Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » U Srbiji revizija Darvinove teorije evolucije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zašto primjer ove koagulacije tjelesne teènosti, pa nimalo manje èudo prirode je kako cijet zna kad æe procjetati ili kako lasta zna gdje je jug...

opet mi je Tana najbliži sa odgovorima, pokušava pomiriti ove dvije teze, teorije...

što to ne bi mogao postojati Bog, a ujedno da postoji i evolucija?

jedino bi se u tom sluèaju religija obrukala i pokazala kao plagijat i bajkice za laku noæ.

ali pošto religija nema nikakve veze sa Stvoriteljem, onda to nije neka šteta.

___________________________________________________________________

    05-25-2017 23:36 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    green - koliko je stara ta najstarija civilizacija iz mesopotanije?

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    05-25-2017 23:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pet hiljada godina prije Isusa,
    izmislili novac, ratove, masovnu proizvodnju oružja i oruða

    dakle - inteligentni èovjek,
    a moramo se vratiti bar još 10 hiljada godina unazad, ma možda i 25 hiljada godina dalje...

    ono kad je momèina toljagom tražio ženu za sebe

    ___________________________________________________________________

      05-25-2017 23:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        darvin je tvrdio da se putem mutacije u zivim bicima promijeno DNA, te su tako sasvim slucajno nastale razne vrste, podvrste .... po darvinu su od riba nastale amfibije, vodozemci te onda sisari, ljudi.

        mutacije su generalno losa stvar, i nista dobra iz toga ne moze da izadje. nauka kaze da ne postoji pozitivna mutacija, tj nema nijedan dokaz da je ikad neka mutacija unaprijedila organizam nego naprotiv. svaka mutacija koju je nauka spoznala je zavrsila jako neugodnim posljedicama. mutacije unistavaju dna. dakle ja teoriju evoluciju odbacujem ne zbog religooznih razloga, nego zboig naucnih. sigurno postoji adaptacija kod zivih bica, ali to opet nije evolucija.
        ne moze ribi porasti krila pa da zivi trilion godina.

        ljudi si dobili ideje o nasljedju iz prirode. bas koa sto smo i sve ostalo naucili iz prirode. fakticki, nista mi novo nismo nikad izmislisli. samo ktkrili, naucili. nismo mi izmislisli matematiku, mi smo je samo prepoznali u prirodi, shvatili je (do jedne mjere), i dali stvarima imena. i to se danas zove matematika. citav univer pociva na matematici. fizika se na kraju svodi na matematiku. hemija takodje. il ibilo koja druga nauka - sve dodje na matematiku.
      Trebash se malo vishe edukovati Tana. Govorechi o mutacijama izgleda da nemash pojma shta je mutacija. Ovo o ribi sa krilima.....ima riba sa krilima. Dodushe ne kao u ptica ali leti par metara. Losha mutacija ili adaptacija na zivotne uslove? Znachi da ta po tebi mutacija je neshto shtetno. Pitaj ribu kad izbjegne da bude pojedena kako su joj ta mutirana krila shtetna.To je jedan banalni primjer. Ima ih mnoshtvo. Zar je mutacija vimena krave isto toliko shtetna 07.gif Brkash adaptaciju I evolucij. Naravno da ti evolucija nije bliska jer kako kazesh vjerujesh u jednu od svetih knjiga. Tu je zivot star nekoliko hiljada godina. Shvatam te da zbog tog vjerovanja ne mozesh shvatiti evoluciju. Tebi je to sve zbrkano. Chitav univers pochiva na matematici....ohhh koja duboka misao. Pa pochiva bash zbog te jebene nauke . Nije to samo doshlo nekom chovjeku u glavu pa da izmisli matematiku I fiziku...Sve je doshlo zbog razvoja chovjechije misli ...zbog ljudi koji nisu bili kreacionisti. Da su svi bili slijepo vodjeni nekakvom vjerom ....I danas bi gledali u zvijezde kao bozije silnice. Bash odraz chovjekov od raznih religija je prouzrokovao napredak I znanje koje sada imamo. Kreacionizam u shkolama bi uchinio nezamislivo ogroman zastoj u evoluciji ljudskog mishljenja. Zashto ? Slijedi nastavak.....

      05-26-2017 05:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samo mi nije jasno shta bi nastava na temelju kreacionizma govorila djeci osim onoga shto je u TKZ svetim knjigama. Jeli ima ishta novoga u knjigama a da nije prozvakano od popova , fratara , ili imama ??? Kako bi izgledao kontrolni iz kreacionizma??? Djeca bi to oberuchke prihvatila. Zbog chega ???? Pa valjda znate I sami odgovor. Da se malo nastavim na matematichara tanu.....Koliko se otkricha u svemiru nadje a da ne korenspodiraju sa sadashnjim znanjem matematichara??? Ne govorim o tvojoj razini znanja iste nego stvarno nauchnika matematichara.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 05-26-2017 u 06:25.

