Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » ***Intervju: safa orucevic*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (109): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Predajem se

07-06-2017 23:56 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Chuj pun ko brod. A otisho u Austriju pun ko tanker?

07-07-2017 00:04 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Mostarski biseri iz kafiæa

    lova dolazila vreæama.....
    arapi slali oružje ali ga Latini uzimali sebi...
    naruèivali granatiranje od srba...




..lova ne da je dolazila vrecama vec se morala na konjima prenostiti

..nije prica iz kafica vec ljudi koji su obezbjedjivali te vrece kad bi se prenosile

..jedne prilike je doslo sedma konja a na svakom je bilo po dvije vrece para i sve je predato u stab .

..ko je bio u stavu o tome ne bi prico i vjerovatno se zna i kome se predate uz potpis da su uredno primljene i isporuceno .

..Stecak Safa sigurno nije za svoje pare kupovo te granate ni municiju od Srba ..ja i ti smo toga svjesni a mozda neko i nije pa misli da je to jadan safa sve sam finansiro od poker aparata koji je imao jedn desetak komada prije rata i od toga je cuko lovu i to mu je bio jedini biznis sa kojim se bavio posle Zurik vize koju je dobio posle maznjavanja goblena po njemackoj

..Cinjenica da se zalago za cjelovit Mostar i da je tu ideju uvjek gotivio i branio i umom i znanjem i bez dlake na jeziku i za to mu skidam kapu ..

..Oruzje jeste dolazilo i Latini kao sto ti kazes jesu uzimali pola pola kako u oruzju tako i u hrani i u svemu sto je stizalo , to su cinjenice jer drugacije nije ni moglo da udje u Bosnu Hercegovinu

..sta si ono trece napiso ,ja narucivale se granate od Srba ,pa ja znam covjeka koji je bio posrednik i kome je Safa davo lovu da ide platiti te granate ,taj covjek je bio Srbin

..sta te jos interesuje ..Moj rodjak je bio artiljerac na 155 haubici i bio je zajedno sa Srpskom posadom i gadjali su zajedno polozaje HVO gdje je bilo potrebno ...civile nisu gadjali to zasigurno znam jer je bila naredba od strane Armije da se ne gadjaju civilni objekti vec samo vojni polozaji

..imas li jos pitanaj Mostarac 01.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-07-2017 00:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Stecak slobodno ti napisi i pritisni puljku i za nered ne mari ..branicemo se nekako 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-07-2017 00:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od pravimostarac:

      Mostarski biseri iz kafiæa

      lova dolazila vreæama.....
      arapi slali oružje ali ga Latini uzimali sebi...
      naruèivali granatiranje od srba...




    ..lova ne da je dolazila vrecama vec se morala na konjima prenostiti

    ..nije prica iz kafica vec ljudi koji su obezbjedjivali te vrece kad bi se prenosile

    ..jedne prilike je doslo sedma konja a na svakom je bilo po dvije vrece para i sve je predato u stab .

    ..ko je bio u stavu o tome ne bi prico i vjerovatno se zna i kome se predate uz potpis da su uredno primljene i isporuceno .

    ..Stecak Safa sigurno nije za svoje pare kupovo te granate ni municiju od Srba ..ja i ti smo toga svjesni a mozda neko i nije pa misli da je to jadan safa sve sam finansiro od poker aparata koji je imao jedn desetak komada prije rata i od toga je cuko lovu i to mu je bio jedini biznis sa kojim se bavio posle Zurik vize koju je dobio posle maznjavanja goblena po njemackoj

    ..Cinjenica da se zalago za cjelovit Mostar i da je tu ideju uvjek gotivio i branio i umom i znanjem i bez dlake na jeziku i za to mu skidam kapu ..

