Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Oboljevamo i Umiremo prebrzo i rano.. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://opusteno.rs/nauka-f29/da-li-je-covek-po-prirodi-biljojed-mesozder-ili-svastojed-t17392.html

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-21-2017 14:32 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde
    pokretac teme Thread Started by Stari Grad

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mi u BiH imamo garant najbolji naèin na svijetu da zahebemo rak i ðiðe u startu, samo ne koristimo to
    dovoljno.



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-21-2017 14:36 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja sam cak iz tvoga linka zakljucio da covjek ipak nije mesozder 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-21-2017 14:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde
    pokretac teme Thread Started by Stari Grad

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    … sjeti se toga kad odeš na janjetinu ili æevape... 02.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-21-2017 14:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..odem ja Stari ali ne svakodnevno ,na janjetinu odem jednom mjesecno u Jablanicu ,cevape sa vremena na vrijeme i ne tako cesto ,ja licno izbjegajem crveno meso .riba i koka zna dobro mirisat na rostilju i dosta je ukusna 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-21-2017 u 14:52.

    02-21-2017 14:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde
    pokretac teme Thread Started by Stari Grad

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    miriše tebi koka i bez roštilja... 02.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-21-2017 15:26 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nemam mi pojma.

    Jos uvjek nisu otkriveni uzroci raka.
    Ima tu svega, sto ste vec nabrojali + genetska predispozicija

    Uglavnom u svijetu jedemo genetski modificiranu hranu, od plasticnog paradajza, hemijskih sokova, nabildanih pilica i 40 godina stare zamrznute govedine. Nema vise ni domace rakije, tu je uvozni hemijski alkohol. Duhan vise nije duhan, nego katran+ hemijski sastojci na navucavanje insana

    Od siromasnog uranijuma prosutog po odredjenim prostorima balkana u ratovima 90-ih, otrovnih kisa, i radioaktivnog otpada... pa nadalje...

    Pa onda ove antene...

    crno nam se pise

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    02-21-2017 15:30 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od makso:

      Nemam mi pojma.

      Jos uvjek nisu otkriveni uzroci raka.
      Ima tu svega, sto ste vec nabrojali + genetska predispozicija

      Uglavnom u svijetu jedemo genetski modificiranu hranu, od plasticnog paradajza, hemijskih sokova, nabildanih pilica i 40 godina stare zamrznute govedine. Nema vise ni domace rakije, tu je uvozni hemijski alkohol. Duhan vise nije duhan, nego katran+ hemijski sastojci na navucavanje insana

      Od siromasnog uranijuma prosutog po odredjenim prostorima balkana u ratovima 90-ih, otrovnih kisa, i radioaktivnog otpada... pa nadalje...

      Pa onda ove antene...



      crno nam se pise


    crno se pise recimo jos nekih 5 generacija....nakon toga ce nasi organizmi evoluirati pa ce biti tolerantniji na gore pomenute otrove....

    vjetre, mesojedi smo i . (tacka) (.) (.) - dvije zanimljive tacke....necu vise anw....mene zanima BiH i sta ce uraditi/nece uraditi po ovom pitanju

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      02-21-2017 15:35 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..haj dobro refla neka ti bude ,ko je zensko ubjedio 02.gif

      ..sto se tice BiH ne mislim da ce raditi nista jos za 50 godina

      ..evo trebalo nam je 25 godina da uvedemo trajni rodni list koji necemo vaditi svaki 6 mjeseci a da ne govorimo o instituciji pecata ,ja pecat nisam vidio kako sam stigo u Dansku od 93 a kod nas se bez pecata ne mozes popisat a da ne pricam o hrani ..odakle nas u svemu tome .mi cemo naredni 50 godina biti deponija otrovne hrane i prljavi tehnlogija i na kraju ce nam zatrovati i ovo malo vode sto imamo a zrak nam je vec zatrovan po sarajevu i zenici ..nista od nas nece biti ,vec refla saksije u ruke i ako imas avliju umjesto hadzibega ti posij paprike majdonos i jagode i paradajz ..to sve moze da raste u saksijama za cvjece a to uradi vec danas

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-21-2017 u 15:48.

      02-21-2017 15:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..hrana u MCDONALDS je sve osim hrane ,jer u njemu je sve vjestacko ..piletina nije piletina ,meso nije meso ,sokovi nisu sokovi vec prah koji se muti sa vodom ,krompir nije krompir itd itd ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-21-2017 15:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Stari Grad:

        miriše tebi koka i bez roštilja... 02.gif




      ..nikako da mi se ogadi 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-21-2017 15:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mi smo mesojedi i biljojedi
      imamo opremu i za jedno i za drugo, ali nijedno iskljucivo.

      refleksija - sta mislis zasto je broj oboljelih veci u nasem kantonu nego u sarajevu?
      nekako mi to nema logike. moze li se vjerovati njihovimstatstikama?

