Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo jedno edukativno stivo powler. pogledaj pa cemo onda procati o evoluciji.

pcela koja poznaje orbitu sunca i geometriju?
svake 4 minutes se sunce pomjeri za jedan stepen, to znamo iz nauke.
svako 4 minute pcela (koja je u kosnici) zna da se sunce pomjerilo za jedan stepen.
evolucija? tesko, tesko vrlo tesko.

preporucujem svima da pogledaju video, jako interesantno.

    bFDGPgXtK-U

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-23-2019 00:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, uz duzno postovanje tebi kao moderatoru i kao finom Mostarcu i dokazanom antifasisti (u navedenom se slazemo 100%):

Smatram da bi pijan covjek u svadji sa banderom bolje argumentovao od ovog iznad.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bridge Keeper dana 03-25-2019 u 12:06.

03-25-2019 12:05 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

02.gif

dobra ova rasprava, haha


Sa jedne strane, matematika je u stanju da opise sve osim ljudskog bica.
U nekom hipotetickom slucaju da je kreator stvorio bica, desila se neka anomalija u stvaranju covjeka.

I analogno tome, ljusko bice nije u stanju da apsolutno dominira matematiku.
Ponavljaju se sekvence i onda vanserijski umovi to pretacu u formule.

Da li postoji bog (ili kreator), to ne znam. Ko je stvorio tog kreatora? ni to ne znam. Koliko kreatora postoji u svemiru?.

Nas hipoteticni kreator, da li je ziv ili je besmrtan? Kada je nas stvorio ili programirao? da li je umro prije 10 miliona Godina?


Vjerovatno nismo jedini u svemiru…


Neki vanserijski umovi imali su 'nadahnuce', bilo da pricamo o Isusu, Muhamedu, ili Ajnstajnu i Nikoli Tesli. Odakle nadahnuce Zilu Vernu? Neko im 'dosapnuo' ili su bili stoljecima ispred svog vremena?

Nisam vjernik, nisam ni ateist. Mozda sam agnostik??

Mi smo jednostavno beznacajne ignorantne cestice u svemiru

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-25-2019 13:36 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Makso, nema izmedju - ili vjerujes, ili ne. Ti si agnostik-ateist. Ne tvrdis da bog ne postoji, znaci da nisi siguran. Ali isto tako ne vjerujes ni da postoji, barem ne onaj opisan u vjerskim knjigama Abrahamskih religija. I ovo je ujedno najiskrenije stanoviste. Na ovom forumu niko ne tvrdi da boga nema, niti bogovo postojanje eksplicitno iskljucuje. Nauka je napredovala i objasnila mnoge fenomene pripisane bogu u doba pisanja svetih knjiga. Ali smatram da nikada nece moci sa sigurnoscu iskljuciti postojanje neke 'vise inteligencije'. Isto tako smatram da je covjecanstvo (barem moderni dio) prevazislo religiju i potrebu za istom. Imamo sekularne zakone i sekularnim zakonima zagarantovana ljudska prava, tako da je religija svedena na status folklora u modernom drustvu. Niko ti ne brani da vjerujes, niti te tjera na to. S obzirom na nasu skoru istoriju, ne cudi me da su mnogi 'nasli' boga. Oni, u stvari, traze nadu, spokoj, utjehu. I ja bih volio vjerovati, misliti da mi pokojni otac igra lopte 'na male' gore negdje sa Pindom Zelenikom i Pidorom Sogorovicem, ali ne ide. Razum uvijek prevlada. A znam da bi bilo lakse tako. Mnogo lakse nego ova surova realnost. Tako da se vjernicima ne cudim. Cak im i zavidim.

03-25-2019 14:36 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Tana, uz duzno postovanje tebi kao moderatoru i kao finom Mostarcu i dokazanom antifasisti (u navedenom se slazemo 100%):

    Smatram da bi pijan covjek u svadji sa banderom bolje argumentovao od ovog iznad.


cuvar,
uzvracam postovanje.

ali mogo si malo brate to elaborirati. hajde vako, kad moram da izvlacim pitanja iz tebe ...
vidio si u video kako pcela izvidjac objasnjava drugim pcelama gdje je nasla "logu".

pcela bukvalno otplese tacne coordinate gdje je hrana. kaze ovako. bukvalno:
- izadji iz kosnice
- pogledaj prema suncu (pcele vide sunce i kad je oblacno)
- leti 35 stepeni lijevo u odnosu na sunce.
- leti 2 kilometra i naci ces logu.