    ..Oruzje jeste dolazilo i Latini kao sto ti kazes jesu uzimali pola pola kako u oruzju tako i u hrani i u svemu sto je stizalo , to su cinjenice jer drugacije nije ni moglo da udje u Bosnu Hercegovinu

    ..sta si ono trece napiso ,ja narucivale se granate od Srba ,pa ja znam covjeka koji je bio posrednik i kome je Safa davo lovu da ide platiti te granate ,taj covjek je bio Srbin

    ..sta te jos interesuje ..Moj rodjak je bio artiljerac na 155 haubici i bio je zajedno sa Srpskom posadom i gadjali su zajedno polozaje HVO gdje je bilo potrebno ...civile nisu gadjali to zasigurno znam jer je bila naredba od strane Armije da se ne gadjaju civilni objekti vec samo vojni polozaji

    ..imas li jos pitanaj Mostarac 01.gif


nema...pametnom dovoljno..

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

07-07-2017 01:10 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Predajem se


nema predaje bez otpora ,
dodajte mu cackalicu neka barem
nesto ili nekoga "ubode" 13.gif

Nego ,;vako ,
ti napuni Safu taman ko da je bio Djajic svojevremeno.
Kao sto rekoh Safa je OK i prica mu , i sto rece "nema nista protiv da i Srbin
bude gradonacelnik" a ja bi bas nesto volio vidjeti na toj poziciji naseg Milana Jovicica.

07-07-2017 01:11 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemam ja sta tu vise zborit,vecinski na vorumu prosla ona Raguzeva-TA CE ON
Neznam odakle ti ona da sam reko da je svojom lovom finansiro nabavku granata
Kaze mi covjek blizak Safi kad pomenes ime bilo kojeg gradzanina Mostara srpske nacionalnosti
pristalicu gradzanske opcije uredzenja carsije gledaju u tebe kao da im vadis zdrav zub
Ovo je bio meni odgovor prije dvije godine kada sam bistreci politiku o jedinstvenom Mostaru
pomenuo izmedzu ostalih i Jovicicevo ime

07-07-2017 11:56 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mostarce srpske nacionalnosti bolje poznajem nego mnoge (danas) muslimane bosnjacke nacionalnosti
,"mostarce" koji eto silom i prilikom postase to sto jesu.
zasjelo se i zauzele se busije i familijarne kako vertikale tako i horizontale.
"Mostaraca" u svakom budzaku podobnih , onih manje i totalnih laika i benevreka
.Gonjo sam i ja neke papirologije - bruka ,seljkluk,drama ,sto retji-primitivizam ,ne svugdje .

Kao sto rekoh ,"moze doci do nerazumijevanja" sto se tice ponekad u izlaganju kad se nesto
nebitno spominje pa tako i Safino "Pun je ko sipak" "ima lovu".
Meni je jasno sto si htio da kazes samo sam naveo kako se moze razumjeti i tumaciti to sto si naveo.
Meni je draze kad se kaze "posten iz postene kuce " ugledan , pametan , politicki mudar , pa moze i mangup"skolovan
na mostarskoj ulici itako to .
Kako im se vadi zub ,kad sjede za stolom njih 5/6 a zajedno nemaju 3 zuba -al' se cigare cuclaju do besvjesti 13.gif 35.gif

07-07-2017 12:28 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Razumijemo se

07-07-2017 12:47 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nemam ja sta tu vise zborit,vecinski na vorumu prosla ona Raguzeva-TA CE ON


Poenta s postavljanjem ovog video linka s intervjuom nije bio sam Safa, kako to Boža implicitno ovdje
, na svoj naèin, govori, nego upravo dvije èinjenice (ma šta mi svi ovdje prièali
i koliko god se ja u veæini navoda slagao sa vjetrom i STECKOM, a razilazio s njima u jednoj suštinskoj
stvari):

Jedna - to da je itekako bitno i prelomno za BiH ono što on govori i za šta se zalaže, tj. sam sadržaj
intervjua;

Drugo, i možda i kudikamo za sve nas i "zlokobnije" i kritièno po èitavu BiH:

Kako to, da se pored dobrog broja partija graðanske orijentacije, niko, tokom svih ovih godina, nije
oglasio jednim ovakvim javnim istupom, pa ni blizu, niko od njih. Ni kao osoba, ni kao predstavnik,
niko ovako jasno i artikulisano.

