Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Rusija 2018 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    sixto je isto rajska ptica...to sam ti davno rekao...imam ja bolan njuha za to...dobar ko panja...to ti je to...
    a dilan je autistican...kad sam bio mlad i blesav , gotivio sam neke njegove stvari...a onda sam skontao koliko je covjek obuzet svevisnjim...a vremenom se i njegovo "kuliranje" pokazalo samo nedostatkom empatije...sixto je za njega ce gevara...





10.gif

07-20-2018 14:00 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    vidim ja da je vama dvojici do zajebancije :)

    bas me zanima kako ce se ovo odvijati.


ma nista...Zico ti je pravi hercegovac...uvjek spreman za zuganja...a omiljeni predmet zuganja je BiH (a boga mi i bivsa juga , danasnji "region") i situacija u njoj... nasa nekultura i primitivizam... i u svom tom jalu i prosipanju zuci i ustajale zanbokrecine , tek ga ponekad otkrije suza zalosti i sjete..i otkrije se ko futo kada bi igrao pokera i imao dobru kartu...ko ga ne zna pomislio bi da ima nesto protiv svoga rodnog kraja i da ga ne voli...ali ja ga znam... 07.gif

ps. na kraju cemo se mozda ja i on negdje i popickarati...ali brzo to prodje...

07-20-2018 14:07 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima jedan ludjak/genijalac iz Perua zvani Mario Vargas Ljosa.

On bi cesto zugao na svoju domovinu u svojim biljeskama i romanima. I jednom su ga pravo napali radi toga i poceli prozivati...kao u stilu, zasto ne volis Peru.

On im je fino rekao da je pljuvanje/zuganje (normalno da on nije koristio takav rijecnik, ta on je kulturan i ozbiljan covjek) samo jedan vid rodoljublja, koji mze biti mnogostruko jaci od onog kada masemo zastvama, a ne znamo kome ni zasto.

07-20-2018 14:24 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e sad "pusenje"...
ne mozes ti to skontati...premlad si...pusenje je moja generacija (par Godina stariji od mene i recimo tane)...oni su bili prilicne muzicke tarabe...ali oni su stvarno zivili ono sto su svirali...i to su bile te godine...sretne osamdesete koje su najavljivale ruzne devedesete...ja sam studirao u sarajevu i radio u "kuku"...a oni su tu dolazili...to su price MOJE generacije...to su bile nase price...pjesma "guzonjin sin" se radi o mom prijatelju sa faksa...shanki...sinu tadasnjeg velikog i znacajnog bih politicara..."sa sobom nosi svoj mali karabin"...tana je bio jaran sa citavom tom ekipom...nasem hari ovcini je posvecena pjesma "sareno kamenje" sto ju je sejo uradio sa ibricom jusicem nakon rata...pjesme "s one strane ulice" , "dan republike" ili "raspotocje gori" to su pjesme moje generacije...onako kako je onaj mali jalijas iz "s one strane ulice" pricao , tako su pricali moji rodjaci sa vratnika...ne kazem ja da je to sada nesto fino i lijepo...ali to je bio taj nas zivot...to vrijeme...to ti ga je sentiment...du ventri quatro mille baci...to smo mi , rodjeni sezdeset i neke... 01.gif

07-20-2018 14:27 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zico:

    Ima jedan ludjak/genijalac iz Perua zvani Mario Vargas Ljosa.

    On bi cesto zugao na svoju domovinu u svojim biljeskama i romanima. I jednom su ga pravo napali radi toga i poceli prozivati...kao u stilu, zasto ne volis Peru.

    On im je fino rekao da je pljuvanje/zuganje (normalno da on nije koristio takav rijecnik, ta on je kulturan i ozbiljan covjek) samo jedan vid rodoljublja, koji mze biti mnogostruko jaci od onog kada masemo zastvama, a ne znamo kome ni zasto.


citao sam ljosu...on je malo previse desni za mene...ali nema veze...slazem se sa tobom...voliti ove drzave danas je ravno sadomazohizmu...ali , volimo ONO kakve bi mogle biti...

uzgred budi receno...mrzim zastave...i mahanje zastavama...i onu breginu recenicu (koju je isto ukrao) "ti lijepa kao armija ispod zastava"...fuj...

