Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Performans o prijedorskim logorima na Ba » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Performans o prijedorskim logorima na Bašèaršiji Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas je u Sarajevu izveden performans o prijedorskim logorima 1992-95.
Neka jeza proðe kroz mene, a valjda je to i cilj ovakvih taèaka.

Mnogi kažu da je ovo danas bilo nepotrebno i uznemirujuæe, a drugi opet kažu da se iz suhih knjiga ništa ne može nauèiti, dok se ovako ne vidi uživo, crno na bijelo... šta vi mislite?

Video:

    https://www.facebook.com/AntiDaytonSite/videos/1553927747973523/

05-31-2017 23:34 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...samo da se ne zaboravi i da se za 50 godina ne bude pisalo kako su ti zarobljenici bili smesteni po hotelima a ne pologorima

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-01-2017 00:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-01-2017 00:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    Danas je u Sarajevu izveden performans o prijedorskim logorima 1992-95.
    Neka jeza proðe kroz mene, a valjda je to i cilj ovakvih taèaka.

    Mnogi kažu da je ovo danas bilo nepotrebno i uznemirujuæe, a drugi opet kažu da se iz suhih knjiga ništa ne može nauèiti, dok se ovako ne vidi uživo, crno na bijelo... šta vi mislite?

    Video:
      https://www.facebook.com/AntiDaytonSite/videos/1553927747973523/



Zbog èega bi bilo ko normalan trebao prihvatiti tu prièu koja se montira o tom kako je to nepotrebno
i uznemirujuæe? Nepotrebno kome i uznemirujuæe za koga? Za "neke" kojima je to "neugodno" podsjeæanje
na ne samo stvari koje su se dogodile, nego i iste stvari koje se pod svaku cijenu medijalno i politièki
žele umanjivati i pomesti pod tepih ?

Prijedor i Tomašica, sekundarne i tercijarne lokacije zloèina, veæi broj ljudi nego u Srebrenici, bijeli
povezi na rukama, i sada "mnogi nešto kažu, a drugi opet kažu nešto drugo " ????

Kod koga treba da postoje takve, vještaèki i namjerno stvorene dileme, i èemu to takvo pitanje na
kraju posta ? Je li to fol neka stvarna dilema koju treba ko ozbiljno shvatiti 14.gif ?



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

06-01-2017 01:03 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dilema je na osnovu komentara ispod videa, i komentara na sajtovima...
kad predsjednik Mladen Ivaniæ može polagati cvijeæe na Bradini, za ubijene Srbe,
onda se ovaj performans treba održati nasred trga u Prijedoru,
al hajd sprovedi u djelo...

___________________________________________________________________

    06-01-2017 01:52 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju
    Ubijanje zarobljenika , djece ,staraca i nemocnih je za mene zlocin ,bez obzira na zrtve i pocinitelje . Za Tebe nije zlocin pobiti djecu , zarobljenike , zene i starce

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-01-2017 08:31 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ...samo da se ne zaboravi i da se za 50 godina ne bude pisalo kako su ti zarobljenici bili smesteni po hotelima a ne pologorima
    Ko zaboravi svoje genocide ponavljau mu se . Mi smo ih zaboravili 09 pa smo dobili i 10. Zidovi svake godine snime najmanje jedan film o njihovom stradanju mada su oni pobili 7 miliona Ukrainaca a o Palesticima necemo danas.

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-01-2017 08:33 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

          citat od vjetar:

        ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju
      Ubijanje zarobljenika , djece ,staraca i nemocnih je za mene zlocin ,bez obzira na zrtve i pocinitelje . Za Tebe nije zlocin pobiti djecu , zarobljenike , zene i starce



    ..ja zasigurno neznam ali de mi ti pametnjakovicu kazi ili iznesi tacan podatak koliko je bilo djece staraca i zena na Blajburgu

    ..svae osim zena i djece bile su okrojele ustase ,zar je zlocin ubiti fasitu i koljaca i da mu to bude kazna ,zasto izvrcete istoriju da su na Blajburgu stradali nevini,na blajburgu ih je najvise zrtaca poginulo u borbi a jedan dio je i streljan po kratkom postupuku onako kako dolikuje zemlji u ratu ,streljanje na licu mjesta
    ..drugo je danas pricati pricu o nekom pravednom sudjenju odbrani poroti pa svjedocimo advokatima i svemu ostalom ,haj pricaj ru pricu u ratu o pravednom sudu i nekome kome su ustase pobile i poklale cjelu familiju bracu i setre oceve i majke i to su bila necija djeca i neduzni starci i zene ,kad se takv jedan borac ili partizan suoci za grupom tih zvjeri kojima pogleda u oci i tad se ne pita ni za boga ni za pravdu a ni za sud ,tad se repetira mitaljez ili automat pa udri po zlikovcima
    ..za mene nije zlocin pobiti zlikovce ako se to nekom desi ili omakne ,mada ja vise volim kad se osude na neki trdesetak godina zatvora pa da lagano umiru ,jer za takve je metak prejeftin za ona djela koja su oni pocinii i takva smrt im je velika nagrada od onih koji ih na takva nacin pobiju ..
    ..zasto onda na onoj spome ploci u Blajburgu stoji Ustaska zastava ako su tu mnogi nevini ,zar su djeca i zene i starci bili Ustase pa im na nadgrobnom spomeniku stoji taj simbol

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-01-2017 u 22:15.

