Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Muhadzersko mezarje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    daj bolan 13.gif tata im jedan od glavnih komunista Tuzle bio,
    a ovaj sad hadžija, a sestra ostala partizanka ay karmela
    nema to veze sa kvalifikacijama, nego onako. cijela tuzla jednukozumuzla



prestajes da me cudis ,pocinjem da sumnjam -ono onako.

04-15-2017 14:49 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kakav "otomanski stil "
onda je sama crkva u "otomanskom stilu "
dakle u Hrvatskoj su se gradile crkve u
"otomanskom stilu" tj, ove tri preuredjene djamije su sada crkve
u "otomanskom stilu"

04-15-2017 14:52 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tako je. upravo tako.
presijeèeš drvo, drvo ima godove.

presijeèeš historiju, historija takoðe ima godove.

red ljevorukih krvnika, red desnorukih krvnika.
red janjièara, red krstaša.

kljuèna rijeè - krv i tamo i ovamo

___________________________________________________________________

    04-15-2017 15:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto
    pokretac teme Thread Started by pravimostarac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      tako je. upravo tako.
      presijeèeš drvo, drvo ima godove.

      presijeèeš historiju, historija takoðe ima godove.

      red ljevorukih krvnika, red desnorukih krvnika.
      red janjièara, red krstaša.

      kljuèna rijeè - krv i tamo i ovamo


    naslov teme je bio muhadžersko mezarje....i steæak je to primjetio i komentarisao nemar familijie èiji su tamo zakopani...ali ti si vidio nešto drugo...dakle svako se èeše tamo gdje ga svrbi..a mi znamo gdje tebe svrbi i nemoraš se pravdati...imaš pravo ko i ja da se èešeš...

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-15-2017 15:06 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto
    pokretac teme Thread Started by pravimostarac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

          citat od green:

        daj bolan 13.gif tata im jedan od glavnih komunista Tuzle bio,
        a ovaj sad hadžija, a sestra ostala partizanka ay karmela
        nema to veze sa kvalifikacijama, nego onako. cijela tuzla jednukozumuzla



      prestajes da me cudis ,pocinjem da sumnjam -ono onako.


    ono ko fol nezainteresirani...ali znaju cijelo porodièno stablo. 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-15-2017 15:08 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    crnjak je u tome sto on, ne cese sebe tamo
    gdje ga svrbi ,
    on cese "mene" bas tamo gdje me ne svrbi
    a bilo bi sada nezgodno da kazem
    gdje me upravo svrbi

    04-15-2017 15:10 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to su insuinacije i etikete.
    iz njih nastaju predrasude.
    a predrasude su grobnice razuma.
    baš kao što sam karikirao staru balkansku predrasudu da su ljudi sa spojenim obrvama mutni i zlobni.

    ili sa razmaknutim zubima da su sretni...

    ___________________________________________________________________

      04-15-2017 15:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        to su insuinacije i etikete.
        iz njih nastaju predrasude.
        a predrasude su grobnice razuma.
        baš kao što sam karikirao staru balkansku predrasudu da su ljudi sa spojenim obrvama mutni i zlobni.

        ili sa razmaknutim zubima da su sretni...



      da li ovo da "uzmemo" kao samokritiku istoga

      04-15-2017 15:13 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tebi izgleda nije jasno o èemu drugi drve green i na šta ti ukazuju.

      Nema ništa loše ni u onim linkovima od monty pajtonovca Jonesa, pa ti ni habera o tom, ni
      šta je prethodilo, i koliko stotina godina, tj. koliko vijekova, pretvaranju te crkve u džamiju,
      šta se radilo po bliskom istoku dok ovima nije dokundisalo pa malo - nakon 400 godina ili više, vratili
      milo za drago.

      A nisu to radili ni u sred Njemaèke, ni Francuske, ni ostalih zapadnoevropskih zemalja.

      Ti imaš svoju agendu, ali onda budi stoik pa je ispoštuj do kraja, mislim, kad si veæ udario tako,
      a šutiš šupcima i imbecilima koji ovdje trollaju redovno, i još ih braniš; onda poštuj i da ima i druga
      strana medalje, kudikamo i potkovanija i utemeljenija od tvoje.

      Kažeš da ne treba šutjeti - ok; mislim da ne treba ni selektivno šutjeti ni filtrirati ko što ti radiš i ko
      što još neki rade, jer u konaènici ni to sekunde ne vodi nièem dobrom.

      Uostalom, nemoj misliti da sam ja sam u zapažanju o nastupima ovdje, budi siguran da nisam.