07-20-2018 14:32 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    e sad "pusenje"...
    ne mozes ti to skontati...premlad si...pusenje je moja generacija (par Godina stariji od mene i recimo tane)...oni su bili prilicne muzicke tarabe...ali oni su stvarno zivili ono sto su svirali...i to su bile te godine...sretne osamdesete koje su najavljivale ruzne devedesete...ja sam studirao u sarajevu i radio u "kuku"...a oni su tu dolazili...to su price MOJE generacije...to su bile nase price...pjesma "guzonjin sin" se radi o mom prijatelju sa faksa...shanki...sinu tadasnjeg velikog i znacajnog bih politicara..."sa sobom nosi svoj mali karabin"...tana je bio jaran sa citavom tom ekipom...nasem hari ovcini je posvecena pjesma "sareno kamenje" sto ju je sejo uradio sa ibricom jusicem nakon rata...pjesme "s one strane ulice" , "dan republike" ili "raspotocje gori" to su pjesme moje generacije...onako kako je onaj mali jalijas iz "s one strane ulice" pricao , tako su pricali moji rodjaci sa vratnika...ne kazem ja da je to sada nesto fino i lijepo...ali to je bio taj nas zivot...to vrijeme...to ti ga je sentiment...du ventri quatro mille baci...to smo mi , rodjeni sezdeset i neke... 01.gif


Ma kontam ja (mlad jetim 35.gif) to. Ali bolan Garincha, to je bosanska prica (mozda cak i sarajevska). Znam ja da su oni tebi dragi, i meni su...ali ih ja licno ne bih stavljao u najbolju rock grupu ex-yu... mozda ex-BiH.

Oooo, izvini i dalje je BiH...nema pojam ex-BiH...drzi ga tana, sada ce mi sve po spisku 35.gif ...

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Zico dana 07-20-2018 u 14:55.

07-20-2018 14:53 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tek sad vidim da smo polupali loncice (teme)... 02.gif

07-20-2018 15:21 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahaha 02.gif

Meni zao sto Brazil ne prodje. Niko ne igra fudbal kao oni.

Realno, po MENI, Brazil-Belgija je bilo finale prije finala.

Ali jebiga, oni ratoborni Hrvatici odose dalje i oni zajebani Francuzi.

Francuska ce da hara iducih 10-tak godina...

07-20-2018 15:30 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i meni je zao brazila...ali me onaj mali epilepticar toliko iznervirao sa svojom losom glumom da mi je bilo drago da ih je belgija dobila...a onom sudiji sto mu nije svirao ni stvarne faulove protiv belgije bi sve stopala ljubio...
francuzi su igrali cinicno...na kontre...cak i u finalu...zao mi je hrvatske...imali su stvarno peh da daju autogol i prime drugi iz penala koji se po meni i nije morao svirati...osim toga su dali sebi gol nakon faula koji je griezman odglumio...mrzim te fudbalske prevare...do te mjere da sam odlucio da jedno vrijeme ne gledam fudbal...previse je te glume , trazenja faulova , penala itditd...fuj...

07-20-2018 15:47 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se za Neimara. Milorad Mazic je sudio, Srbin. Odlicno je odsudio.

Kazu da je trebao suditi finale, ali Hrvati prosli, pa kao da ih ne osteti.

Bolje je bilo da im je on sudio.

Jesu Francuzi igrali na kontre, ali su zajebani. Volim ja onog Grizmana, ljudina je ono. Znas kako, i meni je zao Hrvata, ali realno gledajuci bilo je tamo dosta boljih timova od njih, tako da je finale po meni mozda i vise od maximuma za njih.

I moram ti se pohvaliti, isao sam sa Hrvatima u neki njihov bar da gledamo. Nisam jedino imao dres

02.gif . Dobri, kulturni ovi Hrvati ovamo...Djokovic na I-padu, a oni na platnu. Kada je Djokovic dobio, kaze ova jedna Hrvatica: E, hajde da i utakmicu dobijemo, pa da Balkan izgori.

I da ponovim, sto dugo govorim: Niko danas nema bolje ljevice od onog Perisica.

07-20-2018 16:14 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    e sad "pusenje"...
    ne mozes ti to skontati...premlad si...pusenje je moja generacija (par Godina stariji od mene i recimo tane)...oni su bili prilicne muzicke tarabe...ali oni su stvarno zivili ono sto su svirali...i to su bile te godine...sretne osamdesete koje su najavljivale ruzne devedesete...ja sam studirao u sarajevu i radio u "kuku"...a oni su tu dolazili...to su price MOJE generacije...to su bile nase price...pjesma "guzonjin sin" se radi o mom prijatelju sa faksa...shanki...sinu tadasnjeg velikog i znacajnog bih politicara..."sa sobom nosi svoj mali karabin"...tana je bio jaran sa citavom tom ekipom...nasem hari ovcini je posvecena pjesma "sareno kamenje" sto ju je sejo uradio sa ibricom jusicem nakon rata...pjesme "s one strane ulice" , "dan republike" ili "raspotocje gori" to su pjesme moje generacije...onako kako je onaj mali jalijas iz "s one strane ulice" pricao , tako su pricali moji rodjaci sa vratnika...ne kazem ja da je to sada nesto fino i lijepo...ali to je bio taj nas zivot...to vrijeme...to ti ga je sentiment...du ventri quatro mille baci...to smo mi , rodjeni sezdeset i neke... 01.gif