      05-26-2017 05:29 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I ona ofucana fraza ....Kako nisu pronashli link direktni izmedju majmuna I chovjeka>>>..Pronalaze se fosili svaki dan....I taj fosil che biti otkriven ...samo shto kreacionisti to ochekuju da bude sutra.....ne ide to tako drugovi. Pa zar ne poimaju koliko je planeta velika I koliko prostora nije istrazeno????? Pa pobogu ..koliko je Spanskih galija u ne tako dalekoj proshlosti potonulo sa milionima kila zlata pa josh nisu pronadjene..... 21.gif

      05-26-2017 05:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pravimostarac:

        i bez trial and error...
        ono zgužvaš papir pa ga baciš u koš..i hajmo ponovo...nego od prve...perfektno 19.gif



      Meni sve to, èitav naèin rezonovanja, kao i "prizivanje" zdravog razuma na takav naèin u tom kontekstu
      izgleda kao nalaženje razloga da se pod svaku cijenu jedna teza uèini valjanom.

      Ovi procesi su se formirali tokom jako dugih vremenskih perioda, i da ih nema vjerovatno ni život
      kakvog znamo ne bi bio moguæ. Govoriti o biohemijskim procesima kao dokazu da evolucija nije
      mogla stvoriti živa biæa i život onakav kakvog znamo danas je meni malo "far fetched", s dužnim
      poštovanjem.
      Takoðe, ne vidim ovo što si naveo ni kao indirektan dokaz o tom da nauènici pokušavaju izmeðu
      redova da kažu da evolucija ne postoji, niti vidim da postoje objavljeni nauèni radovi koji govore o
      tom, nego mi se èini da se radi o tom da kreacionisti traže u svakom nauènom radu i otkriæu
      argument za svoje teze, bez stvarne podloge u nauènim radovima i publikacijama.

      Jedno je bavljenje tezama, utemeljeni dokazi koji govore suprotno od onog šta se "kritikuje" su
      sasvim druga stvar.


      -



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 05-26-2017 u 10:29.

      05-26-2017 10:26 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od prowler2:

            citat od tana:

          darvin je tvrdio da se putem mutacije u zivim bicima promijeno DNA, te su tako sasvim slucajno nastale razne vrste, podvrste .... po darvinu su od riba nastale amfibije, vodozemci te onda sisari, ljudi.

          mutacije su generalno losa stvar, i nista dobra iz toga ne moze da izadje. nauka kaze da ne postoji pozitivna mutacija, tj nema nijedan dokaz da je ikad neka mutacija unaprijedila organizam nego naprotiv. svaka mutacija koju je nauka spoznala je zavrsila jako neugodnim posljedicama. mutacije unistavaju dna. dakle ja teoriju evoluciju odbacujem ne zbog religooznih razloga, nego zboig naucnih. sigurno postoji adaptacija kod zivih bica, ali to opet nije evolucija.
          ne moze ribi porasti krila pa da zivi trilion godina.

          ljudi si dobili ideje o nasljedju iz prirode. bas koa sto smo i sve ostalo naucili iz prirode. fakticki, nista mi novo nismo nikad izmislisli. samo ktkrili, naucili. nismo mi izmislisli matematiku, mi smo je samo prepoznali u prirodi, shvatili je (do jedne mjere), i dali stvarima imena. i to se danas zove matematika. citav univer pociva na matematici. fizika se na kraju svodi na matematiku. hemija takodje. il ibilo koja druga nauka - sve dodje na matematiku.
        Trebash se malo vishe edukovati Tana. Govorechi o mutacijama izgleda da nemash pojma shta je mutacija. Ovo o ribi sa krilima.....ima riba sa krilima. Dodushe ne kao u ptica ali leti par metara. Losha mutacija ili adaptacija na zivotne uslove? Znachi da ta po tebi mutacija je neshto shtetno. Pitaj ribu kad izbjegne da bude pojedena kako su joj ta mutirana krila shtetna.To je jedan banalni primjer. Ima ih mnoshtvo. Zar je mutacija vimena krave isto toliko shtetna 07.gif Brkash adaptaciju I evolucij. Naravno da ti evolucija nije bliska jer kako kazesh vjerujesh u jednu od svetih knjiga. Tu je zivot star nekoliko hiljada godina. Shvatam te da zbog tog vjerovanja ne mozesh shvatiti evoluciju. Tebi je to sve zbrkano. Chitav univers pochiva na matematici....ohhh koja duboka misao. Pa pochiva bash zbog te jebene nauke . Nije to samo doshlo nekom chovjeku u glavu pa da izmisli matematiku I fiziku...Sve je doshlo zbog razvoja chovjechije misli ...zbog ljudi koji nisu bili kreacionisti. Da su svi bili slijepo vodjeni nekakvom vjerom ....I danas bi gledali u zvijezde kao bozije silnice. Bash odraz chovjekov od raznih religija je prouzrokovao napredak I znanje koje sada imamo. Kreacionizam u shkolama bi uchinio nezamislivo ogroman zastoj u evoluciji ljudskog mishljenja. Zashto ? Slijedi nastavak.....


