Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Autoput kroz Hercegovinu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od Boza:

      Nema tog parlamentarca bilo iz Sda bilo iz stranaka socijaldemokratske i gradzanske orjentacije
      da ce potpisati nakav hrvatski entitet,pogotovo ne u granicama Koje nikad nije ni vrhuska propale
      Herceg-Bosne sanjala pa su to samo neukusne spekulacije
      Mpzda dodze do nekog ustupka vezano za poseban nacin izbora clana Predsjednistva iz hrvatskog
      naroda i hrvatskih predstavnika,cini mi se u Domu naroda sto se opet kosi sa primjenom odkuke
      suda u Strazburu da i ostali imaju pravo da se kandiduju,pa onda fino iskoristis ustavno pravo
      i po vazecem izbornom zakonu izaberes Sejdu ako Dodin pobro nastavi da rusi BH


    Mislim da ce covic biti prvi koji ce pasti






.Nece Covic nikada pasti jer njegov nardo to jest Hrvati u BiH daleko bolje zivi od bosnjaka ..izborio se u svim drzavnim institucijama ili budzetski radni mjesta da su zastupljeni u daleko vecem procentu na radnim mjestim u federaciji vec sto im po broju stanovnika pripada ,Hrvatska je podjelila pasose i njegov narod polako se migrira malo tamo malo ovamo ,trkne do njemack par mjeseci zaradi koju hijadu eura ,neko ostane neko se vrati i narod je zadovoljan sa takvim stanjem ,pred izbore ih nahuska da glasaju svi za jednog jedan za sve i tako to ide u krug ,kolo srece se okrece i naroda boli neka stvar hoce li Covic da biude predsednik josh 20 godina ,to jest dozivotno .doka ga Bosnjaci pushe od njihivih vodja ..koji se pobiju u Srebrenici za rad svojih fotelja i plata

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-05-2017 02:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od pravimostarac:

          citat od Boza:

        Nema tog parlamentarca bilo iz Sda bilo iz stranaka socijaldemokratske i gradzanske orjentacije
        da ce potpisati nakav hrvatski entitet,pogotovo ne u granicama Koje nikad nije ni vrhuska propale
        Herceg-Bosne sanjala pa su to samo neukusne spekulacije
        Mpzda dodze do nekog ustupka vezano za poseban nacin izbora clana Predsjednistva iz hrvatskog
        naroda i hrvatskih predstavnika,cini mi se u Domu naroda sto se opet kosi sa primjenom odkuke
        suda u Strazburu da i ostali imaju pravo da se kandiduju,pa onda fino iskoristis ustavno pravo
        i po vazecem izbornom zakonu izaberes Sejdu ako Dodin pobro nastavi da rusi BH


      Mislim da ce covic biti prvi koji ce pasti






    .Nece Covic nikada pasti jer njegov nardo to jest Hrvati u BiH daleko bolje zivi od bosnjaka ..izborio se u svim drzavnim institucijama ili budzetski radni mjesta da su zastupljeni u daleko vecem procentu na radnim mjestim u federaciji vec sto im po broju stanovnika pripada ,Hrvatska je podjelila pasose i njegov narod polako se migrira malo tamo malo ovamo ,trkne do njemack par mjeseci zaradi koju hijadu eura ,neko ostane neko se vrati i narod je zadovoljan sa takvim stanjem ,pred izbore ih nahuska da glasaju svi za jednog jedan za sve i tako to ide u krug ,kolo srece se okrece i naroda boli neka stvar hoce li Covic da biude predsednik josh 20 godina ,to jest dozivotno .doka ga Bosnjaci pushe od njihivih vodja ..koji se pobiju u Srebrenici za rad svojih fotelja i plata


ti si naivan ako misliš da Èoviæev ili bilo èiji politièki vijek trajanja na našim prostorima zavisi o narodu.. 18.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-05-2017 02:57 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ako si ti vispren de mi kazi od koga zavisi

..ako zavisi od kradje glaova i politickog inzenjeringa onda si u pravu

..onda po toj teoriji ni Tumpa nisu doveli glasaci

.

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 03:02.

