Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Autoput kroz Hercegovinu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Bezbeli da ima i te,pa nebi trebalo zuriti sa Tom dzadom dok se bar donekle ne uljudi politicka
    scena,Hrvatska je pala u duznicko ropstvo zbog preceranih apetita i nerentabilnih cesta
    Eno zjapi ona zeljeznicka pruga do Ploca pa zar nebi njena modernizacija manje kostala odnosno
    bila isplativija
    Dzadu treba graditi laganice lovom iz svog takulina


Boza ti si ekonomista

koji je ekonomski interes da se pravi osim protoka ljudi ...
proizvodnje nema ni na vidiku...dakle poslovni interes ne postoji..
interesuje me da li je pravljena studija sa detaljnim prosjekom ko se vozi i sta se vozi tim autoputem i sta ce se voziti tim autoputem..

za primjer cu navesti ovo

kada sam ja otvaro biznis dobio sam studiju o tome koliko tacno prodje auta i kamiona dnevno u krugu od pet kilometara, koliko ih prodje kroz najblizu raskrsnicu i sta voze ti kamioni..
dalje.. tacna demografska struktura, koje i kakve skole, koji i kakvi drugi biznisi postoje u krugu od 5 kilometara...starost populacije u okolnim naseljima...

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-03-2017 17:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..zeljeznice nisu rentabilne za transport iz razloga sto dostava robe ide jako sporo ,valja ti natovarit na voz i opet sa voza ..prije dodjes kaminonom iz Ploca do Sarajeva vec da roba ide vozom ..kad ododje u Sarajevo valja to opet tovarit na kamioni i dostavljat do prodavnica ili neki skladista ..ulaganje u zeljeznicu nije bas neka rentabilnost ni za teretni a ni za putnicki saobracaj ..danas covjek sjedne u auto u Mostaru i do zagreba je za 5 do 6 sati a vozom se valja voziti cjelu noc


kamion je u redu za jednu turu iste robe 5-10 tona

za 200 tona cumura ili kukuruza ili psenice, dakle raw material ide zeljeznica kao jajeftinije i najisplativij sedstvo

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-03-2017 17:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..rasute terete ne racunam ni ja ,cumur i rudu i to mi je Ok da postoji zejeznica ..za svo ostalo je gotovo nepotrebna .

..sleper danas vuce 25 tona robe

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-03-2017 18:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od Boza:

      Bezbeli da ima i te,pa nebi trebalo zuriti sa Tom dzadom dok se bar donekle ne uljudi politicka
      scena,Hrvatska je pala u duznicko ropstvo zbog preceranih apetita i nerentabilnih cesta
      Eno zjapi ona zeljeznicka pruga do Ploca pa zar nebi njena modernizacija manje kostala odnosno
      bila isplativija
      Dzadu treba graditi laganice lovom iz svog takulina


    Boza ti si ekonomista

    koji je ekonomski interes da se pravi osim protoka ljudi ...
    proizvodnje nema ni na vidiku...dakle poslovni interes ne postoji..
    interesuje me da li je pravljena studija sa detaljnim prosjekom ko se vozi i sta se vozi tim autoputem i sta ce se voziti tim autoputem..

    za primjer cu navesti ovo

    kada sam ja otvaro biznis dobio sam studiju o tome koliko tacno prodje auta i kamiona dnevno u krugu od pet kilometara, koliko ih prodje kroz najblizu raskrsnicu i sta voze ti kamioni..
    dalje.. tacna demografska struktura, koje i kakve skole, koji i kakvi drugi biznisi postoje u krugu od 5 kilometara...starost populacije u okolnim naseljima...




10.gif
Mozda bi trebali razloziti na proste faktore.
-politicki. Vrlo je bitno da Mostar povezan sa glavnim gradom drzave. Znaci gravitira Sarajevu (a ne Splitu npr...