taj ples moze da potraje satima jer ne mogu sve pcele odjednom da vide ples. pcela ga ponavlja puno puta. svake 4 minute se sunce pomakne za jedan stepen. pcela "uskladi svoj please svake 4 minute koriguje ugao prema suncu. pomjeri se za jedan stepen. njen sledeci plese ce mozda da kaze leti 40 stepeni lijevo od sunca, na primjer. naravno pcele na barataju stepenima i kilometrima ali imaju vizuelni system koji tacno kaze ugao, coordinate, daljinu itd ...

e sad ti meni cuvar reci - kako je moguce da je ovako nesto proizvod evolucije? tita ti nemoj preskakati ovo pitanje nego elaboriraj. pricamo.

kako god da okrenes ne mozes ovo svrstati pod evoluciju, osim ako je evolucija svjesni, inteligentni dizajn, a ne stvar slucajnosti. ali opet ako je dizajn onda je neko napravio taj dizajn. slazemo li se?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-25-2019 17:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

maxo ne slazem se da smo mi ljudi beznacajne neznalice u svemiru.

mi smo jedino bice koje je dovoljno inteligentno da bi shvatili stvari i objasniili naucno.
jedini smo koji imaju pravo izbora i koji imaju kocept svijesti. zar vec to nije privilegija?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-25-2019 17:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vidim ja cuvar da ti smatras da rat ima veze sa ovim, kao zbog rata i svega sto nam se dogodilo ljudi poceli da vjeruju. ne znam za druge ljude ali kod mene uopste nije islo tim putem.
meni su se oci otvorile nekih 7-8 godina poslije rata i ne moze to biti pusta "zelja za vjerom" posto nam su se dogodile ruzne stvari. dozvoljavam da je kod nekih ljudi proces iso tako i da su poceli vjerovati "od muke". ali ne u mom slucaju. apsolutno ne.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-25-2019 17:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Makso, nema izmedju - ili vjerujes, ili ne. Ti si agnostik-ateist. Ne tvrdis da bog ne postoji, znaci da nisi siguran. Ali isto tako ne vjerujes ni da postoji, barem ne onaj opisan u vjerskim knjigama Abrahamskih religija. I ovo je ujedno najiskrenije stanoviste. Na ovom forumu niko ne tvrdi da boga nema, niti bogovo postojanje eksplicitno iskljucuje. Nauka je napredovala i objasnila mnoge fenomene pripisane bogu u doba pisanja svetih knjiga. Ali smatram da nikada nece moci sa sigurnoscu iskljuciti postojanje neke 'vise inteligencije'. Isto tako smatram da je covjecanstvo (barem moderni dio) prevazislo religiju i potrebu za istom. Imamo sekularne zakone i sekularnim zakonima zagarantovana ljudska prava, tako da je religija svedena na status folklora u modernom drustvu. Niko ti ne brani da vjerujes, niti te tjera na to. S obzirom na nasu skoru istoriju, ne cudi me da su mnogi 'nasli' boga. Oni, u stvari, traze nadu, spokoj, utjehu. I ja bih volio vjerovati, misliti da mi pokojni otac igra lopte 'na male' gore negdje sa Pindom Zelenikom i Pidorom Sogorovicem, ali ne ide. Razum uvijek prevlada. A znam da bi bilo lakse tako. Mnogo lakse nego ova surova realnost. Tako da se vjernicima ne cudim. Cak im i zavidim.


slazem se da si ili vjernik ili nisi. nema izmedju.

ali smatram da covjek koji vjeruje da postoji kreator (ne u religioznom smislu), taj covjek je vjernik. ako vjerujes u neku "visu silu" ti si vjernik. nisi obavezno religiozan, ali vjerujes u ..... zovi ga kako hoces. ja ga zovem bog.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-25-2019 17:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od prowler2:

          citat od tana:

        ganda dakle ti se slazes da postoje zakoni u universu.

        a odakle zakoni? da li mislis da su "sami" napravili, ili su proizvod necije inteligencije.
        pitanje nije retoricko.
      Koji su to zakoni u svemiru? Dali pod tim zakonima spada gashenje zvijezda koje svojim gashenjem stvaraju kaos u svojoj blizini? Da se galaksije nekada sudare i to je katastrofa nevidjenih razmjera. Kataklizma. Koji matematichki zakon to objashnjava? I ako objashnjava, onda taj zakon potvrdjuje da svemir nema sklada. Samim tim shto nema sklada odma se negira taj tajanstveni svemoguchi stvoritelj. Ili sa druge strane , taj stvoritelj se voli malo zajebavati i ponekad mu je drago kad vidi vatromet? Cool guy...


