Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » U Srbiji revizija Darvinove teorije evolucije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Makso ja ni u jednoj svetoj knjizi ne procita ubi bliznjeg svog ,pa cak ni mrav se ne spominje ,ima neki zivotinja koje se mogu ubiti i to one koje predstavjaju opasnost za covjeka ,to sto ljudi ubijaju a pozivaju se na religiju to je samo plod njihove maste ili nesto iza cega kriju svoju ne ljudskost ili da bi opravdali ubijanje ..tako da ti to nije bas neki razlog sto ne vjerujes u svete knjige ,ti mozes da ne vjerujes iz mnogo jos razloga ali ubijanje drugi ljudi u ime vjere ne stoji nigdje u osnovi bilo koje religije
Prochitaj malo pazljivije ...Stari zavjet , pa I novi ....Tora I naravno Kuran. Chitaj sve redke. Ti zivish u iluziji.

06-05-2017 22:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno da ne kaze ubi bliznjega svoga ali.....ko nije za nas ...ZIK. I naravno dobijash prvo mjesto I stolicu pored svevishnjeg. 01.gif

06-05-2017 22:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

          citat od Stari Grad:

        Za neke je kultura stvarno vrlo relativna stvar ... 07.gif



        -
      Kontalice moja.... 33.gif Pusa.




    Hvala, puša i tebi. 07.gif


    -
33.gif Vazda pusha u glavi ....cccc Pusa. 33.gif

06-05-2017 22:13 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    posteno garinca, realan si. vidi se na primjeru lobotomije koji si naveo 10.gif

    .... sto ljudi - sto cudi vazda bilo. bez obzira ko nas je napravio sigurno se pobrino da smo svi razliciti i da nema dvije iste osobe na svijetu. odatle dolaze i razlicita misljenja. odatle dolazi diskusija. strogo pozitiva. ti i ja se vjerovatno nikad necemo sloziti po pitanju religije. normala.

    evo nesto zanimljivo:
    Vidish koliko si malo popuzan. Kad neko tvrdi da mutacije nisu shtetne ...odma se bola narogushish...ali kad neko koga ti znash I ko je potkovan znanjem odma drugachija pricha. Znachi da si josh uvjek u onoj mostarskoj shemi...Taaa che on. Dobro to opisa Damir Nikshich.

    06-05-2017 22:23 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pogreshan citat ali valjda chesh skontat.

    06-05-2017 22:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to je taj predak èloveka, ko posti ramazan, neka ne gleda

      https://www.facebook.com/aipahhh/videos/1876724712600297/
    21.gif

    ___________________________________________________________________

      06-06-2017 00:21 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od prowler2:

            citat od tana:

          posteno garinca, realan si. vidi se na primjeru lobotomije koji si naveo 10.gif

          .... sto ljudi - sto cudi vazda bilo. bez obzira ko nas je napravio sigurno se pobrino da smo svi razliciti i da nema dvije iste osobe na svijetu. odatle dolaze i razlicita misljenja. odatle dolazi diskusija. strogo pozitiva. ti i ja se vjerovatno nikad necemo sloziti po pitanju religije. normala.

          evo nesto zanimljivo:
          Vidish koliko si malo popuzan. Kad neko tvrdi da mutacije nisu shtetne ...odma se bola narogushish...ali kad neko koga ti znash I ko je potkovan znanjem odma drugachija pricha. Znachi da si josh uvjek u onoj mostarskoj shemi...Taaa che on. Dobro to opisa Damir Nikshich.


        varas se grdno, ali nemam nikakvu zelju da ti objasnjavam.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-06-2017 02:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od garinca:

          .....
          primjer pozitivne mutacije smo mi...ljudi...od pogrbljenih divljaka koji su jeli zivo meso i sporazumjevali se mumljanjem, zivili u prosjeku dvadeset godina,umirali od upale zuba i bili slabiji od mnogih zivotinja , mi smo se razvili u misleca bica koja dominiraju planetom zemljom i osvajaju svemir...e sad sto cemo je mi vjerovatno i unistiti to je neka druga prica...darwin nije koristio termin "mutacija" na ovaj nacin kako se danas koristi za promjene tjelesnih celija na osnovu zracenja i slicno...
          .......


