Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Tanak Led » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    zeljanica,
    kako nedjelja bez kalje -nemere,
    a sutra japrak i pecene paprike



..koja slucajnost ..taman i ja htjedo napisat razbrekla zeljanica u stomaku kad je ti spomenu 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2017 15:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    shkembu juce pravio ,
    samo taka
    a nekad me rah.majka mlatila
    da je jedem 13.gif 13.gif




..skembe mi najvse fali ovde ,prije njemacke je nema kupit ..ovde je niko ne prodaje

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2017 15:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Na to pitanje tesko je dati odgovor ,ako bi se ja izjasnio da Katalonci imaju pravo na odcjepljenje onda bi podrzo secesiju i raspad Spanije ,Katalonci imaju svoj Katalnski jezik i to im daje neko pravo na samostalnost ..takvi jezika ima oko 200 u samoj evropi i kaad bi se na osnovu toga davala odobrenja da svako ko prica svoj jezik ima pravo na odcjepljenje imali bi 200 novi drzava u Evropi ..hoce li to Evropa dozvoliti ,sigurno je da nece ..Na suprot tome Evropa bi morala da prizna samostalnost Kataloniji kao sto podrzaje Kosovo ,ako je tamo realno odcjepljenje onda je realno i u Kataloniji ,ako nije realno odcjepljenje Katalonije onda bi Kososvo moralo da bude u sastavu Srbije ,tako da imamo dva arsina po kojima se mjere prava na samsotalnost ,po meni to je jedna te ista stvar i jedno te isto pravo samo su interesi razliciti ..Evropi nije u interesu da se Katalonija odvoji jer bi sutra mecka zaigrala i pred njihovim vratima ..ja mislim da im nece dozvoliti da se odcjepe ,prvo vlada spanije a drugo nece ih niko u Evropi priznat kao drzavu ..na kraju bi mogo i predsednik katalonije zavrsiti u bajbukani jer je prekrsio ustavna ovlastenja i ustavni sud bi ga mogo pozvati na odgvornost i osuditi



Da li je realno odcjepljenje od foruma i šta EU i UN kažu o tom...



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-22-2017 17:53 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ako ovako nastavimo moze Tana sve teme zakljucat 02.gif


znaèi, realno je... 02.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-22-2017 18:00 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    uppppssss jel' se prekrsillo neko pravilo foruma
    tumaca brzo tumaca
    osjecam se disidentom 13.gif 13.gif 13.gif
    samo sto Shahbaz ne dodje i
    kare "kvrc" 13.gif 13.gif



polako, sve æe ti se samo ukazati... 13.gif


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-22-2017 18:01 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od vjetar:

          citat od STECAK:

        onda ce se i narod S.Koreje saosjecati sa
        narodom foruma



      ..dace nam i Srbija podrsku u to sam siguran 02.gif


    mogli bi se i odcjepit i biti
    svoje vlasnistvo i vlasnistvo onih koji ga uredjuju
    Bogu dragi a ni narodu mrski-zvat cemo se "FERAL"
    i tko nas uzme za ozbiljno jebat cemo mu nanu naninu -osim tamo na
    stranici i temi o POLIKITI.


meni polikita - satirièna novina - pravo fali... izlazila jedno vrijeme poslije rata, i kvrc...
prodavala se u rahmetli Fazle u trafici...

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-22-2017 18:03 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od vjetar:

          citat od STECAK:

            citat od vjetar:

          ..maloprije je bilo cak 50 skriveni na forumu 02.gif

          ..jesmo popularni 02.gif



        to su oni sa "onoga" tamo foruma
        htjeli bi biti sada (opet) izbjeglice na ovom forumu

        a jel' im bila ceteresnica .



      ..trebalo im je misu zadusnicu naruciti red bi bio


    trebalo bi reda je , pa tamo se tako zorno cuvalo bratsvo i jedinstvo medju srpsko/hrvatskim stanovnistvom
    djaba ti je bilo raspirivati ono pravo konstutivno bratstvo i jedinstvo kad oni treci nisu pristajali ni na kakav dogovor izmedju njih dvoje. 13.gif


vidiš, to nisam znao, stecak...
zato je ovdje neko neimenovan rekao nedavno da ti treæi ne èine ništa na oèuvanju jedinstvene BiH...

sad mi je sve jasnije... 02.gif

-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-22-2017 18:08 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.......uz tanak led ide vruæ vetar.......! 07.gif

    ou-Pa_e4wcw

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

10-22-2017 18:50 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

RE: Tanak Led Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne brini se vjetre. to je nekad bilo.