02-05-2017 03:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ili su svi demokratski izbori urota i zavjera

..moze biti da jesu ali ne mozemo dokazati

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-05-2017 03:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

elem da se vratimo auto džadi..

ekonomski æe biti nerentabilan, skup, jednom rijeèju bacanje para nizvodu...

buduænost pripada regijama koje imaju vodu i hranu....posljedice global warming se veæ osjeæaju...vode æe biti sve manje...voda i hrana æe biti novo crno zlato...

te pare se trebaju uložiti u prirodne resurse...naravno kad se hableæine poput onoga iz HE koji je pustio vodu, genetski neutralšu...

oživljavanje i osavremnjivanje poljoprivrede...kako je nekoliko puta Vjetar reko...

ovaj auto put æe biti samo sviranje nekoj stavri jer nema ekonomske ni privredne baze za to...osim da dijspora može trknut kuæi...ali autoputevi dolaze sa naplatnim rampama pa æe Bake i kompanija udariti rampe svakih 30 km...plati pa klati... 19.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-05-2017 03:04 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ako si ti vispren de mi kazi od koga zavisi

    ..ako zavisi od kradje glaova i politickog inzenjeringa onda si u pravu

    ..onda po toj teoriji ni Tumpa nisu doveli glasaci

    .


onog momenta kada je lider na ovim prostirma oznaèen za politièki odstrijel iz centrale to je onda game over... 19.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-05-2017 03:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Taj autoput je nametnut od strane EU ,vise su njima potrebni vec nama samima ..dok se mi skontamo kako i na koji nacin cemo iskoristiti i koju korist cemo imati od istoga i dok se mi avizamo oni ce ga debelo naplatiti u svoju korist ,dotle ce nas mozda isti ti zaduziti sa izgradnjom da cemo grcati u dugovima i na kraju cemo ga morati dati nekome na koncesiju da ubire i da denelo zarade na naplatnim rampama ..mi cemo ga dati u bescjenje da vratrimo kredite i na kraju ostajemo bez auto puta ,istu sudbinu dozvjet ce i auto put hrvatske koja ga vjestacki odrzaje i grcaju u dugovima otplacujuci kredite a naplate za auto put ne mogu da pokriju troskove odrzavnja

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-05-2017 03:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od vjetar:

      ..ako si ti vispren de mi kazi od koga zavisi

      ..ako zavisi od kradje glaova i politickog inzenjeringa onda si u pravu

      ..onda po toj teoriji ni Tumpa nisu doveli glasaci

      .


    onog momenta kada je lider na ovim prostirma oznaèen za politièki odstrijel iz centrale to je onda game over... 19.gif





..cinjenica da ga cemtrala podrzaje a ta centrala opet ima i svoju centralu i ja mu ne vidim jos uvjek kraj ,generalno nije nista vjecno pa ce i on jednog dana da ode sa scene

..doce vrijeme kad ce i njemu sve to dojaditi i rece centrali de me malo sklonite da uzivam u penziiji i svemu onome sto sam pokro ,nije dzaba pravio onu hacijendu na radobolji da bi umro u funkionerskoj fotelji

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 03:27.

02-05-2017 03:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..neko rece na forumu gradi put od svoji para pa makar bio kilometar ali neka je tvoj ..autoputevi se nude da bi ti ih kasnije oteli i postali njihovi ,jer i to je samo jedan vid binzisa ulaganja u trece zemlje ..onaj ko te zaduzuje on ti ga na kraju i kupuje ,uzme te na kamati i uzme ti put koji ce on naplacivati u sledecih 50 godina .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-05-2017 03:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..neko rece na forumu gradi put od svoji para pa makar bio kilometar ali neka je tvoj ..autoputevi se nude da bi ti ih kasnije oteli i postali njihovi ,jer i to je samo jedan vid binzisa ulaganja u trece zemlje ..onaj ko te zaduzuje on ti ga na kraju i kupuje ,uzme te na kamati i uzme ti put koji ce on naplacivati u sledecih 50 godina .


nikad taj auto put neæe otiæi dalje od pazariæa,...do pazariæa je kako tako ravno...od pazariæa poèinju brda ateh prenj i slièno....

do pazariæa æe biti dovoljno da se nahapaju....nek se Blagajci ne sekiraju...neæe doæi autoput do njih ni za 100 godina...


ovdje su prije 20 godina napravili autoput od 60 km u ravnici, zemlja crnica...mogli je lopatom kopat... i košto je 2 milijarde dollara..alte brucke..onih para..

kroz krš i planine kod nas minimum 30 milijardi eura ..i to bRez provizije tj reketa..

