Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » U Srbiji revizija Darvinove teorije evolucije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

      Za neke je kultura stvarno vrlo relativna stvar ... 07.gif



      -
    Kontalice moja.... 33.gif Pusa.




Hvala, puša i tebi. 07.gif


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

06-01-2017 22:23 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ganda - fosil nije nista drugo nego ostatci organizma, koji su dovoljno ocuvani da mozemo da ih analiziramo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-01-2017 22:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

garinca imam jos jedno pitanje za tebe.

da li covjek moze da ima dva ili vise razlicita DNA?
.. u smislu da jedna grupa celija ima jedan dna, a druga grupa ima drugaciji dna u istom organizmu.

kolko ja znam to je nemoguce. DNA je DNA i ima isti code za SVAKU cekiju u organizmu.
DNA ne varira kroz razlicite organe. kako bi ga priznavali na sudu ako moze da "varira".

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-01-2017 22:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

De bola Tana ....pusti DNA....de objasni malo onu tvoju teoriju o kravama I pchelama. Kako je to sve dizajnirano za chovjeka....kako pchele marljivo rade I proizvode vishak za ljudsko konzumiranje. De bola malo iz pochetka. Mojne mi se skrivati iza kompleksnih pitanja..De malo objasni Garinchi to tvoje vidjenje. Valjda chovjek kao ja sa priprostim znanjem to zasluzuje. 01.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 06-02-2017 u 06:30.

06-02-2017 05:44 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    garinca imam jos jedno pitanje za tebe.

    da li covjek moze da ima dva ili vise razlicita DNA?
    .. u smislu da jedna grupa celija ima jedan dna, a druga grupa ima drugaciji dna u istom organizmu.

    kolko ja znam to je nemoguce. DNA je DNA i ima isti code za SVAKU cekiju u organizmu.
    DNA ne varira kroz razlicite organe. kako bi ga priznavali na sudu ako moze da "varira".
Naravno da svako biche ima svoj specifichan dna. Geni prave razliku.

06-02-2017 06:28 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    garinca jarane, nisam procito porijeklo vrsta, ali sam familijaran sa teorijom evolucije.
    naravno da ti kao doktor znas vise teorije od mene. tu nema dileme.
    ali to tvoje znanje je bazirano na onome sto si procito. znamo iz istorije da je nauka bila puno puta u krivu. naravno da ti ne zamjerim, diskutujemo.

    ali ne ocekujes valjda od mene da sve sto ti kazes(ili bilo ko da kaze) uzmem zdravo za gotovo, to bi onda bila dogma.

    kazes: promjene na spolnim celijama stoje u osnovi prirodne selekcije.
    ali to je opet mutacija. mutacija je kad celija mijenja DNA, slazemo li se?

    da li ti tvrdis da je mutacija polne celije pozitivna stvar? sama rijec mutacija je negativna kad je rijec o celijama. kakve veze ima sto se radi o spolnim celijama. mutacija je mutacija. a nauka nema nijedan primjer pozitivne mutacije ikad. ako imas primjer ti mi ga navedi. mutacija o kojoj darvin prica je izazvana iskljucivo radijacijom ili nekim drugim vanjskim faktorom. niposto ne moze biti izazvana "prirodnom selekcijom", jer bi za to bilo potrebno da organizam samo-mutira, i organizam bi moro dobro da poznaje genetiku. kako se to radi?

    Mutations. Definition. A Mutation occurs when a DNA gene is
      damaged or changed
    in such a way as to alter the genetic message carried by that gene. Mutations are caused in two ways,
      chemical reactions and radiation
    . A Mutagen is an agent of substance that can bring about a permanent alteration to the physical composition of a DNA gene such that the genetic message is changed.


nemoj se vezati za rijec mutacija...mutacija je i kad neko mutira...kao nas skolski drug edin d. koga smo zvali "muta" 01.gif
znaci , ova definicija mutacije koju ti navodis na kraju posta se odnosi na somatske (tjelesne) celije...pojam mutacije u teoriji evolucije se odnosi na spolne celije kao nosioce nasljednog materijala...gamete...ti si tana (kao i ja) nastao od samo dvije celije (spermij+ jajna celija) tvojih roditelja...citav tvoj genom je slucajni spoj njihovih genoma...i ti nisi njihova kopija...ljudska VRSTA se stvarala kroz milione Godina tako sto su genomi onih jedinki koje su bile najadaptivnije opstajali...mutacije (slucajne ili ne) na spolnim celijama u tom smislu imaju pozitivnu funkciju...za evoluciju , za razvoj VRSTE...jebi ga , nemam vremena da razvijam ovde citavu teoriju , izvini...