Konkretno, jasno, o Mostaru, i važnosti pitanja kako Mostara tako i Mostara na kom se lomi situacija
èitave BiH i ideje društva gdje se ljudi posmatraju kao individue s ljudskim pravima, a ne kao
pripadnici pojedinih nacija bazirano iskljuèivo na teritorijalnim principima.

Niko ovdje ne pominje da je jedan od naših lidera tokom ovih dana pozvao na masovno preseljavanje
stanovnika jedne nacionalnosti u etnièki homogenizirana podruèja, iz drugih krajeva BiH.

Ne vidjeh da je Raguž, primjerice, javno dao neke primjedbe na to ili potegao diskusiju o tom.

U svjetlu svega šta se medijski i politièki (itekako ne) dogaða u BiH, za mene je ovaj njegov (Safin)
javni istup itekako markantan i neobièan, i traèak neke nade za povratak normalnog života u Mostar,
pa i BiH, mada tu nemam nekih velikih nada ni iluzija.

I mislim da i sa svim svojim aferimima, ako i ga i ostavimo po strani, on zaslužuje makar verbalno
priznanje za to da se sjetio uèiniti nešto, pa makar i verbalno, šta su drugi veæ odavno i zaboravili i
nikad nisu ni htjeli.

Ponavljam, ostaje pitanje kako to da bilo ko drugi nije uzeo preko 50 minuta medijskog prostora i
sve ovo ovako rekao kao on.

Za mene to nije malo pitanje.

      citat od Boza:

    Kaze mi covjek blizak Safi kad pomenes ime bilo kojeg gradzanina Mostara srpske nacionalnosti
    pristalicu gradzanske opcije uredzenja carsije gledaju u tebe kao da im vadis zdrav zub
    Ovo je bio meni odgovor prije dvije godine kada sam bistreci politiku o jedinstvenom Mostaru
    pomenuo izmedzu ostalih i Jovicicevo ime


Taèno, i rekao je u razgovoru u videu da bilo ko ko je protiv opcije Srbina za gradonaèelnika može
biti jedino nacionalista po definiciji, tj. da jedino tako nastrojenoj osobi to može pasti na pamet,
da bude po automatici protiv.

Nisam ovdje Safin advokat, nije niko od nas, jednostavno su stvari koje govori ubole u žicu problema
oko kojih se šuti ili u najboljem sluèaju palamudi.

Primjer vam je bio aranžirani susret Nermina Bise i Karla Grabovca u Bristolu, u dokumentarcu
srbijanske televizije o Mostaru, za mene porazan i tužan primjer.

Ideja koja bi mogla napraviti pomak, ako bi ti ljudi imali izvršni uticaj i moæ u BiH na svojim
pozicijama je sljedeæe:
ako bi se u RS-u i federaciji birali ljudi "suprotnih" nacionalnosti (ovo namjerno) na izvršna mjesta -
npr. gradonaèelnika diljem èitave BiH, to bi bio prvi korak prema nekom pomaku, a bilo bi
podrazumjevano da bi ti ljudi bili birani po profesionalnim meritima, a ne nacionalnoj i partijskoj
podobnosti.

Traži se pomak u BiH, možda je taj pomak nemoguæ bez premještanja centara odluèivanja sa
državnog na lokalni plan, mada je ovo isto nemoguæe u našoj trenutaènoj stvarnosti i meðunarodna
zajednica nikad ne bi ovo podržala, jer to, bože moj, "nije ono šta su glasaèi birali, to nije volja naroda".

Iluzija i utopija, taj model, da, ali opet možda i bolja od stvarnosti u kojoj se nalazimo ?

Ponavljam, niko nije do Safinog intervjua imao istup u kom se ikako govorilo o problemima koje je
on naveo.

Sama ta èinjenica je za mene dovoljna, a u principu i globalu se, i pored detalja koje navode i
STECAK i vjetar, slažem s Bozom.

Ipak treba vidjeti šumu, pored svog drveæa.




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 07-07-2017 u 19:49.