niko vise nije toliko glup da nasjedne na prozirne trikove.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-23-2017 18:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad nije toliko glup cemu onda tvoja kuknjava ili obrazlozenje da je neko isprovociran i navucen da nesto kaze ili da znas sta neko msli a ne kaze ..meni pomalo smijesno sa tvoje strane kad nekog branis i kazes ja mislim da je on mislio drugaccije ...ova teme me asocirala da je napravim najvise na osnovu tvoji obrazlozenja za pojedine clanove foruma ,vise mi smjesno vec sto ozbiljno mislim da ima tako naivni koji se mogu isprovocirati ili navuci na tanak led ..za takve sam ja i otvorio ovu temu pa bujrum ko voli da se navuce na talank led neka se prijavi ovde na ovu temu 02.gif 02.gif ili neka ne dolazi ako su takvi i lakomisleni i jos pri tom naivni ,bez da ga posle neko brani
..tana probaj da uredjujes forum samo na osnovu onog sto neko kaze a ne na osnovu sta je neko mislio a nije napiso ..svi smo mi ovde nekakvi pisci odnosno autori neki tesktova ,kao sto neko cita Kunderu a neko cita Krlezu ,pa kaze tezak i dosadan pisac ili dosadan clan ,tako je svako od nas pomalo tezak i pomalo lagan pisac kojega neko lakse i teze razumije ili ne svata nikako

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 10-24-2017 u 12:35.

10-23-2017 19:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ne diraj nam temu 02.gif necemo traziti odcjepljenje 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-23-2017 19:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Na to pitanje tesko je dati odgovor ,ako bi se ja izjasnio da Katalonci imaju pravo na odcjepljenje onda bi podrzo secesiju i raspad Spanije ,Katalonci imaju svoj Katalnski jezik i to im daje neko pravo na samostalnost ..takvi jezika ima oko 200 u samoj evropi i kaad bi se na osnovu toga davala odobrenja da svako ko prica svoj jezik ima pravo na odcjepljenje imali bi 200 novi drzava u Evropi ..hoce li to Evropa dozvoliti ,sigurno je da nece ..Na suprot tome Evropa bi morala da prizna samostalnost Kataloniji kao sto podrzaje Kosovo ,ako je tamo realno odcjepljenje onda je realno i u Kataloniji ,ako nije realno odcjepljenje Katalonije onda bi Kososvo moralo da bude u sastavu Srbije ,tako da imamo dva arsina po kojima se mjere prava na samsotalnost ,po meni to je jedna te ista stvar i jedno te isto pravo samo su interesi razliciti ..Evropi nije u interesu da se Katalonija odvoji jer bi sutra mecka zaigrala i pred njihovim vratima ..ja mislim da im nece dozvoliti da se odcjepe ,prvo vlada spanije a drugo nece ih niko u Evropi priznat kao drzavu ..na kraju bi mogo i predsednik katalonije zavrsiti u bajbukani jer je prekrsio ustavna ovlastenja i ustavni sud bi ga mogo pozvati na odgvornost i osuditi


.....vjetre, eto te ko oni pijani Junker. EU nemože i nesmije biti tamnica naroda. 07.gif Katalonci imaju pravo na svoju državu i to bi im EU morala omoguèiti. Junker kaže (u vezi Katalonije) da ne želi živjeti u EU koja ima 91 državu. Ko je on da odreðuje koliko država èe biti u EU ?
Njegov jedini uspjeh u ovom mandatu je taj da je Plenkovièa pred TV kamerama ufatio za guzicu. 13.gif
Ako EU želi da preživi, mora prvo Junkera zaèerati. Tek poslije Junkera dolazi pravi i ozbiljni posao na stvaranju Eu koja èe, izmeðu ostalog biti sposobna dati pravo na državu svima koji to iz opravdanih razloga žele ! 10.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 10-23-2017 u 20:36.

10-23-2017 20:33 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..znaci treba nam jedno 200 novi drzava . 01.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-23-2017 20:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ta odcjepljenja naroda meni lici na nacionalizam ,cemu odcjeplejna u EU kad je unija zamishljena kao jedna drzava isto kao USA ..ako je USA moguca i odrziva zasto to ne bi bila i EU

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-23-2017 u 20:43.

10-23-2017 20:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..znaci treba nam jedno 200 novi drzava . 01.gif


....a, što da ne - znaš onu: Kuèa nije tijesna, gdje èeljad nije bijesna ! 07.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

10-23-2017 20:53 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Jugosalviju je iskljucivo razbio Srpski i Hrvatski nacionalizam koji je podrzo i Alija pa iz tog svega nasto i muslimanski .ja mislim da je pitanje samostalnosti Katalonije neka vrsta nacionalizma..Katalonija ima dosta politicki i ekeonosmki povlastica i samostalnosti u Spaniji ,nekoj usijanoj glavi je palo na pamet da bi valjalo imati malo i svoje drzave da bi usho u neku istoriju ,kako ce narodu od svega toga da bude njima nije bitno ..Danas mnogi ljudi u ex Jugoslaviji zive na granici egzistenicije ,zive u siromstvu i bjedi ,od te samostalnosti i zastava imalo je koristi samo desetak posto tajkuna i vladajuca klasa lopova a narodi su dovedeni na nivo bjednika i mucenika ...jebo te taka drzava ,Tudjman Alija i Sloba su ostavrili svoj san a narod su doveli do dna .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-23-2017 21:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

        citat od vjetar:

