Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Glasajte za slijetanje u Mostar - German Wings » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne smijemo zaboraviti zahvaliti se zasluznima.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

10-11-2017 20:33 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Danko
SexNepoznat

Poruka: 50
Location: sta te briga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih volio da se te stvari dese ali ne vjerujem,
sad ce skociti Split i Dubrovnik a bogami i Sarajvo da Mo aerodrom nema ispravnu signalizaciju itd,itd,zivi bili pa vidjeli,nadati se boljem, ja se nadam ali ne vjerujem, ako dodje do neostvarenja onda pisi propalo i ko izadje zadnji nek ugasi svjetlo

___________________________________________________________________
samo da .............

10-11-2017 20:40 Danko is offline Pregledaj poruke od Danko Dodaj Danko u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo shto ja napisah. Sada treba opravdati povjerenje toliko brojnih glasacha pa napraviti aerodrom i terminal dostojan tih glasacha. 10.gif

10-11-2017 20:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Danko:

    Ja bih volio da se te stvari dese ali ne vjerujem,
    sad ce skociti Split i Dubrovnik a bogami i Sarajvo da Mo aerodrom nema ispravnu signalizaciju itd,itd,zivi bili pa vidjeli,nadati se boljem, ja se nadam ali ne vjerujem, ako dodje do neostvarenja onda pisi propalo i ko izadje zadnji nek ugasi svjetlo





..jos si zaboravio i da je mala sletno poletna staza u Mostaru ,,tako su nekad Sarajevo i Dubrovnik tumacili 13.gif 13.gif

...Sarajevo im nije nikad verifikovali uredjaje na kontrolnom tornju 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-11-2017 20:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...sad su dobili ,nekad je lakse osvojiti nekoga vec zadrzati ..valja sad svabama obezbjediti dosta popratni sistema koje svabe traze ..nece svabo da sljece bez sto posto sigurnosti i jako su zahtjevni za svoje avione .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-11-2017 20:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Danko
SexNepoznat

Poruka: 50
Location: sta te briga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjetre airbus a320/100/200 sa brojem putnika 185-220 sa max tezinom treba 2180 m za poletanje a za slijetanje max tezine 2050m a Mo aerodrom koliko ja znam je 2400x 48m sto je sasvim dovoljno i sa rezervom po svim svjetskim standardima i za slijetanje a 380 mu treba dodatni 600 metara a Sarajvski i Dubrovacki nisu puno duzi

___________________________________________________________________
samo da .............

10-11-2017 21:20 Danko is offline Pregledaj poruke od Danko Dodaj Danko u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako ce ovo upropastiti? Federalni ministar prometa i zamjenik drzavnog ministra prometa HDZ kadrovi. Drzavni ministar SBB. Pun pogodak, svidjalo se to nekima ili ne. Mostarski aerodrom, uz sve svoje nedostatke, je JFK za onu tugu u Tuzli.

10-11-2017 21:23 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..tacno da nisu puno duzi ..maximano 200 ili trista metara .to nije nikakav problem pri slijetanju ,kad slijecu na Splitski aerodrom Norvezani slijecu pod malo vecim uglom zbog duzine staze pa se osjeti udar na zadnje stajni trap ,za razliku pri slijetanju u Kopenhagen ,jer imaju dovoljno dugu stazu za slijetanje gdje avion dovedu gptovo paraleno sa pistom

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-11-2017 21:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Danko
SexNepoznat

Poruka: 50
Location: sta te briga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjetre pogledaj konfiguraciju St aerodroma i vidjet ces polozaj aerodroma sa okolnim brdima i pod velikim radijusom zaokretanja nekih 22 stepena moraju ispraviti avion paralelno sa brdom kad slijecu od splita prema aerodromu i tako isto kad polijecu tom rutom gdje uloga vjetra u tom trenutku odlucuje jer se uvijek polijece i slijece protiv smjera vjetra tako da velicina piste ne igra ulogu u Splitu.

