Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Indoktriniranje naucnim cinjenicama se zove obrazovanje. Ne bi bilo zgoreg da si ga uslisis malo.

03-27-2019 06:51 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
alfons
SexNepoznat

Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da napisem nesto iz svog iskustva, cijeli zivot sam bio materijalisticki orijentiran i smatrao da je religija opijum za narod. Onako kako su me ucili u skoli. U ovom novom zivotu sam trazio pomoc medijuma, nakon smrti moje majke jer sam trebao kontakt sa njom, nesto me tjeralo na taj put. Sreo sam dva medijuma koji su mi dali odgovore na pitanja koje nisam glasno ni postavio. Uspostavili su kontakt sa mojom majkom i odgovorili! Da mi je neko rekao prije nekoliko godina da cu promijeniti svoje misljenje, ne bih vjerovao. sve je moguce....

03-27-2019 09:51 alfons is offline Posalji email za alfons Pregledaj poruke od alfons Dodaj alfons u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo Alfonsovo kazivanje me ponuka da prozborim da sam nesto slicno dozivio u onom suludom
ratnom vremenu. Uleti mi sova u dnevni boravak,desetak minuta se gledamo sve dok do meine ne
dodze mudra poruka od rahmetli roditelja
Da skratim,zamene ono duhovno postoji,neunistivo je,samo oci robota nisu uprte u nebo i ljudski um
nikad nece dokuciti sta krije nebeski dunjaluk
Nebi se slozio sa tezom da je ljudsko bice jal vjernik jal nevjernik,po meni se cak ne iskljucuju
evolucija,nauka i postojanje svevisnjeg ili svevisnji
Tesko je ostat uspravan u ovom suludom vaktu ,svako vrijeme iizbaci i pravednike i fasiste
Puno toga ja udrobih,nebo mi neda da se opredjelim izmedzu Tite i sadasnjeg Pape
PS.Prebrzo prekriziste onu Maksinu o agnosticima

03-27-2019 17:56 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Indoktriniranje naucnim cinjenicama se zove obrazovanje. Ne bi bilo zgoreg da si ga uslisis malo.


sta to treba da znaci?

ti bi kobiva meni nesto reko ali nemas muda direktno, te si izabro passive-aggressive varijantu. pravo supacki.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-27-2019 23:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

prowler - kontam. ti si odlucio da ne pogledas video. video koji bi ti mozda otvorio oci. kontam i postujem.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-27-2019 23:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Bridge Keeper:

      Indoktriniranje naucnim cinjenicama se zove obrazovanje. Ne bi bilo zgoreg da si ga uslisis malo.


    sta to treba da znaci?

    ti bi kobiva meni nesto reko ali nemas muda direktno, te si izabro passive-aggressive varijantu. pravo supacki.


Kad vec znanje crpis iz videa, haj'mo onda ovako:

    wvVPdyYeaQU

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bridge Keeper dana 03-28-2019 u 15:43.

03-28-2019 14:31 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    gledaj ovo cuvar: ja barem iskreno iznosim svoje misljenje.
    od tebe nisam cuo ama bas nikakvo misljenje, osim misljenje o
      meni i mom pristupu
    .
    o samoj temi - nijedne rijeci. postavio si se pasivno-agresivno prema meni, ne znam zasto.

    nismo mi naucni forum. ne rjesavamo mi ovdje svjetske probleme. nismo mi naucnici, mi smo ljudi koji imaju svoje misljenje o stvarima, i diskutujemo.

    ako smatras da je besmislena rasprava - ti nemoj ucestvovati. ali dozvoli da neki ljudi zele da ucestvuju u razgovoru. btw nije poenta (barem s moje strane) da jedan sagovornik ubijedi drugog u njegov stav. e to bi bilo besmisleno. jednostavno pricamo.

    da, ja se pozivam na prirodne nauke. apsolutno da. apsolutno smatram da je primjer koji sam naveo sa pcelama jako jako dobar primjer i ne moze se nikako svrstati pod evoluciju.
    smatram da se sa naucnog stanovista ne moze ignorisati.

    na kraju krajeva - ko je taj koji odlucuje ko je renomiran naucnik?
    na primjer ja NE SMATRAM stephen hawking renominarim naucnikom, iako on "oficielno " vazi za jednog od pametnijih covjek stoljeca. po meni on ne zna dje goni, i sta cemo sad?
    ko je taj autoritet koji odlucuje ko su renomirani naucnici?
    znas ko - isti oni koji insistiraju na evoluciji i kroz prizmu evolucije gledaju stvari. kadija ti tuzi kadija ti sudi.
Ovo je iznenadjujuche. Tvoje pitanje otvara drugu dimenziju. Ko je ko?? Koga imenovati za nauchnika? To je dimenzija ljudi koji vjeruju u nadnaravno. Ljudi koji su nauchno priznati od mase nauchnika se mogu nazvati ljudima koji imaju nekakvu tezinu u svojim nauchnim tezama iliti tvrdnjama. Iduchi unazad ..opet izbjegavash temu o kravama i pchelama. Kazesh da je to prevazidjena tema??? Kako je prevazidjena ako nisi dao svoj osvrt na istu? Prevazidjena moze biti kada se da odredjena formula (ti si bar matematichar) dokaze kao tachna. Tvoja tema o kravi i pcheli nije ni blizu objashnjena. Kada ti neko ( ja) koji nema bash mnogo obrazovanja moze objasniti kako su pchele i krave postali "darovaoci" svojih blagodeti...ti jednostavno zakljuchish da je ta rasprava zavshena. Znachi da josh uvijek ostajesh pri svojoj teoriji da je ta "marva" stvorena da sluzi ljuckom rodu?

