Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kako mozes tako nesto rec? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Kako mozes tako nesto rec? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedna od recenica koje cesto cujem...
U razlicitim situacijama i kontekstima...
Nerijetko je i odgovor jednostavan, ali na kontrapitanje ga nikada nisam dobio...

Danasnje politicki korektno drustvo, napravljeno kao spoj policijske drzave i veselog brijega, ogranicava (cesto i ismijava) pojedinca kada misli svojom glavom, i usmjerava ga u pravcu manjeg otpora. Misli i govori kao vecina, i nema problema ni za Tebe ni za vecinu...
Kako te nije stid, srami se, ti si glup, vjerujes u nevidljivo, ti si teoreticar zavjera, ti si ovo ili ono (sto je prethodno kroz razne oblike psiholoskog rata protiv mozga pojedinca vec predodredjeno za ismijavanje ili najgoru kritiku)...

Uglavnom, moj odgovor na takvo pitanje je da djelom, vec sam izgovorio sa lakocom, dijelom, "a kako ti to ne mozes cuti"...

04-18-2016 09:55 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

slazem se. ljudi imaju tendenciju da posmatraji svijet kroz svoje vlastite filtere
i zbog toga nisu u stanju da "cuju" sta je sagovornik zelioo da kaze. isto da pokusas pecinskom covjek u objasniti teriju relativiteta. nema on pojma o cemu ti pricas.

velika vjestina je biti u stanju staviti se u "kozu" drugog covjeka i pokusati sagledati svijet iz njegove pozicije. ne moze to svako. i onda slijedi linija manjeg otpora "kako to mozes da kazes"?

nismo spremni(vecina nas) da ulozimo minimalan napor da shvatimo druge ljude i njihov stav.
ako kazu nesto sto se ne uklapa u nase vidjenje stvari, mi cemo ga proglasiti ili budalom, ili nerealnim, ili lazovom, itd .... sve cemo uraditi samo necemo uraditi ono sto treba.

saslusaj covjeka, iznenadices se koliko je pamethin ljudi na planeti i od koga sve mozes da naucis nesto.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-18-2016 18:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pecinski covjek doso kod mudraca, i ovaj ga fino primio u goste

napravio mudrac supu, i poceo da puse u tanjir.
pita ga pecinski: zasto puses u tanjir?
kaze mudrac: pa da mi se brze ohladi supica
i proba pecinski i vidi on ovo stvarno fercera, stvarno se supa ohladi brze.
i konta pecinski: joj sto je ovaj covjek pametan, moram se druziti sa njim da naucim i ja ove fore pametne

haj pojeli supicu i sjedose oko vatre njih dvojica
mudrac pocne da trlja ruke i da puse u njih, ono pored vatre ....
kaze pecinski: sta to radis?
kaze mudrac: pa grijem ruke.

konta pecinski: hebo majku ovaj nije normalan uopste. cas puse da ohladi, cas puse da zagrije.
e golemo me je zamalo prevario. ja misio on pametan, a on medicinski slucaj, retardiran.

i ubije pecinski mudraca.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-18-2016 18:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kako mozes reci lopovu kojega uhvatish u svome stanu da nije lijepo krasti ..nekad neke ljude moras malo i po paci udartit ili malo mu na savjest udariti da bi on dosho do pameti da nesto sto radi ili prica nije dobro ..nekaze se dzaba da je nekome lakse utjerat u guzicu metar vec nekad cenat u glavu ..jednostavno pojedinci ne razumiju normalan govor ili normalnu diskusiju i ne zasluzuju respekt svojim ponasanjem..kad granice necijeg ukusa predju tvoju dobronamjernost i strpljenje tad moras nekome reci konju ili glupane jer drugacije nece da svati 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-18-2016 u 21:06.

