Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Hutbe Poslanika s.a.w.s. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od pravimostarac:

          citat od semirizsvemira:

            citat od pravimostarac:

              citat od semirizsvemira:

                citat od pravimostarac:

                  citat od semirizsvemira:

                    citat od pravimostarac:

                      citat od semirizsvemira:

                    Ne nego pokusavam da ljudima pomognem . Mozda metoda nije dobra , i na mene se ucitelj dero da neke stvari naucim i danas sam mu zahvalan za to . Znas kakvi su ucitelji nekad davno bili . E vidis ovog vjetra , drag mi je ali me nervira njegovo znanje , status quo cijelo vrijeme . Haj ti meni objasni kako moze neko tvrditi da je musliman i da mu je IZ sve i sva a ne zna kojem mezhebu pripada i zasto se taj mezheb zove tako i koje su mu osobine . On ne zna da je po hanefijskom mezhebu obavezno nosenje brade 21.gif


                  Mezhebi su najveca i najpogubnija novotarija u islamu...moje licno misljenje..
                Cuj novotarija . Haj dobro . Sta onda preostaje . Praksa prve generacije muslimana , druge i trece koja se zove selef 10.gif


              Hoces da kazes da mezhebi ne slijede praksu selefa..da su izmislili neku novu praksu...
            pa zar nisu . Mevludi sedmine , ceterestine , godisnjice , lejketul regaib , dovista nemaju veze sa praksom prve generacije muslimana ,selefa.Da ne nabrajam skakanje po dzamijama sufija hanefijskog a i nekih drugih mezheba


          znaci u pravu sam glede pogubnosti mezheba..
        Nisi u pravu jer to nije pogubno vec je pogubno sta neke IZ rade . Dicu se hanefijskim mezhebom a mnoge stvari rade koje nisu u skladu sa hanefijskim mez.NPR Ilahije i kaside sa muzikom su strogo zabranjene u han.mez a da ne pricam o dovistima nakvim dedama za koje se ne zna ni da li su bili muslimani a onda sedmine itd , uzimanje para za Hatme itd itd


      tehnicki gledano podjela na mezhebe je protivna duhu islama jer je vodila i vodi u nepotrebne svadje od kojih su neke zavrsile i sa mrtvim glavama..još su izmislili da se MORAŠ pridržavati jednog mezheba..
    Evo odje lektire za vikend pa se dajte na posao
      http://dzemat-sabah.com/index.php?option=com_content&view=article&id=301:-ta-hanefijski-uenjaci-kau&catid=30:the-community&Itemid=63


redoslijed uzimanja abdesta se razlikuje izmedju hanefijskog i safijinog mezheba i safije kzu ako se redoslijed ne postuje onda abdest nije validan a prema tome ni namaz

isti Kuran i isti sunet tabirili i dosli do dva zakljucka
ako imaiu dva ili cetri tumacenja onda mogu biti i 104 tumacenja...

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-04-2017 19:48 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ima li kratki odgovor da je vadzib ili nije vadzib ..pusti lektiru...

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-04-2017 20:02 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stranica (8): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com