03-28-2019 21:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

prowler jarane - sta ti mene ustvari pitas, a ja nisam odgovorio?

nesto o kravi pceli? vec davno sam se izjasnio po tom pitanju. ne znam zasto me pitas da ponovim.
nije meni lijeno, evo ponovicu:
pcela je napravljena da sluzi ljudskom rodu. kao i nafta, ugalj, voda, vatra, krava, rude, metali, minerali, uranium, itd ... i to je moje misljenje.
stvarno ne znam na cemu insistiras? ne slazes se sa mojim misljenjem? posteno, imas na to pravo. ali ne kontam sta zelis od mene tita mi.

tema je prevazidjena zato sto smo se na nekoj drugoj temi ispricali o ovome.
ja reko sta mislim, ti reko sta mislis, i tako nekoliko puta gore dole, pa ponovo opet, i zavrsili.
odjednom ti vec 3-4 stranice trazis da ponovo pricamo o tome i da se ponovo izjasnim. ne kontam.

e haj sada ti: stvarno bi bilo dobro da pogledas video o pcelama. vrlo poucno i interesantno stivo, nebitno u sta vjerujes. cista nauka.
pusti cuvara on je teski streber ... znas ono buba napamet stivo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-28-2019 23:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od tana:

          citat od Bridge Keeper:

        Indoktriniranje naucnim cinjenicama se zove obrazovanje. Ne bi bilo zgoreg da si ga uslisis malo.


      sta to treba da znaci?

      ti bi kobiva meni nesto reko ali nemas muda direktno, te si izabro passive-aggressive varijantu. pravo supacki.


    Kad vec znanje crpis iz videa, haj'mo onda ovako:



evo i jedna prigodna za tebe. trebali smo ovo prebaciti na kulturu

    IQ1dh4SnVyM

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-28-2019 23:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
alfons
SexNepoznat

Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DOBRA OVA!

03-29-2019 08:57 alfons is offline Posalji email za alfons Pregledaj poruke od alfons Dodaj alfons u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OU EM DZI, cime sam ovo zasluzio?

Ono 'supak' shvatam, ali streber? Ja, ponosni i neprikosnoveni rekorder u broju neopravdanih izostanaka u istoriji gradjevinske skole?

Jedini broj koji dolazi blizu broja tih izostanaka je broj zora docekanih u Indexu u drustvu Pere Topica, Mehe Repca, Muche sankera iz Lenona i rah. profesora Zuljevica, sve uz umilne zvuke i jos umilniju viziju Sneki Babic za portabla na vrh sanka? I nakon tih seansi isao na nastavu.

Ja, koji je izbacen iz DVIJE srednje skole i koji je u ratu 'na crno' sredio diplomu keramicara, parketara i teracera? Ja streber?

Ocekujem zurnu i iskrenu ispriku.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bridge Keeper dana 03-29-2019 u 14:13.

03-29-2019 14:12 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jarane kada nekog uvrijedis na netu, ocekuj i odgovor s druge strane. tako to ide u zivotu.

mislim, steta, mogli smo se fino druziti i naprdivati ali ti si izabro drugu varijantu. haj reko.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-29-2019 16:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako i koga sam uvrijedio?

03-29-2019 19:10 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sto me pitas kad znas. svi znaju. svi koji su citali detaljno postove.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-29-2019 22:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iznosim cinjenice, ispravljam krive navode, trudim se da malo prosvijetlim one kojima keramicar zvuci kao streber, umjesto da me proglasis misterom foruma, ti se nalazis uvrijedjen?

03-29-2019 23:07 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pateticno.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-29-2019 23:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    nije mi drago da vidim clanove da odlaze sa foruma, ali odrasli smo ljudi i svako zna sta mu je radit'


      citat od tana:

    ja sam ovdje neutralan i koliko god se to tebi ne svidjalo meni su clanovi isti, bez obzira na moje licne preference.

    ponavljam ja moram da budem neutralan,


      citat od tana:

    nije moje da psiho-analiziram clanove i ulazim u razloge ko je koga navuko, ko je koga izbacio iz takta ... .... nije to moj poso. moj je poso da budem neutralan, da budem profesionalac i ja to i jesam. ja nisam nimalo selektivan i dosljedan sam.



      citat od tana:

    ako je covjek neutralan valjda je i objektivan, jer nije subjektivan.

    neutralan, ne priklanja se nijednoj strani.


      citat od tana:

    ali vidi ovo - ja nisam nikome nikada naklonjen jer nemam taj luksuz. rekoh se trudim da budem potpuno neutralan/objektivan jer smatram da administrator foruma mora tako da se postavi. clanovi mogu biti pristrasni ali administrator foruma ne moze. na sta bi to onda licilo?



      citat od tana:

    mi(tim) nismo nicije oruzje i ne zelimo da se mijesamo u licne razmirice osim ako imaju veze sa pravilnikom. bez nas.

    mozes se ti smjati kolko hoces, ja tebi opet zelim srecu i prosperitet.


      citat od tana:

    pateticno.