poenta...mutacija u teoriji evolucije nije negativan pojam...

sto se tice ovoga sa naukom i dogmom...ja sam naglasio da necu da ti popujem...ali previse se danas povrsno znanje o izvjesnim NAUCNIM cinjenicama koristi kao argument u diskusijama...ali nije se cuditi kada zivimo u vrije trumpa i "alternativnih fakata"...jedan od mojih velikih idola svedski naucnik(ljekar , statisticar , epidemiolog i jednostavno veliki covjek) hans rosling je samo par mjeseci prije nego sto ce nedavno umrijeti imao jedan intervju sa jednim danskim novinarom koji je (ako se dobro sjecam) dovodio u pitanje neko njegovi istrazivanje i navodio masu naucno nedokazanih argumenata...rosling mu je rekao otprilike "ovo sto ti govoris nije tacno...i ja sam u pravu...ja sam strucnjak po tom pitanju a ti si novinar sa povrsnim znanjem...i nemamo sta vise raspravljati o tome"...e ponekad se takve stvari moraju reci...

dakle , ja postujem to sto ti vjerujes u teoriju kreativizma...stopostotni dokazi ne postoje ni za teoriju evolucije ni za kreativizam...ali nacin na koji koristis "mutaciju" kao argument u ovoj raspravi oko evolucije je netacan...i proizilazi iz toga da je tvoje znanje po ovom pitanju povrsno...i citava prica oko toga da li je mutacija negativna ili pozitivna je nebitna...u sustini...

evo ti priloga o hansu i novinaru...
    https://www.youtube.com/watch?v=xYnpJGaMiXo

06-02-2017 13:37 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bravo, Garnièa, od sada se družim s Garinèom 10.gif

___________________________________________________________________

    06-02-2017 13:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    garinca vidim ponovio si da se mijenjaju samo spolne celije, ali ne odgovori ti meni za dna. eno prowler odgovorio ali ja bi zelio da od tebe cujem.
    kako moze dna varirati u jednom organizmu?
    takodje mi nisi naveo primjer pozitivne mutacije u svijetu nauke.

    ovaj citat sto si ga naveo od tvog omiljenog naucnika je u najmanju ruku smijesan.
    kaze naucnik:

      ja sam u pravu...ja sam strucnjak po tom pitanju a ti si novinar sa povrsnim znanjem


    taj njegov argumenat je ustvari nedostatak argumenata. ne znam ko je taj covjek ali mene nije bas impresioniro. on pretvara nauku u dogmu, meni njegov odgovor lici jako na vrlo sujetnog covjeka. izvini jarane ali je smijesno. nauka bi trebala da bude STROGO o CVRSTIM dokazima, a ne ko je veci strucnjak.

    ja ne tvrdim za sebe da sam strucnjak (osim u nekim stvarima), ali ima jedna stvar koja se zove zdrava logika. ti jarane uzimas nauku zdravo za gotovo, vrlo dogmaticno .... ponavljam da je u istoriji nauka bila cesto pogresna. ja sdruge strane NISTA ne uzimam zdravo za gotovo. u mojem zivotu dogma ne postoji.
    ja vjernik a ti ateista, pa ti sad vidi koliko ima dogme u religiji, i koliko u nauci.

    da se razumijemo, da ne bi bilo nesporazuma - ja cvrsto vjerujem u nauku, cvrsto ali ne i slijepo. isto ko sto cvrsto vjerujem u religiju, ali ne slijepo.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-02-2017 16:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      De bola Tana ....pusti DNA....de objasni malo onu tvoju teoriju o kravama I pchelama. Kako je to sve dizajnirano za chovjeka....kako pchele marljivo rade I proizvode vishak za ljudsko konzumiranje. De bola malo iz pochetka. Mojne mi se skrivati iza kompleksnih pitanja..De malo objasni Garinchi to tvoje vidjenje. Valjda chovjek kao ja sa priprostim znanjem to zasluzuje. 01.gif


    prowler majstore - garinca je moj jako dobar prijatelj. on dobro zna moje stavove. on me poznaje dok sam bio ateista, a i nakon toga(kad su mi se otvorile oci). ne znam sta ti imas zasluziti ili ne zasluziti ovdje.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-02-2017 16:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      ganda - fosil nije nista drugo nego ostatci organizma, koji su dovoljno ocuvani da mozemo da ih analiziramo.