07-07-2017 19:41 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cekajte svi malo - ko nam to osim safe nudi opciju jedinstvenog mostara?
niko, cak ni mostarski sda nije za jedinstven mostar. naprotiv, oni su predlagali podjelu grada, sto je u mojoj knjizi izdaja.

ko god nije za mostar jedinstnven grad - nabijem ih na glans. sve redom.
svi koji nisu osudili podrsku koncerta za ratne zlocince - nabijem ih na glans.
itd ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-07-2017 21:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    s.
    Kao sto rece stavise Safa je pozitivna osoba u nastojanju da se gradu nacini bolje ,za pomak je/ ali pitanje je
    da li je samo jedna licnost podobna i kvalifikovana za to u Mostaru a ako jeste onda-


evo "kvotiram" samoga sebe a poslije ove - crtice htjedoh napisati

-jebaji ga .

misleci tako da niti u jednom korpusu ne sazrije lobanja za ovijeh dvadeseti/kusur godina koja ce ponuditi bas nesto ovako kao sto Safa rece .Ili mozda postoji ali nije ni poznata ni popularna a skolovana jeste(politicki).
Samo ,izgleda , da bi to bilo predugo cekanje (za narod) pokazivanje i dokazivanje da je on/a bas prava osoba.
Ovako sa Safom je lako analizirati korake ali (to ali) da druga ili treca strana nebi imala bilo kakvu
primjedbu neka mladja /friska /bespoliticka licnost(mislim po partijskim sistemima) bi bila najbolje rijesenje.
Jebes mostarski SDA ,HDZ ,i ostale nacional/isticke -kazem, vanpartijska osoba .

07-07-2017 21:48 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od STECAK:

      s.
      Kao sto rece stavise Safa je pozitivna osoba u nastojanju da se gradu nacini bolje ,za pomak je/ ali pitanje je
      da li je samo jedna licnost podobna i kvalifikovana za to u Mostaru a ako jeste onda-


    evo "kvotiram" samoga sebe a poslije ove - crtice htjedoh napisati

    -jebaji ga .

    misleci tako da niti u jednom korpusu ne sazrije lobanja za ovijeh dvadeseti/kusur godina koja ce ponuditi bas nesto ovako kao sto Safa rece .Ili mozda postoji ali nije ni poznata ni popularna a skolovana jeste(politicki).
    Samo ,izgleda , da bi to bilo predugo cekanje (za narod) pokazivanje i dokazivanje da je on/a bas prava osoba.
    Ovako sa Safom je lako analizirati korake ali (to ali) da druga ili treca strana nebi imala bilo kakvu
    primjedbu neka mladja /friska /bespoliticka licnost(mislim po partijskim sistemima) bi bila najbolje rijesenje.
    Jebes mostarski SDA ,HDZ ,i ostale nacional/isticke -kazem, vanpartijska osoba .


STECAK, to i rekošmo ovdje, trebala bi ne jedna takva osoba, nego... èinjenica ja da se niko
nije javno niti promolio niti ovako afirmisao ideje o kojima on govori, posebno kad se radi o Mostaru.

Ostaje veliko pitanje zašto.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

07-07-2017 21:53 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa naj vjerovatnije cim se malo "progleda" i "dodje" do pameti
tata dovede dijete do grane i pokaze mu put u bolji svijet i
buducnost -zalosno ali istinito .
Kome je u BiH dobro kad ni rahat lokum u njoj nije rahat.
Mozda nekad kad svijst nadjaca nacionalisticku ideologiju kod jednih i drugih a ove trece
usmjeri i da odhebu "laznoga cara" onda a mozda -do tada nasa
buducnost ce biti nasa proslost.

07-07-2017 22:15 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nekad smo imali buduænost, ovo danas nije ni srednji vijek.




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

07-07-2017 23:07 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od Boza:

      Predajem se


    nema predaje bez otpora ,
    dodajte mu cackalicu neka barem
    nesto ili nekoga "ubode" 13.gif

    Nego ,;vako ,
    ti napuni Safu taman ko da je bio Djajic svojevremeno.
    Kao sto rekoh Safa je OK i prica mu , i sto rece "nema nista protiv da i Srbin
    bude gradonacelnik" a ja bi bas nesto volio vidjeti na toj poziciji naseg Milana Jovicica.
Ko je taj lik? Malo podrobnije. Ime nije dovoljno.

