Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mediji su maltene isto shto su bile drevne klerikalne knjige. Da se masa drzi pod lupom i da se sa njom moze lakshe upravljati.

02-28-2019 23:02 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nekad mi zao sto ljudi ne diskutuju dalje.
Razumijem ja da imaju svoje vjerovanje i da im je ono dovoljno, diskusija im nije potrebna. Nije ni meni. Nije joj cilj da poremeti neciju vjeru, niti da nekog preobrati u nju.
Mozda bi trebalo naci pravu platformu, osnovu, na kojoj ce ista pocivati.
Nekada ljudi nisu svjesni da se u biti raspravljaju oko licnih ”opinion”!
Ne o stvarnosti, kakva god ona da bila, vec o osobnom misljenju koje prevode na univerzalno.
Jedan krscanin mi je jednom rekao da cu sve platiti kad dodje sudnji dan. I onda ga ja upitam na kojoj osnovi on zna to. Kaze, pise u Bibliji. Ja ga upitam, kako on zna da je to tacno? Kaze mi, pa tako pise u istoj....
I tu negdje na moje veliko cudjenje sva prica zavrsi....
Pitam se zasto i skontam... Mozda je tacno to sto on kaze, ali opet sve se to bazira na vjerovanju, ne na cinjenicama. I njegovo vjerovanje je zasnovano na vjerovanju nekih drugih lhudi koji nemaju nikakve dokaze za to.
Ali i dalje se on ponasa prema meni i svijetu kao da je to samo tako. Mozda je on u pravu, ali i dalje stoji cinjenica da je to samo njegov ”opinion” koji je kupio od ljudi sa slicnim....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-01-2019 00:43 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mislio sa nesto napisati , a onda sam vidio sa kojeg sajta je tema prenesena..."novi svjetski poredak"...najveci protivnici covjecanstva su po ovome sajtu , soros i vakcinacija djece...

ma nema shanse...

03-01-2019 17:32 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa dobro garinca. Mozda se ovdje otvori drugi nachin razmishljanja.

03-02-2019 20:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Nekad mi zao sto ljudi ne diskutuju dalje.
    Razumijem ja da imaju svoje vjerovanje i da im je ono dovoljno, diskusija im nije potrebna. Nije ni meni. Nije joj cilj da poremeti neciju vjeru, niti da nekog preobrati u nju.
    Mozda bi trebalo naci pravu platformu, osnovu, na kojoj ce ista pocivati.
    Nekada ljudi nisu svjesni da se u biti raspravljaju oko licnih ”opinion”!
    Ne o stvarnosti, kakva god ona da bila, vec o osobnom misljenju koje prevode na univerzalno.
    Jedan krscanin mi je jednom rekao da cu sve platiti kad dodje sudnji dan. I onda ga ja upitam na kojoj osnovi on zna to. Kaze, pise u Bibliji. Ja ga upitam, kako on zna da je to tacno? Kaze mi, pa tako pise u istoj....
    I tu negdje na moje veliko cudjenje sva prica zavrsi....
    Pitam se zasto i skontam... Mozda je tacno to sto on kaze, ali opet sve se to bazira na vjerovanju, ne na cinjenicama. I njegovo vjerovanje je zasnovano na vjerovanju nekih drugih lhudi koji nemaju nikakve dokaze za to.
    Ali i dalje se on ponasa prema meni i svijetu kao da je to samo tako. Mozda je on u pravu, ali i dalje stoji cinjenica da je to samo njegov ”opinion” koji je kupio od ljudi sa slicnim....
10.gif

03-02-2019 20:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Knjige su knjige ( bozije ) a sve je drugo naglabanje. 04.gif

03-02-2019 21:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovaj text od gandalfa je pravo u srz problema. Ne zeli se ravnopravno razgovarati. Dodushe i ja sam tvrdoglav ali se treba razgovarati. Ova rechenica da nisam za kompromis naravno je upuchena prema iskljuchivim ljudima na ovom sajtu. Nema ih bash puno ali ih ima. Jedan. Sa tim se chovjekom moze samo razgovarati na njegovom nivou. Ali kad ovako skontam....ako sam na njegovom nivou onda od neke diskusije nema nishta. Probam opet.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 03-02-2019 u 23:38.

03-02-2019 23:36 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije se lako odmaknuti od svog vjerovanja, jer u biti onda se odmices od sebe kojeg si definisao kroz to isto vjerovanje.
Ko si onda ti ako se odreknes neceg sto te definise? Sad ce doci primitivac i reci, evo filozofira.
Mozda je bolje filozofirat nego se prepustit glupostima i tumaciti metafore kao neku stvarnost.