to je to jarane 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-20-2018 17:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li tenica?

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-20-2018 19:33 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Puno pozitive unese Ziko kroz ove svoje besjede kako o rockerima tako i o minulom svjetskom
prvenstvu u fudbalu
Mandicevski pila,imam osjecaj da je covjek navakat iskocio iz gomile,lafovski zbori

07-20-2018 20:09 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemojte udarat po Neymaru,dosta je fudbalskih velicina a malo je fudbalskih umjetnika
Najezim se kako gomila u BH a pogotovo u nasem Mostaru uze na zub Ronalda
Vidimo koliko treba vakta i zemana da neko od njih zaplese na dunjaluckoj fudbalskoj sceni
Nemogu zamisliti na sto bi licila hrvatska reprezentacija bez Modrica ili naredno europsko prvenstvo
bez Mbappea,vidimo sta je Argentina kad podbaci Messi itd
Jasta nego Brazil,falio do P.M u polufinalu,necu vise ,tu sam dibidus subjektivan

07-20-2018 23:09 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od vvb:

          citat od berber:

        Svi su isti,svi redom.Dijete su naucili da govori "noz ziccz Srebrenica"!


      Bože moj, glup li si mi!

      Evo ti, ali Tana... "pun ustaša"... To legendo, generaliziranje, to æe nas približiti, to je prava gradska raja. I ponosim se jer si i mene i moju raju, koju ogromnom veæinom barem nako znaš, u to glat strpao. Ali, zadovoljstvo mi je biti strpan u to generaliziranje pošto više govori o tebi nego o meni...

      Zamisli da je neko, èak i ovde, napisao "svi su isti" kad je onaj vehabija u Konjicu povaljo èitavu familiju za Božiæ, ili kad su ubijali one policajce po srednjoj Bosni.. Ili kad je pola naselja razvaljeno auto-bombom, a rat davno sporazumom završio... Ili onaj grafit "Je**** sve mrtve pravoslavce i gamad katolièka- SDA - Nož, žica, Grabovica''

      Èinjenica da je taj nepismeni balavac od 12-tak godina više osramotio mene i moj narod nego što je uvrijedio tebe ti ništa ne znaèi, i što su svi mediji, posebno ovi što naginju hrvatima, debila nazvali pravim imenom.

      ( evo ti recimo onaj koji najviše smatraju desnim
        https://poskok.info/potreban-je-samo-jedan-idiot-da-ukalja-jednu-mirnu-noc-punu-ponosa-slaveci-pobjedu-hrvatske-na-ulicama-mostara-djecak-uzviknuo-u-kameru-noz-zica-srebrenica/
      )

      Pa barem malo razmislite prije nego što pritisnete "pošalji"... Mislite tim tikvetinama, 50 vam godina u prknu!!!!


    vvb ne znam zasto mislis da generalizujem, jer ja to ne radim. recenica "mostar je pun ustasa" uopste nije generalizacija nego je nazalost realnost. suvise je puno ispada da bi mogli to svrstati pod "nepismeni balavci" .... kukasti krstovi po gradu, partizansko groblje, pjesme, grafiti, ustaski koncerti, podrska zlocincima, itd ..... ja znam da je tebi kao postenom covjeku tesko ovo sve svariti (i meni je), ali trebamo biti realni.

    generalizacija bi bila da kazem "sve su to ustase", ali ja to nisam reko. ja jako mrzim generalizaciju, i dobro vodim racuna da to ne radim.

    pjesma "jebem te bosno" nije pjevana od strane jednog nepismenog balavca, nego od gomile ustasa. budimo realnio vvb.

    drago mi je cuti da osudjujes ovakvo ponasanje. to mi je drago i od tebe nisam ni ocekivo drugacije. dakle nema mjesta generalizaciji.