___________________________________________________________________
samo da .............

10-11-2017 22:03 Danko is offline Pregledaj poruke od Danko Dodaj Danko u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Kako ce ovo upropastiti? Federalni ministar prometa i zamjenik drzavnog ministra prometa HDZ kadrovi. Drzavni ministar SBB. Pun pogodak, svidjalo se to nekima ili ne. Mostarski aerodrom, uz sve svoje nedostatke, je JFK za onu tugu u Tuzli.


BK, neko je napisao ranije ovdje da je na odreðen naèin propao moguæi ugovor sa Wizzair-om i probaj
referirati taj post za detalje (nije dugaèak) (da ga sad ne tražim).

Mislim da je Danko ili neko drugi postavio taj post, a i taj sluèaj je poznat, mada kruže razna objašnjenja
o tom zašto on nije prošao.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-11-2017 22:06 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

SDPov Damir Hadzic bio ministar i pogurao crvenu Tuzlu. Velike su subvencije u pitanju ali se iz primjera Tuzle da zakljuciti da je uradjen dobar posao. Mislim da je ovo velik dan za Mostar i regiju. Ne treba se prepucavati ciji je aerodrom, cija turisticka zajednica, ko ce lovu zgrnuti itd. Eurowings nije mala zajebancija niti niskobudzetna kompanija. Keln je samo mjesto za presjesti prema i iz Mostara. Ovo nas veze sa cijelim svijetom, pogledaj gdje sve lete i sa kojih aerodroma.

10-11-2017 22:36 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BK, primjedbe i zapažanja o tehnièkim detaljima i nedostacima koje je Danko ranije naveo, èini mi
se na ovoj temi, nisu nimalo neozbiljne, a postavljanjem neprihvatljivih uslova u pregovorima je
moguæe sjebati svaki ugovor, ponavljam da se to i ranije desilo.

Naravno da to o znaèaju aerodroma, velièini kompanije, itd. i dalje sve stoji, ali kako rekoh, ja ne bih
trèao pred rudu, iako bi isto kao i ti htjeo vjerovati (i nadam se) da æe sve biti kako govoriš.

Takoðe, manje bitno u svoj ovoj prièi, èiji je aerodrom, mada mislim da æe se i to pitanje trebati
rješavati u nekoj buduænosti ako bi se prilike u BiH kao državi sredile.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-11-2017 22:40 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od Bridge Keeper:

      Kako ce ovo upropastiti? Federalni ministar prometa i zamjenik drzavnog ministra prometa HDZ kadrovi. Drzavni ministar SBB. Pun pogodak, svidjalo se to nekima ili ne. Mostarski aerodrom, uz sve svoje nedostatke, je JFK za onu tugu u Tuzli.


    BK, neko je napisao ranije ovdje da je na odreðen naèin propao moguæi ugovor sa Wizzair-om i probaj
    referirati taj post za detalje (nije dugaèak) (da ga sad ne tražim).

    Mislim da je Danko ili neko drugi postavio taj post, a i taj sluèaj je poznat, mada kruže razna objašnjenja
    o tom zašto on nije prošao.


    -





..stari lahko je predpsotaviti zasto neki ugovor nije prosao ..kad nashi ljudi dovode nekoga u vezi biznisa oni obicno ugradjuju sebe i pitaju ..gdje sam ja tu ..znam vrlo dobro ko je i zasto drzo Ruzu pod inspeksciskom zabranom za gradnju i urbanizam ,jer nekom je trebao pljunut pinku da bi taj sprat prosho ,odnosno da bi bio legalizovan ..to gdje sam ja u tome je problem na nashim prostorima

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-11-2017 22:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma znam, toga se i bojim, i zato ne dijelim na prvu BK-ov optimizam, ali se opet nadam da bi
makar jednom moglo nešto normalno proæi i zaživiti, bilo bi stvarno više vrijeme.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-11-2017 22:56 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od Danko:

      sTecak znam ja postaviti pitanje, ujedno znam i odgovor koji uopste nije vazan, vazne su cinjenice da Sarajvu, Splitu i Dubrovnilku nije u interesu da Mostar dobije linije leta, sto se tice Kerozina i cijene istog drasticne su razlike u Sarajvu i Mostaru, sve avio kompanije slijecu i polijecu na vlastiti rizik jer u BiH nema odgovarajucih sluzbi odrzavanja aviona, pukla im guma i moraju mehanicari iz njemacke dole letjeti da istu zamjene, Germanwings jos litru Kerozina nije natankao u Sarajvu, Splitu ili Dubrovniku, cijema litre u njemackoj je 0,66 centi u Hrvatskoj1, 1euro itd, itd, srecom dobise drugi, ko bi od njih ostao, ima Mostar par letova za posjetu gospi i dosta im