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-05-2017 16:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..napravice se kad tad ,napravio je i Farnjo Josip ,kilo zlata kilo kamena
..ali upotrebna vrijednost i korist od toga puta nece biti nasa i imat cemo samo muku jad i bjedu od toga auto puta koji na kraju nece biti nas
..bolje bilo da su trazili kredit da kupe koza i ovaca i trazili da BiH izvozi meso na zapad .kad mogu janjece plecke i butevi dolaziti u trzni centre po evropi i toliki put koji mora prevaliti .lakse bilo izvesti iz Bosne do Minhena vec iz Australje
..moglo je cak i svjeze da se izvozi ..na avion jutros i eto ga popodne u trznom centru ..kotleti sa Bjelasnice ..za to nam nece da daju kredite ..znaju oni gdje nas treba zavaiti i zaduziti da bi ti to posle uzeo ..to je politika globalizacije i svjetskog kapitala i EU da napravis jeftino uz jeftin rad i das njima a oni posle da uzimaju debelu lovu za sebe .
..moj Tito zemlja ti kosti izbacivala za kakvu si se ti bagru borio i cuvo im drzavu ,bolje bilo da su ti Rusi ili ameri dali neku kucu ssa bazenima i da ti koke hlade jaja do kraja zivota a Jugoslaviju da si predo i zbriso ,jer evo oni ti je razjebase ko veselu svesku ,isti ti zapadnjaci od koje si ih ti branio ..
..malo kad bolje razmislis mozda su ovi piliticati i pametniji puno od Tite ,jebo te drzava jebli te ideali ,daj ti meni jedan je zivot

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 17:42.

02-05-2017 17:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Postoje i sada rahmetli Pirije planovi i strucna analiza da od Hercegovine napravi Kaliforniju vode ima cak i u podvelezju u onome kamenjaru a hercegovina je tako bogata vodom da i ne slutimo koliko vode mamo ..pogledajte samo Popovo polje ,nema sta ne moze da se uzgaja prozivodi i prodaje ..nekad je sama Jasenica podmirivala pijace od Mostara pa sve do Sarajeva i sve bi se prodalo a ljudi dobro zaradjivali i bili puni para ko brod .
..ja i sad tvrdim da covjek koji ima par dunuma zemlje moze ziviti bolje vec sto nas pola zivi danas na zapadu hrndajuci po kojekavim fabrikama i putujuci po sto kilometara svaki dan sa posla na poso ,onda kazemo jesmo sretni kad se vratimo ko crkotine sa posla i bez obzira dali su Doktor inzinjer ili vozac ,svima kapitalista uzme dushu i tjelo i iscjedi ga kao mokru krpu ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-05-2017 17:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

možda æe se ovim putem doæi do onih golf terena u bijelom polju.... 13.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-05-2017 19:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Postoje i sada rahmetli Pirije planovi i strucna analiza da od Hercegovine napravi Kaliforniju vode ima cak i u podvelezju u onome kamenjaru a hercegovina je tako bogata vodom da i ne slutimo koliko vode mamo ..pogledajte samo Popovo polje ,nema sta ne moze da se uzgaja prozivodi i prodaje ..nekad je sama Jasenica podmirivala pijace od Mostara pa sve do Sarajeva i sve bi se prodalo a ljudi dobro zaradjivali i bili puni para ko brod .
    ..ja i sad tvrdim da covjek koji ima par dunuma zemlje moze ziviti bolje vec sto nas pola zivi danas na zapadu hrndajuci po kojekavim fabrikama i putujuci po sto kilometara svaki dan sa posla na poso ,onda kazemo jesmo sretni kad se vratimo ko crkotine sa posla i bez obzira dali su Doktor inzinjer ili vozac ,svima kapitalista uzme dushu i tjelo i iscjedi ga kao mokru krpu ..



ja ipak mislim da je 10 puta važnije dokazivati i pokazivati kako je sa STECKOM i ostalim bošnjacima
nemoguæ život, a sa Dodikom, Nikoliæem (od milja nazvanim "ljakse bez prakse"), Vuèiæem i Šeškom
(èije je suðenje dotièni pomno pratio, ko zna zašto, kad ih inaèe uopšte ne spominje na forumu)
moguæ. Za neke, ili mnoge.

Što æe nama Pirijina vizija Hercegovine i Mostara, kad imamo Dodu u Banja Luci i majku
susjednu republiku na sjeveru, a i drugdje. Bolje biti vazal do vijeka drugima, nego svoj na svom.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-05-2017 19:11 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma daaj SG,
pa on nemoze sam sa sobom a ne
da moze sa jednim STECKOM.