Da ne ulazimo u neku raspravu, nekada je Alija Izetbegoviæ doèekivan u Široki Brijeg ovacijama, klicalo se i njemu i BiH... Skandiralo mu se i te kako, mogu linkovi ako treba. Kasnije, kad se neke stvari nisu poklopile kako treba, po meni zahvaljujuæi famoznim Berijevim amandmanima, kada se prava jednog naroda na odreðivanje svojih predstavnika u strukture države bahato svjesno krše ( pa i odluke Ustavnog suda BiH), sad baš i nisu oduševljeni državom, barem ne isto kako su bili u poèetku kako je to 91. obeæano i zamišljeno, ako ništa u duhu ZAVNOBiH-a. Nazvat ih "ustašama" je malo prebahato. Zašto recimo "teroristima" nisi nazvao one koji su palili objekte predsjedništva, skupštine u Sarajevu ili Tuzli, ili Mostaru prije par godina?

No, nebitno... Tu nam je Zico. Naknadne prepravke, poremeæaj navika i impulsa. K'o Monk!

Ne može èovjek da ga ne voli!!!!

07-22-2018 20:35 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nemojte udarat po Neymaru,dosta je fudbalskih velicina a malo je fudbalskih umjetnika
    Najezim se kako gomila u BH a pogotovo u nasem Mostaru uze na zub Ronalda
    Vidimo koliko treba vakta i zemana da neko od njih zaplese na dunjaluckoj fudbalskoj sceni
    Nemogu zamisliti na sto bi licila hrvatska reprezentacija bez Modrica ili naredno europsko prvenstvo
    bez Mbappea,vidimo sta je Argentina kad podbaci Messi itd
    Jasta nego Brazil,falio do P.M u polufinalu,necu vise ,tu sam dibidus subjektivan


Jasta su nego umjetnici. Imati 19 godina, otici na svjetsko, biti onako hladan i nasmijan sa loptom, kao da ne igras protiv 11 vukova, je umjetnost. Izaci tako mlad na teren na najvecoj svjetskoj sceni je kao stati pred platno i naslikati, recimo, The Hallucinogenic Toreador. Isarati po travi, sakriti loptu...

Sjecam se kada sam tako prvi put gledao Ozila kada je tek pocinjao igrati za reprezentaciju Njemacke...Ista pozitivna hladnoca sa loptom.

Neimar je vec dokazani virtouz...dobro, pada (padaju svi, ali ne umjetnicki kao on :P)...ali mu treba namjestiti Mazica i slicne sudije i nema problema. Meni je bilo drago sto mu nije dao zuti za simulrianje, a mogao je. Tako se ta djeca uce da budu bolji. Iskazao mu je postovanje, a dao do znanja da se vise ne zajebava :).

07-23-2018 14:08 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I da...citam...da ne bi bilo da sam slijep, gluh, bez srca, glup...

Djeci ne smijemo ostaviti teret rata!!!

Da ne bi plakali opet za njima, ili za njihovom djecom...

Ne bih rekao da nam je to jasno ni poslije svih ovih zadnjih 30 runjavih godina. Zato, djecu i zene izvuci sa tog brdovitog Balkana, pa spustiti atomsku...sprziti govna.

07-23-2018 14:44 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vvb:

        citat od tana:

          citat od vvb:

            citat od berber:

          Svi su isti,svi redom.Dijete su naucili da govori "noz ziccz Srebrenica"!


        Bože moj, glup li si mi!

        Evo ti, ali Tana... "pun ustaša"... To legendo, generaliziranje, to æe nas približiti, to je prava gradska raja. I ponosim se jer si i mene i moju raju, koju ogromnom veæinom barem nako znaš, u to glat strpao. Ali, zadovoljstvo mi je biti strpan u to generaliziranje pošto više govori o tebi nego o meni...

        Zamisli da je neko, èak i ovde, napisao "svi su isti" kad je onaj vehabija u Konjicu povaljo èitavu familiju za Božiæ, ili kad su ubijali one policajce po srednjoj Bosni.. Ili kad je pola naselja razvaljeno auto-bombom, a rat davno sporazumom završio... Ili onaj grafit "Je**** sve mrtve pravoslavce i gamad katolièka- SDA - Nož, žica, Grabovica''

        Èinjenica da je taj nepismeni balavac od 12-tak godina više osramotio mene i moj narod nego što je uvrijedio tebe ti ništa ne znaèi, i što su svi mediji, posebno ovi što naginju hrvatima, debila nazvali pravim imenom.