        ovaj tvoj primjer pozitivne mutacije(produzeni zivot, bolje zdravlje) - nije to mutacija nego adaptacija. mutacija je kad se mijenja DNA. gore negdje sam naveo definiciju mutacije. u ovom tvom primjeru se nemijenja DNA, dakle nije rijec o mutaciji.

        utvrdili smo da je dna jedan i samo jedan. dakle ako spolna celija mutira, onda je mutiro dna, i onda je mutiro citav organizam, tj sve celije. ti si mozda zelio da kazes da je spolna celija ta koja prenosi promjene na potomke. to mogu da svarim. ali promjena dna ne moze biti samo na spolne celije. slazemo li se?

        ako se slazemo opet postavljam pitanje: nadji mi jedan primjer u nauci gdje je mutacija bila pozitivna. samo jedan. negativnih mutacija ima na milione. ali ima li ijedna pozitivna?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-06-2017 02:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5248
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od prowler2:

                citat od tana:

              posteno garinca, realan si. vidi se na primjeru lobotomije koji si naveo 10.gif

              .... sto ljudi - sto cudi vazda bilo. bez obzira ko nas je napravio sigurno se pobrino da smo svi razliciti i da nema dvije iste osobe na svijetu. odatle dolaze i razlicita misljenja. odatle dolazi diskusija. strogo pozitiva. ti i ja se vjerovatno nikad necemo sloziti po pitanju religije. normala.

              evo nesto zanimljivo:
              Vidish koliko si malo popuzan. Kad neko tvrdi da mutacije nisu shtetne ...odma se bola narogushish...ali kad neko koga ti znash I ko je potkovan znanjem odma drugachija pricha. Znachi da si josh uvjek u onoj mostarskoj shemi...Taaa che on. Dobro to opisa Damir Nikshich.


            varas se grdno, ali nemam nikakvu zelju da ti objasnjavam.
          Nije da nemash zelju nego ne znash da objasnish. U tome je problem. Ali teshko je priznati. Shvatam u tvom sluchaju. Haj zivio ti meni.

          06-06-2017 06:11 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4675
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            sto ljudi sto cudi. vazda bilo. i nema nista lose u tome.


          Niti iko prica da je nesto dobro ili lose... Ono sto moze biti apsurdno je da se vec u osnovi ne prica o istoj stvari, a diskusija se nastavlja...
          Pozitivna i negativna mutacija?
          Moram priznati da prvi put cujem (ne kazem da u nauci ili bilo gdje drugo takav izraz ne postoji) za pozitivne i negativne mutacije...
          pozitiva i negativa ne postoje osim u ljudskim glavama i pitam se zasto davati promjeni neka ljudska vrednovanja...
          Eno kakd se u Indiji rodi tele s dvije glave, a ima toga u njih, ko u boga da gledaju... visavi pozitivnih i negativnih mutacija...

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          06-06-2017 07:15 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dobar ti je primjer ganda. tele sa dvije glave. to je primjer mutacije.
          *inace mutacije moze samo biti negativna. to tele da je u prirodi bi umrlo.
          mogu indijci gledati u tele kako god hoce ali to tele bi bilo osudjeno na smrt da ga oni ne paze posebno.

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-06-2017 17:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od prowler2:

                citat od vjetar:

              ..Makso ja ni u jednoj svetoj knjizi ne procita ubi bliznjeg svog ,pa cak ni mrav se ne spominje ,ima neki zivotinja koje se mogu ubiti i to one koje predstavjaju opasnost za covjeka ,to sto ljudi ubijaju a pozivaju se na religiju to je samo plod njihove maste ili nesto iza cega kriju svoju ne ljudskost ili da bi opravdali ubijanje ..tako da ti to nije bas neki razlog sto ne vjerujes u svete knjige ,ti mozes da ne vjerujes iz mnogo jos razloga ali ubijanje drugi ljudi u ime vjere ne stoji nigdje u osnovi bilo koje religije
            Prochitaj malo pazljivije ...Stari zavjet , pa I novi ....Tora I naravno Kuran. Chitaj sve redke. Ti zivish u iluziji.