04-18-2016 20:54 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..kako mozes reci lopovu kojega uhvatish u svome stanu da nije lijepo krasti ..nekad neke ljude moras malo i po paci udartit ili malo mu na savjest udariti da bi on dosho do pameti da nesto sto radi ili prica nije dobro ..nekaze se dzaba da je nekome lakse utjerat u guzicu metar vec nekad cenat u glavu ..jednostavno pojedinci ne razumiju normalan govor ili normalnu diskusiju i ne zasluzuju respekt svojim ponasanjem..kad granice necijeg ukusa predju tvoju dobronamjernost i strpljenje tad moras nekome reci konju ili glupane jer drugacije nece da svati 02.gif


Naravno, normalan govor i diskusija je ono sto ti smatras normalnim?... Tako bar proizilazi iz tvog posta...
Licno mislim da ne bi nista trebalo biti zabranjeno reci... To sto neke rijeci izazivaju u slusaocu neke osjecaje, to je u biti, samo njihova stvar...
To konju, glupane, to nema veze sa sugovornikom, vec je samo tvoja eventualna reakcija ne nesto sto ne mozes cuti... (Ja mislim na rijeci, ne na fizicke stvari)

Bas je to i tema... Licno, mislim da smo mi ljudi prilicno dobar dokaz da smo se iz neke zivotinje razvili (ne tvrdim, ali predpostavljam), jer se palimo ko mali majmuni, na rijeci. To znaci da nismo ni slobodni, vec dopustamo (nesvjesno) da nas drugi manipulisu kako oni hoce.
Licno sam to probao, svjesno, cesto na mojim radnicima...
19.gif
Sa dvije ga rijeci raspalim, izludi da ne zna sta radi, i onda ga sa dvije rijeci spustim i smirim, ko da nista nije bilo.
E sad, zamisli tek ljudi koji se bave tim poljem, kako su u stanju da isprogramiraju ljude... Rijec jeste jaka, ali ako joj ne mozemo odoljeti, onda i ne zasluzujemo bolje...

04-19-2016 12:05 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    slazem se. ljudi imaju tendenciju da posmatraji svijet kroz svoje vlastite filtere
    i zbog toga nisu u stanju da "cuju" sta je sagovornik zelioo da kaze. isto da pokusas pecinskom covjek u objasniti teriju relativiteta. nema on pojma o cemu ti pricas.

    velika vjestina je biti u stanju staviti se u "kozu" drugog covjeka i pokusati sagledati svijet iz njegove pozicije. ne moze to svako. i onda slijedi linija manjeg otpora "kako to mozes da kazes"?

    nismo spremni(vecina nas) da ulozimo minimalan napor da shvatimo druge ljude i njihov stav.
    ako kazu nesto sto se ne uklapa u nase vidjenje stvari, mi cemo ga proglasiti ili budalom, ili nerealnim, ili lazovom, itd .... sve cemo uraditi samo necemo uraditi ono sto treba.

    saslusaj covjeka, iznenadices se koliko je pamethin ljudi na planeti i od koga sve mozes da naucis nesto.


Kontam te, ali nisam mislio bas u tom smjeru, ucenja od drugih (sto se u biti u potpunosti slazem), sposobnosti staviti se u njihovu kozu ili cipele, kako god hoces...
Vise mi je bilo ono, kazes nesto, sto se protivi opstepoznatim normama...
Glup primjer, ali istinit... Sjedi se na vece, udje se u pricu o djeci i roditeljima, kaze jedna zena/djevojka, "moraju djeca slusat!"
Lijepo upitam, sta ona misli pod tim "slusat"? Kaze, ono sto joj/mu roditelj kaze i naredi, ima da slusa...
A sta, upitam, ako je roditelj glup i pokvaren, treba li dijete onda slusat?
Odgovor, kakva ti je to prica, kako mozes tako reci.

Ili ona standardna, moraju se roditelji postovat... Ja nesto kontam, pa upitam, a sta cjacja dodje pod gasom kuci, pa sve po kuci pocne da bije... Treba li ga i tada postovati, ili, kao sto ja rekoh, ubiti boga u njemu... Odgovor, pa nije tvoj stari takav...
Pa nije moj, ali neciji jeste...
Eh, kaze, vazda i ti moras nesto izmisljat...