    Eto vidis kako se u jednostavnoj stvari u osnovi razilazimo.
    U nekom mom svijetu fosil je ono sto je, da tako nazovem, okamenjeno.
    Kad ono nadju mamuta u ledu, to za mene nije fosil....

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    06-02-2017 19:53 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sto ljudi sto cudi. vazda bilo. i nema nista lose u tome.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-02-2017 20:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      garinca vidim ponovio si da se mijenjaju samo spolne celije, ali ne odgovori ti meni za dna. eno prowler odgovorio ali ja bi zelio da od tebe cujem.
      kako moze dna varirati u jednom organizmu?
      takodje mi nisi naveo primjer pozitivne mutacije u svijetu nauke.

      ovaj citat sto si ga naveo od tvog omiljenog naucnika je u najmanju ruku smijesan.
      kaze naucnik:
        ja sam u pravu...ja sam strucnjak po tom pitanju a ti si novinar sa povrsnim znanjem


      taj njegov argumenat je ustvari nedostatak argumenata. ne znam ko je taj covjek ali mene nije bas impresioniro. on pretvara nauku u dogmu, meni njegov odgovor lici jako na vrlo sujetnog covjeka. izvini jarane ali je smijesno. nauka bi trebala da bude STROGO o CVRSTIM dokazima, a ne ko je veci strucnjak.

      ja ne tvrdim za sebe da sam strucnjak (osim u nekim stvarima), ali ima jedna stvar koja se zove zdrava logika. ti jarane uzimas nauku zdravo za gotovo, vrlo dogmaticno .... ponavljam da je u istoriji nauka bila cesto pogresna. ja sdruge strane NISTA ne uzimam zdravo za gotovo. u mojem zivotu dogma ne postoji.
      ja vjernik a ti ateista, pa ti sad vidi koliko ima dogme u religiji, i koliko u nauci.

      da se razumijemo, da ne bi bilo nesporazuma - ja cvrsto vjerujem u nauku, cvrsto ali ne i slijepo. isto ko sto cvrsto vjerujem u religiju, ali ne slijepo.


    primjer pozitivne mutacije smo mi...ljudi...od pogrbljenih divljaka koji su jeli zivo meso i sporazumjevali se mumljanjem, zivili u prosjeku dvadeset godina,umirali od upale zuba i bili slabiji od mnogih zivotinja , mi smo se razvili u misleca bica koja dominiraju planetom zemljom i osvajaju svemir...e sad sto cemo je mi vjerovatno i unistiti to je neka druga prica...darwin nije koristio termin "mutacija" na ovaj nacin kako se danas koristi za promjene tjelesnih celija na osnovu zracenja i slicno...

    DNA ne varira od celije do celije jednog tijela...ko je to rekao...
    ovo za Roslinga nisi skontao ...ili nisi pogledao prilog...on je bio najljubazniji i "najmeksi" covjek na svijetu...i u ovom intervju je on dugo pokusavao argumentima razuvjeriti novinara i pokazati da je u pravu...na kraju je u jednom trenutku morao reci " ja sam u pravu a ne ti" zato sto je na svojoj strani imao dokaze...

    tana , ja isto ne uzimam stvari zdravo za gotovo...ni u nauci...dok sumnjam dotle i postojim...do prije pedesetak godina su ljudi u mojoj struci vrsili lobotomije na pacijentima , misleci da cine dobro, a sve u duhu tadasnje nauke...dakle , nisam ja nikakav dogmaticar...

    ovde se radi samo o jednoj stvari...o pogresnom tumacenju pojma i uloge "mutacije" u darwinovoj teoriji sa tvoje strane...probaj brate mili nabaviti knjigu i procitaj je , pa cemo fino o tome tabiriti kad se sretnemo...

    ps. darwin je osim sto je bio naucnik bio i teolog...ublizu je bolan to sve...samo je pitanje kroz koje naocale gledas...

    10.gif

    06-03-2017 00:22 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    posteno garinca, realan si. vidi se na primjeru lobotomije koji si naveo 10.gif

    .... sto ljudi - sto cudi vazda bilo. bez obzira ko nas je napravio sigurno se pobrino da smo svi razliciti i da nema dvije iste osobe na svijetu. odatle dolaze i razlicita misljenja. odatle dolazi diskusija. strogo pozitiva. ti i ja se vjerovatno nikad necemo sloziti po pitanju religije. normala.

    evo nesto zanimljivo:

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-03-2017 06:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sad pitanje, sta je starije, koka ili jaje?
      Nauka ili religija?