Mislim da svako ima pravo na svoje tumacenje, i da svako ima pravo da ga komentarise, ma cije ono bilo. Onog trenutka kada se neko nadje uvrijedjen na tumacenje tumacenja, znaj da je ispranog mozga. Ali ko sam ja da sudim....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-05-2019 01:34 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kad je rijec o religiji, slazem se ganda. ko god nije u stanju da prihvati da drugi ljudi imaju drugo misljenje - taj je ispranog mozga. i to vazi za obe strane: ateiste i vjernike.

ja sam igrom slucaja bio u obe situacije. bio okorjeli ateista, da bi kasnije posto iskreni vjernik. zbog toga sam(barem mislim da jesam) u stanju da shvatim obe strane.

vjera je privatna stvar i apsolutno nema smisla ubjedjivati nikoga u vjeru. cakstavise po islamu je to zabranjeno. opet - isto vazi i za drugu stranu.

zdrava diskusija izmednju zdravih ljudi samo moze biti pozitivna. ponavjam: zdrava diskusija.

jedina razlika izmedju ateista i vjernika je da ovi drugi vjeruju u boga.
i jedni i drugi mogu biti pozitivne osobe, takodje mogu da budu i pokvarenjaci. to nema veze sa vjerovanjem nego sa covjekom.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-06-2019 16:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svaka chast Tana. Problem , barem sa mnom, je kada vjernici pokushaju trpati neke rechenice iz knjiga i poisvjechu ju ih sa naukom. Svi su navodi iz knjiga debunkirani. To shto neshto lichi i moglo bi se interpretirati kao nauchno...daleko je od nauke. Ima mnogo primjera. Samo malo pitanjce za Tanu. Dali si vjernik chistokrvni, shto znachi da si sljedbenik Knjige bezuslovno ili si onako rekreativno.Uzimash li iz Knjige to shto ti se chini odgovarajuche i prikladno sa vremenom u kojim zivish a zanemarujesh druga poglavlja koja se kose sa danashnjim zivotom.

03-07-2019 21:50 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    kad je rijec o religiji, slazem se ganda. ko god nije u stanju da prihvati da drugi ljudi imaju drugo misljenje - taj je ispranog mozga. i to vazi za obe strane: ateiste i vjernike.

    ja sam igrom slucaja bio u obe situacije. bio okorjeli ateista, da bi kasnije posto iskreni vjernik. zbog toga sam(barem mislim da jesam) u stanju da shvatim obe strane.

    vjera je privatna stvar i apsolutno nema smisla ubjedjivati nikoga u vjeru. cakstavise po islamu je to zabranjeno. opet - isto vazi i za drugu stranu.

    zdrava diskusija izmednju zdravih ljudi samo moze biti pozitivna. ponavjam: zdrava diskusija.

    jedina razlika izmedju ateista i vjernika je da ovi drugi vjeruju u boga.
    i jedni i drugi mogu biti pozitivne osobe, takodje mogu da budu i pokvarenjaci. to nema veze sa vjerovanjem nego sa covjekom.


Puno ljepse bi bilo razgovarati na ove teme uzivo. Licno, bez da to ista znaci, tvoje razmisljanje MENI izgleda zdravo, tolerantno i otvoreno za razgovor. Ne zato sto ce taj razgovor rijesiti svjetske probleme, vec zblizavanje pojedinaca kroz razumijevanje jedni drugih.
To da se meni tvoj nacin polarizacije ljudi na vjernike i ateiste ne uklapa u pogled na svijet, je stvar mog vidjenja i spoznaje.
Kopirati zabranu u islamu o prevodjenju na religiju ili iz nje na tzv ateiste je prilicno besmislena prica.
Ateistima samo ovozemaljski zakon moze suziti slobodu govora i izrazavanje, a ne neki religijski.

Ti kad kazes ateista, predpostavljam, mislis na ljude koji ne prihvataju religiju/boga opisanog u abramskim religijama. Postoji toliko drugih vjerovanja i obicaja, filozofija i nazovi religija, da je prilicno bizarno polarizovati ljudsko shvatanje na nacin na koji u ovom slucaju ti to radis.

Ponavljam, vjerujem u misticni dozivljaj, i da su ga ljudi shvatali na onaj nacin koji im je bio najblizi u tom trenutku. To sto su ga institucije prevele u religiju, taj misticni dozivljaj, je nesto sto se otelo od srzi tog dozivljaja i ljudi koji su ga pokusali prenijeti drugima.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 03-08-2019 u 00:15.

03-07-2019 23:44 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iz tih i inih razloga ja nikada ne diskutujem o bogu i religiji, vec o ljudima i njihovom ponasanju.
Ono sto je mozda tebi sveto, meni nije.
Ali niko ne bi trebao imati problem sa tim sta neko drugi vjeruje ili ne.