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      02-21-2017 22:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      stvarno kada sad malo preberem po familiji i poznanicima u nasem gradu je rak bas rasprostranjen
      uzrok je sigurno rat i otrovi koji su koristeni kao i one silne granate...

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      02-22-2017 01:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde
      pokretac teme Thread Started by Stari Grad

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        mi smo mesojedi i biljojedi
        imamo opremu i za jedno i za drugo, ali nijedno iskljucivo.

        refleksija - sta mislis zasto je broj oboljelih veci u nasem kantonu nego u sarajevu?
        nekako mi to nema logike. moze li se vjerovati njihovimstatstikama?


      U Mostaru su bila u naš vakat raja mesojedi... vala se ne sjeæam da sam mogo vidjeti
      ikog ko je išao ulicom i grizo nako nonšalantno komad rotkvice ili salate,
      dok neko sa salamom i bez hljeba nije bio neuobièajena stvar...

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      02-22-2017 01:35 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde
      pokretac teme Thread Started by Stari Grad

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pasha:

        stvarno kada sad malo preberem po familiji i poznanicima u nasem gradu je rak bas rasprostranjen
        uzrok je sigurno rat i otrovi koji su koristeni kao i one silne granate...



      Rat, stres, ali sigurno i hrana... ko zna kakvog su kvaliteta danas namirnice ...


      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      02-22-2017 01:37 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..hrana je veliki problem danas u svjetu ,gotovo svi prozivodi od voca i povrca se tretiraju pesticidima i raznim hemikalijama ,jabuka kao voce sadrzi najvise pesticida na sebi jer se tinaest puta prska dok dodje do kupca ..ne moze biti da sve te hemikalije nisu stetne po zdravlje ,hrana kojom se hrane zivotinje je isto tako zatrovana pesticidima lijekovi i hormoni rasta koji im se daju su isto tako stetni ..zivotinje koje nam sluze za hranu su danas sve manje vec zivotinje koje stoje vezane na lancima i zive u skucenim kafezima i koji se samo tove da dostizgnu sto vecu tezinu za sto krace vrijeme ,koke nosilje ne vodjaju svjetlo dana ..gotovo da i nema proizvoda u svjetu koji se prozivodi a da nije tretiran sa nekim hemikalijama ,na kraju ljudi to sve pojedu a kao rezultat svega toga ispostavi nam se racun u vidu teski oboljenja kao sto je rak ,sad sve zavisi koliko je nas imuni sistem jak da se suprstavi svi tim otrovima ..neko prjie nekog kasnije i zato danas imamo veliki broj oboljenja od raka ..ima tu josh i genetskog faktora u nekom procentu kod neki ljudi ali to nije toliko alarmantan podatak

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2017 02:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..svako ko bude imao bilo kakvo parce zemlje morace sam da uzme stvar u svoje ruke i da pokusha barem jedan dio hrane da prozivodi za sebe ,jeli to voce ,povrce meso ili nesto drugo nebitno je ,nikad ne moze sve da se proizvede ali barem da pokusa ono sto moze i sto mu prilike dozvoljavaju ili ono sto mu je najdopstupnije ,na takv nacin ce sigurno odloziti na neki period neku bolest koju moze vrlo lako da dobije upotrevom svih prozivoda koji mu se danas nude ,danas je jedino bitan profit i brza zarada a sve ostalo je zanemarivo i manje bitno ,jer prozivodjac hrane ne razmishljaju kao doktori jer on razmishlja kako sa cime i na koji nacin da prizvede sto vishe sto na izgled lijepshe i zdravije prozivde ,jer jabuku sa flekama ili nekim crnnim tackicama nece niko danas da kupi u trznom centru ,svako trazi onu koja je velika i koja izgleda na izgled privlacna i zdrava kao silikonske grudi na zenama ,sta je u njoj o tome niko ne razmshlja