03-30-2019 17:43 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

    Tana, nisam dovoljno arogantan da se pretvaram da imam odgovor na tvoje pitanje. Nema ga ni nauka, ali se prirodni fenomeni uredno istrazuju i svakodnevno dolazimo do novih, naukom potvrdjenih i univerzalno prihvacenih, saznanja. Doci ce i pcele na red. Obruc oko 'god did it!' se suzava.

    Da budem iskren: koristis jako los primjer da podkrijepis svoje tvrdnje, cak i ako zanemarimo tvoj nimalo naucni pristup. Zar nije postojao 'inteligentniji' nacin da ova pcela koja je 'nasla logu' dohaberi drugim pcelama gdje je ta loga? Konsekventno, zar mislis da je ijedan aspekt prirode perfektno, inteligentno, nenadjebivo dizajniran? Ili je sve sto vidis u stvari posljedica prilagodjavanja sredini i okolisu koji se stalno mijenja vec nekoliko milijardi godina. Jesi li uopste svjestan prostora i vremena u kojem postojimo. Makso je apsolutno u pravu - totalno smo mali i nebitni kad se uzme u obzir stvarna slika - milijarde galaksija, u svakoj milijarde zvjezdanih sistema, u njima mnostvo planeta i na jednoj od tih planeta mi, ljudi, homo sapiens, pripadnici podplemena homonina, zajedno sa cimpanzima, u sklopu porodice hominidae, sa gorilama i orangutanima. Oh, da, Makso grijesi (ili mudro pomijera diskusiju u tom pravcu) kad kaze da smo 'mozda' napredniji majmuni.

    Another fun (universaly accepted scientific) fact: Naravno da jesmo. Upravo to: napredna vrsta majmuna (ape, not monkey, bitna razlika).

    Stoga, da ne gubimo vrijeme u bespredmetnoj raspravi - mozemo diskutovati do mile volje, ali sa filozofskog stanovista. Ako se mislis pozivati na prirodne nauke, zamolio bih te da postujes temeljne naucne postulate i da svoje tvrdnje podkrijepis referencama i citatima iz priznatih, renomiranih i relevantnih naucnih radova i knjiga. Tvoje misljenje oblikovano ociglednom visegodisnjom kreacionistickom indoktrinacijom rezervisi za teme u kojima se nauka ne spominje.
10.gif

03-30-2019 20:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    prowler jarane - sta ti mene ustvari pitas, a ja nisam odgovorio?

    nesto o kravi pceli? vec davno sam se izjasnio po tom pitanju. ne znam zasto me pitas da ponovim.
    nije meni lijeno, evo ponovicu:
    pcela je napravljena da sluzi ljudskom rodu. kao i nafta, ugalj, voda, vatra, krava, rude, metali, minerali, uranium, itd ... i to je moje misljenje.
    stvarno ne znam na cemu insistiras? ne slazes se sa mojim misljenjem? posteno, imas na to pravo. ali ne kontam sta zelis od mene tita mi.

    tema je prevazidjena zato sto smo se na nekoj drugoj temi ispricali o ovome.
    ja reko sta mislim, ti reko sta mislis, i tako nekoliko puta gore dole, pa ponovo opet, i zavrsili.
    odjednom ti vec 3-4 stranice trazis da ponovo pricamo o tome i da se ponovo izjasnim. ne kontam.

    e haj sada ti: stvarno bi bilo dobro da pogledas video o pcelama. vrlo poucno i interesantno stivo, nebitno u sta vjerujes. cista nauka.
    pusti cuvara on je teski streber ... znas ono buba napamet stivo.
Ti izgleda nisi chitao kako su ljudi modifikovali kravu i pchelu da bi im davali ono shto daju? Znachi da te "zivine" nisu stvorene od neke misteriozne sile koju ti zovesh bog nego su tokom hiljada godina , ljuckom inovaciom, dovedene da taj inovator (chovjek a ne bog) uziva plodove koje te zivotinje donose. Probaj pomust divlju kravu ili uzet med od divlje pchele.Hummmm ne ide lako.To znachi direktno da bog nije namjenio te zivotinje da sluze chovjeku. I to u neku ruku objashnjava da nishta nije perfektno stvoreno. Ako nema perfekcije onda nema kreatora. Sve shto je inperfektno negira "Boga" u tvojoj interpretaciji. Kreator po tvojoj definiciji je nepogreshiv i sve je stvorio u perfektnoj harmoniji. Grijeshim ?

03-30-2019 21:02 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cIANk7zQ05w

03-31-2019 23:37 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (11): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com