    svaki pokret, oblik, kretanje se moze iskazati matematikom. mi smo tek poceli da ucimo matematiku, ali ipak nismo totalne neznalice.

    kako ces bola reci da svemir nema sklada? neces naci nijednog ozbiljnijeg matematicara, fizicara, hemicara, astrologicara da se slozi sa tom tvrdnjom.
    upravo se sav njihov rad zasniva na cinjenici da postoje pravila, tj sklad. oni ih samo otkrivaju.
Sklad na kojem nivou? Sklad znachi da je sve poredano kako treba. Nema devijacija. Slazesh li se sa ovom konstatacijom?

03-25-2019 19:52 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    evo jedno edukativno stivo powler. pogledaj pa cemo onda procati o evoluciji.

    pcela koja poznaje orbitu sunca i geometriju?
    svake 4 minutes se sunce pomjeri za jedan stepen, to znamo iz nauke.
    svako 4 minute pcela (koja je u kosnici) zna da se sunce pomjerilo za jedan stepen.
    evolucija? tesko, tesko vrlo tesko.

    preporucujem svima da pogledaju video, jako interesantno.

      bFDGPgXtK-U
Mozda pogledam ali sam tvoj opis videa mi nekako govori da je to obichna vjerska propaganda. Vjerska pomjeshana sa kvazi naukom. To je najopasnija forma . Neke stvari su logichne i tachne a mnogo stvari je natrpano i bez ikakve nauchne pozadine . Naravno da se tu nadju nauchnici koji imaju merit . Medjutim problem sa tim nauchnicima je shto su u ogromnoj manjini. Pogledati chu video kad mi ti Tana odgovorish jednostavna pitanja koje ti postavih prije. Pchele i krave. Kako objashnjavash svoje tvrdjenje da su krave i pchele stvorene da sluze ljudima? Znam tvoje prijashnje objashnjenje ali kada sam ti ja postavio i otkrio chinjenice ....ni jedne rijechi od tebe ??? Nisi shvatio kako su ljudi uticali na te zivotinje i da te zivotinje ni sluchajno nisu bile stvorene da sluze chovjeka.Tvoj odgovor je bio samo shutnja i ignorisanje. Zashto bola? Nemash muda da priznash da si pogrijeshio Iili ti " Knjiga" govori da ,ko ovan" idesh pravo bez obzira na razumno i dokazano objashnjenje? Mojne samo da se uvrijedish shto koristih imenicu ovan.

03-25-2019 20:13 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Wtm8URk-V9A

03-25-2019 20:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    maxo ne slazem se da smo mi ljudi beznacajne neznalice u svemiru.

    mi smo jedino bice koje je dovoljno inteligentno da bi shvatili stvari i objasniili naucno.
    jedini smo koji imaju pravo izbora i koji imaju kocept svijesti. zar vec to nije privilegija?


10.gif ska problem, jarane

Nemoj me bukvalno shvatati. Ogorcen sam na savremeni svijet iz vise razloga, a opet sve zavisi iz koje se perspektive gleda

Smeta mi da ljudska bica (ni ti ni ja, ali ih ima) idu beznadezno ka samounistenju civilizacije, ili cak planete zemlje (evo ga dobra podloga za vjernike- sudnji dan i spasice se odabrani)

U zadnje vrijeme prolifiraju americki filmovi, gdje je nakon smaka svijeta, covjecanstvo zbijeno u geta i umire od gladi, dok grupa odabranih okruzeni privatnim vojskama zive kao u raju i dalje vuku konce.
Vidim izvjesnu analogiju izmedju sudnjeg dana i odabranih i tema ovih filmova

I s druge strane, hebes civilizaciju gdje je 80-90% ljudi ignorantno i gdje su samo masa poreznih obveznika, potencijalnih biraca i konzumera

hebes civilizaciju gdje dnevno umiru od gladi bruka crnaca
Gdje dnevno ubijaju bruku muslimana ili indijanaca, ili krscana ili druida ili inih manjina
i sve to dok akomodirani srednji stalez preziva na kaucu gledajuci reality na TV