          ..de ti procitaj za mene pa mi kazi i napisi to sto si procito

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          06-06-2017 21:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..Povler ja mislim da ti jedini mozes da vidis mindjin dim

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          06-06-2017 21:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vjetar:

                citat od prowler2:

                  citat od vjetar:

                ..Makso ja ni u jednoj svetoj knjizi ne procita ubi bliznjeg svog ,pa cak ni mrav se ne spominje ,ima neki zivotinja koje se mogu ubiti i to one koje predstavjaju opasnost za covjeka ,to sto ljudi ubijaju a pozivaju se na religiju to je samo plod njihove maste ili nesto iza cega kriju svoju ne ljudskost ili da bi opravdali ubijanje ..tako da ti to nije bas neki razlog sto ne vjerujes u svete knjige ,ti mozes da ne vjerujes iz mnogo jos razloga ali ubijanje drugi ljudi u ime vjere ne stoji nigdje u osnovi bilo koje religije
              Prochitaj malo pazljivije ...Stari zavjet , pa I novi ....Tora I naravno Kuran. Chitaj sve redke. Ti zivish u iluziji.



            ..de ti procitaj za mene pa mi kazi i napisi to sto si procito



          Mindjin dim mu zamagljuje vidike. koka 07.gif



          -

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          06-06-2017 22:50 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od prowler2:

                citat od tana:

                  citat od prowler2:

                De bola Tana ....pusti DNA....de objasni malo onu tvoju teoriju o kravama I pchelama. Kako je to sve dizajnirano za chovjeka....kako pchele marljivo rade I proizvode vishak za ljudsko konzumiranje. De bola malo iz pochetka. Mojne mi se skrivati iza kompleksnih pitanja..De malo objasni Garinchi to tvoje vidjenje. Valjda chovjek kao ja sa priprostim znanjem to zasluzuje. 01.gif


              prowler majstore - garinca je moj jako dobar prijatelj. on dobro zna moje stavove. on me poznaje dok sam bio ateista, a i nakon toga(kad su mi se otvorile oci). ne znam sta ti imas zasluziti ili ne zasluziti ovdje.
            Ne tiche me se vasha istorija. Odgovor moze biti trazen na ovom forumu. Zar ne ? Ili odgovor nije moguch zbog neznanja. Kad se neshto tvrdi I kad se postavi pitanje valjda zasluzuje bilo kakav odgovor. barem ono ...majne pojma buraz....A ne graditi svoju teoriju bez da se osvrne na osnovna pitanja prije postavljena. Nije uopshte bilo neshto lichno. Nego radi foruma I radi konverzacije.


          Pa jes, ti si primjerice najbolja moguæa usluga ateistima i ponekom agnostiku zbog tvojih nadasve
          argumentovanih i itekako nimalo militantnih stavova, tj. naèina razgovora.

          Ma koliko i ja smatram taninu tezu upitnom, opet se ne mogu oteti utisku da izlaže bolje ono što zna
          nego primjerice ti, a i ima više znanja, ili to makar pokazuje jasnije i èitljivije.

          Imajuæi to u vidu, bez obzira na to koliko si intuitivno i suštinski možda u pravu (a ovo "možda" je stvarno
          van dosega naših, ljudskih saznanja i sposobnosti poimanja, u odreðenoj mjeri, mada sam ja skloniji
          nauèno i racionalno potkrijepljenim tezama nego ovom što tana zagovara, ovo u grubim crtama),
          meni onda nije nekako na mjestu da ti njemu držiš predike o znanju i graðenju teorija.

