Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Pao avion kod Mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..danko ja sam samo da osvrt na nepostivanje procedure a ne komentar na tvoj post ..
..ovde danas niko nista ne kontrolishe ,kadija te sudi i kadija te tuzi .vec kad se desi nesto onda svi se ko nesto kace za nesto kako i ko je trebao nesto da uradi ,kad treba primat neku platu onda tu platu primaju za odgovornost i obaveze a ne sprovodi ih niko
..nema Titina sistema i nece ga zadugo biti ..znam Dansko bio sam kontrlolor na Orlovom krilu 02.gif ..nije pao ni jedan Orao zbog krila 02.gif i sve sto je bilo uhradjeno u njega kontrolisano je na deset mjesta u fabrici pa cak i posle mene kontrola zavresne montaze prilikom uradnje na avion je morala da pregleda i posle mene

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-18-2017 15:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sa cetiri ili pet putika je ne bitno u ovome trenutku,posle bitke svi su generali pa tako posle neke nesrece tek se tad pocnu postavljati proceduralna pitanja ili pitanja necije odgvornosti a dotle ih niko ne postuje
    ..sigruno da bi bilo bolje da ih je bilo cetvero jedan bi se zivot ne bi ugasio
    ..tesko ce biti utvrditi uzrok nesrece osim ako ne postoji neki snimljen razgovor sa kontrolnim tornjem ako se desio neki kvar na avionu obicno pilot javi kontoli letenja ako ima neki problem sa avionom .sta moze biti uzrok da bi se ovaj avion srushio i zavrshio katastrofom ..moguc da su otkazale komandne poluge ili hidraulicne pumpe preko koji se vrshi transmisija komandni poluga i da avion ne bude upravljiv na vertikalnom repu krilicima ili zakrilcima ..svaki drugi kvar ne bi utico na bezbjednost putnika i avion bi se prizemljio bez problema i ne bi zavrshio padom i doletio bi kao jedrilica na neku njivu ili neku livadu
Ako je bio nisko I najmanji nalet vjera moze kompromitovati malu letilicu. Veoma se brzo izgubi stabilnost ...jedino ako si u letilici koja je osposobljena I napravljena da podnese nagle promjene vremenske situacije ( akrobatski avionic ) ovo govorim za turistichke iliti rekreativne letilice. Teshko je govoriti shta I ko je kriv. Nadam se da josh uvjek imamo sposobne ljude koji che otkriti shta je bilo a samim tim donjeti nove predostroznosti da se to vishe ne ponovi. Rahmet I pokoj dushama. 33.gif

05-18-2017 22:07 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Provler nazalost mi nemamo vishe strucnjaka za avione a procedure letenja i pravila sluzbe ili neka prepishu od Bivse JNA

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-18-2017 22:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam jer nisam bio u aeroklubovima danashnjim. Valjda ne uzimaju I shvataju letenje isto kao I voznju autom??

05-19-2017 04:39 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja mislim da ga upravo tako i dozivljavaju .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-19-2017 18:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..svako nepostivanje procedure letenja placa se zivotima i mnoge porcedure su pisane na osnovu mnogi iskustava u kojoj je nekad neko izgubio zivot ..zato u vazdguhoplovstvu nema rutinski letova

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-19-2017 18:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovde se I trenazeri shvataju veoma ozbiljno a kamoli pravi let.

05-19-2017 21:23 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najnoviji izvjestaj komisije je da je piplot imao srcani udar pri uzletanju a bazira se na komunikaciji sa kontrolom leta
ova tipa aviona nema crnu kutiju

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

06-19-2017 21:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Chitam I da je pilot svjesno lagao svoje zdrastveno stanje komisiji za preglede pilota. Ne znam jeli oficijelno potvrdjeno .

06-19-2017 21:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na vijestima je potvrdjeno da je svjesno lagao i da je taj dan imao dvanaest letova prije ovog kobnog
takodje je primio nove putnike a nije gasio letjelicu

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

06-19-2017 21:44 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ko zna kad se radio sistematski pregled na tom pregledu se radi i EKG srca i tu se ne mogu sakriti probledmi sa srcem

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-19-2017 22:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Danko
SexNepoznat

Poruka: 50
Location: sta te briga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pascha evo ti kompletan izvjestaj od strane nadleznih organa

    http://www.mkt.gov.ba/Aktuelno/default.aspx?id=5815&langTag=bs-BA


pa se da procitati prije svakakvih rekla- kazala
a sto nije gasio Avion moj Pascha to je najnebitnija stvar,sto nisu najavili manifestaciju isto tako (sta bi oni mogli drugo uraditi,pregledati dozvole letenja,pregledati nalaze doktorice sa pecatom da isti smije letjeti), ,motor niko i ne gasi jer je Laycomingov motor i dok ga upalis treba ti tri hefte a u ovaj avion se ulazi sa krila tako da niko od putnika i nije bio ugrozen (nije dozvoljeno ali se radi ) i leer rad motora je oko 650 obrtaja u minuti tako da je to i nebitno,ja nemam nikakav komentar na izvjestaje jer neznam rad Doktora to jest nacin na koji pregledaju pacijente i koja je procedura kod izdavanje dozvole za let od istih,tako da bih se suzdrzao od komentara,ako su prilikom autopsije otkrili na srcanom misicu infrakt onda je to nazalost istina,vjestacenje motora(unisten)nije radjeno jer su svjedoci culi da je motor dobro radio(letio),to mi je zasmetalo ali ja nisam radio izvjestaj pa mi ostaje da im vjerujem,samo treba joooos dosta toga uraditi u civilnom vazduhoplovstvu da bi se dosegao Europski standard letenja,samo ja mislim sa nasim mentalitetom bez kandzije nikad mi taj standard necemo imati

___________________________________________________________________
samo da .............

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Danko dana 06-19-2017 u 22:56.

06-19-2017 22:51 Danko is offline Pregledaj poruke od Danko Dodaj Danko u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ovde se sve podvaljuje pa i taj izvjestaj o autopsiji jer kod nas nema nista nezavisno samo od sebe da neko ne doje i ne kaze brato moze li se sta ucinit da se to napise drugacije ,moze brato a gdje sam ja tu 02.gif onda se gurne u padze i napise se da je srce eksplodiralo od infakta ,posebno ako je neko u sistemu i procedurama letenja napravio kakav propust i da bi mogo odgovarat

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-19-2017 23:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Danko
SexNepoznat

Poruka: 50
Location: sta te briga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjetre svakom svacije i svak sa svojom Savjescu nek se bori,nebih ja dalje

___________________________________________________________________
samo da .............

06-19-2017 23:06 Danko is offline Pregledaj poruke od Danko Dodaj Danko u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nema u Bosni savjesti .to macku pod rep stavit pa neka nosa

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-19-2017 23:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com