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      04-15-2017 15:20 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znaš li kako su Turci osvojili Osijek?
      nije išlo topovima i barutom
      pobili sve trgovaèke putnike i zavrnuli dotok hrane i nakon 15 dana ušetali u glaðu izmoreni Osijek.

      jebiga, onda kad unuk kakvog Šimuna vidi priliku da odoše Turci, merak mu je džamiju prekrstiti u crkvu
      i tako ti je sve do danas, šesto godina poslije.

      evo za sat vremena igraju Velež i Orašje u Vrapèiæima,
      kod Orašja šahare na dresovima

      ___________________________________________________________________

        04-15-2017 15:20 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          znaš li kako su Turci osvojili Osijek?
          nije išlo topovima i barutom
          pobili sve trgovaèke putnike i zavrnuli dotok hrane i nakon 15 dana ušetali u glaðu izmoreni Osijek.

          jebiga, onda kad unuk kakvog Šimuna vidi priliku da odoše Turci, merak mu je džamiju prekrstiti u crkvu
          i tako ti je sve do danas, šesto godina poslije.

          evo za sat vremena igraju Velež i Orašje u Vrapèiæima,
          kod Orašja šahare na dresovima


        hajmo sad dok im muzevi iz Orasja igraju u Mostaru ,a negledamo tekmu,jer je namjestena
        mi "Turci" otici i usetati u Orasje i pohandrit im zene kaurinke .
        Dze to ima .


        To ,bolan nebio , sto govoris kako su Turci osvojili Osijek , je nacin kako se nekad ratovalo , takticki ,
        bez prolivanja krvi -vidis li tu merhamet tih muslimana .
        Nije to kao ,opkoli grad i trehaj granatama po glavama tog stnovnistva -o tim taktikama se ne govori bas
        puno na ovom Vorumu.

        04-15-2017 15:27 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a mene baš podsjeæa taj merhamet, na merhamet zavrtanja dotoka hrane u Sarajevo 92-95

        ___________________________________________________________________

          04-15-2017 15:32 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          STECAK STECAK is a Male
          moforaja


          Poruka: 3604
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            a mene baš podsjeæa taj merhamet, na merhamet zavrtanja dotoka hrane u Sarajevo 92-95


          nisi nabacio djelovanje haubica, tenkova , minobacaca granata svih mogucih i nemogucih kalibara
          od strane XXXXX ,jel' se smije reci koga ,ili je tema samo muslimanski merhamet .
          a ja zlocin je zlocin pa bilo s koje strane dolazio -
          vucemo paralele ,izjednacavama sto i jeste crnjak -katila i zrtvu -sta je vec tema -da li sam znas ili
          da pogadjamo.

          04-15-2017 15:38 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
          STECAK STECAK is a Male
          moforaja


          Poruka: 3604
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Da nije tema "Bosnjaci nikada ne smiju prepustiti zaboravu sta im se cinilo"
          naravno i tko im je sve to cinio (nazao)
          Da li je to nesto ruzno, opasno , pa se neki boje plase
          osvete .
          Muslimani se nikada nisu osvecivali jer da jesu samo koliko bi te osvete trebalo da bude
          poslije ovoga rata a nije zabiljezen niti jedan slucaj poslije ucinjenih strasnih zlocina nad njima(nama)
          pa i genocidnih radnji.E sada kad se trazi da se ne zaboravi jer ce se ponoviti ako se zaboravi ,
          neko se nasao uvrijedjen i u strahu od "osvete" .Pa ako se i osjeca tako(neko) do njega je jer kao sto
          rekoh Bosno se nikada nije osvecivao -nije nam gen takav,

          04-15-2017 15:46 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
          STECAK STECAK is a Male
          moforaja


          Poruka: 3604
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          odo' i ja uzet cat nap 35.gif

          04-15-2017 15:48 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            znaš li kako su Turci osvojili Osijek?
            nije išlo topovima i barutom
            pobili sve trgovaèke putnike i zavrnuli dotok hrane i nakon 15 dana ušetali u glaðu izmoreni Osijek.

            jebiga, onda kad unuk kakvog Šimuna vidi priliku da odoše Turci, merak mu je džamiju prekrstiti u crkvu
            i tako ti je sve do danas, šesto godina poslije.

            evo za sat vremena igraju Velež i Orašje u Vrapèiæima,
            kod Orašja šahare na dresovima


          Ja sam ti postavio linkove sa dailymotion-a, i to sa prevodom, o tom šta su na bliskom istoku
          ti isti križari radili, i to od 1100 i neke, i pogledaj poèetak prve epizode, pa onda mirne duše navodi
          takve primjere, kojih si se izgleda u toj svojoj islamofobiji itekako sraèunato, selektivno i planski
          dovezao ko pijan plota.