04-19-2016 12:18 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A Hajdara ha ha....kako me nadje bolan ne bio.....ko da o meni prièaš..... Pitam starog što to mora tako biti a on kaže "zato što sam ja tako reko".... E jebi ga, ja buntovan, 15 mi godina, pa od kuæe...Ali to bilo Titino doba pa se moglo u park. Onaj parkiæ iza æenife kod želj stanice dušu dao. Zamotaš se uveèe u Oslobodjenje i dva vruæa hljeba....Poslije par dana traže me svi. Vraæa se Lesi. Pitam starog što mora biti tako on kaže "ja sam digo ruke od tebe, radi šta hoèeš"..... 02.gif

04-19-2016 12:25 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...i ja pustim kosu do ramena, slušam muziku na struju....ne èujem dobro. Na vratima Gimnazije Leho i Šula ne daju takvima u školu ali se stalno provuèem. Eto Ante Cvitanoviæa. Kaže da su takve streljali u partizanima. A ja pokazujem na njegove brkove i kažem da je takav vodio likvidaciju. Digoše opet ruke od mene ali sam se ošišao iz solidarnosti do ošišanih drugova. Jer bila je prièa ko ja imam vezu pa mogu. Ja sam ljudi sav bez veze, bezvezan tip totalno.

04-19-2016 12:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo još da priupitam koliko je danas taj ideološki spor važan? Akteri ili su pod zemljom ili ostarili, oæelavili...Èuj, ja reko. I tako se neko uhvati šta je proèito. Kaže piše u knjizi. Jeste, da æe Amerika i Engleska biti zemlja proleterska. Meni govorilo nemoj dirat žene, šaka æe ti otpasti ko Danilu. A Danilo diro bombu. Nije sex bombu, nego obiènu onu žutu. Ko ta nije opasna.

04-19-2016 12:35 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jebo politiku, sabor, sve njih redom....ha ha.....jebo i one gore. Nema njiha gore. Sve su to liske smislile. I ljubav. Svršio bih s - pièke i æevapa! Kažem ja 02.gif !!

04-19-2016 12:39 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif

dobri

evo vam par lajkova obojici na zadnjim postovima 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-19-2016 13:05 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    q5UsXF83Ias


za Abru n#1

    b88F8J5g1Kc

Jedna za sve. Nije roditelji i djeca, ali je dobar primjer kako se ljudi mogu sloziti 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-19-2016 13:09 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

        citat od vjetar:

      ..kako mozes reci lopovu kojega uhvatish u svome stanu da nije lijepo krasti ..nekad neke ljude moras malo i po paci udartit ili malo mu na savjest udariti da bi on dosho do pameti da nesto sto radi ili prica nije dobro ..nekaze se dzaba da je nekome lakse utjerat u guzicu metar vec nekad cenat u glavu ..jednostavno pojedinci ne razumiju normalan govor ili normalnu diskusiju i ne zasluzuju respekt svojim ponasanjem..kad granice necijeg ukusa predju tvoju dobronamjernost i strpljenje tad moras nekome reci konju ili glupane jer drugacije nece da svati 02.gif


    Naravno, normalan govor i diskusija je ono sto ti smatras normalnim?... Tako bar proizilazi iz tvog posta...
    Licno mislim da ne bi nista trebalo biti zabranjeno reci... To sto neke rijeci izazivaju u slusaocu neke osjecaje, to je u biti, samo njihova stvar...
    To konju, glupane, to nema veze sa sugovornikom, vec je samo tvoja eventualna reakcija ne nesto sto ne mozes cuti... (Ja mislim na rijeci, ne na fizicke stvari)