Volio bih da ima boga.
Nesto najblize bogu je bio tito i goli otok, nada je i on grijesio

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-25-2019 23:13 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

prowler zavrsili smo tu temu o kravama, pcelama. evo sam ti dao video za pcelu.
znas kako kazu jedna slika hiljadu rijeci, a jedan video milionh rijeci.

e gledaj sada tvoj komentar iznad, citiram: "nekako govori da je to obichna vjerska propaganda".
ti si vec odlucio da se radi o propagandi i prije nego sto si pogledo video.

prowler - ti ne da si sam sebi zatvorio oci, nego si ih zavario. ali postujem. svako zna sta mu je radit u zivotu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-26-2019 00:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

makso sve ovo sto si naveo - ratovi, ubijanja, itd .. nema to veze sa bogom.

ljudi prave ratove, ubijaju druge ljude, siluju. ljudi a ne dragi bog.
on nam je dao izbor. cim imas izbor postoji i mogucnost pogresnog izbora. to je cijena imanja izbora. ali to nas i cini ljudima. da nemamo izbor bili bi malo naprednij majmuni.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-26-2019 00:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    makso sve ovo sto si naveo - ratovi, ubijanja, itd .. nema to veze sa bogom.

    ljudi prave ratove, ubijaju druge ljude, siluju. ljudi a ne dragi bog.
    on nam je dao izbor. cim imas izbor postoji i mogucnost pogresnog izbora. to je cijena imanja izbora. ali to nas i cini ljudima. da nemamo izbor bili bi malo naprednij majmuni.


odosmo daleko i u drugom pravcu

Ljudi ubijaju u ime boga i ja zelim da bog uistinu postoji i da digne svoj glas

Mozda bi nam bolje bilo da smo napredni majmuni

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-26-2019 10:25 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, nisam dovoljno arogantan da se pretvaram da imam odgovor na tvoje pitanje. Nema ga ni nauka, ali se prirodni fenomeni uredno istrazuju i svakodnevno dolazimo do novih, naukom potvrdjenih i univerzalno prihvacenih, saznanja. Doci ce i pcele na red. Obruc oko 'god did it!' se suzava.

Da budem iskren: koristis jako los primjer da podkrijepis svoje tvrdnje, cak i ako zanemarimo tvoj nimalo naucni pristup. Zar nije postojao 'inteligentniji' nacin da ova pcela koja je 'nasla logu' dohaberi drugim pcelama gdje je ta loga? Konsekventno, zar mislis da je ijedan aspekt prirode perfektno, inteligentno, nenadjebivo dizajniran? Ili je sve sto vidis u stvari posljedica prilagodjavanja sredini i okolisu koji se stalno mijenja vec nekoliko milijardi godina. Jesi li uopste svjestan prostora i vremena u kojem postojimo. Makso je apsolutno u pravu - totalno smo mali i nebitni kad se uzme u obzir stvarna slika - milijarde galaksija, u svakoj milijarde zvjezdanih sistema, u njima mnostvo planeta i na jednoj od tih planeta mi, ljudi, homo sapiens, pripadnici podplemena homonina, zajedno sa cimpanzima, u sklopu porodice hominidae, sa gorilama i orangutanima. Oh, da, Makso grijesi (ili mudro pomijera diskusiju u tom pravcu) kad kaze da smo 'mozda' napredniji majmuni.

Another fun (universaly accepted scientific) fact: Naravno da jesmo. Upravo to: napredna vrsta majmuna (ape, not monkey, bitna razlika).

Stoga, da ne gubimo vrijeme u bespredmetnoj raspravi - mozemo diskutovati do mile volje, ali sa filozofskog stanovista. Ako se mislis pozivati na prirodne nauke, zamolio bih te da postujes temeljne naucne postulate i da svoje tvrdnje podkrijepis referencama i citatima iz priznatih, renomiranih i relevantnih naucnih radova i knjiga. Tvoje misljenje oblikovano ociglednom visegodisnjom kreacionistickom indoktrinacijom rezervisi za teme u kojima se nauka ne spominje.