          Drugo, ovo je 2017., a ne 1417. godina, pa mi to tvoje psihološko - istorijsko opravdanje za šimunove pohode
          i motive stoji kao ništa drugo nego zaostalost i primjer modernog pravdanja fašizma i rasizma.

          O tim meracima o kojima govoriš dovoljno govori èinjenica šta je uraðeno tokom rata s Ferhadijom
          u Banja Luci, a ti naði ijednu bogomolju u Sarajevu s kojom su "musle", kako se Radovan i provrel
          utrkuju da nazovu sekularizovano i mahom ateistièko stanovništvo u BiH, išta i pomislili da urade.

          Što se tièe Fatmira, vidim šta pravimostarac piše o problematici, a vidim kako ti i provrel drvite, pa
          mi je mogu ti reæ i tu nešto malo èudno i baš ne stoji 100% ni u toj vašoj prièi, sudeæi po njegovim
          reakcijama danas.


          -

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          04-15-2017 15:50 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mogao si - kad veæ smatraš tu prièu o "šimunu i šta se dešava kad on vidi džamiju"
          napomenuti šta je stajalo, sve do granatiranja 1992. godine od strane srboèetnika,
          na zidu pored ulaza u crkvu u Zahumu, pored Bulevara, na kamenoj tabli na zidu.

          Isti ti Turci koji su 500-600 godna bili tu su mogli isto tako zatrti svaki trag bilo kojoj
          hrišæanskoj bogomolji pod svojom vladavinom, i islamizirati to stanovništvo, pa nisu, nego
          su plaæali izgradnju njihovih vjerskih objekata, a križari su na bliskom istoku u svojim pohodima,
          ne jedanput, ako gledaš ovu BBC seriju u èetiri epizode, nabijali lokalno stanovništvo, ukljuèujuæi
          i djecu, na kolac (od 1100 i neke pa sve do Salladina), i odrubljivali glave tamo civilima.

          Jesi probao to objasniti Šimunu i možda i provrelu, pošto se dosta trudiš da nama ovdje objašnjavaš ?

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          04-15-2017 16:06 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          znam, ali to ratovanje ima i dobrijeh strana...
          ako zanemarimo to što je sa Seldžucima došao islam (za nekoga dobar, za nekoga zlo)
          ako zanmarimo to što je s Austrougarima došla željeznica...

          evo još jedne dobre strane:

          turski janjièar Džumhuri ostao ranjen u Konjicu, preživio tu opaku ranu. oženio se...
          i od njega nastade Zuko Džumhur i Damir Džumhur teniser

          04.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            04-15-2017 16:08 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            pravimostarac
            SexNepoznat

            Poruka: 3132
            Location: Zaluto
            pokretac teme Thread Started by pravimostarac

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od green:

              znam, ali to ratovanje ima i dobrijeh strana...
              ako zanemarimo to što je sa Seldžucima došao islam (za nekoga dobar, za nekoga zlo)
              ako zanmarimo to što je s Austrougarima došla željeznica...

              evo još jedne dobre strane:

              turski janjièar Džumhuri ostao ranjen u Konjicu, preživio tu opaku ranu. oženio se...
              i od njega nastade Zuko Džumhur i Damir Džumhur teniser

              04.gif 10.gif


            a tek kupanje i hamami....i pranje guzice da ti ne vise brabonjci..i da ne zaudara

            ___________________________________________________________________
            Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

            04-15-2017 16:18 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
            STECAK STECAK is a Male
            moforaja


            Poruka: 3604
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            poceo sam da vjerujem u ona "preobrazenja"
            ono kad se covjek preobrazi u vampira ,vukodlaka, u nesto sasvim drugo i drugacije,
            pa cak i dotle da se probrazi (po potrebi) u neku drugu licnost ,
            Nekad mislim(moram priznati da tako razmisljam dosta dugo)
            da @semirizsvemira u stvari nije @semirizsvemira ,vec netko drugi,netko kao
            "blazi" i sakriveni oblik lika ,samo u suprotnosti (jer i vampiri su suprotnosti)
            kao nprimjer sto je .....npr.... 35.gif

            04-15-2017 17:20 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
            Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com