    06-01-2017 14:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju
    Nova istorija na pomolu. Zestoko che joj se odvratiti. 10.gif

    06-01-2017 21:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ...samo da se ne zaboravi i da se za 50 godina ne bude pisalo kako su ti zarobljenici bili smesteni po hotelima a ne pologorima
    Gledajuchi novije generacije nebi me chudilo. Kao shto napisah u prethodnom postu.Treba reakcija.

    06-01-2017 21:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

          citat od vjetar:

        ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju


      Nova istorija na pomolu. Zestoko che joj se odvratiti. 10.gif



    Kako; je li to tvoje puko nadanje ili vidiš neku danas jasno prisutnu neku snagu, koja je spremna
    suoèiti se sa raznim "revizionizmima", ako bi ih tako zvali ?




    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 06-01-2017 u 21:22.

    06-01-2017 21:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I Zlata Brbor je tako 9. maja 1993. godine pozivala Bosnjake da na prozore izvjese bijele zastave, carsafe, ili trake...mater joj jebem USTASKU! Tako bih je rado pljunuo u lice kad bih je vidio na ulici! 08.gif

    06-01-2017 21:21 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Stari Grad:

          citat od prowler2:

            citat od vjetar:

          ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju


        Nova istorija na pomolu. Zestoko che joj se odvratiti. 10.gif



      Kako; je li to tvoje puko nadanje ili vidiš neku danas jasno prisutnu neku snagu, koja je spremna
      suoèiti se sa raznim "revizionizmima", ako bi ih tako zvali ?




      -
    Ovo ja o chetnicima I ustashama ...naravno I balijama....ustajte svi klislinzi I zapechatite usta ovim ostalima....Jesi to htjeo da chujesh Gmaze ???? Eto si chuo....sad naravno sve to iskonstruishi kako ti to samo mozesh. Haj sad mrsh. 33.gif 01.gif

    06-01-2017 21:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja maloumna lika...

    bolan, proèitaj pitanje prije nego što ti pjena frca iz usta.

    Ustajte svi KLISLINZI ? Šta su klislinzi i što æe se oni ustajati ? zar nisu veæ na nogama u ovim godinama.

    pitao sam te samo šta si htjeo reæi prijašnjim postom (ako je to i tebi samom uopšte jasno);
    ko æe odvratiti toj "novoj istoriji", gdje je danas na sceni prisutna politièka ili druga snaga
    koja ima izgleda da to uèini, i pozadinu koja bi joj "odvraæanje" omoguæila ?


    Ako te pogrešno interpretiram, onda rado pojasni šta si htjeo da kažeš u onom citiranom postu.

    Nisam ništa htjeo da èujem unaprijed, nego mi nije bilo jasno šta si htjeo da kažeš i ko æe odreagovati
    na današnji istorijski revizionizam, i da to pojasniš, ništa ni manje ni više.



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    06-01-2017 22:31 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    opet cetnici ustase i balije u istoj recenici.

    prowler tita ti daj mi definiciju sva tri pojma. fala unaprijed.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-01-2017 22:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    definicija sva tri pojma, a posebno tog jednog, je gosn.-ova potreba za izjednaèavanjem pod svaku
    cijenu, ništa drugo. Što je isto kao i negiranje kako skore tako i ranije istorije, što je put u propast,
    a s tog puta ne da se nije odstupilo na Balkanu nakon rata, nego se ide u upravo suprotnom pravcu,
    sve dublje u to.

    Primjer je onaj link sa intervjuom sa Raspudiæem, koji je makso naveo, ideolog u Zagrebu - iz Mostara,
    a prije Mostara zna on odakle je (kako mentalno tako i geografski).

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    06-01-2017 23:22 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      opet cetnici ustase i balije u istoj recenici.

      prowler tita ti daj mi definiciju sva tri pojma. fala unaprijed.
    Jesi ti to postao humorist Tana? Odgovoe se daje u samom postu. KVISLINZI. Ako ti imash drugachiju definiciju ....DE>

    06-02-2017 04:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Stari Grad:

      definicija sva tri pojma, a posebno tog jednog, je gosn.-ova potreba za izjednaèavanjem pod svaku
      cijenu, ništa drugo. Što je isto kao i negiranje kako skore tako i ranije istorije, što je put u propast,
      a s tog puta ne da se nije odstupilo na Balkanu nakon rata, nego se ide u upravo suprotnom pravcu,
      sve dublje u to.

