Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Ekolo » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Ekološka katastrofa na Neretvi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    _f0EAgBDXpM

___________________________________________________________________

    02-05-2017 00:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

        _f0EAgBDXpM


    Ovo je man made katastrofa i nije slucajna
    Pocinitelja i naredbodavce uhapsiti i osuditi na minimum 10 godina 38.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-05-2017 01:15 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ako nema kishe i snijega kako sacuvat jezero ,glup prilog

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-05-2017 01:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..ako nema kishe i snijega kako sacuvat jezero ,glup prilog


    pa reèe onaj jedan da je bran pustila vodu..neznam

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-05-2017 03:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..Brana je projektovana da pravi struju i da ispunjavaju neke godisnje planove ,ta struja se izvozi sigurno i postoji ugovor koji se na kraju mora ispostovati u protivnom zna se ko snosi posledice ..vjerovatno neko nije dovoljno strucan da u kalkulaciju ugovora napravi klauzlu da se u sliucaju vremenski uslova brana mora drzati ekoloski normi..kao sto ti niko ne daje povrat para za avionsku kartu zbog vremesnki uslova ako danas nisi mogo poletiti iz beca za Vasington i sto nisi mogo prisustovat vaznom sastanku ili ako avioni nisu mogli letiti zbog pepela koji je bio posledica erupcije vulkana ..to ni jedna osiguravajuca kuca ne priznaje te situacije ..tako i nashi nestrucni ljudi treba da kazu OK mi cemo ipsorucivati struju u punom kapacitetu do odredjenog nivoa vode u Jezeru i kad spane ispod tog nivoa mi moramo preci na drugi rezim rada ili isporuke struje ..nasa najvisha mana u svim tim ugovorima sto mi kazmeo strancima sta nas god pitaju moze li ,mi kazemo Da nema problema ,kad se pocne raditi milion i jedan problem i po nas i po njih ..eto majka mi se razbolila pa ja moro da je odvedem doktoru sestra bila na poslu ,covjek dosho na ugovoreni razgovor u Sarajevu i ceka satsanak njega nema ili kasni ili se ne javlja na telefon ..cica mica gotova prica i na kraju ispraznismo sami sebi jezero ..onda kad nam to jezero nadodje i bude previshe vode u njemu i prijeti vikednicama i vilama od nashi guzonja da mu voda ne udje u spavacu sobu tad on jebe mater direktoru brane kojega je on postavio i kaze mu pustaj vodu jebo sebi mater sta cekas ,popliva mi kuca ,pa direkore poplivat ce Hercegovina ,nek pliva ko jebe mater evo ja plivam ..nekad u Titino vrijeme pametni ljudi su racunali i projektovali dotoke vode i jeti i zimi i za vrijeme suse i izbetonirali tacke ili postavili oznake plavnog vala gdje niko ispod te crte nije mogo dobiti dozvolu za gradnju vikendice .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 03:57.

    02-05-2017 03:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako je ovim hudim mještanima... imati dedu i nenu na dnu jezera 21.gif

    ___________________________________________________________________

      02-05-2017 12:12 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tuga,valjda ce se sada udostojit i kako bog zapovjeda zbrinut posmrtne ostatke svojih pradjedova

      02-05-2017 13:31 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..jebiga ,bio je rok da se kosti prenesu prije vec se jezero pocelo puniti .ljudska nemarnost

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-05-2017 15:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ono æe pravit auto put.... 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      02-05-2017 16:39 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ko ..Izetbegovic 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-05-2017 16:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Kako je ovim hudim mještanima... imati dedu i nenu na dnu jezera 21.gif







      Ne znam gdje je ova slika pravljena, ali se sjetih Trebišnjice i Trebinja svojevremeno poslije onog rata, ako me sjeæanje ne vara (ispravite me rado) je tamo isti sluèaj bio svojevremeno.



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      02-05-2017 16:53 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..mozda i ne treba osudjivati ove slike .kad pogledas basluke da se primjetiti da su tu bashluci stari mozda po dvjesta trista godina i mozda cak vishe i ne postoje clanovi familija oni koji tu leze ,na kraju ko moze od tih clanova da dodje da bi obavili eksumaciju tih kostiju ..sta zna sutra moje unuce koje ko je bio njegov pra pra pra dedo i gdje je sagranjen ..neznam ni ja a ne moje unuce

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-05-2017 u 17:46.

      02-05-2017 17:16 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovo je slikao Dino Kasalo, TV snimatelj, a radi se o selu Lisièiæi, bošnjaèko selo preko puta vode su Èelebiæi, pola srpsko, pola bošnjaèko selo.

      evo je proteklo 50 i kusur godina od izgradnje hidrocentrale, i dan-danas mještani ovih sela pišu molbe, žalbe, da ih preko reda zapošljavaju u Elektroprivredu, jer su njihova imanja stradala.

      ima Vjetar pravo, više se radi o pradjedovima, nego o djedovima na ovoj slici
      pa valjda manje boli tako kad je treæe koljeno u pitanju 21.gif

      ___________________________________________________________________

        02-05-2017 17:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znam da hoce , ali
        dabogda se nikada ne napunilo.