      ti si taj koji nema pojma prowler. tebi je ovaj univers zagonetka, to je vec odavno svima jasno.

      da, postoji riba koja ima krila. ta krila nisu uopste proizvod mutacije nego je riba tako dizajnirana u startu. kad kazem "ribi porastu krila" mislim na funkcionalna krila sa kojim ova moze letjeti za prave, jer su po teoriji evolucije ptice nastale od riba. dakle izrasla im krila i izrasla im pluca.

      svaki naucnik ce da ti kaze da je mutacija negativna stvar, i nije zabiljezen nijedan slucaj u nauci gdje je mutacija bila pozitivna. ti sigurno znas da je radijacija nesto negativno, to znaju djeca u prvom razredu. e pa vidis - mutacija je posljedica radijacije, jesi li to znao? naravno da nisi, ocigledno.

      tvoj problem je sto ne mozes da shvatis nauka i religija nisu iskljucive. to si poceo od pogresne premise, tako da to je svaki dalji zakljucak pogresan.

      kakva bola mutacija vimena? sta bola?

      ti kazes "Chitav univers pochiva na matematici zbog nauke" sta bola? univers pociva na matematici zbog nauke? cujes li ti sebe covjece? univers pociva za matematici jer je tako napravljen, a ne zbog nauke. univers je pocivo na matematici i prije milijardu godina kad nismo znali sta je nauka. ma nismo ni postojali tada.

      tebi je tesko shvatiti da religiozan covjek moze da vjeruje u nauku i da dobro poznaje nauku.
      to ti ne mozes pojmiti, i to je tvoj problem. pogresna premisa opet. ja sam vjerovatno zaboravio vise iz nauke nego sto si ti ikad znao. kontas?

      sudeci po tvojim izjavama, ti takodje ne znas ni kako ide teorija evolucije, ti si sebi to pojednostavio do te mjere da ti je postala crno-bijela. ti inace imas obicaj da pravis stvari crno-bijele(vjerovatno da bi lakse shvatio stvari). ali zivot i spoznaja je puno suptilnija od toga. nista nije crno-bijelo. naprotiv.

      i ne znam sta se ja s tobom zajebajem kada nisi u stanju da vodis diskuciju bez dodjeljivanja epitetea sagovorniku. ovaj moj post sto ga sada citas je napisam u tvom stilu. ja tebe nazivam neznalicom, sto ja inace ne radim u razgovoru. ali tako te slijedi po zakonu akcija - rekacija
      (jos jedan naucni fakat koji te vjerovatno zbunjuje)

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-26-2017 20:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana, vjerovatno je ova riba što ima krila prvo imala u nekoj generaciji izduženo leðno peraje.
      Dvije takve jedinke iz jata su bile naprednije i parile se i u narednoj generaciji je leðno peraje još bilo moænije... i tako kroz 30 generacija ili 300 generacija i hop eto krila, doduše primitivnih.

      Sad, diskutabilno je kazati da je riba sa krilima u startu bila tako dizajnirana.
      Oèit primjer ti je pas ptièar pointer.

      Raðaju se sa refleksom da se ukoèi kad ugleda pticu i bude kao kip.
      Èim se mladi psiæ rodi i progleda, veæ ima taj uroðen refleks.
      Ne bismo mogli reæi da je tako dizajniran. Sve je to evolucija, "s koljena na koljeno"
      Ostavi takvog psa na neku zabit sibira, gdje nema ptica, izgubit æe taj refleks za ptice i vjerovatno dobiti deblje krzno i salo. Ni "P" od ptièara... opet evolucija. (ali kroz 100+ generacija, ne može odmah)

      ___________________________________________________________________

        05-26-2017 22:35 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        green to sto si ti opiso nije evolucija nego adaptacija. ogromna razlika.

        ne odgovori ti meni koliko je stara najstarija civilizacija?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-26-2017 22:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        odgovorio još juèer iznad.
        gledaj ovako.
        ti si dobar u fizici.
        kako ono ide definicija: Pomak je najkraæe pravolinijsko putovanje..."
        eh pomak je ta adaptacija, a evolucija je maraton.

        bez pomaka nema maratona.
        bez adaptacije nema evolucije.

        adaptacija = 1 sekunda
        evolucija = 1 godina ili stoljeæe, eoni...