          Bez obzira na taènost ili netaènost njegovih postavki, nekako mi se èini da bi prije on mogao biti taj
          koji bi mogao tebi uputiti te iste opaske koje ti njemu upuæuješ. Na žalost, bez obzira na to koliko bi
          one mogle biti opravdane s tvoje strane, baš u ovom sluèaju, na ovoj temi...


          -

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          06-06-2017 22:56 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          garinca garinca is a Male
          rodjeni


          Poruka: 989

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

                citat od garinca:

              .....
              primjer pozitivne mutacije smo mi...ljudi...od pogrbljenih divljaka koji su jeli zivo meso i sporazumjevali se mumljanjem, zivili u prosjeku dvadeset godina,umirali od upale zuba i bili slabiji od mnogih zivotinja , mi smo se razvili u misleca bica koja dominiraju planetom zemljom i osvajaju svemir...e sad sto cemo je mi vjerovatno i unistiti to je neka druga prica...darwin nije koristio termin "mutacija" na ovaj nacin kako se danas koristi za promjene tjelesnih celija na osnovu zracenja i slicno...
              .......


            ovaj tvoj primjer pozitivne mutacije(produzeni zivot, bolje zdravlje) - nije to mutacija nego adaptacija. mutacija je kad se mijenja DNA. gore negdje sam naveo definiciju mutacije. u ovom tvom primjeru se nemijenja DNA, dakle nije rijec o mutaciji.

            utvrdili smo da je dna jedan i samo jedan. dakle ako spolna celija mutira, onda je mutiro dna, i onda je mutiro citav organizam, tj sve celije. ti si mozda zelio da kazes da je spolna celija ta koja prenosi promjene na potomke. to mogu da svarim. ali promjena dna ne moze biti samo na spolne celije. slazemo li se?

            ako se slazemo opet postavljam pitanje: nadji mi jedan primjer u nauci gdje je mutacija bila pozitivna. samo jedan. negativnih mutacija ima na milione. ali ima li ijedna pozitivna?


          tana , ocito me ne kontas...adptacija ili prirodna selekcija se desavaju zahvaljujuci mutacijama na spolnim celijama...evo ti ovaj link pa citaj...nije lose napisano...pa makar bilo na wikiju...
            https://hr.wikipedia.org/wiki/Evolucija

          06-07-2017 00:05 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
          garinca garinca is a Male
          rodjeni


          Poruka: 989

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tana , evo ti i ovo...malo komplikovanije , i trazi izvjesno predznanje...ali molim te , pogledaj u tekstu primjer "point mutacije" , ovaj slucaj iz italije...promijer pozitivne mutacije...

            http://www.teorijaevolucije.com/mutacije.html

          06-07-2017 00:16 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
          garinca garinca is a Male
          rodjeni


          Poruka: 989

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo ti ovde procitaj rubriku Mutacije i Prirodni odabir i Evolucija...

            https://hr.wikipedia.org/wiki/Genetika#Temeljne_definicije_u_genetici

          06-07-2017 11:42 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
          garinca garinca is a Male
          rodjeni


          Poruka: 989

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dakle , sve u svemu...mutacije se desavaju citavo vrijeme...vecina ih je spontana i nastaje u procesu replikacije DNK-a i vecina ih je NEUTRALNA...dakle , izaziva promjene genotipa ali ne izaziva nikakve promjene u FENOTIPU...jedan (veci dio) daje stetne posljedice po fenotip , ali se desavaju i tzv POZITIVNE mutacije , koje daju pozitivne posljedice na fenotip...te mutacije su tokom hiljada i hiljada Godina dovele do usavrsavanja VRSTE...o tim mutacijama je pricao Darwin...

          06-07-2017 12:00 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sve o SIGNALNIM MOLEKULAMA, redizajniranju lubanje od praèovjeka do modernog èovjeka je objasnio doktor...

            HIBs8oEVWmo

          ___________________________________________________________________

            06-07-2017 12:30 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Stranica (10): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com