Svjedoci smo u svijetu, a i na malom prostoru kao sto je ovaj, da neki sebi daju pravo na isinu, dok bi je drugima uskratili... Jer boze moj, samo je moja prava. I onda iz tog stanja reaguju i djeluju.
Ko sam ja da kazem da tvoj put nije dobar, ili da neko kaze da hinduista ili zenbudista nisu u pravu...
Mislim da je takvo nesto u najmanju ruku smijesno.

Ali onda se vracam na misticni dozivljaj, kojeg su ocigledno neki ljudi dozivjeli, i pokusali ga prenijeti na druge... Neki i nisu...

I onda je od tog nastala religija koja je moranje, ili ces gorit...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 03-08-2019 u 00:13.

03-08-2019 00:10 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Iz tih i inih razloga ja nikada ne diskutujem o bogu i religiji, vec o ljudima i njihovom ponasanju.
    Ono sto je mozda tebi sveto, meni nije.
    Ali niko ne bi trebao imati problem sa tim sta neko drugi vjeruje ili ne.

    Svjedoci smo u svijetu, a i na malom prostoru kao sto je ovaj, da neki sebi daju pravo na isinu, dok bi je drugima uskratili... Jer boze moj, samo je moja prava. I onda iz tog stanja reaguju i djeluju.
    Ko sam ja da kazem da tvoj put nije dobar, ili da neko kaze da hinduista ili zenbudista nisu u pravu...
    Mislim da je takvo nesto u najmanju ruku smijesno.

    Ali onda se vracam na misticni dozivljaj, kojeg su ocigledno neki ljudi dozivjeli, i pokusali ga prenijeti na druge... Neki i nisu...

    I onda je od tog nastala religija koja je moranje, ili ces gorit...
10.gif

03-08-2019 22:18 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Svaka chast Tana. Problem , barem sa mnom, je kada vjernici pokushaju trpati neke rechenice iz knjiga i poisvjechu ju ih sa naukom. Svi su navodi iz knjiga debunkirani. To shto neshto lichi i moglo bi se interpretirati kao nauchno...daleko je od nauke. Ima mnogo primjera. Samo malo pitanjce za Tanu. Dali si vjernik chistokrvni, shto znachi da si sljedbenik Knjige bezuslovno ili si onako rekreativno.Uzimash li iz Knjige to shto ti se chini odgovarajuche i prikladno sa vremenom u kojim zivish a zanemarujesh druga poglavlja koja se kose sa danashnjim zivotom.


ja vjerujem u postojanje boga, i vjerujem da je kuran bozji glas upucen nama ljudima.

ne praktikujem religiju (i nisam bas ponosam sa tim), ali vjerujem u boga svim svojim bicem i srcem.

nijedan navod iz kurana nije debunkirana. ti sto su debunkirani nisu navodi iz kurana. nemoj da mijesas kuran i hadise.

kuran je knjiga za sva vremena, i nema tu ovaj vijek onaj vijek. ponavljam nemoj da mijesas kuran i hadise.

uvijek je prikladan vremenu, cakstavise uvijek je puno ispred vremena i jos dugo dugo ce biti.
mnoge stvari u kranu su nejasne sa stanovista nauke jer nismo jos dotle dosli.
ali - svjedoci smo nauke koja je otkrila mnoge stvari i potvrdila da vec pise u kuranu. kako se nauka unapredjuje sve vise i vise razumijek knjigu.

evo samo za primjer spominje se otisak prstiju kao nedvosmisleno UNIKATAN. prije 1600 godina. a polilcija pocela koristiti otiske prije 100 godina.

ili ovaj primjer: dugo je nauka smatrala da je atom najmanja cestica. u muhamedovo vrijeme je postojala teoroja o atomu (demokrit), i po njoj je atom najmanja cestica. u kuranu pise nedvosmisleno: ne zavaravajte se ljudi. ima i manja cestica. tek nedavno je nauka dokazala manju cesticu od atoma. itd ... ovakvih primjera jako puno.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-12-2019 21:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo ti dobar site. imas link za "kuran i nauka". vrijedi pogledati.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-12-2019 21:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ganda za mene ateista znaci covjek koji ne vjeruje u postojanje boga. nema veze sa knjigama.
    ako vjerujes da postoji bog - ti si vjernik jer vjerujes.i obratno. nebitno koja religija, koji bog.

    da se razumijemo - ja ljude uopste ne dijelim ni po kojem osnovu, a kamoli po njihovom stavu o bogu.

    jedna stvar je jako vazna po meni: ne mijesati vjeru u religiju. religija se moze zloupotrijebiti, manipulisati, nametnutik, .. .. . dok ti vjeru niko ne moze isprljati. to je samo tvoje.
    religija je puna folklora i varira (cak i unutar iste religije), dok je vjera konstanta.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-12-2019 22:01 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Rashtika Rashtika is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 271
    Location: Podhum

