Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » par stvari za evolucioniste » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*jos jedno pitanje - odakle tebi ideja da se ne smije krme dodirivati, da se mora mrziti, da se ne smije jesti iz posudja u kojem je prethodno kuhana svinjetina?
pogledaj ti malo onaj link sto sam postavio maksi, pa pretrazi kuran da vidis sta pise o svinjskom mesu. kad vec pricas, barataj cinjenicama.

*naravno podrazumijevam da je sudje oprano u medjuvremenu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-06-2016 18:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Barem sam tako chuo od Irachana I od blize rodbine sa zenine strane. Chak I ako je oprano tanani. Jeli to do obichaja u nekoj regiji ili je u Kuranu , ne bi ti mogao rechi. Vjerujem ljudima koji intezivno chitaju Kuran. Shto znam je da musliman moze jesti krme ako crkava od gladi tj ako mu je opstanak u pitanju. Za operacije koje bi ukljuchivale svinjski nadomjestak .....to mi ti reci.

07-07-2016 04:36 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samim tim da svinjska crijeva ili neki drugi organi mogu biti kompatibilni ljuckim .... ochiti znak da smo evoluirali od jedne proste zivotinje. Nechu ti valjda sad objashnjavati grananje . Valjda to znash I sam.

07-07-2016 04:41 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a reci iracaninu da nije skonto. to je samo folklor. nama je zabranjeno da jedemo svinjsko meso i to je sve. sve ostalo je foklor i nema veze sa islamom.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-07-2016 18:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    samim tim da svinjska crijeva ili neki drugi organi mogu biti kompatibilni ljuckim .... ochiti znak da smo evoluirali od jedne proste zivotinje. Nechu ti valjda sad objashnjavati grananje . Valjda to znash I sam.


apaolutno se ne slazem. to je upravo dokaz protiv evolucije, jer da su zivotinje tako mutirale ko sto kaze teorija evolucije, DNA bi bio PUNO razlicit od vrste do vrste - postro je sve stvar slucajnosti.

medjutim dna drveta i covjeka imaju jako puno zajednickog, a zivotinje i ljudi se mozda samo razlikuju u jednom hromozomu. to je minimalna razlika. proces mutacije bi stvorio potpuno nove kategorije dna koje nimalo ne lice na originalni nakon milijardi godina.

vidis kako je sve relativno i u ocima posmatraca.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-07-2016 18:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Proces mutacije? Zar mutaciju nije mogao sprijechiti stvaraoc? Nisi mi odgovorio na pitanje...vjerujesh li u dinosauruse? Pitanje za osnovca.

07-10-2016 05:30 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesu li dinosaurusi bila neka mutacija ili je bog stavio kosti u zemlju da bi nas malo zajebavao ...

07-10-2016 05:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Po knjigama nismo stariji nego 6000 godina.

07-10-2016 05:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cuj vjerujem li u dinosauruse.
imamo cvrste dokaze o postojanju dinosaurusa, zar tu ime ikakve dileme?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-11-2016 17:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    cuj vjerujem li u dinosauruse.
    imamo cvrste dokaze o postojanju dinosaurusa, zar tu ime ikakve dileme?
Po knjgama u koje ti vjerujesh. Shta pishe u Kuranu ... koliko, je zemlja stara? Isto kao u "Svemochnoj Bibliji ". Dali se ta tvrdjenja poklapaju ili ne ? Moram ti objasniti...( znajuchi da te rijechi koje nedvosmisleno vode ka zakljuchku niche dovesti do istoga ) Koliko je u Kuranu stara zemlja? Ima li tog ajeta ili zapisa na kojeg bi to upuchivalo? Samo zelim taj odgovor. Sa tvoga pera iliti olovke. Da nebude kasnije krivotvorenoga iliti misreprezentovanog problema.

07-21-2016 22:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

--Povler .sto se tice upotrebe svinjskog mesa muslimanima je sabranjeno po Kur anu .predpsotavljam da i ti sam znash ..postyavio si pitanje kada musliman moze da pojede to meso ,dosta puta sam cuo od strane ucenih ljudi to jest imama da covjek moze da pojede komad tog mesa ukoliko mu je ugrozen zivot i da ne bi umro od gladi ..moze da pojede toliko mesa da utoli glad a ne da se prejede tog mesa ..pa opet sutra da ceka kirizu gladi da opet uzme toliko mesa da opstane u zivotu i cim se pojavi neka druga hrana sa tim bi se trebalo prestati ..to je ono sto sam ja cuo i sto ja znam ..koliko je ko cuo o toj upotrebi ja neznam i svako bi trebao licno da prosudi o takvoj situaciji ..ja licno bi pojeo ako bash danima nebi imo neki drugi izbor osim toga

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-21-2016 23:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6168
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U suri 33 se spominje da je jedan boziji dan ko 50000 godina. Takodjer se moze naci da trajanje dana nije uvijek bilo ist , a to se slaze sa fizikom.

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-22-2016 18:31 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znachi da sve zapisano u Kuranu uzimash kao neprikosnovenu istinu?

07-23-2016 21:16 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6168
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jes, samo sto je covjek pametniji/vise zna to bolje razumije. Neke su istine date otvoreno a druge su date covjeku da ih razumije kad za to dodje vrijeme. Ne vmozes sve dato bukvalno shvatati

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-24-2016 10:04 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

    Jes, samo sto je covjek pametniji/vise zna to bolje razumije. Neke su istine date otvoreno a druge su date covjeku da ih razumije kad za to dodje vrijeme. Ne vmozes sve dato bukvalno shvatati
Koja demagogija... Kad dodje vrijeme ...hahahaha. Nije bola... chovjek napreduje u nauci. Nauka je neshto sasvim suprotno od sujevjerja I vjerovanje u knjige. Pochevshi od religioznog uplitanja u nauku...kazu Njutn je rekao da vjeruje u Boga...hahaha. Vi to nechete da shvatite kako je u stvarnosti. Vi ste u jednoj opni koju je teshko probiti. Ali polako. Nauka napreduje a religija polako ali sigurno pada. 01.gif

07-26-2016 23:29 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6168
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije demagogija, izguglaj sta znaèi. Pa nisam ja nista drugo rekao nego sto si ti u tvom odgovoru. Covjeku je dato da istrazuje i otkriva a sa tim sve vise razumije sto je u knjizi napisano.


Eventualno svi maèiæi progledaju

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-27-2016 09:06 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Progledali su machichi davno. Samo shto to ne vide knjigoljubci. Nije dzaba ona poslovica o religiji.

07-31-2016 05:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mi smo svi postali od majmuna.

Samo je jedan ovdje izuzetak. Od njega je postao majmun. 01.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-22-2017 u 02:32.

01-22-2017 02:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Mi smo svi postali od majmuna.

    Samo je jedan ovdje izuzetak. Od njega je postao majmun. 01.gif




.........! 10.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

01-22-2017 09:44 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Znachi da sve zapisano u Kuranu uzimash kao neprikosnovenu istinu?



Stipu indoktrinirane, samo ti nastavi ko do sada s tv RS ili slièno, i niðe pameti kraja.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

01-22-2017 10:37 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com