-ekonomski. Ne znam je li totalno isplativ, ali svaka savremena drzava drzi do komunikacija. Ranije spomenuh ljetnu sezonu gdje ce podosta autoa iz istocne i srednje evrope ici kroz BiH na jadransku obalu. Zatim hrvatima iz posavine, pa mozda i zagreba i okoline bi bilo brze, krace i jeftinije kroz BiH do Dubrovnika nego jadranskom autocestom. Oni bi putovali citave godine. Nasi ljudi. Neki bi isli autocestom, neki ne. Autocesta je napredak u svakom slucaju. Pa onda povezanost aerodroma Sarajevo-Mostar (dubrovnik-split). Poboljsava se infrastruktura za turizam. npr od Dubrovnika do Konjica manje od sat i po autoputa i onda je lako tih 13km do borackog jezera. Sada je 3 sata do konjica + do borackog

-medioambijentalni. Rasteretiti tranzit kroz gradove, automatski manja zagadjenost

-socijalno-sigurnosni. Veca sigurnost na cesti, manje preticanja, manje nesreca, brza povezanost u slucaju nesrece, pozara, potjere. Ako ima hitni slucaj u mostaru, dok dodje do splita ili sarajeva pacijent moze umrijeti

EDIT ON : [evo ugledah vijest, pa da je ubacim]
    http://bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/dreznica-na-vozilo-opce-bolnice-konjic-obrusio-se-manji-odron/185617

EDIT OFF:

ima jos toga, ali eto

Glede zeljeznica, prije su imale svrhe, luka Ploce je izgradjena za BiH i preko nje je isao aluminij iz Mostara, zeljezo iz Zenice, ugalj iz tuzle... Danas bez luke nema potrebe za zeljeznicom, osim za prevoz putnika, a sigurno nema dovoljno putnika da bi se ekonomski opravdala potrosnja u zeljeznicu

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane makso dana 02-03-2017 u 21:25.

02-03-2017 21:12 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Covic i ustaska politika bi najradije volila da put prodje "istocnom" stranom kako bi "zavrsili zapoceto", a nesposobnost i zatucanost bosnjackog kadra u strankama prepusta ustasama da ih vodaju za uzicu kao cukicu. Istorija se ponavlja...kupuju ih za kozervu usmrdjene ribe. 21.gif

02-04-2017 00:21 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

        citat od pravimostarac:

          citat od Boza:

        Bezbeli da ima i te,pa nebi trebalo zuriti sa Tom dzadom dok se bar donekle ne uljudi politicka
        scena,Hrvatska je pala u duznicko ropstvo zbog preceranih apetita i nerentabilnih cesta
        Eno zjapi ona zeljeznicka pruga do Ploca pa zar nebi njena modernizacija manje kostala odnosno
        bila isplativija
        Dzadu treba graditi laganice lovom iz svog takulina


      Boza ti si ekonomista

      koji je ekonomski interes da se pravi osim protoka ljudi ...
      proizvodnje nema ni na vidiku...dakle poslovni interes ne postoji..
      interesuje me da li je pravljena studija sa detaljnim prosjekom ko se vozi i sta se vozi tim autoputem i sta ce se voziti tim autoputem..

      za primjer cu navesti ovo

      kada sam ja otvaro biznis dobio sam studiju o tome koliko tacno prodje auta i kamiona dnevno u krugu od pet kilometara, koliko ih prodje kroz najblizu raskrsnicu i sta voze ti kamioni..
      dalje.. tacna demografska struktura, koje i kakve skole, koji i kakvi drugi biznisi postoje u krugu od 5 kilometara...starost populacije u okolnim naseljima...




    10.gif

    -ekonomski. Ne znam je li totalno isplativ, ali svaka savremena drzava drzi do komunikacija. Ranije spomenuh ljetnu sezonu gdje ce podosta autoa iz istocne i srednje evrope ici kroz BiH na jadransku obalu. Zatim hrvatima iz posavine, pa mozda i zagreba i okoline bi bilo brze, krace i jeftinije kroz BiH do Dubrovnika nego jadranskom autocestom. Oni bi putovali citave godine. Nasi ljudi. Neki bi isli autocestom, neki ne. Autocesta je napredak u svakom slucaju. Pa onda povezanost aerodroma Sarajevo-Mostar (dubrovnik-split). Poboljsava se infrastruktura za turizam. npr od Dubrovnika do Konjica manje od sat i po autoputa i onda je lako tih 13km do borackog jezera. Sada je 3 sata do konjica + do borackog