        ___________________________________________________________________

          05-26-2017 23:05 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          previdio sam da si vec odgovorio. dakle najstarija civilizacija je 7 hiljada godina stara. posteno.

          sudeci po evoluciji - trebalo nam je milijarde godina da bi postali ovo sto jesmo danas, je li tako?

          e onda odjednom u nekih 7 hiljada godina smo se razvili do te mjere da putujemo svemirom.
          ima li to logike?

          kada su ljudi po tvom misljenju postali ovakvi ko sto smo danas? prije 200 hiljada godina, 100 hiljada, 50 hiljada?

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          05-27-2017 00:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            Tana, vjerovatno je ova riba što ima krila prvo imala u nekoj generaciji izduženo leðno peraje.
            Dvije takve jedinke iz jata su bile naprednije i parile se i u narednoj generaciji je leðno peraje još bilo moænije... i tako kroz 30 generacija ili 300 generacija i hop eto krila, doduše primitivnih.


          Ima i ime za ovaj proces..
          ....bunch of bullshit..

          Rusi i kinezi probali radi sporta i military....guess what.... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          05-27-2017 00:26 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          I tako istom logikom prva generacija iskrvarila do smrti....

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          05-27-2017 00:30 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bjeri bola green to su nebuloze koje ne piju vode...

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          05-27-2017 00:31 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            kada su ljudi po tvom misljenju postali ovakvi ko sto smo danas? prije 200 hiljada godina, 100 hiljada, 50 hiljada?


          morao bi da preciziraš pitanje.
          definiši to "ovakvi kakvi smo danas"

          intelektualno?
          fiziološki?
          ili i intelektualno i fiziološki?

          prema nauènim tezama, mozak èovjeka se krenuo poveæavati onoga momenta kad je majmunoliko biæe prestalo jesti samo voæe, nego krenulo s kopljem da ubije kakvog mesa. bjelanèevine životinjskog porijekla su definitivno poveæale kubikažu lubanje i prostor za veæi mozak.

          veæi mozak = nastanak jezika, pisma i komunikacije meðu èoporima, kasnije plemenima.
          to je poèetak. još tada je imao potpuno dlakava leða i ruke do ispod koljena.

          ___________________________________________________________________

            05-27-2017 00:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7085
            Location: BiH
            pokretac teme Thread Started by green

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od pravimostarac:

              Bjeri bola green to su nebuloze koje ne piju vode...


            hajde mi odgovori, zašto se bez problema može transplatirati koža svinje na ljudsko tijelo koje je izgubilo velike procente kože u požaru recimo?

            ako smo nešto iznad i ni nalik svinji, kako to da pasuje svinjska koža i primi se?

            ___________________________________________________________________

              05-27-2017 00:40 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17853
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              a haj ti objasni kako to da se ne moze koristiti recimo koza od majmuna, ili organ od majmuna?

              danas se uspjesno presaduju (neki) organi od svinje na ljude.
              ali to nije slicaj sa majmunima, jer ljudski organizam odbija organe od majmuna, dok od svinje prihvata. hajde to objasni evolucijom.

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              05-27-2017 00:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17853
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od green:

                    citat od tana:

                  kada su ljudi po tvom misljenju postali ovakvi ko sto smo danas? prije 200 hiljada godina, 100 hiljada, 50 hiljada?


                morao bi da preciziraš pitanje.
                definiši to "ovakvi kakvi smo danas"

                intelektualno?
                fiziološki?
                ili i intelektualno i fiziološki?

                prema nauènim tezama, mozak èovjeka se krenuo poveæavati onoga momenta kad je majmunoliko biæe prestalo jesti samo voæe, nego krenulo s kopljem da ubije kakvog mesa. bjelanèevine životinjskog porijekla su definitivno poveæale kubikažu lubanje i prostor za veæi mozak.

                veæi mozak = nastanak jezika, pisma i komunikacije meðu èoporima, kasnije plemenima.
                to je poèetak. još tada je imao potpuno dlakava leða i ruke do ispod koljena.


              intelektualno i fiziološki. dakle kada smo postali bas ovakvi ko sto smo danas?

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              05-27-2017 00:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              pravimostarac
              SexNepoznat

              Poruka: 3132
              Location: Zaluto

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od green:

                    citat od pravimostarac:

                  Bjeri bola green to su nebuloze koje ne piju vode...


                hajde mi odgovori, zašto se bez problema može transplatirati koža svinje na ljudsko tijelo koje je izgubilo velike procente kože u požaru recimo?

                ako smo nešto iznad i ni nalik svinji, kako to da pasuje svinjska koža i primi se?


              Isti dizajner....90%voda...

              ___________________________________________________________________
              Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

              05-27-2017 00:45 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
              Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com