03-26-2019 11:19 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

gledaj ovo cuvar: ja barem iskreno iznosim svoje misljenje.
od tebe nisam cuo ama bas nikakvo misljenje, osim misljenje o

    meni i mom pristupu
.
o samoj temi - nijedne rijeci. postavio si se pasivno-agresivno prema meni, ne znam zasto.

nismo mi naucni forum. ne rjesavamo mi ovdje svjetske probleme. nismo mi naucnici, mi smo ljudi koji imaju svoje misljenje o stvarima, i diskutujemo.

ako smatras da je besmislena rasprava - ti nemoj ucestvovati. ali dozvoli da neki ljudi zele da ucestvuju u razgovoru. btw nije poenta (barem s moje strane) da jedan sagovornik ubijedi drugog u njegov stav. e to bi bilo besmisleno. jednostavno pricamo.

da, ja se pozivam na prirodne nauke. apsolutno da. apsolutno smatram da je primjer koji sam naveo sa pcelama jako jako dobar primjer i ne moze se nikako svrstati pod evoluciju.
smatram da se sa naucnog stanovista ne moze ignorisati.

na kraju krajeva - ko je taj koji odlucuje ko je renomiran naucnik?
na primjer ja NE SMATRAM stephen hawking renominarim naucnikom, iako on "oficielno " vazi za jednog od pametnijih covjek stoljeca. po meni on ne zna dje goni, i sta cemo sad?
ko je taj autoritet koji odlucuje ko su renomirani naucnici?
znas ko - isti oni koji insistiraju na evoluciji i kroz prizmu evolucije gledaju stvari. kadija ti tuzi kadija ti sudi.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-26-2019 19:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Zar nije postojao 'inteligentniji' nacin da ova pcela koja je 'nasla logu' dohaberi drugim pcelama gdje je ta loga?


mislim da nije postojo "inteligentniji" nacin, jer pcele nemaju pojma sta je sunce, sta su kilomteri, uglovi, itd ... jedini nacin da pcela proslijedi informaciju je vizuelni, upravo ko sto to one i rade.

posto ti smatras da im bolji nacin - bas me zanima kako bi ti to rjesio? koji mehanizam bi ti dao pcelama da komuniciraju informaciju o logama? pitanje nije retoricko, bas me zanima tvoje misljenje.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-26-2019 20:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Makso je apsolutno u pravu - totalno smo mali i nebitni kad se uzme u obzir stvarna slika - milijarde galaksija, u svakoj milijarde zvjezdanih sistema, u njima mnostvo planeta i na jednoj od tih planeta mi, ljudi, homo sapiens, pripadnici podplemena homonina, zajedno sa cimpanzima, u sklopu porodice hominidae, sa gorilama i orangutanima. Oh, da, Makso grijesi (ili mudro pomijera diskusiju u tom pravcu) kad kaze da smo 'mozda' napredniji majmuni.

    Another fun (universaly accepted scientific) fact: Naravno da jesmo. Upravo to: napredna vrsta majmuna (ape, not monkey, bitna razlika).


zamolio bih te da postujes temeljne naucne postulate i da svoje tvrdnje podkrijepis referencama i citatima iz priznatih, renomiranih i relevantnih naucnih radova i knjiga. Tvoje misljenje oblikovano ociglednom visegodisnjom "evolucija" indoktrinacijom rezervisi za teme u kojima se nauka ne spominje.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-26-2019 20:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    prowler zavrsili smo tu temu o kravama, pcelama. evo sam ti dao video za pcelu.
    znas kako kazu jedna slika hiljadu rijeci, a jedan video milionh rijeci.

    e gledaj sada tvoj komentar iznad, citiram: "nekako govori da je to obichna vjerska propaganda".
    ti si vec odlucio da se radi o propagandi i prije nego sto si pogledo video.

    prowler - ti ne da si sam sebi zatvorio oci, nego si ih zavario. ali postujem. svako zna sta mu je radit u zivotu.
Kako smo zavrshili tu temu? Tvojom shutnjom? Dobro ...znachi shutnjom kazesh da nisi u pravu? Ili jednostavno nisi sposoban da prichash o stvarima koje si sam postavio ? Nisam ama bash ni jedan odgovor dobio na tu temu. Ako sam preskochio odgovor , na forumu sam sporadichno, mozesh li je samo copypaste pa da vidim odgovor. Inache ja sam veoma tvrdoglav. Slazem se da sam "nalet bilo" ali dok ne dobijem odgovor na veoma jasna i prosta pitanja...ne zelim gledati nishta shto ti prezentujesh. Bez odgovora na tako jednostavna pitanja mi je to besmisleno. Kontash?

03-26-2019 21:25 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (11): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com