Sav ekonomski faktor ide na ruku hrvtaskoj
Turisti ce iz evrope samo promndat i eventualno usut gorivo
Znaci mnogostruka dobit za hrvatsku
Aerodromi opet za hrvtasku
Znaci mi pravimo a oni kupe kajmak

Bosna nema nikakav ekonomski interes u trenutnim politickim okolnostims

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-04-2017 00:47 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Oglasio se i Vahid Halilhodžiæ, kaže Vaha ovako:

Ako autoput zaobiðe Jablanicu (a takve su namjere), narod treba da odradi sve brane na hidrocentralama, u smislu vi nama sijeèete cestu, krvnu žilu protoka ljudi, novca i robe,

a mi æemo vam uskratiti struju sa hidrocentrala...

ima smisla jer æe Jablanica postati slijepo crijevo,

ovako su naumili taj put:

Sarajevo - Pazariæ - Ivan Sedlo - Bradina - Konjic -pa kroz Prenj i drito Vrapèiæi - Mostar

osta Jablanica kratkih rukava

___________________________________________________________________

    02-04-2017 00:49 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Oglasio se i Vahid Halilhodžiæ, kaže Vaha ovako:

      Ako autoput zaobiðe Jablanicu (a takve su namjere), narod treba da odradi sve brane na hidrocentralama, u smislu vi nama sijeèete cestu, krvnu žilu protoka ljudi, novca i robe,

      a mi æemo vam uskratiti struju sa hidrocentrala...

      ima smisla jer æe Jablanica postati slijepo crijevo,

      ovako su naumili taj put:

      Sarajevo - Pazariæ - Ivan Sedlo - Bradina - Konjic -pa kroz Prenj i drito Vrapèiæi - Mostar

      osta Jablanica kratkih rukava





    ..ljudi nece da svate da ce se tim putem voziti josh sledeci 50 godina

    ..napomeno sam da je Hrbvatski put u funkciji samo dva mjeseca

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-04-2017 02:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od REALISTA:

      Covic i ustaska politika bi najradije volila da put prodje "istocnom" stranom kako bi "zavrsili zapoceto", a nesposobnost i zatucanost bosnjackog kadra u strankama prepusta ustasama da ih vodaju za uzicu kao cukicu. Istorija se ponavlja...kupuju ih za kozervu usmrdjene ribe. 21.gif


    Kako smo plitki?????

    Gdje je bolje, autoput hrvatima ili nama?????????

    Ti bi da idu u treci i da jos jame autoput

    13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    02-04-2017 10:28 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bas si i ti Makso naivan

    ..treci doseze od Bradine pa preko podvelzja do stoca tako da im je sasvim sve jedno ,lakse im kroz dolinu neretve ,dokle ce ici tamo prema Dodiku ko zna ,oni ce se lahko dogovorit ..Boban se i sasmom ratu sasto sa karadzicem u Becu i tamo su dosta toga dogovorili

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-04-2017 14:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6246
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa sto je problem vozit od Jablanice do Konjica pa se ukljucit na auto put? Svak bi da ima prikljucak u dvoristu.

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    02-04-2017 17:23 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..normalno da nije problem ,ko ce onda na jenjatinu svracat 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-04-2017 17:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      bas si i ti Makso naivan

      ..treci doseze od Bradine pa preko podvelzja do stoca tako da im je sasvim sve jedno ,lakse im kroz dolinu neretve ,dokle ce ici tamo prema Dodiku ko zna ,oni ce se lahko dogovorit ..Boban se i sasmom ratu sasto sa karadzicem u Becu i tamo su dosta toga dogovorili



    Ne znam kakve su karte sina oca nacije... 16.gif
    Ako je zadovoljan sa trokutom Sa-ZE-TZ onda nam se crno pise

    Da ne idemo sad u politiku. Sve je jasno i covic se dogovorio sa Dodikom. Dodiku njegovo a Covicu 27% ostatka (vise preko pola federacije) Dodik ce u finale bez borbe 13.gif


    Ah, puko sam ko cernobil, sto sam bola naivan???? Subotom slabo mozgam, a odavno ne jastucim pa mi neuri otisli u pm

