Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » par stvari za evolucioniste » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

par stvari za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koristicu ovu temu da napisesm par naucnih cinjenica koje nimalo ne idu u prilog teoriji evolucije.

zemlja se vrti oko svoje ose velikom brzinom: 1600 km/sat ili 460 metara/sekundi.
takodje se vrti oko sunca brzinom od 100 hiljada kilometara na sat. picimo pravo.

zemljina deklinacija je otprilike 23 stepena. zemljina putanje kao takva nimalo nije stabilna. po svim zakonima prirode to kretanje oko sunca i rotacij oko ose (koja je pod uglom) se neodrzivi. takva putanja ne moze da traje i zemlja bi po tome morala da haoticno pici kroz svemir, a ne po utvrdjenoj putanji.

kad bi se zemljina putanja samo bogdu poremetila zivot na zemlji ne bi bio moguc, barem u ovom sadasnjem obliku.

ali sada dolazi u pomoc ko - mjesec. mjesec nam dodje kao neki givikt stabilizator i taj ples izmedju zemlje i mjeseca uzrokuje da se zemljina putanja stabilizuje i bude onakva kakava jeste.
*mozes misliti o mjesecu ko o onom olovnom tegu sto ti vulkanizer stavi na gumu da bi je balansiro.

ovo su sve naucne cinjenice. slazemo li se dosad?

moje pitanje je: kako je moguce da se mjesec bas slucajno stvorio pored zemlje i balansiro nasu putanju? moze li to biti slucajno? zar nije ocigledno da je neko radio na tome i balansiro zemljinu putanju?

ja bi volio da mi abra posebno odgovori na pitanje, a takodje i drugi clanovi foruma.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-14-2016 21:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je prije pitanje za temu Bog i Svemir, nego za evolucijsku temu


NE razumim se puno, ali mislim da evolucija pokusava dokazati razvoj biljaka, zivotinja pa do covjeka

Ne uplice se u svemir. Mozda grijesim


Glede tvog pitanja, nisam naucno potkovan 16.gif


Na tvoje pitanje ima jednostavan odgovor, a taj je da ima mnogo planeta sa satelitima, koji slijede iste zakone kao zemlja. (putanja, brzina, vrcenje, itd..)

Ja mislim da mora postojati jos koja galaksija kao nasa, i da ima zivota negdje drugdje.

Zasto zemlja, a ne Mars?

Imali srece. Kao na lutriji. Vazda neko pogodi, a nikad mi

13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-14-2016 22:17 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zakon velikih brojeva.
u moru zvijezda i planeta, moralo se i to jednom desiti. baš takav ugao, baš takva razdaljina od Sunca, ni preblizu, ni predaleko.

kao u igri Loto. deset godina niko ne ubode glavnu premiju, ali doðe ta jedanaesta godina i Zemlja je ubola zgoditak.

možda je samo par takvih mjesta u cijelom Mlijeènom putu

___________________________________________________________________

    06-14-2016 22:21 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od makso:

      Ovo je prije pitanje za temu Bog i Svemir, nego za evolucijsku temu


      NE razumim se puno, ali mislim da evolucija pokusava dokazati razvoj biljaka, zivotinja pa do covjeka

      Ne uplice se u svemir. Mozda grijesim


    ne grijesis, evolucija se ne pleka u svemir

    ali po jednoj logici stvari ako su zivitinje i biljke nastale slucajno kao posljedica mutacije - onda po toj logici je sve slucajno, ukljucujuci i svemir.

    s druge strane vrlo je ocigledno da je zemlja tehnologija, kao i citav svemir.
    @green - malo mi je previse slucajnosti ti da bi se moglo svesti pod "slucajno".

    bice ovdje i primjera iz flore i faune .... nije samo svemir. primjeti da je tema na "NAUKA" forumu, i moja je namjera da se iskljucivo gadjamo cinjenicama, koje onda mozemo diskutovati. ali da polazimo od naucnih cinjenica koje niko ne moze da porekne.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-14-2016 22:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      lRe_OXlMfXk

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    06-15-2016 07:54 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6998
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana mene prozvao da objašnjavam vascijelu vasionu..... 02.gif 04.gif
    13.gif 13.gif
    Odavno se ovako ne nasmijah na Forumu i baš mi nekako žao srušiti ga. Apropo rušenja, predvidjeno je da æe danas pasti....

    A o Svemiru ? 13.gif 13.gif
    Bolan Tana ne znam šta mi sad u kuæi rade a zamisli koliki Svemir........

    06-15-2016 09:19 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    lafo "sve mir", a haos na sve strane 10.gif

    ___________________________________________________________________

      06-15-2016 09:26 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6998
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ali neki prièate o tome kao da ste u Komandnoj sobi i kahvenišete s Allahom svaki dan. Ja u to NE VJERUJEM. Jebi ga ne ljutite, ne vjerujem, do mene je. Evo me ovdje voljom mojih roditelja, malo da vidim šta ima i ponovo u prašinu. Blizu mi je Ðoletov stih da smo ovdje zbog ravnoteže medju zvijezdama. Ja dakle samo znam da ne znam i znam kada boli da nešto nije u redu.

