Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Old but still good. Shteta shto je umro relativno mlad . Mogao je nas je voditi kroz toliko mnogo toga shto nauka pruzi otkako nas je napustio.

03-31-2019 23:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
alfons
SexNepoznat

Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vi ste meni pravo zabavni! 18.gif 18.gif 18.gif

04-01-2019 08:05 alfons is offline Posalji email za alfons Pregledaj poruke od alfons Dodaj alfons u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja

04-02-2019 07:21 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze


U potpunosti se slazem. Upravo zbog toga pojedinci zagovaraju kreaciju. Znatno lakse i, usudjujem se reci, prihvatljivije na arbitrarnim forumima poput ovog.

04-02-2019 09:55 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od tana:

      nije mi drago da vidim clanove da odlaze sa foruma, ali odrasli smo ljudi i svako zna sta mu je radit'


        citat od tana:

      ja sam ovdje neutralan i koliko god se to tebi ne svidjalo meni su clanovi isti, bez obzira na moje licne preference.

      ponavljam ja moram da budem neutralan,


        citat od tana:

      nije moje da psiho-analiziram clanove i ulazim u razloge ko je koga navuko, ko je koga izbacio iz takta ... .... nije to moj poso. moj je poso da budem neutralan, da budem profesionalac i ja to i jesam. ja nisam nimalo selektivan i dosljedan sam.



        citat od tana:

      ako je covjek neutralan valjda je i objektivan, jer nije subjektivan.

      neutralan, ne priklanja se nijednoj strani.


        citat od tana:

      ali vidi ovo - ja nisam nikome nikada naklonjen jer nemam taj luksuz. rekoh se trudim da budem potpuno neutralan/objektivan jer smatram da administrator foruma mora tako da se postavi. clanovi mogu biti pristrasni ali administrator foruma ne moze. na sta bi to onda licilo?



        citat od tana:

      mi(tim) nismo nicije oruzje i ne zelimo da se mijesamo u licne razmirice osim ako imaju veze sa pravilnikom. bez nas.

      mozes se ti smjati kolko hoces, ja tebi opet zelim srecu i prosperitet.


        citat od tana:

      pateticno.


da tebi ne dodje nesto u rodu onaj stari grad? on je znao ovako satima da pretrazuje forum da bi mene citiro. tvoja je namjera da me diskreditujes i navodis primjere vezane za moju neutralnost. uz to jos i kazes da se ponasam svojevoljno. ali sve to ti kazes pasivno agresivno, nekako zenski.

ovi citati se odnose na moj stav o mojoj neutralnosti kao administratora.kakve veze ima moje administrairanje sa mojim misljenjem o religiji i evoliciji?
moram biti neutralan kad je rijec o religiji? smijesno. ja samo moram biti neutralan kad je administriranje u pitanju. imam pravo na misljenje o temem ko i svaki drugi clan. pokusavas da upakujes istinu u laz i da sve skupa prodas kao istinu. stare oprobane metode.

e bas ti fala sto si sve ove moje citate skupio na jednom mjestu. moze mi valjati nekad. 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-02-2019 18:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od Boza:

      Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze


    U potpunosti se slazem. Upravo zbog toga pojedinci zagovaraju kreaciju. Znatno lakse i, usudjujem se reci, prihvatljivije na arbitrarnim forumima poput ovog.


nisi ti skonto bozu jarane. TI si taj koji zagovara evoluciju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-02-2019 18:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ti izgleda nisi chitao kako su ljudi modifikovali kravu i pchelu da bi im davali ono shto daju? Znachi da te "zivine" nisu stvorene od neke misteriozne sile koju ti zovesh bog nego su tokom hiljada godina , ljuckom inovaciom, dovedene da taj inovator (chovjek a ne bog) uziva plodove koje te zivotinje donose. Probaj pomust divlju kravu ili uzet med od divlje pchele.Hummmm ne ide lako.To znachi direktno da bog nije namjenio te zivotinje da sluze chovjeku. I to u neku ruku objashnjava da nishta nije perfektno stvoreno. Ako nema perfekcije onda nema kreatora. Sve shto je inperfektno negira "Boga" u tvojoj interpretaciji. Kreator po tvojoj definiciji je nepogreshiv i sve je stvorio u perfektnoj harmoniji. Grijeshim ?


