Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    U zemlji gdje ja zivim ljudi postuju druge bilo sta da rade pozitivno i ispravno. Ne kaze se nikada za nekog ko je inteligentan ili je postigao nesto u svom zivotu, vidi jebo mater sto se pravi pametan. Postujeu druge vjernika ma koje vjere bili. Ovdje se prave vicevi o onima gdje semir zivi i smiju se ali im nikada nisu pozeljeli nesto lose. Svak je uspjesan i ima svoj zivot a ne mjesa se kosiji u vjeru i posao. Pa za neupucene Islamski uredjena drzava samo se zove kraljevina i ima krst na zastavi...

U zemlji u kojoj ti i ja zivimo dijete koje se prepalo propagande u medijima se predlaze za Nobelovu nagradu. U istoj toj zemlji mediji ne pricaju o onome sto se desava, vec oblikuju javnu misao. U toj istoj zemlji moraju svi isto da misle i govore, inace se dizu na sarenu kravu. Slazem se sa tobom da je ona skoro pa islamska drzava.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-24-2019 23:08 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od pravimostarac:

          citat od Boza:

        Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
        Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja


      Boza care ovo treba uokvirit i to u Glibe Barise birvaktile


    Uokvirite i ovih par definicija i bacite pogled na njih svaki put kad dobijete nagon da polemisete o necemu u sto bas i niste upuceni:

    'Dunning-Krugerov efekt je sklonost prema kojoj ljudi ispodprosječne inteligencije smatraju da su inteligentniji nego što to jesu u stvarnosti i istodobno podcjenjuju inteligenciju ljudi koji im stoje nasuprot.'

    '
      Sklonost potvrdi
    je sklonost ka traženju, interpretiranju, favoriziranju i prizivanju informacija koje potvrđuju nečija uvjerenja ili hipoteze. To je oblik kognitivne sklonosti i sustavne pogreške induktivnog zaključivanja. Ljudi iskazuju ovu sklonost kada prikupljaju ili prikazuju informacije na selektivan način ili kada ih interpretiraju na neobjektivan način.
      Učinak je jači kod pitanja koja su nabijena emocijama, te kod duboko usađenih vjerovanja.
    Ljudi također imaju sklonost prikazivanja nejasnih dokaza u smislu potvrde vlastite pozicije.'

Mislim da se tu negdje lako moze uvrstiti i definicija osobe sa tzv ispranim mozgom.
U toj definiciji se govori o tome da negiranje teorije iliti vjerovanja covjeka sa ispranim mozgom dovodi do vrlo jake emocionalne reakcije.
Ja moram reci da sam slicne reakcije dobio od ljudi koji su vjerski fanatici i od onih koji vjeruju u zagrijavanje zemlje izazvane ljudskim djelovanjem.
Bez da ovom prilikom dovodim u pitanje istinitost jedne ili druge dogme, reagovanja su prilicno ista.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-24-2019 23:24 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    3Y2Or0LlO6g

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-27-2019 03:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od pasha:

      U zemlji gdje ja zivim ljudi postuju druge bilo sta da rade pozitivno i ispravno. Ne kaze se nikada za nekog ko je inteligentan ili je postigao nesto u svom zivotu, vidi jebo mater sto se pravi pametan. Postujeu druge vjernika ma koje vjere bili. Ovdje se prave vicevi o onima gdje semir zivi i smiju se ali im nikada nisu pozeljeli nesto lose. Svak je uspjesan i ima svoj zivot a ne mjesa se kosiji u vjeru i posao. Pa za neupucene Islamski uredjena drzava samo se zove kraljevina i ima krst na zastavi...


    U zemlji u kojoj ti i ja zivimo dijete koje se prepalo propagande u medijima se predlaze za Nobelovu nagradu.

      U istoj toj zemlji mediji ne pricaju o onome sto se desava, vec oblikuju javnu misao.


      U toj istoj zemlji moraju svi isto da misle i govore, inace se dizu na sarenu kravu. Slazem se sa tobom da je ona skoro pa islamska drzava.



"Interesantna" opaska. Mada je retorika korištena u toj "opasci" (postu) lako prepoznatljiva, danas već odavno uvriježena i oprobana, i često korištena u određene i jasne svrhe.

Osim toga što je prva rečenica u podebljanom dijelu diskutabilna (ne i netačna, a objasniću kasnije eventualno i zašto je u najmanju ruku diskutabilna)

druga je netačna, i o tom svjedoči stvarnost.

Ako sad i ovo sve ostavimo po strani, interesantno je (makar meni) prje svega odsustvo prijedloga o bilo kakvom rješenju problema.