    Bas je to i tema... Licno, mislim da smo mi ljudi prilicno dobar dokaz da smo se iz neke zivotinje razvili (ne tvrdim, ali predpostavljam), jer se palimo ko mali majmuni, na rijeci. To znaci da nismo ni slobodni, vec dopustamo (nesvjesno) da nas drugi manipulisu kako oni hoce.
    Licno sam to probao, svjesno, cesto na mojim radnicima...
    19.gif
    Sa dvije ga rijeci raspalim, izludi da ne zna sta radi, i onda ga sa dvije rijeci spustim i smirim, ko da nista nije bilo.
    E sad, zamisli tek ljudi koji se bave tim poljem, kako su u stanju da isprogramiraju ljude... Rijec jeste jaka, ali ako joj ne mozemo odoljeti, onda i ne zasluzujemo bolje...





..Hajdare da budemo jasni ovu temu si otvorio ili posvetio meni i mojoj diskusiji sa Greenom ,to sto je zavlacis ispod zita ili je malo pakujes u celofan je nebitno za mene ..prvo nisam htjeo da ucestujem u ovoj tvojoj temi ali ipak sam odlucio napisati par postova i ne mislim vise od toga

..Green je zaradio sve ono sto sam mu rekao ..ja mislim sa nije lijepo dovoditi jednu religiju u istu ravan sa Ustaskim pokretom ,ne radi se tu samo o mom licnom mishljenju ili mojoj samovolji ili ne kulturi vec se radi o jednom moralnom cinu prema covjeku koji koristi svaku priliku na ovaj ili onaj nacin da se posere na islam ,muslimane i kur an i dovodeci ga u jako loshu vezu sa svakim zlom u njegovom i svjetskom okruzenju ..na neki nacin sam ga pokushavo ubjediti da nto sto radi nije ljudski a nije ni morlano prema ljudima koji ipak vjeruju u to ..niko se ne izruguje ni ateristima ovde na forumu i ne dovodi ih u istu ravana ili ne uzima im se za zlo i ne povezuju se sa Fasizmom ..sa islamom i muslimanima ISIL nema nista i to za normalnog vjernika nema veze sa religijom koji oni propagiraju a dk sa druge strane neko te ubjedjuje da to kidanje glava ljudima ili silovanje ima veze sa kur anom ..srbi su pobili toliko neduzni ljudi u Bosni i ja nikada ne napisa da to ima veze sa biblijom ili sa pravoslavljem ..kao sto to green zeli da dokaze ..polse niza piskaranja ja odlucim da mu kazem konju ,tvrdoglavi magarce ili nesto drugo ..ocito da se green uklapa u one kojima je lakse u guzicu utjerat metar vec jedan centimetar u glavu po pitanju da ne vrjedja samo jednu religiju ..da je na nekom hrvatskom sajtu i da tako pljuje po hrvatima ili nekom srpskom davno bi bio baniran ..meni ne smetaju njegove teorije na nekim drugim naucnim temama o postanku ili nastanku zivota na zemlji ili bilo cemu drugome ali mi jako smeta da neko sere po bilo kojoj religiji dovodeci je u vezu sa Ustasama ,Cetnicima ili Fasistima ..postavio sam jedno retoricko pitanje ,sta uraditi sa lopovom kojega uhvatis u stanu da ti krade ili da ti obija auto ..dali bi mu na lijep naci rekao da to nije dobro ili bi ga napo i pozvo mu policiju da ga odvede u zatvor ..tako ni green posle stotine postova nije zasluzio bolje rjeci od oni koje sam mu ja uputio ..jos sam ti rekao ako je tebi to normalno sto on pishe onda se jebi i ti i ista ste govna ..jesi sad zaodovaljan sa mojim misljnjem i mojim rjecnikom

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-19-2016 u 13:15.

04-19-2016 13:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mozda me drug ne kontas...
Nisam nista postavio zbog i radi Tebe i greena, jedino sto se moglo desiti je da me je ponasanje podsjetilo na nesto o cemu mislim i razmisljam citav zivot (skoro)...