        To su oni garant ispustili vodu ,naravno proizvevsi el.energiju -koju su prodali ,
        jer se ocekuju velike padaline tjekom proljeca .
        nasi meteorolozi tako dobro pogadjaju da bi im dao puske da streljaju glavnog i
        odgovornog za ovu "katastrofu".
        Sto je katastrofa -neke ribe (ta nisu ih turbine smljele -garant su otisle niz Neretvu,narod dobio
        plodno zemljiste (ali nece seljak za dikelu a i nema vise seljaka)okolni pticiji fond ce se snaci i otici u Hutovo, a zabrinjava me izjava onog plosle za "Avaz" kad kaze "i u buduce moramo paziti gdje gradimo hidrocentrale " halo -plosko
        negira 70 godina postojanja i ispravnog "kalkulisanja" vodom i svih onih pravih opredeljenja (dokazanih) o pravom
        stratrgijskom mjestu pravljenja ove brane .
        Sto ti je nova pamet u sve se razumiju i sve znaju da bi opravdali svoje diplome -naravno kupljene ili od suft/profesora dobijene .
        Danas , samo stranke znaju sta je nekoc i u sta ce u buduce biti ispravno.
        Elektro privreda ,posebna lopovska prica .

        02-05-2017 17:39 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          ovo je slikao Dino Kasalo, TV snimatelj, a radi se o selu Lisièiæi, bošnjaèko selo preko puta vode su Èelebiæi, pola srpsko, pola bošnjaèko selo.

          evo je proteklo 50 i kusur godina od izgradnje hidrocentrale, i dan-danas mještani ovih sela pišu molbe, žalbe, da ih preko reda zapošljavaju u Elektroprivredu, jer su njihova imanja stradala.

          ima Vjetar pravo, više se radi o pradjedovima, nego o djedovima na ovoj slici
          pa valjda manje boli tako kad je treæe koljeno u pitanju 21.gif


        Za stradala imanja familije su dobijale obestecenja ,i s tim su novcem mogle naciniti premjestaj pradjedova .Ne da nisu mogli vec nisu htjeli.

        02-05-2017 17:43 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..mozda i ne treba osudjivati ove slike .kad pogledas basluke da se primjetiti da su tu bashluci stari mozda po dvjesta trista godina i mozda cak vishe i ne postoje clanovi familija oni koji tu leze ,na kraju ko moze od tih clanova da dodje da bi obavili eksumaciju tih kostiju ..sta zna sutra moje unuce koje ko je bio njegov pra pra pra dedo i gdje je sagranjen ..neznam ni ja a ne moje unuce





        Šta ih imam osuðivat i ne osuðivat, takve su kakve jesu...





        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 02-05-2017 u 17:49.

        02-05-2017 17:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od STECAK:

          Znam da hoce , ali
          dabogda se nikada ne napunilo.

          To su oni garant ispustili vodu ,naravno proizvevsi el.energiju -koju su prodali ,
          jer se ocekuju velike padaline tjekom proljeca .
          nasi meteorolozi tako dobro pogadjaju da bi im dao puske da streljaju glavnog i
          odgovornog za ovu "katastrofu".
          Sto je katastrofa -neke ribe (ta nisu ih turbine smljele -garant su otisle niz Neretvu,narod dobio
          plodno zemljiste (ali nece seljak za dikelu a i nema vise seljaka)okolni pticiji fond ce se snaci i otici u Hutovo, a zabrinjava me izjava onog plosle za "Avaz" kad kaze "i u buduce moramo paziti gdje gradimo hidrocentrale " halo -plosko
          negira 70 godina postojanja i ispravnog "kalkulisanja" vodom i svih onih pravih opredeljenja (dokazanih) o pravom
          stratrgijskom mjestu pravljenja ove brane .
          Sto ti je nova pamet u sve se razumiju i sve znaju da bi opravdali svoje diplome -naravno kupljene ili od suft/profesora dobijene .
          Danas , samo stranke znaju sta je nekoc i u sta ce u buduce biti ispravno.
          Elektro privreda ,posebna lopovska prica .



        Treba sad izaæi s apelom da iz okolnih kuæa isukaju šlaufove i puste vodu nizbrdo da se to napuni.



        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        02-05-2017 17:48 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U klozetske solje ugraditi mini/turbine tako da svako domacinstvo
        sa pojedinacnim sranjem i povlacenjem toalet kanafe dobije i
        adekvatnu kolicinu struje.

        02-05-2017 17:52 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        evo iz Titinog vakta propagandni filmiæ o izgradnji pomenute brane i jezera:

          KQCiDf6AStY

        ___________________________________________________________________

          02-05-2017 17:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pogledati ovaj zadnji video od 6 minuta i 59 sekundi
          èovjeka sa krevetom iznose iz kuæe 19.gif 21.gif 29.gif

          ___________________________________________________________________

            02-05-2017 17:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com