      06-15-2016 09:29 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abraxas:

        Odavno se ovako ne nasmijah na Forumu i baš mi nekako žao srušiti ga


      onda super barem sam spasio forum od rusenja. 23.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-15-2016 22:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      RE: par stvari za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        koristicu ovu temu da napisesm par naucnih cinjenica koje nimalo ne idu u prilog teoriji evolucije.

        zemlja se vrti oko svoje ose velikom brzinom: 1600 km/sat ili 460 metara/sekundi.
        takodje se vrti oko sunca brzinom od 100 hiljada kilometara na sat. picimo pravo.

        zemljina deklinacija je otprilike 23 stepena. zemljina putanje kao takva nimalo nije stabilna. po svim zakonima prirode to kretanje oko sunca i rotacij oko ose (koja je pod uglom) se neodrzivi. takva putanja ne moze da traje i zemlja bi po tome morala da haoticno pici kroz svemir, a ne po utvrdjenoj putanji.

        kad bi se zemljina putanja samo bogdu poremetila zivot na zemlji ne bi bio moguc, barem u ovom sadasnjem obliku.

        ali sada dolazi u pomoc ko - mjesec. mjesec nam dodje kao neki givikt stabilizator i taj ples izmedju zemlje i mjeseca uzrokuje da se zemljina putanja stabilizuje i bude onakva kakava jeste.
        *mozes misliti o mjesecu ko o onom olovnom tegu sto ti vulkanizer stavi na gumu da bi je balansiro.

        ovo su sve naucne cinjenice. slazemo li se dosad?

        moje pitanje je: kako je moguce da se mjesec bas slucajno stvorio pored zemlje i balansiro nasu putanju? moze li to biti slucajno? zar nije ocigledno da je neko radio na tome i balansiro zemljinu putanju?

        ja bi volio da mi abra posebno odgovori na pitanje, a takodje i drugi clanovi foruma.
      Hhaha jesi li svjestan koliko je ovo tvoje pitanje besmisleno da ne koristim drugu rijech...

      06-16-2016 01:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jel't ti to odgovor? de malo elaboriraj to

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-18-2016 06:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nema bola elaboriranja. To shto ti tvrdish se moze pobiti u jednoj , rechenici. Kreator bi stvorio zemlju na takav nachin da joj ne treba nikakav satelit. Kapak. Kontash ? Jedino ako nije nekakav shalabajzer pa sve radi onako od oka .... 01.gif

      06-19-2016 03:50 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      stvori nashu galaksiju pa se malo prerachuna .... Skonta stvari I kreira mnoge galaksije pa se I tu zajebe ....galaksje koje su nestale u raznim kataklizmama ,,, zvijezde koje se gase a sa time unishtavaju sve u svojoj okolini ...Bardo je ovaj nash creator , samo zna biti malo zajeban.... 01.gif

      06-19-2016 04:04 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hehehhe ok predajem se. nema ovo smisla ubijedjivati se vako.
      ja barem navodim naucne cinjenice kao argumente. sve je to bola jedna dobro podmazana masina, komletan svemir. sve radi ko svajcaraski sat, od elektrona do sazvjezdja. e sad shvati tu inteligenciju. ne mozemo mi to shvatiti.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-19-2016 06:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od prowler2:

        Nema bola elaboriranja. To shto ti tvrdish se moze pobiti u jednoj , rechenici. Kreator bi stvorio zemlju na takav nachin da joj ne treba nikakav satelit. Kapak. Kontash ? Jedino ako nije nekakav shalabajzer pa sve radi onako od oka .... 01.gif


      Ovaj je dobar 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

      hahahaha

      Dje se toga sjeti?

      13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      06-19-2016 11:01 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        hehehhe ok predajem se. nema ovo smisla ubijedjivati se vako.
        ja barem navodim naucne cinjenice kao argumente. sve je to bola jedna dobro podmazana masina, komletan svemir. sve radi ko svajcaraski sat, od elektrona do sazvjezdja. e sad shvati tu inteligenciju. ne mozemo mi to shvatiti.
      Opet ti ... kao shvajcarac. Ma bola nebio nije kao shvajcarski sat. Ni blizu. Ama bash nikako. 01.gif

      06-22-2016 03:52 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od makso:

            citat od prowler2:

          Nema bola elaboriranja. To shto ti tvrdish se moze pobiti u jednoj , rechenici. Kreator bi stvorio zemlju na takav nachin da joj ne treba nikakav satelit. Kapak. Kontash ? Jedino ako nije nekakav shalabajzer pa sve radi onako od oka .... 01.gif


        Ovaj je dobar 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

        hahahaha

        Dje se toga sjeti?

        13.gif 13.gif
      Jedini primitivan nachin da Tani odgovorim. Kad je pitanje primitivno .... Wellll 01.gif

      06-22-2016 03:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Na kraju krajeva ... nauka nikad ne tvrdi da je odredjena teorija istinita. Chak shta vishe. Nauka uvijek izaziva iliti podvrgava teorije pitanjima. Na drugoj strani pitanja nema. 01.gif

      06-22-2016 04:03 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        hehehhe ok predajem se. nema ovo smisla ubijedjivati se vako.
        ja barem navodim naucne cinjenice kao argumente. sve je to bola jedna dobro podmazana masina, komletan svemir. sve radi ko svajcaraski sat, od elektrona do sazvjezdja. e sad shvati tu inteligenciju. ne mozemo mi to shvatiti.
      BTW . Nema tu predavanja Tana. Treba prichati I iznositi svoja lichna vjerovanja I svoja lichna iskustva ili znanja. Mozda se slozimo nekada.

      06-22-2016 04:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jelde da si se posramio ovog tvog pitanja 01.gif

      06-26-2016 04:20 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com