da, grijesis. da si pogledo film shvatio bi da grijesis. kako cemo pricati o pceli kad neces ni da pofgledas video. pogledaj kako pcela izvidjac komunicira drugim pcelama gdje je nasla logu. pa cemo onda pricati o tome ko je naucio pcelu da ovako kominicira. po tvom su je ljudi naucili tako sto su je "pripitomili".
sto si lijen bola, pogledaj jebeni video 07.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-02-2019 18:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti sve nekako okolo kole. De bola odgovori ovo o kravama i Pchelama , kako su oni dar boziji ljuckom rodu. To shto pchela ima izvidjache, radnike, vojnike je sasvim druga tema. To imaju i mravi. Tvojom logikom su i mravi sluge ljuckom rodu ,dizajnirane od dizajnera. A i sam znash koliko vrsta mrava direktno unishtava ono shto chovjek stvori. Pusti tu praznu prichu. Kako su krave dizajnirane da chovjeku daju mlijeko? Kako su pchele dizajnirane svevishnjim da daju med i ostale produkte ljuckom rodu? To su bola jednostavna i obichna pitanja. Odgovori ih ,for "god" sake. Problem je shto ti taj odgovor nemash. Isto si jegulja koja sklizne od odgovora. Neshto slichno kao bivshi chlan ovoga foruma kojeg si spomenuo u replici bridge kipperu. Dodushe nije da i ja nisam pomislio da je BK u stvari Stari Gmaz. Mozda grijeshimo obadvojca.

04-02-2019 20:04 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Bridge Keeper:

          citat od tana:

        nije mi drago da vidim clanove da odlaze sa foruma, ali odrasli smo ljudi i svako zna sta mu je radit'


          citat od tana:

        ja sam ovdje neutralan i koliko god se to tebi ne svidjalo meni su clanovi isti, bez obzira na moje licne preference.

        ponavljam ja moram da budem neutralan,


          citat od tana:

        nije moje da psiho-analiziram clanove i ulazim u razloge ko je koga navuko, ko je koga izbacio iz takta ... .... nije to moj poso. moj je poso da budem neutralan, da budem profesionalac i ja to i jesam. ja nisam nimalo selektivan i dosljedan sam.



          citat od tana:

        ako je covjek neutralan valjda je i objektivan, jer nije subjektivan.

        neutralan, ne priklanja se nijednoj strani.


          citat od tana:

        ali vidi ovo - ja nisam nikome nikada naklonjen jer nemam taj luksuz. rekoh se trudim da budem potpuno neutralan/objektivan jer smatram da administrator foruma mora tako da se postavi. clanovi mogu biti pristrasni ali administrator foruma ne moze. na sta bi to onda licilo?



          citat od tana:

        mi(tim) nismo nicije oruzje i ne zelimo da se mijesamo u licne razmirice osim ako imaju veze sa pravilnikom. bez nas.

        mozes se ti smjati kolko hoces, ja tebi opet zelim srecu i prosperitet.


          citat od tana:

        pateticno.


    da tebi ne dodje nesto u rodu onaj stari grad? on je znao ovako satima da pretrazuje forum da bi mene citiro. tvoja je namjera da me diskreditujes i navodis primjere vezane za moju neutralnost. uz to jos i kazes da se ponasam svojevoljno. ali sve to ti kazes pasivno agresivno, nekako zenski.

    ovi citati se odnose na moj stav o mojoj neutralnosti kao administratora.kakve veze ima moje administrairanje sa mojim misljenjem o religiji i evoliciji?
    moram biti neutralan kad je rijec o religiji? smijesno. ja samo moram biti neutralan kad je administriranje u pitanju. imam pravo na misljenje o temem ko i svaki drugi clan. pokusavas da upakujes istinu u laz i da sve skupa prodas kao istinu. stare oprobane metode.

    e bas ti fala sto si sve ove moje citate skupio na jednom mjestu. moze mi valjati nekad. 10.gif


Zahvali se Taxiju:
      citat od taxi:

    Ja predla�em tanu.Navest �u nekoliko primjera ...za�to ba� njega!?
    �ovjek do�e svakih dvajes-dvajes pet dan i odmah zna u kojem grmu le�i zec,ko je kriv a ko nije(naravno,moderator je uvijek u pravu).Pa jo� i realan,neutralan,voli se �aliti,alkohol mrzi kao i narkotike..... sve u svemu,mister 10.gif

        citat od tana:

      nije mi drago da vidim clanove da odlaze sa foruma, ali odrasli smo ljudi i svako zna sta mu je radit'

      .


        citat od tana:

      ja sam ovdje neutralan i koliko god se to tebi ne svidjalo meni su clanovi isti, bez obzira na moje licne preference.

      ponavljam ja moram da budem neutralan,


        citat od tana:


      nije moje da psiho-analiziram clanove i ulazim u razloge ko je koga navuko, ko je koga izbacio iz takta ... .... nije to moj poso. moj je poso da budem neutralan, da budem profesionalac i ja to i jesam. ja nisam nimalo selektivan i dosljedan sam.



