Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Ono kad osobe od 20 godina ne znaju zadnje slovo abecede » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sve je to rezutat nedostatka volje i zelje ljudi koji rade taj posao .Natavnik ,Doktro ,Majstor i svi drugi nisu adekvatno nagradjeni odnosno placeni za svoj rad ..kad dodjes kuci ceka te milion i jedan nerjesen problem ..covjek relativno mlad a zelja puno a mogucnosti da bi ih ostvario jako malo ..tad ljudi koji rade padaju u apatiju i drustvenu depresiju i postaje mu sasvim sve jedno dali ce neki ucenik da zna nesto vishe ili je totalno los

..tad postavlja sam sebi pitanje zasto bi ga moja dvica za koju nezna kostala prapadanja u skoli kad mu je zivot vec u naprjed sjeban bas kao i meni samome ,sta ja ima sad od toga sto znam zadnje slovo abecede a on nezna ..samo slobodan i rasterecen covjek moze da daje maximum svega u drustvu koje ga podrzaje

..nekad prije nisi mogao reci nastavniku ruznu rjec jer ga je stitilo drustvo i sistem ,tog nastavnika i doktora je opet neko i vrjednovo u tom drustvu pa je mogao i napredovati i za to je dobivo vecu platu i bolje radno mjesto a opet ga je i to drustvo i kontrolisalo pa ga je znalo i kazniti ,danas te ni policija ne stiti jer i njih boli briga i cak ni oni nece da se zamjeraju kriminalcima i mocnicima od koji ih moze samo na kraju zaboliti glava ,tako i oni okrenu glavu kad vide na neki krimos vozi neporpisno i prave se da ga nije vidio ..jer ce mu ovaj jebat mater na sred grada pa i ako ga kazni ili zapise ta kazna se njemu pobrishe a ovaj ga kasnije gonja da mu napakosti i pljuje po njemu

..kad se negdje karike lanca pokidaju tesko je uspostaviti sistem da bi se tocak pokreno ili da bi sve ostalo finkcionisalo ..kad pukne lanac na bicklu ti mozes da vrtis pedale ali se biciklo ne pokrece i vrlo brzo ce da stane i dzaba je sto ti vrtish ..ima milion banalni primjera na kojima se moze sve objasniti i zakljuciti ali i od te konstatacije nema neke koristi .

.zasto danas doktori specijalisti i profesori na zapadu ne uzimaju mito ,zasto bi uzimao kad je njegova plata 5000 eura ili cak vishe ,to je u prosjeku gotovo dva puta vishe od prosjecne plate u drzavi ..taj covjek sa tim novcem moze da sebi priusti gtovo sve ,kucu ,stan auto ferije i sve sto treba za jedan udoban zivot

..zasto da on sutra primi neki novcani iznos i da ga taj jednokratni iznos ili vishe njih kosta njegove titule znanja i zvanja ,jer zna da ce mu se time djelom oduzeti licenca za rad i da mu je uzalud bilo sve to skolovanje i ljubav za tim poslom ,jos zna da je dovoljno placen i zadovoljan sa nagradom ili platom za svoj rad i odna se namece pitanje sto meni to treba ..sta danas nas doktor kod nas moze da izgubi ako neko kaze da uzima mito ,nece ga cak ni kazniti i sa tim se durtvo presutno miri ..neko ko bi ga i kaznio kaze pa ljudi nemamo boljeg i moramo i ovoga imati ,sta ako njega otjeramo i ko ce nam onda i slijepo crijevo izvaditi ako nece on

..jednostavno ljiudi kod nas nist ne valja i gotovo nista i niti jedan segment drustva funkcionise ..njvise funkcionise kriminal i placka drustvene imovine u kojoj su umjesani politicari ,opet je i njima dobro da bi se oni bavili protiv kriminala i sto bi ga sprecavali kad su i oni sami kriminalci ..

..nema nama lijeka a ni spasa ,to sto zivimo ili finkcionishemo to je samo zahvaljujuci inifuziji koja tece neprestano i na koj su svi prikljuceni i prikljuceno je cjelo drustvo

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-29-2017 12:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    .sto bi jednom vodoinstalateru trebalo da zna Pitagorino pravilo ,sto ce jednom doktoru znanje o prvom srpskom ustanku 02.gif ..treba pola stvari izbaciti iz nasheg obrazovnog sistema ..koje je slovo po redu prvo ili zadnje ne bitno skroz 02.gif
Naravno. Opche znanje ne treba. Onda bi se svi pretvorili u amerikance. Vjetre Vjetre... sam sebe negirash I upadash u usta svemu o chemu govorish.

03-30-2017 04:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Naravno. Opche znanje ne treba. Onda bi se svi pretvorili u amerikance.


Ova je dobra. Kratko, jasno i u sridu.

Nego nisam znao da su amerikanci tako glupi???? 14.gif


Na stranu ostale zafrkancije, ova recenica je dobra za okvira. To je krajnji cilj globalizacije. Pretvoriti narod u glasacku masu i platishe poreza. U BiH nam samo fale platise poreza, govedine za glasanje ima napretek

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-30-2017 08:38 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com