Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Ono kad osobe od 20 godina ne znaju zadnje slovo abecede » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Ono kad osobe od 20 godina ne znaju zadnje slovo abecede Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaèi, odron.
Èovjek pita posljednje slovo abecede i manekenke hladno ne znaju... 21.gif

Video:

    https://www.youtube.com/watch?v=0CRvL2Ba7Gk&feature=youtu.be&t=1h7m8s


Nije gluma, nije zezancija. Po facama se vidi. Plus je i voditelj pogriješio.

15.gif 15.gif 15.gif

Vjerujem da bi ista situacija bila da u Zagrebu ili Sarajevu postavi pitanje, posljednje slovo azbuke.
Obzirom da je ovo iz videa Beograd, hajde u školi se uèi azbuka ali ne mogu da svarim da se ovo dešava.

03-28-2017 01:54 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif 21.gif 21.gif

Nevjerovatno..

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-28-2017 10:47 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ima ih pola sto zavrshe srednju skolu i ovde ne znaju tablicu mnozenja i da nije kasa u prodavnicama ne bi znali kusur vratiti ..sreca na displeju kase mu pishe koliko mora vratit kusura .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-28-2017 u 11:45.

03-28-2017 11:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..i ovdje..ali ipak zadnje slovo abecede je nemoguce NE znati..al' eto izgleda toj je moguce..
a dosla na TV... 21.gif

tata dragi.. 28.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-28-2017 11:37 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja vjerujem da danas pola danaca to ne bi znalo reci koje im je zadnje slovo abecede ..ne treba se ni sa tim zamarat ako ga zna napisat ili ako ga vec upotrebljaje 02.gif
..nekad se i mi zamaramo prerifernim znanjima i sve i svasto smo trpali u glavu .

..kad je moj sin isho u gimnaziju imo ispit iz matematike u trecem razredu ,pita on mene dan prije tata znas li ti one zadatke iz matematike o pitagiorinom pravilu i zadatke iz trigonometrije ..kazem ja znam sto ti treba ..kaze imam sutra ispit ja pojma nemam o tome ..nista sine nemj ni uciti ja ti to ne mogu pokazat za jedno popodne vec zatvori knjigu i spavaj ..ja sav bjesan poceo se trest od huje i galamit na njega sta si radio cjelu godinu i zasto nisi ranije prico o tome i pito sam te sto puta treba li ti sta pokazat ..kaze on meni pa sta me briga nema to nigdje veze sto neznam ,ako dobijem slabu ocjenu iz toga samo ce mi malo smanjiti prosjek ocjena i ja opet idem u cetvrti razred dodgodine ..ne kazem da je to dobro ali kad pogledas sad nas sistem vrijednosti gdje su ucenici dozivljavali traume imali popravne ispite i morali cjelo ljeto uciti i cak dosta njih propalo i izgubilo godinu zbog tamo nekog predmeta koju mu mozda nikad u zivotu posle nije trebao .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-28-2017 11:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ja vjerujem da danas pola danaca to ne bi znalo reci koje im je zadnje slovo abecede ..ne treba se ni sa tim zamarat ako ga zna napisat ili ako ga vec upotrebljaje 02.gif
    ..nekad se i mi zamaramo prerifernim znanjima i sve i svasto smo trpali u glavu .

    ..kad je moj sin isho u gimnaziju imo ispit iz matematike u trecem razredu ,pita on mene dan prije tata znas li ti one zadatke iz matematike o pitagiorinom pravilu i zadatke iz trigonometrije ..kazem ja znam sto ti treba ..kaze imam sutra ispit ja pojma nemam o tome ..nista sine nemj ni uciti ja ti to ne mogu pokazat za jedno popodne vec zatvori knjigu i spavaj ..ja sav bjesan poceo se trest od huje i galamit na njega sta si radio cjelu godinu i zasto nisi ranije prico o tome i pito sam te sto puta treba li ti sta pokazat ..kaze on meni pa sta me briga nema to nigdje veze sto neznam ,ako dobijem slabu ocjenu iz toga samo ce mi malo smanjiti prosjek ocjena i ja opet idem u cetvrti razred dodgodine ..ne kazem da je to dobro ali kad pogledas sad nas sistem vrijednosti gdje su ucenici dozivljavali traume imali popravne ispite i morali cjelo ljeto uciti i cak dosta njih propalo i izgubilo godinu zbog tamo nekog predmeta koju mu mozda nikad u zivotu posle nije trebao .


Poput azbuke .... 19.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-28-2017 12:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.sto bi jednom vodoinstalateru trebalo da zna Pitagorino pravilo ,sto ce jednom doktoru znanje o prvom srpskom ustanku 02.gif ..treba pola stvari izbaciti iz nasheg obrazovnog sistema ..koje je slovo po redu prvo ili zadnje ne bitno skroz 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-28-2017 12:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo je vodoinstalateru Pitagorina teorema prijeko potrebna.

___________________________________________________________________

    03-28-2017 12:45 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..sto ce mu zbir kvadrata nad hipotenuzom

    ..de mi objasni jedan primjer u praksi kad vodoinstalater koristi Pitaogoru

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-28-2017 13:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..vodosvi su svi pravolinijski i vertikalni 02.gif

    ..vec je to neko i sracuno prije njega i nacrto ..njgovo je samo da odstema zid ,polozi cjevi napravi spojeve i ugradi ventile ..jesu li dvije trcine ili jedna trecina cola ,cak ni to ne treba da brine i to mu je neko sracuno

    ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-28-2017 u 13:34.