Ovo pomalo podsjeća na tadašnju kritiku, od strane plebsa, datu o Markovićevoj vladi tokom njenog vremena, gdje isto niko nije davao konkretnu i bolju alternativu, a svi potpuno vjerovali da žele samo dobro.

Šta je alternativa, i konkretnije, u kom "modernom" ili bilo kom društvu se na bilo koji način (grub ili nazovi suptilan) ne oblikuje javno mišljenje, tj. mnijenje ?


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-29-2019 u 13:51.

04-29-2019 13:21 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860
pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Naik je teshki islamski nacionalista, na rubu Isilovih uchenja. Teshko tebi moj Sema ako si upao u tu rupu Islama.
Naik islamski nacionalista . Prika , sta ti uzmias navecer , pripazi na te kokice iz mikrovalne 19.gif >Covjek kad pomisli da prowler ne moze da se vise provali on te demantira u sekundi 10.gif . Prije svega ne postoji islamski nacionalista kao pojam jer nema islamske nacije kao sto ti mislis . Covjek ima IQ 240 a to je nesto ko tvoj puta 5

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

05-04-2019 17:51 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od pasha:

      U zemlji gdje ja zivim ljudi postuju druge bilo sta da rade pozitivno i ispravno. Ne kaze se nikada za nekog ko je inteligentan ili je postigao nesto u svom zivotu, vidi jebo mater sto se pravi pametan. Postujeu druge vjernika ma koje vjere bili. Ovdje se prave vicevi o onima gdje semir zivi i smiju se ali im nikada nisu pozeljeli nesto lose. Svak je uspjesan i ima svoj zivot a ne mjesa se kosiji u vjeru i posao. Pa za neupucene Islamski uredjena drzava samo se zove kraljevina i ima krst na zastavi...

    U zemlji u kojoj ti i ja zivimo dijete koje se prepalo propagande u medijima se predlaze za Nobelovu nagradu. U istoj toj zemlji mediji ne pricaju o onome sto se desava, vec oblikuju javnu misao. U toj istoj zemlji moraju svi isto da misle i govore, inace se dizu na sarenu kravu. Slazem se sa tobom da je ona skoro pa islamska drzava.

Zar nije u svakom sistemu da se misao oblikuje? Neko oblikuje u poziotivnom a neko u negativnom smislu! Smisao zajednice je da se postuju pravila igre i za uzvrat sistem se brine za svoje. Vazno je oni koji redovno placaju porez dobiju dio kolaca sto je evidentno u Norveskoj a da se oni koji su van zakona kazne. Kod nas je svaki kriminalac u boljoj poziciji od obicnog gradjdanina.

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-05-2019 10:44 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od gandalf:

          citat od pasha:

        U zemlji gdje ja zivim ljudi postuju druge bilo sta da rade pozitivno i ispravno. Ne kaze se nikada za nekog ko je inteligentan ili je postigao nesto u svom zivotu, vidi jebo mater sto se pravi pametan. Postujeu druge vjernika ma koje vjere bili. Ovdje se prave vicevi o onima gdje semir zivi i smiju se ali im nikada nisu pozeljeli nesto lose. Svak je uspjesan i ima svoj zivot a ne mjesa se kosiji u vjeru i posao. Pa za neupucene Islamski uredjena drzava samo se zove kraljevina i ima krst na zastavi...

      U zemlji u kojoj ti i ja zivimo dijete koje se prepalo propagande u medijima se predlaze za Nobelovu nagradu. U istoj toj zemlji mediji ne pricaju o onome sto se desava, vec oblikuju javnu misao. U toj istoj zemlji moraju svi isto da misle i govore, inace se dizu na sarenu kravu. Slazem se sa tobom da je ona skoro pa islamska drzava.

    Zar nije u svakom sistemu da se misao oblikuje? Neko oblikuje u poziotivnom a neko u negativnom smislu! Smisao zajednice je da se postuju pravila igre i za uzvrat sistem se brine za svoje. Vazno je oni koji redovno placaju porez dobiju dio kolaca sto je evidentno u Norveskoj a da se oni koji su van zakona kazne. Kod nas je svaki kriminalac u boljoj poziciji od obicnog gradjdanina.

Jeste. Negdje manje, a negdje vise. Ne razumijem sta mislis na pozitivan i negativan smisao oblikovanja, jer vjerovatno nemamo iste vrijednosti. Sto se pravila igre tice, postojala su i postoje. Jedino je upitno koliko se mijenjaju i koliko smo ti i ja svjesni toga. Nisam siguran da se svaki kriminalac adekvatno kazni u Svedskoj. Meni je vise do preventive, vec do kazne. Eto probah ukratko na sve tvoje recenice.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

05-06-2019 18:49 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com