    11.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    02-04-2017 21:13 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nema tog parlamentarca bilo iz Sda bilo iz stranaka socijaldemokratske i gradzanske orjentacije
    da ce potpisati nakav hrvatski entitet,pogotovo ne u granicama Koje nikad nije ni vrhuska propale
    Herceg-Bosne sanjala pa su to samo neukusne spekulacije
    Mpzda dodze do nekog ustupka vezano za poseban nacin izbora clana Predsjednistva iz hrvatskog
    naroda i hrvatskih predstavnika,cini mi se u Domu naroda sto se opet kosi sa primjenom odkuke
    suda u Strazburu da i ostali imaju pravo da se kandiduju,pa onda fino iskoristis ustavno pravo
    i po vazecem izbornom zakonu izaberes Sejdu ako Dodin pobro nastavi da rusi BH

    02-04-2017 22:41 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sto se tice dzade logika nalaze da se Bugono,dva Vakufa i obliznje kasabe povezu sa Jablanicom,
    prikljucit Jablanicu na auto-put i mic po mic do juga

    02-04-2017 23:30 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dodik je vec dobio zuti karton i potvrdjen a to je isto i mig covicu
    Covic ce se sada malo pritajiti jer bi on mogo puno lakse dobiti po usima

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-05-2017 01:18 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Boza:

      Nema tog parlamentarca bilo iz Sda bilo iz stranaka socijaldemokratske i gradzanske orjentacije
      da ce potpisati nakav hrvatski entitet,pogotovo ne u granicama Koje nikad nije ni vrhuska propale
      Herceg-Bosne sanjala pa su to samo neukusne spekulacije
      Mpzda dodze do nekog ustupka vezano za poseban nacin izbora clana Predsjednistva iz hrvatskog
      naroda i hrvatskih predstavnika,cini mi se u Domu naroda sto se opet kosi sa primjenom odkuke
      suda u Strazburu da i ostali imaju pravo da se kandiduju,pa onda fino iskoristis ustavno pravo
      i po vazecem izbornom zakonu izaberes Sejdu ako Dodin pobro nastavi da rusi BH


    Mislim da ce covic biti prvi koji ce pasti

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-05-2017 01:19 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nadam se,licno sam vjerova0 da ce se premetnuti
    Mozda ga saulisu mudri bosanski fratri,bumo videli

    02-05-2017 01:36 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od makso:

          citat od vjetar:

        bas si i ti Makso naivan

        ..treci doseze od Bradine pa preko podvelzja do stoca tako da im je sasvim sve jedno ,lakse im kroz dolinu neretve ,dokle ce ici tamo prema Dodiku ko zna ,oni ce se lahko dogovorit ..Boban se i sasmom ratu sasto sa karadzicem u Becu i tamo su dosta toga dogovorili



      Ne znam kakve su karte sina oca nacije... 16.gif
      Ako je zadovoljan sa trokutom Sa-ZE-TZ onda nam se crno pise

      Da ne idemo sad u politiku. Sve je jasno i covic se dogovorio sa Dodikom. Dodiku njegovo a Covicu 27% ostatka (vise preko pola federacije) Dodik ce u finale bez borbe 13.gif


      Ah, puko sam ko cernobil, sto sam bola naivan???? Subotom slabo mozgam, a odavno ne jastucim pa mi neuri otisli u pm

      11.gif





    ..to mu je i Babina ideja bila .on je samo nastavio i toliko njega interesuje

    ..potpishi Alija da je kolik avlija



    ..nisma mislio naivan ko naivan ,vec ne uzimash parametre politicki karata ,srcem razmishljas pa zato kazem nemoj biti naivan 01.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-05-2017 01:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..gdje to do sada Bakirica obico svoj narod osim SA-TZ-ZE ..pa cak nije ni tamo otisho kao covjek gotovo nikad da vidi kako mi i taj narod zivi,nedaj boze da nekad ode u srebrenicu osim kad mu treeba politicki poena na onim mrtvim dushama ..dodje do mostara ne bi li napravio dil sa Covic da sjebe onaj narod a da njemu ne udje i da on ne ispane kriv a dao bi sutra sve od bradine do usca neretve za shaku hurma i tepsiju hurmasica

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 01:42.

    02-05-2017 01:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com