      Primjer je onaj link sa intervjuom sa Raspudiæem, koji je makso naveo, ideolog u Zagrebu - iz Mostara,
      a prije Mostara zna on odakle je (kako mentalno tako i geografski).
    Po tebi ako sam shvatio definicija bi trebala biti pojedinachna. Haj blago meni I ti kao I tana podastrite svoje def. pojedinih pokreta ili pojava.....Balija , balisti , chetnici ,kraljeva vojska u otadzbini , ustashe , domobrani ....da ne nabrajam belogardejce. To o negiranju skore I ranije istorije .....hummmm to je tebi svojstveno da shvachash izopacheno , bezrazumno ...kratko recheno tebi svojstveno , tako da se na tu opasku mogu samo pocheshati po dupetu I klimnuti glavom LEVO I DESNO. 01.gif

    06-02-2017 04:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

          citat od semirizsvemira:

            citat od vjetar:

          ..isto kao sto se danas Blajburg zeli predstaviti kao neku svetinju
        Ubijanje zarobljenika , djece ,staraca i nemocnih je za mene zlocin ,bez obzira na zrtve i pocinitelje . Za Tebe nije zlocin pobiti djecu , zarobljenike , zene i starce



      ..ja zasigurno neznam ali de mi ti pametnjakovicu kazi ili iznesi tacan podatak koliko je bilo djece staraca i zena na Blajburgu

      ..svae osim zena i djece bile su okrojele ustase ,zar je zlocin ubiti fasitu i koljaca i da mu to bude kazna ,zasto izvrcete istoriju da su na Blajburgu stradali nevini,na blajburgu ih je najvise zrtaca poginulo u borbi a jedan dio je i streljan po kratkom postupuku onako kako dolikuje zemlji u ratu ,streljanje na licu mjesta
      ..drugo je danas pricati pricu o nekom pravednom sudjenju odbrani poroti pa svjedocimo advokatima i svemu ostalom ,haj pricaj ru pricu u ratu o pravednom sudu i nekome kome su ustase pobile i poklale cjelu familiju bracu i setre oceve i majke i to su bila necija djeca i neduzni starci i zene ,kad se takv jedan borac ili partizan suoci za grupom tih zvjeri kojima pogleda u oci i tad se ne pita ni za boga ni za pravdu a ni za sud ,tad se repetira mitaljez ili automat pa udri po zlikovcima
      ..za mene nije zlocin pobiti zlikovce ako se to nekom desi ili omakne ,mada ja vise volim kad se osude na neki trdesetak godina zatvora pa da lagano umiru ,jer za takve je metak prejeftin za ona djela koja su oni pocinii i takva smrt im je velika nagrada od onih koji ih na takva nacin pobiju ..
      ..zasto onda na onoj spome ploci u Blajburgu stoji Ustaska zastava ako su tu mnogi nevini ,zar su djeca i zene i starci bili Ustase pa im na nadgrobnom spomeniku stoji taj simbol
    Po ovome sto ti pricas trebo je Alija pustiti da pobiju sve Srbe u Sarajevu i svuda gdje ih je bilo i sve zarobljene cetnike po kratkom postupku . Sa ovim sto si napisao si opravdao genocid u Srebrenici . I procitaj malo o 50 jama otkrivenih gdje su nadjeni i djeca i zene i starci . I da je jedno dijete ubijeno za mene je to zlocin i treba neko odgovarati ma ko to pocinio . A nije jedno dijete vec stotine i djece i staraca i zena

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-02-2017 09:03 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ,,ne mjesaj kruske i jabuke ,niko nije rekao da su ubijani ljudi na Bljburgu samo zato sto su Hrvati tako da tvoje poredjenjem sa Alijom i Sarajevom nema nikakve veze ,na blajburgu su pobijene Ustase i oni sto su saradjivali sa njima ..ne kazem da u tom metezu nije poginulo i neduzni civila djece ili zene ..na blajburgu je bila ratna akcija u cilju oslobadjanja drzave od Fasista ..ja tvtdim da su se i u ovome ratu cetnici ubijali cim bi bili zarobljeni u nekoj akciji a vishe su koristili za razmjenu za nase ljude koji su bili u logorima ,bjalburg porediti sa Srebrenicom je ne spojivo i ako to radis ili zelis reci onda ti negiras da su na Bljburgu izginule Ustase a u srebrenici su pobijeni iskljucivo civili i pocinjen je genocid za razliku od Blajburga na kojem se nije desio genocid naroda vec su pobijene Ustase i zlikovci ..velika je to razlika moj sema ..ti da bi opravdo pogibiju Ustasa vezes ih za Srebrenicu ...sta te vuce na to meni to nije jasno ,vjerovatno iz istog razloga kao sto pjenis za Ustasu Busuladzica pa mi sad malo izgleda jasnije zasto njega i ove na Blajburgu zelis opravdati ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-02-2017 16:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com