A zadovoljan ili ne sa tvojim rijecima nemam sta da budem, jer ja ne trazim ni od koga da bude zadovoljan mojim... Ja mislim da ti i bilo ko drugi ima pravo da napise sta hoce, a ko ce se dobro ili lose od toga osjecati, to je njegova stvar...

04-19-2016 13:39 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja ne oduzimam to pravo nikome pa cak da neko dodje sa svetim knjigama i da ih zapali na sred ulice ,desavalo se i to ..ali tad covjek sam snosi moralnu odgovornist ..to spaljivanje mu ne moze niko zabraniti zakonskim aktom ili nekim paragrafom ..ali nije fin gest ,bas kao sto nije lijepo pricati ili dovoditi neku od religija u vezu sa zlociniam ..ima covjek pravo da kaze jebo on sebi mater tamo neki musftija koji hvali Ustase i povezuje to sa Islamom ,ali nije lijepo da kazes ili zelis da dokazes da je kur an taj na koji se pozivash da odobraje Ustasama to sto su cinili i njega kao pojedinca koji to zeli da nam kaze ovde na forumu ..ja nikad nikome ne bi oduzeo pravo da nesto kaze i da napishe i kazem sad ces da odogovaras za to ili sad cu ti jebat mater sto tako mislis ..ima malo bezobrazluka u pojedincima i na taj bezobrazluk ja volim odgovoriti istom mjerom ..ako nije tema meni onda se izvinjajem pod uslovom da tako mislis ono sto kazes

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-19-2016 13:48 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Livno Duvno govno. Pardon Tomislavgrad


Vjetre, istina je jedna... Ali uglovi iz kojih se gleda nisu isti

ISIL nije vjera, ali tjera sve muslimane da rade po njihovom.
Ako su imami i hodze lice te vjere, a jesu, jer oni je propagiraju, i njih narod slusa, kako onda ima imama koji izdaju knjige gdje pokazuju kako da se izmlati zena a da se ostave tragovi? 16.gif 14.gif
(Cinjenica, izdao je jedan imam nedavno u Spaniji)

Kako to da neki majmuni dignu u zrak MUP u Bugojnu, i pobiju nekoliko finih muslimana u toj policijskoj stanici, a kasnije mnogi 'muslimani' to presucuju i odobravaju?

Vjera je OK, poglavari nisu OK. Narod slijedi poglavare, ne slijedi vjeru. Koliko je ljudi procitalo quran ili bibliju??? Koliko ih slijedi i radi ono sto mu kazu hodze i popovi?

Disgresija. Odoh sad na inteligenciju, na nevjernike. Koliko je skolovanih nevjernika, umjetnika i poznatih likova procitalo Don Kihota??? Koliko ih je procitalo Kafku. A opet, jesu li svi citatelji Nitchea i slusatelji Wagnera nacisti?


Da bi se znala SVA ISTINA moramo znati sve cinjenice i gledati sa svih uglova, a to uglavnom nije moguce. Znaci, ne znamo SVU ISTINU, pa ne mozemo da tvrdimo i ubjedjujemo drugog u suprotno
Mozemo i o futbalu. Isto je rezonovanje, ali druge cinjenice.
Mozemo i o muzici.
I o Univerzumu
I o Bogu. I o bogovima

Ako neko ima drugacije misljenje, ipak se ne bi trebao koristiti kocijaski rijecnik. Jedna od prvih premisa svih vjera je POSTOVANJE.
Ipak svi mi gledamo na stvar iz razlicitih uglova.


Ne znam. Ja pojma nemam. Zreo sam za komune. I mislim da bi mi bolje legla hipi komuna, nego vjerska komuna. Mozda i grijesim. Ko ce mi suditi???? Niko od nas(vas) mi ne moze suditi. Samo mi moze presuditi BOG na mom misljenju. A to necemo znati dok ne odemo na onaj svijet. A jos se niko nije vratio sa onoh svijeta da nam kaze sta se tamo radi. Ne znam sta ima na onom svijetu.