07-08-2017 01:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Mostarce srpske nacionalnosti bolje poznajem nego mnoge (danas) muslimane bosnjacke nacionalnosti
    ,"mostarce" koji eto silom i prilikom postase to sto jesu.
    zasjelo se i zauzele se busije i familijarne kako vertikale tako i horizontale.
    "Mostaraca" u svakom budzaku podobnih , onih manje i totalnih laika i benevreka
    .Gonjo sam i ja neke papirologije - bruka ,seljkluk,drama ,sto retji-primitivizam ,ne svugdje .

    Kao sto rekoh ,"moze doci do nerazumijevanja" sto se tice ponekad u izlaganju kad se nesto
    nebitno spominje pa tako i Safino "Pun je ko sipak" "ima lovu".
    Meni je jasno sto si htio da kazes samo sam naveo kako se moze razumjeti i tumaciti to sto si naveo.
    Meni je draze kad se kaze "posten iz postene kuce " ugledan , pametan , politicki mudar , pa moze i mangup"skolovan
    na mostarskoj ulici itako to .
    Kako im se vadi zub ,kad sjede za stolom njih 5/6 a zajedno nemaju 3 zuba -al' se cigare cuclaju do besvjesti 13.gif 35.gif
Upravo to. To spominjanje da je pun ko brod je sasvim neumjesno. Nekada chovjeka odvrati o chemu je rijech.

07-08-2017 01:12 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od STECAK:

          citat od Boza:

        Predajem se


      nema predaje bez otpora ,
      dodajte mu cackalicu neka barem
      nesto ili nekoga "ubode" 13.gif

      Nego ,;vako ,
      ti napuni Safu taman ko da je bio Djajic svojevremeno.
      Kao sto rekoh Safa je OK i prica mu , i sto rece "nema nista protiv da i Srbin
      bude gradonacelnik" a ja bi bas nesto volio vidjeti na toj poziciji naseg Milana Jovicica.
    Ko je taj lik? Malo podrobnije. Ime nije dovoljno.


Milan Jovicic je bio direktor termoelektrane u Gacku , takodjer i pok.supruga mu bila intelektualac .
Stanovao je u Ul.Petra Drapsina u DUM-u a bio je najstariji u Gradskom vjecu Mostara i jedini je mogao sazvati skupsitnu koja je samo tako mogla biti regularna i pravno valjana.Tada mu (bezbeli) latini pripremaju
likvidaciju jer im to nije tada odgovaralo.(ovo je desavanje kad je Kosnik bio u gradu).Naravno covjek je
uhvatio nogu i od tada zivi na svojoj strani. 07.gif Kao najstariji vjecnik saziva skupstinu (jer onda nije potrebna 2/3 vecina)koju Hrvati nebi nikada sazvali i ko zna da li bi se ikada doslo (barem) i do ovakvih pozicija za boljitak grada koje bi samostalna SDA davno rasprodala i "halalila" latinima.Sin mu je zavrsio staru gimnaziju sa mnom i bile smo komsije /stas vise 35.gif

07-08-2017 01:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    cekajte svi malo - ko nam to osim safe nudi opciju jedinstvenog mostara?
    niko, cak ni mostarski sda nije za jedinstven mostar. naprotiv, oni su predlagali podjelu grada, sto je u mojoj knjizi izdaja.

    ko god nije za mostar jedinstnven grad - nabijem ih na glans. sve redom.
    svi koji nisu osudili podrsku koncerta za ratne zlocince - nabijem ih na glans.
    itd ...
Ozbiljno ili se shalish?

07-08-2017 01:46 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

STECAK, ne vidim smisao (ozbiljne) diskusije s nekim ko se prsi da je iz grada, a ne zna ko je
Milan Jovièiæ i ležerno naziva èovjeka "likom".




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

07-08-2017 01:48 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (109): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Thread is closed
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com