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2017 02:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa rekao si sta je u njoj (jabuci) bas kao u silikonskim grudima napucane zapadne djevojke .
      Western girl /eastern boy-
      Kemikalije su zlo 21.stoljeca a da li ste se zapitali da i mi laganice starimo i dolazimo u neke srednje godine koje su
      u stvari pocetno silazne putanje .Ovo mislim na nas par starohana "over hill " .
      Kazu da covjek poslije tridesete pocinje da stari , nisam vjerovao dok nisam prosisao te godine .
      Jeste ,godine cine svoje a tu je i genatika pa stresovi a bogami i svakodnevno "mozganje" i prevaljivanje
      svega i svacega kroz mozdane vijuge .Sta je tamo bilo, sta ce ovdje biti , kuda ide ovaj brod, daj zaradi koju banku ,
      stas djetetu obuci, na se navuci i podase bacit. 35.gif
      Doista , prvo sta treba covjek da ucini sa prvim ljepsim danima a i onim "ruznijim" nego da se kani TV/a i vanka na dzogiranje .Zar nije u svakom normalnom (zapadnom) gradu vidjeti koke i kokane da dzogiraju .
      Da se korigujem , na postoji ruzan dan ,postoji samo to "da li smo se prikladno obukli"za takvo vrijeme .
      Roditelji su vec usli u duboku starost ili poumirali , mi smo na njihovim mjestima a sta "ponuditi"
      djetetu.Prazninu i punu neizvjesnost.Izvjesna je samo neizvjesnost.
      Tu se prelamaju emocije ,mogucnosti, zelje i naravno covjek brine .
      GMO -najveca opasnost za nase krajeve ,pa onda meso hormonski tretirano sa dodatkom antibiotica.

      02-22-2017 02:54 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..ja imam problem kad dodjem u Mostar da na gotovo ni na jednom prozivodu na etiketi ne vidim sadrzaj konzervansa i vrstama konzervansa na prozivodu ,vrlo je tesko pronaci prozivode na zapadu bez tog elementa ali se moze naci ,konzervans je veliki ubica i dokazano da izaziva rak na jetri i trebalo bi ga izbjegavat ,nalazi se svuda u svakom prozivodu
        ..sto stari kaze tesko je kontrolisati prozivodjace hrane ali nije tesko kontrolisati kad vec dodju u prodaju i to radi zapad ..Upotreba organski prozivoda to jes ekoloski u velikoj mjeri se mogu izbjeci pesticidi ili ici u potragu za hranom kod ljudi pozivodjaca na selu kod ljudi koje poznajes i koji ti nece podvaliti nesto sto i on sam ne jede ,danas kupujujete jagode na tepi svojoj djeci i mislite da su djeca pojela zdravo i korisno voce medjutim kupili ste mu otrov koji ni sam prozivodjac ne bi dao ni svojoj kravi
        ..ni na jednoj tepi se ne uzimaju uzorci i ne rade analize tog voca a ni povrca .tako da je sadrzaj pesticida ne kontrolisan ..Uvoz hrane u BiH je isto tako bez kontrole ,brodovi hladnjace kruze jadranskim morem i cekaju gdje i kada ce rastovariti svoje terete sa mesom koje je staro preko 3o godina i to meso dospjeva na nase trzite i mi ga jedemo u suhomesnatim prozivodima u pastetama salamam sudzukama i svemu ostalom ..Bosna je velika kanta za smece u prozivodnji i prodaji hrane ..sa tim ide i broj oboljeli od carcinoma ..
        ..Rak je oboljenje imunog sistema u covjekovom organizmu i kad on opane ili kad se srushi tad nastaje rak ..kako se zastititi od toga je sasvim poznato u danasnjem svjetu a to je unosom veci kolicina voca i povrca ,meso je na zadnjem mjestu koje bi trebali unositi u nas organizam ili u vrlo malim kolicinama ,jer covjek je biljojed a ne mesojed .da samo jednom pogledate prozivodnju hrenovki i pastetea na Tv zivot bi vam se zgadio i onda tu hernovku i pastetu dajemo svojoj djeci i mislimo da smo mu dali kvalitetan obrok ,dali smo mu bolest
      Doktore....znash li koliko ima tih bolesti imunoloshkog sistema? Ja imam jednu od tih. Ishrana I strs mogu biti uzrochnici ali za moju nemogu. Alijen????? Od porijekla do kakvih kuchnih ljubimaca je bilo pitanje kada su me vidjeli. Nemaju ideje. Kad su mi nashli lijek ....doktorica iz Libanona mi kaze ... neko te odozgo gledao. Ja joj odgovorih da nisam jedan od onih koji je ikada tokom mog bolesnichkog puteshestvija pozivao na svevishnjeg. Ona se nasmjeshi I ode. Smijeshak mi je bio chudan. Ni odobravanje niti negodovanje. Chudan osmjeh. Izvinjvam se na ofiranju.

      02-25-2017 02:38 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      LSD pomaze vishe od travurine 04.gif

      02-25-2017 02:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com