    Danko, sve to stoji što ti govoriš u svom postu, i dobro je osvijetliti ove detalje, na koje èovjek u prvi
    mah i ne misli. Evidentno je da oni postoje (službe održavanja, mehanièari, cijene goriva lokalno, itd.).

    Meðutim, ima itekako i ove steckove, i postavlja se pitanje što je to bogom dano da na tom aerodromu
    postoje ti problemi, a da ne postoje na drugim, pogotovu kad se ima u vidu koliko je ovo povoljna
    lokacija u BiH za slijetanje, geografski, klimatski, itd. (Butmir i Tuzla užas što se tièe slijetanja zbog magle, ili lošeg vremena, ali rade u 16).

    Da postoji iskrena želja da ovaj aerodrom proradi i jaka osoba, ili skup osoba, kao i jedna zajednica u
    Mostaru i Hercegovini koja bi to bila u stanju da progura, proradio bi on davno.

    Uvijek tuðe sluge.



    -


Sve stoji. Ako se sjecate halabuke oko preuzimanja kontrole nad BH zracnim prostorom, sjeticete se osnivanja BHANSA-e, postavljanje Dade Primorca (Covicevog zeta) za direktora itd... EU je ulozila golemu lovu na obuku kadrova, kontrolora leta, IT strucnjaka, sve u cilju razvoja civilnog zrakoplovstva i, samim time, razvoja regije. BHANSA ima budget od 30m Eura, sve to od naplata preleta preko BiH, nista iz drzavne kase. Prije toga je BiH uzimala samo mali dio toga u vidu, haj'mo reci kirije, od Srbije i Hrvatske, cije su sluzbe nadzirale BH nebo. I to bi 'prohujalo sa vihorom' zahvaljujuci nebrizi Evrope gdje te pare idu, sve dok se zracni prostor adekvatno i profesionalno nadzire. Sad je druga prica jer smo se osamostalili, barem sto se donjeg sloja neba tice. A Evropa pomno prati i nadzire. Nema zajebancije. Zato mislim da je ova bransa industrije u porastu (barem u BiH) i da je ova vijest od danas jedna od najpozitivnijih stvari koje su se desile od otvaranja mosta.

10-11-2017 22:58 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

je li ovo moguce? mostar aerodrom?

tesko tesko vrlo tesko sve dok je sarajva.
sarajevo konstantno minira mostar, od prije rata, za vrijeme rata, i poslije rata.

hajde ipak se nadati.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-11-2017 23:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam, BK, kažem ponovo, nadam se da æe ovo stvarno zaživjeti, krajnje je vrijeme, i meni je i pored
svih objašnjenja o opstrukcijama i svjesnom koèenju zbog drugih aerodroma u regionu opet
neshvatljivo da to sve toliko dugo traje, krajnje bi bilo vrijeme da ovaj aeodrom dobije linije sa Evropom za ozbiljno.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-11-2017 u 23:02.

10-11-2017 23:01 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde
pokretac teme Thread Started by Stari Grad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    je li ovo moguce? mostar aerodrom?

    tesko tesko vrlo tesko sve dok je sarajva.
    sarajevo konstantno minira mostar, od prije rata, za vrijeme rata, i poslije rata.

    hajde ipak se nadati.


Nemoj biti siguran da je samo i Sarajevo tu u pitanju, mada...


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-11-2017 23:01 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sarajevo sigurno, ali ima jos slazem se.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-11-2017 23:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve je to u redu ali ako ne bude putnika da bi linija bila rentabilna
Linija ce se sama ugasiti..bojim se da putnika nece biti dovoljno..

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-11-2017 23:03 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stranica (12): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com