18.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-19-2016 13:51 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Maxo nisu potrebni ljudima imami a ni popovi da bi im objasnili neke stvari ..samo je dovoljno sjesti i procitati bilo koju religijsku knjigu i odma mozes svatiti da to sto se danas radi nije u redu i da se iza te religije kriju kvarne namjere tih vodja ..ja sam procito kur an desetine puta i svaki put bi drugacije gledo na to sto sam procito ,hocu reci da mi je jasnije mnogo toga i nema tog vodje koji bi meni rekao ili drzo predavanje da ja trebam da opasem eksploziv oko sebe i odem na neki metro i da se dignem u vazduh ..ja bi mu mu reko hajde ti to uradi da vidim tebe i rekao bi mu da mi pokaze to mjesto u kur anu da ja to moram ili trebam uraditi ..nekad maxo neki ljudi nemaju izbora ili nisu u stanju da izadju iz tog okruzenja ..da je bilo moguce da u ratu u Bosni izadje svako ko je zelio na bilo koju granicu da u toj zemlji nebi ostalo ni milion ljudi i malo bi ih nosilo oruzje a jos manje bi ljudi poginulo ..tako isto se ponasa narod koji je u Siriji pod kontrolom ISILa a onda ti ljudi su taoci takvog rezima ..mnogi u srbiji su se krili od mobilizacije a mnoge su i na silu mobilizovali ..kad se nadjes na liniji onda jednako moras da pucas i da ucestujesh u svemu tome ..oko 5 miliona ljudi je van sirije a da mogu pobjeci izaslo bi ih josh dvadeset ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-19-2016 14:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nosite mi knjige i hodze odavde... Ovo je psihologija... 18.gif

04-19-2016 14:38 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ja ne oduzimam to pravo nikome pa cak da neko dodje sa svetim knjigama i da ih zapali na sred ulice ,desavalo se i to ..ali tad covjek sam snosi moralnu odgovornist ..to spaljivanje mu ne moze niko zabraniti zakonskim aktom ili nekim paragrafom ..ali nije fin gest ,bas kao sto nije lijepo pricati ili dovoditi neku od religija u vezu sa zlociniam ..ima covjek pravo da kaze jebo on sebi mater tamo neki musftija koji hvali Ustase i povezuje to sa Islamom ,ali nije lijepo da kazes ili zelis da dokazes da je kur an taj na koji se pozivash da odobraje Ustasama to sto su cinili i njega kao pojedinca koji to zeli da nam kaze ovde na forumu ..ja nikad nikome ne bi oduzeo pravo da nesto kaze i da napishe i kazem sad ces da odogovaras za to ili sad cu ti jebat mater sto tako mislis ..ima malo bezobrazluka u pojedincima i na taj bezobrazluk ja volim odgovoriti istom mjerom ..ako nije tema meni onda se izvinjajem pod uslovom da tako mislis ono sto kazes


Ti ako se nalazis u njoj, onda je i tebi...

Znas, ja o tom bezobrazluku ne mislim kao ti... Jer, kontas, kad ti kazes da je NEKO bezobrazan, (OPET SE PONAVLJAM) to nema veze sa tom osobom, vec SAMO sa TVOJIM osjecajem prema toj osobi...
A priznao ili ne, to su dvije prilicno razlicite stvari...

04-19-2016 14:49 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sto se mene licno tice nemam ja nikakvi licni osjecanja i ne radi se uopste o tome prema toj osobi ..vec ja samo citam sta neko zeli da kaze i reagujem na neciji bezoibrazluk ,ja samo pricam o bezobrazluku koje neko zeli da sprovede ..kako se ti otresah takvi de mi objasni ..ubjedjujes li sebe ili njega ako se neko ponasa nedolicno ili bezobrazno ..kazes li mu izvino bogati do mene je

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-19-2016 u 15:07.

04-19-2016 15:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com