,zajednici
koja samo deklarativno drzi do nekih moralnih normi,mnoge su vec odavno pogazene

05-11-2016 15:31 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Kako možeš ovo reæi...da neæeš na Religiju. Mislim da æe se religiozni ljudi s pravom osjeæaju uvrijedjeni, jer nisu valjda šugavi? Zato ožeži po religiji. Zaslužila je, nije od juèe, nije malecna. I ako želite dobro svojoj djeci opali po religijskim dogmama. Religija zahtijeva da se slijepo vjeruje i slijedi, da si ovca, da blejiš i ne buniš se.


nemoj druze molim te 02.gif
pa 60% tema svakako okrene na religiju...ne mora bas svaka...
haidare , nemas sta da se stidis...treba djecu uciti pravim vrijednostima...a najveca jje da misle sopstvenom glavom...

05-11-2016 16:58 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne znam kakva je pjesma ali je sve fals otpjevano. amateri teski. nula pjesma.
Nije u tome bit jadan ne bio. Bitna je poruka. Birorajac je glumio u filmu koji je osvojio oskara , Nije pjevach ali ima poruku. 21.gif Tana - nula.

05-11-2016 19:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Ja bih poèeo s religijom. Zašto? Zato što se svakakav ološ krije iza nje. Kao èuo je božji glas pa je u ime svoje vjere uradio zulum. Pa onda ne smiješ mu ništa niti reæi jerbo vrijedjaš njegova vjerska osjeæanja. Ozbirnost do bezobzirnih je pogubna. Dakle u ime vjere, nacije i ideologije uèinjeno je nebrojeno zloèina.
Shto neko kaza ... Religija je opijum za narod. Tu stojim 100%. Ima nekih stvari shto valjaju , ali ih pokenjaju sljedechim .

05-11-2016 19:55 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

        citat od abraxas:

      Kako možeš ovo reæi...da neæeš na Religiju. Mislim da æe se religiozni ljudi s pravom osjeæaju uvrijedjeni, jer nisu valjda šugavi? Zato ožeži po religiji. Zaslužila je, nije od juèe, nije malecna. I ako želite dobro svojoj djeci opali po religijskim dogmama. Religija zahtijeva da se slijepo vjeruje i slijedi, da si ovca, da blejiš i ne buniš se.


    nemoj druze molim te 02.gif
    pa 60% tema svakako okrene na religiju...ne mora bas svaka...
    haidare , nemas sta da se stidis...treba djecu uciti pravim vrijednostima...a najveca jje da misle sopstvenom glavom...


O kakvom stidu pricas... 14.gif Nema stida drug, samo mi se ucinilo da moze nevini citaoc to uzeti kao hvalu, a stvarno nije... A onda opet, boli me neka stvar kako ce takav uzet istu recenicu, jer vjerovatno je uzima onako kakav je on/ona sam.
A nesto sumnjam da su "prave vrijednosti" za svakoga iste... (Sto i ja serem, cuj sumnjam...)
Nekome je vazno da je dijete disciplinovano, da "slusa", nekome da da bude najjaci, nekome da ima sve petice, nekome da je pokriveno cim joj kosa naraste ( cim sa 12 Godina postane punoljetna), nekome je vazno i prava vrijednost da mu je dijete prije svega hrvat domoljub, pa onda sve ostalo, itd itd... Haj znaj sta je pravo a sta nije... I da li pravo uopste i postoji...

A to ne udarati po religiji... Ljudi kritikuju nauku, dovode u pitanje, preispituju, niko nista.
A kritikuj religiju, sve pomahnita... Ma zaprdi im vise...

Abra, udri gdje stignes
02.gif

05-12-2016 10:23 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com