      Ljudi su vazda bili primitivni i sujevjerni, i ono sto nisu znali objasnjavali su 'bogom, vjesticama, magovima', itd..
      A nauka je starija od religije. Pitagora i Socrates su stariji od krscana i muslimana, a ove stare civilizacije su starije od zhidova.

      Elem, dje hocu da pristignem? Ne znam ni ja. Nisam vjernik, jer ne volim kako se propagira (nijedna) vjera. Ne kuestioniram postojanja boga ili kreatora, iako licno ne vjerujem u to.
      No medjutim, ne znam kako se moze kvestionirati (sad ce me @stari nagrditi zbog uporabe tudjica ili tudjizama) evolucija.

      Sve evolucionira.

      Ako pogledamo samo informatiku, od 0 i 1 (nule i jedinice) dosli smo do pametnih telefona koji imaju vise mogucnosti, kapaciteta i perfomansa nego kompletna kontrolna soba u Hjustonu prilikom 'otkrica' mjeseca. (cak nisam siguran da su stvarno bili na mjesecu, ali eto...)
      Sva ljudska povijest moze maltene stati na jedan telefon

      Sva muzika koju sam imao na plocama i kasetama moze stati na jednu micro SD karticu i bilo koji aparat od 5$ reprodukuje bolje nego sranje od mini linije koja me je prije 30 godina kostala preko 1000DM

      Evolucija? Naravno

      E sad sto se tice religije... Ne mogu da slijedim nijednu religiju koja poziva na ubijanje, silovanje i protjeravanje.
      Osim rock n' roll religije (hippi pokret su sjebali stonsi koncertom u altamontu)
      Postujem figure Isusa (prvi hipik) i Muhameda (kako mi je rekao jedan Sirijac '93, on je bio Isusov brat), mada se ne slazem sa Muhamedovim metodama


      Dosta za danas, subota je


      10.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      06-03-2017 09:45 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Makso ja ni u jednoj svetoj knjizi ne procita ubi bliznjeg svog ,pa cak ni mrav se ne spominje ,ima neki zivotinja koje se mogu ubiti i to one koje predstavjaju opasnost za covjeka ,to sto ljudi ubijaju a pozivaju se na religiju to je samo plod njihove maste ili nesto iza cega kriju svoju ne ljudskost ili da bi opravdali ubijanje ..tako da ti to nije bas neki razlog sto ne vjerujes u svete knjige ,ti mozes da ne vjerujes iz mnogo jos razloga ali ubijanje drugi ljudi u ime vjere ne stoji nigdje u osnovi bilo koje religije

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-03-2017 14:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Rekoh da zbog tih razloga ne slijedim nijednu religiju.

      Nisam spominjao svete knjige.

      Dok god vjernici slijede budale koje krivo pripovijedaju, ne zelim da znam nista ni sa kakvom vjerom

      10.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      06-03-2017 19:28 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od makso:


        No medjutim, ne znam kako se moze kvestionirati (sad ce me @stari nagrditi zbog uporabe tudjica ili tudjizama) evolucija.


      "Kvestionirati" nije ni tuðica, nego nepostojeæa rijeè, a ti praviš ne cirkus, nego nakaradu i ruglo od
      vlastitog jezika, a time dijelom i od sebe samog. Saberi se malo, èovjeèe, prije nego što poèneš
      mlatarat po tastaturi.

          citat od makso:

        Sve evolucionira.


      Evoluira, rijeè "evolucionira" isto ne postoji (ni kao tuðica).

          citat od makso:

        Ako pogledamo samo informatiku, od 0 i 1 (nule i jedinice) dosli smo do pametnih telefona koji imaju vise mogucnosti, kapaciteta i perfomansa nego kompletna kontrolna soba u Hjustonu prilikom 'otkrica' mjeseca. (cak nisam siguran da su stvarno bili na mjesecu, ali eto...)
        Sva ljudska povijest moze maltene stati na jedan telefon


      Stvarno ? Znaèi današnji mobili su napravljeni za telemetriju, i sliène zadatke potrebne za kontrolu
      letova satelita... interesantna tvrdnja....
      Da li sva ljudska povijest može stati na jedan telefon zavisi od forme u kojoj je predoèena, video i
      zvuèna informacija na digitalnom mediju traže više prostora od pisane.

