Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Jugoslavija 1972 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BTW...
gledam sada na TV momka , kuhar iz beograda , radi u crkvenici u hrvatskoj preko ljeta , kaze , plata mu tri puta veca...u hrvatskoj trenutno radi 2000 turistickih radnika iz srbije...khmm...mrznja , cetnici , ustase...blablabla...vrijeme cini svoje...u trebinju su najcesci gosti na pijaci dubrovcani...a nakon 25 godina od rata su trebinjci opet poceli raditi kao sezonci na dubrovackoj rivijeri...ustase,cetnici, balije..."vrijeme ide , rastu sise , udacu se , hebe mi se"...idemo dalje...

08-05-2018 10:38 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako treba da bude i biti che. Nije dzabe Tito govorio da na mladima svijet ostaje. Dodushe nije samo Tito to govorio ali je govorio u pozitivnom smislu. Neki drugi....ne bash.

08-05-2018 19:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja mislim da je jako vazno pokusati razumjeti druge , cak , ili pogotovo , onda kada su njihova razmisljanja dijametralno suprotna od mojih/vasih...ja tako shvatam da su srbi , posebno oni sa jakim nacionalnim nabojem , smatrali da im je titina jugoslavija (u kojoj su svi trebali biti ravnopravni) bila nametnuta...ja razumijem taj njihov osjecaj i nacin razmisljanja...jer srbija je , ako cemo govoriti pravo i iskreno , u jugoslaviju unijela SVOJU drzavnost...pricamo o 1918-oj godini prije svega...te drzavnosti (osim u srednjem vijeku) nisu imale ni Hrvatska ni Bosna i Hercegovina ni slovenija ni Makedonija...Crna gora je izgubila svoju drzavnost ulaskom u kraljevinu SHS-buducu jugoslaviju...to je istorijska cinjenica , kao sto je i cinjenica da je u toj drzavi vladao kralj iz srpske dinastije i da je prestonica bio Beograd...drugi svjetski rat je bio "kratka stanka" u postojanju te drzave...1945-e se jugoslavija obnavlja , ali sada nesto prosirena i na celu sa komunistima...srbija (srbi) gubi svoj privilegovani status...u Beograd dolazi novi vladar koji osim sto je komunist (u srbiji bas komunisti i nisu bili u vecini) je jos i hrvat...kralju (srpskom) se zabranjuje povratak...khmmm...sto bi srbi bili time odusevljeni...pogotovo oni koji su kralju bili odani ili oni koji nisu smekali komuniste...

druga situacija je bila sa bosnjacima (tada muslimanima)...mi smo prvo bili muslimani (morali se izjasnjavati kao srbi ili hrvati) , pa smo postali Muslimani...imali smo svoju zavnobihsku republiku koju smo djelili sa bracom srbima i hrvatima...imali smo avdu humu , dzemu , pozderce itd....bili vremenom sve ravnopravniji ( sto ranije , npr SHS-kraljevina jugoslavija , nismo bili...titina jugoslavija je nama odgovarala...nasi nacionalisti su bili protiv komunizma jednako kao i srpski i hrvatski nacionalisti , ali u biti mi smo imali vise razloga da budemo zadovoljni...oni srbi koji su bili spremni da dijele sa nama i drugim narodima svoju jednakost su takodje bili zadovoljni...a oni koji su vise bili nacionalno opredjeljeni i koji su mastali o Srbiji kao majci svih srba su naravski bili nezadovoljni...oni su se osjecali pokradenim...

evo jedne dobre rasprave...ovaj protic je po meni mnogo pametan covjek i slazem se sa njim u gotovo svemu...on je antikomunista i ja to postujem...tu se razilazimo...ali je normalan covjek , obrazovan i intelektualan...svaka mu cast...

"amerikanac" je nacionalista koji uglavnom nema pojma o cemu prica i prolijece totalno , ali se i njemu podkrade pokoja pametna...uglavnom dobra rasprava...pohvalio bi i voditelja koji se za razliku od mnogih drugih ne pleha puno i pusta ljude da pricaju...

    https://www.youtube.com/watch?v=qRtUjqrnFp4

08-09-2018 11:32 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    covjece poslije rata vecina stanovnika jugoslavije je bilo nepismeno.

    tito je za samo desetak godina iskroijenio nepismenost

    ne moze to svako
Joj kad cujem ove besmislice . 40 posto stanovnistva imalo osnovnu skolu a osam posto nikakve skole

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-30-2018 00:43 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6255
Location: Boston,MA
pokretac teme Thread Started by HaraIzMostara

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znaci 8% bilo nepismeno, sto ostavalja da je 92% bilo pismeno

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

12-30-2018 21:31 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nTD1Jqidqcw

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane pravimostarac dana 01-06-2019 u 02:39.

01-06-2019 02:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobra,sanak cuva uspomene na draga lica i pustu mladost 10.gif

01-06-2019 03:53 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vajta legenda

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-07-2019 16:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com