02-05-2017 19:16 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Napisah nešto i za druge... bili su i drugi prije nas dvojice, biæe i poslije,
a nit vodilja kod istih ko taj lik (ispranog mozga) je onaj mali detalj
iz linka o Nikopoljskoj bitci - o tom ko su bili istinski i odluèujuæi vazali,
dok se drugima 500 godina istovremeno to spoèitava.

Istorija prije tih 500 godina i
progon i izdaja bosanske starohrišæanske crkve od strane kako ortodoksa, tako i onih
s juga se namjerno prešuæuje od falsifikatora istorije (Šeško je jedan u moru) i
njihovih, svjesnih ili nesvjesnih sljedbenika.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-05-2017 19:21 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja imam neke poznanike iz Srbije, onako mlaða raja, ništa ekstremno i naopako (bar na prvi pogled)

a svi oni odreda imaju kliše u glavi da mi muslimani u Bosni imamo prašnjavu ikonu na tavanu, koju ne neki naš prapradeda Makarije ostavio na tavanu 21.gif

ali nije to nacionalistièko pohebavanje, nego stvarna predsrasuda èetrdesetogodišnjaka Srbijanaca

___________________________________________________________________

    02-05-2017 19:28 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mi nemamo o njema takvu...

    ... ali je ona stvarna i postojeæa... 13.gif


    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-05-2017 19:38 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .. i nije mi jasno kako neko može tobožnju nacionalnu pripadnost i tzv. nacionalno biæe
    provesti do te mjere u politiku, a onda prihvatiti (svijet lokalno u BiH)
    umjesto da se radi da samostalnosti i dobrobiti regiona, npr. Hercegovine po Pirijinoj viziji.

    Da je bilo pameti, ko što je neæe nikad biti, pa se osnovalo ili osnuje regionalno vijeæe
    bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost, region bi i danas mogao doživjeti procvat.

    Dijasporu npr. dole više niko i ne spominje u bilo kakvom kontekstu, a te bi ljude trebalo
    pod svaku cijenu animirati i privuæi ih da oni sami privuku strane firme dole, ima veæ
    uspješnih primjera i u Hercegovini.

    Velika šteta, što vjetar reèe u jednom ranijem postu na forumu, za sve nas zajedno.


    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-05-2017 19:43 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5949
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..Postoje i sada rahmetli Pirije planovi i strucna analiza da od Hercegovine napravi Kaliforniju vode ima cak i u podvelezju u onome kamenjaru a hercegovina je tako bogata vodom da i ne slutimo koliko vode mamo ..pogledajte samo Popovo polje ,nema sta ne moze da se uzgaja prozivodi i prodaje ..nekad je sama Jasenica podmirivala pijace od Mostara pa sve do Sarajeva i sve bi se prodalo a ljudi dobro zaradjivali i bili puni para ko brod .
      ..ja i sad tvrdim da covjek koji ima par dunuma zemlje moze ziviti bolje vec sto nas pola zivi danas na zapadu hrndajuci po kojekavim fabrikama i putujuci po sto kilometara svaki dan sa posla na poso ,onda kazemo jesmo sretni kad se vratimo ko crkotine sa posla i bez obzira dali su Doktor inzinjer ili vozac ,svima kapitalista uzme dushu i tjelo i iscjedi ga kao mokru krpu ..


    .....red je da te dopunim u vezi Osmana Pirije. Buduænost oèima Osmana Pirije: njegov koncept samoodrživosti privrednog rasta Hercegovine zasnivao se na poljoprivredi. Mijenjao je konfiguraciju zemlje, sociološku i kulturnu sliku prirode i ljudi u njoj. Kao buduænosni sistem navodnjavanja, kap po kap, tako je rasla oaza zelenja u pustom krajoliku, od prvog maslinjaka kod Carskih vinograda do beskrajnog lanca „Hepoka“ koji je premrežio cijelu Hercegovu zemlju socijalistièkog sistema. I tu su se, na toj graniènoj crti, zbiljnog života i tvrde politièke ideje „režiranog“ a ne humanog, na ekologiji zasnovanog razvoja, sudarili Pirijin koncept i koncept Partije koja je imala drugi plan: da usred rajskog vrta useli - „Aluminij“
    Do dubokog sraza je posebno došlo izmeðu bivših prijatelja, Osmana i moænog Džemala Bijediæa. Ostalo znamo, Piriju je trebalo skloniti.....kako reèe onomad Vlado Šegrt i zaustviti Hepok zbog Aluminija. 28.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 02-05-2017 u 22:01.

    02-05-2017 21:58 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com