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      ganda za mene ateista znaci covjek koji ne vjeruje u postojanje boga. nema veze sa knjigama.
      ako vjerujes da postoji bog - ti si vjernik jer vjerujes.i obratno. nebitno koja religija, koji bog.

      da se razumijemo - ja ljude uopste ne dijelim ni po kojem osnovu, a kamoli po njihovom stavu o bogu.

      jedna stvar je jako vazna po meni: ne mijesati vjeru u religiju. religija se moze zloupotrijebiti, manipulisati, nametnutik, .. .. . dok ti vjeru niko ne moze isprljati. to je samo tvoje.
      religija je puna folklora i varira (cak i unutar iste religije), dok je vjera konstanta.



    Lijepo napisano tana...aferim
    10.gif

    ___________________________________________________________________
    25.gif

    03-12-2019 23:21 Rashtika is offline Posalji email za Rashtika Pregledaj poruke od Rashtika Dodaj Rashtika u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      ganda za mene ateista znaci covjek koji ne vjeruje u postojanje boga. nema veze sa knjigama.
      ako vjerujes da postoji bog - ti si vjernik jer vjerujes.i obratno. nebitno koja religija, koji bog.

      da se razumijemo - ja ljude uopste ne dijelim ni po kojem osnovu, a kamoli po njihovom stavu o bogu.

      jedna stvar je jako vazna po meni: ne mijesati vjeru u religiju. religija se moze zloupotrijebiti, manipulisati, nametnutik, .. .. . dok ti vjeru niko ne moze isprljati. to je samo tvoje.
      religija je puna folklora i varira (cak i unutar iste religije), dok je vjera konstanta.

    Pa dobro, da nema knjiga, ne znam bas u sta bi onda vjerovo.... Mislim, ako ti je vjerovanje doslo bez ijedne religijske knjige, onda ja samo kazem, svaka cast.... Imao si srece...

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    03-13-2019 00:28 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo kako je to kod mene islo ... od rodjenja sam bio ateista. prije nekih 12-ak godina sam poceo da razmisljam dublje o nekim stvarima. poceo sam da se malo vise zanimam za nauku, cito dosta materijala, gledo dosta materijala .... poceo ozbiljnije da razmisljam o stvarima.
    matematika me uvijek zanimala (barem od fakulteta) kao i sve ostale nauke. helem .. poceo sam da razmisljam o pocetku stvari, o nastanku svega. siguran sam da svaki covjek razmislja o tome.

    shvatio sam da sve ovo nikako ne moze biti slucajno. nema sanse. matematicki nemoguce. (btw - bog je izmislio matematiku, mi je samo ucimo, spoznajemo).
    kolika je sansa da se jednog dana probudis i u dvoristu nadjes putnicki avion koji se sam napravio i to sasvim slucajno. e tolika je sansa da je svemir nastao slucajno.

    u tom trenutku meni pada teorija evolucije u vodu. cuj slucajno sve nastalo, mutacije i dzidze. nema sanse. matematicki nema sanse. nije moguce. dalje ja razmisljam: ako stvari nisu nastale slucajno onda ih je neko napravio. neko je kreator svemira, gospodar zakona matematike, fizike, itd ... neko je to sve osmislio i onda apliciro. kreator. dakle meni je jasno u tom trenutku da postoji kreator.

    sljedeci korak je - ko je onda kreator, moze li biti bog? odgovor u tom trenutku je bio: moze, moguce je da je to bog. ali posto ja nisam covjek koji uzima stvari zdravo za gotovo, ja odlucim da malo to istrazim i da zavirim u knjigu. koju knjigu? logican izbor je bio kuran. da sam neke druge vjere uzo bi razlicitu knjigu.

    bilo mi jako tesko da pratim kuran koji sam naso online. pola stvari nisam razumio i bilo mi je tesko navigavati jer taj web site nije bas dobro dizajniran. pa sam probo fizicku knjigu - jos gore i jos teze. zbog toga sam odlucio da napravim web site sa kuranom koji je lako navigavati, procitati komentare, pretrazivati, itd ... uzelo mi je 5-6 mjeseci da to uradim.

    koristeci moj website bilo mi je puno puno lakse da navigavam, i da pratim nit. ako odes na sajt vidjeces o cemu pricam.

      http://hepek.com/mlivo/Q.htm

    i tako sam poceo da izucavam kuran i poceo da ga razumijevam malo po malo. vrlo brzo sam shvatio da taj kreator jeste upravo bog. nasao sam gomilu dokaza u knjizi da bi zadovoljio svoju naucnu stranu. tada sam poceo vjerovati.

    ganda slazem se s tobom - imo sam srece da dobijem izazov

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-13-2019 20:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    fala rashtika 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-13-2019 20:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stranica (11): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com