Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » the principle film » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:



    sve odlicno receno.

    jedino se ne bi slozio da je religija veca dogma od nauke. i religija i nauka je onoliko dogma koliko ti dozvolis.
    zato ja mislim da nista ne treba slijepo vjerovati. cvrsto vjerovati - da, ali ne slijepo. ni u religiju ni u nauku.


Sve je relativno, pa i osjecaj velicine dogmaticnosti necega. Ne znam tacno koja je mjera.
Nije ni bitno...
Meni je samo interesantna zamisao promjene paradigme, koja god ona da bila... Mislim da bi bilo turbulentno, ali veoma zanimljivo biti tu. Nije Djordano Bruno preko noci promijenio paradigmu, i njemu bas i nije lijepo bilo zivjeti tj umrijeti sa tim saznanjem koje je poslije promijenilo svijet.
Na netu ima toliko lazi i laznih argumentovanja, da covjek poludi. Da li je ovo jedna od njih, nemam pojma, nije uopste bitno... Ali moram priznati da bi bilo interesantno...

Takve revolucionarne stvari se ne desavaju bas cesto... Jedni naucnici danas kazu da je mlijeko zdravo, drugi sutra da nije, da je prirodna masnoca losa po covjeka, pa onda da je zdrava itd, itd...
Ali promjena osnova na kojima civilizacija pociva je stvarno, za mene, interesantna zamisao...

08-08-2017 18:36 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

slazem se, i meni je to golemo. nekim ljudima je potpuno svejedno je li helio ili geo centric. njima ni u dzep ni iz dzepa.

ali meni je to toliko vazno jer je to toliko fundametalno da jednostavno ne mogu ostati ravnodusan.
cisto radi nauke.

takodje ako bi se dokazao geocentricni sistem, to bi direktno ukazivalo na opciju boga. ja vazda govorim da je upravo nauka ta koja ce na kraju otkriti/dokazati boga.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-08-2017 22:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Taman kao da se taj bog igra s nama, pa ono dok se ne razvijete do jednog odredjenog tehnoloskog nivoa (?), tek ce te me tada spoznati...
Ko da se zmure igramo...
Nista kontemplacija i meditacija, vec mikroskop i teleskop...

Nije vazno dal`je droga ili yoga
samo je bitno cemu dodjes putem toga...

Hajde neka, svakom njegovo...

Meni je u glavi, kako da izbjegnem velikog orla.... 18.gif

08-09-2017 11:46 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"I have a foreboding of an
America in my children's or grandchildren's time - ....

.....

when the people have lost the ability to set their
own agendas or

    knowledgeably
question those in authority;

when, clutching our crystals and nervously consulting our horoscopes,
our critical faculties in decline,

    unable to distinguish between what
    feels good and what's true
,

we slide, almost without noticing,

    back into superstition and darkness.


The dumbing down of America is
most evident in the slow decay of substantive content in the
enormously influential media,"

The plain lesson is that study and learning - not just of science, but of anything - are
avoidable, even undesirable.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 08-09-2017 u 18:54.

08-09-2017 18:11 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

prvo pogledaj ovaj snimak

    TmaOcPYCGMA


pa onda ovaj

    N_U5q33E0t0

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-30-2018 10:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com