      ..znaci treba nam jedno 200 novi drzava . 01.gif


    ....a, što da ne - znaš onu: Kuèa nije tijesna, gdje èeljad nije bijesna ! 07.gif



..sto se odvajaju ako im spanija nije tjesna ,vec celjad u Kataloniji je malo bjiesna i zato bi da se odvajaju

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-23-2017 21:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..samostalnost nas je kostala preko 200 milijardi dolara i samostalnost nashi drzava dovelo je sve narode do duznickog ropstva iz kojega se necemo zivuci barem za jedno 200 godina pod uslovom da ne bude svjetski ratova ..svaka secesija je dirigovana iz neki centara moci ,ako ih ne mozes pobjediti treba ih razjedinit da bi ih unistio ..vjerovatno nekome smeta i jaka Katalonija i stabilna Evropa pa ih nagovara na tanak led o samostalnosti

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-24-2017 u 12:38.

10-23-2017 21:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ta odcjepljenja naroda meni lici na nacionalizam ,cemu odcjeplejna u EU kad je unija zamishljena kao jedna drzava isto kao USA ..ako je USA moguca i odrziva zasto to ne bi bila i EU



Ne cackajte 'vamo, eto vas tamo hisch,hisch. 01.gif
Boni nebili kako ce biti EU drzava ,zar vam i sam naziv ne kaze unija ,a ne drzave,a negdje sam davno procitao u stisku gdje neki "glavonja kaze : "ukoliko ne dodje do "politickog" (sta je mislio ne znam ,imal' ko da objasni sta je "mislio") ujedinjenja ne predvidjam(on) da ce EU prezivjeti preko dvaJes godina."
Kasnije je rekao (napisano) da EU mora imati predsjednika .Vjerovatno je sve trebalo izgledati kopija Sjedinjenih americkih drzava,da li lice na USA mislim da ne .
USA su tako izmiksane da nema teorije da se moze desiti neko (recimo) nacionalno izdvajanje ili tako slicno.Diskriminacija postoji ,i jednom davno mi je jedan la francuz , neki profa.rekao i smislu ne kudi USA u Europi je diskriminacija daleko veca i nema reda kao u USA.Ciko je bio tocan i precizan ima od toga 15/20god.

10-23-2017 22:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..kad nije toliko glup cemu onda tvoja kuknjava ili obrazlozenje da je neko isprovociran i navucen da nesto kaze ili da znas sta neko msli a ne kaze ..meni pomalo smijesno sa tvoje strane kad nekog branis i kazes ja mislim da je on mislio drugaccije ...ova teme me asocirala da je napravim najvise na osnovu tvoji obrazlozenja za pojedine clanove foruma ,vise mi smjesno vec sto ozbiljno mislim da ima tako navini koji se mogu isprovocirati ili navuci na tanak led ..za takve sam ja i otvorio ovu temu pa bujrum ko voli da se navuce na talank led neka se prijavi ovde na ovu temu 02.gif 02.gif ili neka ne dolazi ako su takvi lakomisleni i naivni ,bez da ga posle neko brani
    ..tana probaj da uredjujes forum samo na osnovu onog sto neko kaze a ne na osnovu sta je neko mislio a nije napiso ..svi smo mi ovde nekakvi pisci odnosno autori neki tesktova ,kao sto neko cita Kunderu a neko cita Krlezu ,pa kaze tezak i dosadan pisac ,tako je svako od nas pomalo tezak i pomalo lagan pisac kojega neko lakse i teze razumije ili ne svata nikako

Za racun normalnog razgovora....
Kada neko nesto kaze (prevedeno, napise), receno je (napisano) iz percepcije, shvatanja, stajalista, elokventnosti, trenutnog razmisljanja, osjecaja, onoga koji se izrazio.
To moze, a ne mora imati nikakve veze sa percepcijom, shvatanjem i tako dalje, onoga koji slusa (cita) te iste rijeci.
Sam si primjer drugacijeg shvatanja onog sto je receno i napisano sa moje strane, ne jednom vec 4 ili 5 puta.
Tako da kada Tani kazes da uredjuje na osnovu izgovorenog, a ne sta je neko mislio, zelis li to da kazes da on cita misli kod drugih, a da ti znas tacno sta su drugi htjeli da kazu i sta su rekli?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

10-23-2017 22:51 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stranica (19): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com