    03-28-2017 13:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..sto ce mu zbir kvadrata nad hipotenuzom

      ..de mi objasni jedan primjer u praksi kad vodoinstalater koristi Pitaogoru


    Kad trebas da savijes cijev 14.gif 14.gif

    Kad trebas da presijeces cijev pod uglom da 'unidje' fino

    13.gif


    Ima neki kosinus samo taki (ne znam koji je) ali je bruka vrijeda.
    Samo se sjecam da je okoprilike 0'8

    Obiljezis horizontalno tamo gdje treba sijec.
    Pomnozis sirinu sa 0'8, i onda od crte obiljezis sa obadvije strane. Isjeces i imas perfektan kut od 45º

    Vrijedi za elektromontazu, ventilaciju, vodoinstalaterstvo, a vjerovatno i za gradjevinu

    13.gif 10.gif 10.gif

    E sad, hebo ti majstora koji samo radi po crtezu, koji nema mozga, i koji nije u stanju nije problem rjesit. Nego ceka sefa, da rijesi problemcic..
    Mozda moze tako u skandinaviji, ovdje kod nas ne moze, ili bar u mojoj struci ne moze


    U principu si u pravu, vjetre, samo si kriv primjer dao. Ima puno detalja koji se strebaju a nisu potrebni

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-28-2017 15:32 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..jebem ja majstora koji mota cjevi onako kako on hoce i ne gleda u crtez

    ..pravi majstor uvjek kaze de ti meni crtez pa cemo raditi ili mi kazi kako ti hoces ili mi kazi majstore de ti ovo napravi kako ti znas .


    ..nema ovde posla bez crteza ,ako ti nije jasno zovi inzinjera ili sefa pa neka ti objasni i oni ce vrlo rado da ti pruze pomoc ..


    ..makso dijagonala kvadrata je pod 45 stepeni 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-28-2017 15:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sta je to nego pitagora?
    13.gif 13.gif

    Stranice kvadrata su katete
    19.gif


    Nego slabo si mi potkovan sa instalacijama 11.gif (O tome mozda sa kafom u mostaru )

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-28-2017 21:24 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    RE: Ono kad osobe od 20 godina ne znaju zadnje slovo abecede Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Znaèi, odron.
      Èovjek pita posljednje slovo abecede i manekenke hladno ne znaju... 21.gif

      Video:
        https://www.youtube.com/watch?v=0CRvL2Ba7Gk&feature=youtu.be&t=1h7m8s


      Nije gluma, nije zezancija. Po facama se vidi. Plus je i voditelj pogriješio.

      15.gif 15.gif 15.gif

      Vjerujem da bi ista situacija bila da u Zagrebu ili Sarajevu postavi pitanje, posljednje slovo azbuke.
      Obzirom da je ovo iz videa Beograd, hajde u školi se uèi azbuka ali ne mogu da svarim da se ovo dešava.


    Ovo bi trebao Prowlera pitati posto je on nadlezan za istocno trziste 02.gif

    Fino ti je ona rekla da ju je pitao za azbuku, znala bi odgovoriti 02.gif

    03-28-2017 21:56 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od makso:

      sta je to nego pitagora?
      13.gif 13.gif

      Stranice kvadrata su katete
      19.gif


      Nego slabo si mi potkovan sa instalacijama 11.gif (O tome mozda sa kafom u mostaru )





    ..ja gotovo sam napravio kucu a on meni o in stalacijama 02.gif

    ..malo bi se zajebo


    ..znam ja makso sta su stranice kvadrata kad im povuces dijagonale 04.gif



    ..ja sam ovde imo preko 20 ucenika na instrukcijama kome je trebaa trigonometrija i pitagora

    ..jedino se sa strujom ni sa politikom nisam bavio ..to priznam da neznam raditi

    ..kad mjenjam sijalicu spustim sklopku u stanu 19.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-28-2017 22:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eto moremo se komplementirati (pardon, dopunjavati, ubice me star)

    A kad spominjes kucu..
    08.gif
    hebo bi sve po spisku majstorima
    Pod se nageo nadesno dole, zidic na gore

    ne mogu ni ikein stol da sklepam djeci da uce
    i po belaju svi stubovi ni kvadrati ni rombovi pa grebe oci kad gledas plocice

    cuj rade po papiru, ne znaju ni supak otrat papirom a ne radit po planu

    38.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-29-2017 00:01 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kod nas malo Majstora radi po papiru ili projektu

    ..nema vishe Hercegovine i Vranice da se nauci citat projekat


    ..ti sto su znali raditi po projektu vec su u Njemackoj 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-29-2017 00:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Samo dundzeri ostali .... 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    03-29-2017 04:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..sta ce jadni ,da znaju i mogu i oni bi otishli

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-29-2017 11:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dunðeri su nam i u politici
    dunðeri u bolnicama
    dunðeri u školama

    da u školama nisu dunðeri, valjda bi njegov uèenik bar znao Ž slovo abecede 21.gif

    ___________________________________________________________________

      03-29-2017 11:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com