          citat od makso:

        Sva muzika koju sam imao na plocama i kasetama moze stati na jednu micro SD karticu i bilo koji aparat od 5$ reprodukuje bolje nego sranje od mini linije koja me je prije 30 godina kostala preko 1000DM


      Generalno gledano, analogni izvor uvijek ima (tj. u velikoj veæini sluèajeva) bolji kvalitet zvuka (izvora) ako je napravljen kako treba, od digitalnog. Zavisi opet kako od kvaliteta izvora, tj. nosaèa zvuka,
      tako i od aparata za reprodukovanje.
      Neki od albuma koje možeš èuti u digitalnoj formi su katastrofa, po kvalitetu zvuka, u odnosu na
      analogne master snimke istih albuma.
      Dalje, vinil raste u popularnosti, a u hifi-krugovima je dobro poznata debata i èinjenice oko analognog
      kontra digitalnog zvuka. I danas na vrhunskim ureðajima vinil ima bolji tzv. dinamièki raspon od dosta lako pristupaènih digitalnih izvora. U DSD i sliène novije stvari (pa i SACD) sad ne ulazim...

      Ako znaš šta je pojam "sampling", onda bi ti trebalo biti jasno da je digitalni zvuk (generalno gledano)
      kopija analognog signala, gdje se svi dijelovi informacije nikad ne prenose u potpunosti,
      bit- i samplings-rata su u tom kontekstu dva dobro poznata pojma.
      Mnogi i danas radije slušaju muziku na pojaèalima i komponentama s katodnim cijevima (ne onim televizorskim),
      nego katodnim cijevima specifièno pravljenim za radio i audio primjene... koje se dosta razlikuju od
      diskretnih komponenti (solid-state, tranzistor-bazirane audio komponente), i bliže su po svojoj prirodi
      analognom nego digitalnom zvuku.

          citat od makso:

        E sad sto se tice religije... Ne mogu da slijedim nijednu religiju koja poziva na ubijanje, silovanje i protjeravanje.


      Koja to religija sama po sebi poziva na to? De navedi primjere koji argumentuju tvoju tvrdnju.


          citat od makso:

        Postujem figure Isusa (prvi hipik) i Muhameda (kako mi je rekao jedan Sirijac '93, on je bio Isusov brat), mada se ne slazem sa Muhamedovim metodama


      Koje su to Muhamedove metode, primjerice?

      Sa Isusovima se onda - ovim u citatu, možda implicitno
      slažeš, ali ne sa Muhamedovima - ili je to ovdje samo nako usput provuèeno, malo bezze, samo da
      se nešto kaže ? Ili je i Isus imao neke èudne metode, ili je možda samo Muhamed imao takve ?

          citat od makso:

        Dosta za danas, subota je


      Nije, nego je i malo previše za jedan post...



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 06-03-2017 u 22:25.

      06-03-2017 21:47 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..u vjeri nema fanatizma

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-03-2017 22:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @stari

      10.gif



      35.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      06-04-2017 01:03 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

            citat od prowler2:

          De bola Tana ....pusti DNA....de objasni malo onu tvoju teoriju o kravama I pchelama. Kako je to sve dizajnirano za chovjeka....kako pchele marljivo rade I proizvode vishak za ljudsko konzumiranje. De bola malo iz pochetka. Mojne mi se skrivati iza kompleksnih pitanja..De malo objasni Garinchi to tvoje vidjenje. Valjda chovjek kao ja sa priprostim znanjem to zasluzuje. 01.gif


        prowler majstore - garinca je moj jako dobar prijatelj. on dobro zna moje stavove. on me poznaje dok sam bio ateista, a i nakon toga(kad su mi se otvorile oci). ne znam sta ti imas zasluziti ili ne zasluziti ovdje.
      Ne tiche me se vasha istorija. Odgovor moze biti trazen na ovom forumu. Zar ne ? Ili odgovor nije moguch zbog neznanja. Kad se neshto tvrdi I kad se postavi pitanje valjda zasluzuje bilo kakav odgovor. barem ono ...majne pojma buraz....A ne graditi svoju teoriju bez da se osvrne na osnovna pitanja prije postavljena. Nije uopshte bilo neshto lichno. Nego radi foruma I radi konverzacije.

      06-05-2017 21:53 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com