        ( evo ti recimo onaj koji najviše smatraju desnim
          https://poskok.info/potreban-je-samo-jedan-idiot-da-ukalja-jednu-mirnu-noc-punu-ponosa-slaveci-pobjedu-hrvatske-na-ulicama-mostara-djecak-uzviknuo-u-kameru-noz-zica-srebrenica/
        )

        Pa barem malo razmislite prije nego što pritisnete "pošalji"... Mislite tim tikvetinama, 50 vam godina u prknu!!!!


      vvb ne znam zasto mislis da generalizujem, jer ja to ne radim. recenica "mostar je pun ustasa" uopste nije generalizacija nego je nazalost realnost. suvise je puno ispada da bi mogli to svrstati pod "nepismeni balavci" .... kukasti krstovi po gradu, partizansko groblje, pjesme, grafiti, ustaski koncerti, podrska zlocincima, itd ..... ja znam da je tebi kao postenom covjeku tesko ovo sve svariti (i meni je), ali trebamo biti realni.

      generalizacija bi bila da kazem "sve su to ustase", ali ja to nisam reko. ja jako mrzim generalizaciju, i dobro vodim racuna da to ne radim.

      pjesma "jebem te bosno" nije pjevana od strane jednog nepismenog balavca, nego od gomile ustasa. budimo realnio vvb.

      drago mi je cuti da osudjujes ovakvo ponasanje. to mi je drago i od tebe nisam ni ocekivo drugacije. dakle nema mjesta generalizaciji.



    Da ne ulazimo u neku raspravu, nekada je Alija Izetbegoviæ doèekivan u Široki Brijeg ovacijama, klicalo se i njemu i BiH... Skandiralo mu se i te kako, mogu linkovi ako treba. Kasnije, kad se neke stvari nisu poklopile kako treba, po meni zahvaljujuæi famoznim Berijevim amandmanima, kada se prava jednog naroda na odreðivanje svojih predstavnika u strukture države bahato svjesno krše ( pa i odluke Ustavnog suda BiH), sad baš i nisu oduševljeni državom, barem ne isto kako su bili u poèetku kako je to 91. obeæano i zamišljeno, ako ništa u duhu ZAVNOBiH-a. Nazvat ih "ustašama" je malo prebahato. Zašto recimo "teroristima" nisi nazvao one koji su palili objekte predsjedništva, skupštine u Sarajevu ili Tuzli, ili Mostaru prije par godina?

    No, nebitno... Tu nam je Zico. Naknadne prepravke, poremeæaj navika i impulsa. K'o Monk!

    Ne može èovjek da ga ne voli!!!!


kad je bilo paljenje zgrada u mostaru - nisam ih nazvo terorostima, ali sam ih nazvo dusmanima i prodanim dusama. i to se odnosi SAMO na one koji su palili zgrade, a NIPOSTO na ljude koji su demonstrirali. evo zasto: ljudi su iskreno demonstrirali jer im je bilo dosta svega. cak se i tracak nade probudio u meni jer je narod konacno odlucuio da demonstrira.

medjutim vladajuce stranke(vjerovatno u saradnji) su ubacile, narucile ljude, vjerovatno im platili parama ili uslugama, drogama, cime li vec ... dakle unajmili su ih da se infiltriraju medju postene demostrante, i da pale zgrade. i uspjeli su djubrad. paljenje zgrada je totalno narusilo integritet i legitimnost demostracija, i sve je propalo. dakle cim su vlasti skontale da ih demostranti mogu ugroziti mirnim masovnim demonstracijama oni su se dosjetili da ubace ove palikuce. opet je vlast prevarila narod, po ko zna koji put.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-23-2018 18:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zico - djeci ne samo da smo ostavili djeci teret rata, nego smo ih napravili da se strasno mrze. mrznja na sve strane medju malom rajom. nasa djeca su u goroj situaciji od nas, jer mi znamo za bolje a oni ne znaju. ostavili smo im teret, i jos ga pojacali. mi se nismo mrzili nikad. nasa djeca se mrze. nema tu hajra.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-23-2018 18:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

neka djeca se mrze...nekima je svejedno...a ima ih i sto se vole...dok je god ovih drugih i trecih...ima nade... 02.gif

ps. predugo smo mi jedni sa drugima ili jedni kraj drugih zivili da bi se to sve izbrisalo jednim potezom gumice za brisanje...a ljudi (pa i ta djeca polako postaju ljudi) su sve vise svjesniji velikih prevara kojim su ih ispiraci mozgova trenirali zadnjih trideset Godina...

07-24-2018 10:55 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com