        citat od tana:


      ako je covjek neutralan valjda je i objektivan, jer nije subjektivan.

      neutralan, ne priklanja se nijednoj strani.


      ali vidi ovo - ja nisam nikome nikada naklonjen jer nemam taj luksuz. rekoh se trudim da budem potpuno neutralan/objektivan jer smatram da administrator foruma mora tako da se postavi. clanovi mogu biti pristrasni ali administrator foruma ne moze. na sta bi to onda licilo?


        citat od tana:

      mi(tim) nismo nicije oruzje i ne zelimo da se mijesamo u licne razmirice osim ako imaju veze sa pravilnikom. bez nas.

      mozes se ti smjati kolko hoces, ja tebi opet zelim srecu i prosperitet.

04-02-2019 20:46 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Bridge Keeper:

          citat od Boza:

        Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze


      U potpunosti se slazem. Upravo zbog toga pojedinci zagovaraju kreaciju. Znatno lakse i, usudjujem se reci, prihvatljivije na arbitrarnim forumima poput ovog.


    nisi ti skonto bozu jarane. TI si taj koji zagovara evoluciju.


Sancta Simplicitas...

04-02-2019 21:02 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ti sve nekako okolo kole. De bola odgovori ovo o kravama i Pchelama , kako su oni dar boziji ljuckom rodu. To shto pchela ima izvidjache, radnike, vojnike je sasvim druga tema. To imaju i mravi. Tvojom logikom su i mravi sluge ljuckom rodu ,dizajnirane od dizajnera. A i sam znash koliko vrsta mrava direktno unishtava ono shto chovjek stvori. Pusti tu praznu prichu. Kako su krave dizajnirane da chovjeku daju mlijeko? Kako su pchele dizajnirane svevishnjim da daju med i ostale produkte ljuckom rodu? To su bola jednostavna i obichna pitanja. Odgovori ih ,for "god" sake. Problem je shto ti taj odgovor nemash. Isto si jegulja koja sklizne od odgovora. Neshto slichno kao bivshi chlan ovoga foruma kojeg si spomenuo u replici bridge kipperu. Dodushe nije da i ja nisam pomislio da je BK u stvari Stari Gmaz. Mozda grijeshimo obadvojca.


Grijesite obadvojica. Mada ovo smatram komplimentom. SG je elokventan i nacitan kao malo ko na forumu. Mozete se neslagati s njim, i ja sam u vise navrata, ali mu se neke stvari ne mogu osporiti. Slazem se da je znao pretjerati i snosi djelomicnu krivicu za rasipanje foruma, ali ja sam ga uzivao citati, sve dok je to bilo u granicama pristojnog. I ako cemo iskreno, meni fali.

04-02-2019 21:16 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:



    da tebi ne dodje nesto u rodu onaj stari grad? on je znao ovako satima da pretrazuje forum da bi mene citiro. tvoja je namjera da me diskreditujes i navodis primjere vezane za moju neutralnost. uz to jos i kazes da se ponasam svojevoljno. ali sve to ti kazes pasivno agresivno, nekako zenski.

    e bas ti fala sto si sve ove moje citate skupio na jednom mjestu. moze mi valjati nekad. 10.gif



Uzimalo mi je par minuta u prosjeku ili manje.

Najsmješnije je bilo citirati tvoje Ramzes visočanstvo ("skinut ti gaće", figurativno rečeno, kako je to STECAK prokometarisao),
kad sam te citirao jednom prilikom, kad si slao nekima mater na pazar, a tvrdio prije tog citiranja tvojih riječi da nisi.

Ja sam se s apetitom oprostio od foruma, samo radi tebe i likova oko tebe i zamandalio vrata permanentno.
Sad sam napravio izuzetak samo da ti skrenem pažnju na ovaj detalj o tom koliko mi je trebalo da
neke od vas ja ili bilo ko konfrontira s vašim vlastitim riječima (trenutaka i minuta, a ne sati, kako ti
to ovdje iz punih usta ponovo lažeš, a nije ti prvi put da lažeš o mnogo čemu i mnogo kome).

Kao prvo, lagati po potrebi i iz vlastoljublja, i biti vjernik, je licemjerje, istinski grijeh i sramota;

kao drugo, papanski je skroz od tebe povlačiti moj nick u ovoj priči, bez ikakve potrebe, pogotovu s
obzirom na to šta se događalo prije nego smo STECAK, vjetar, ja i još poneko napustili TVOJ privatni
forum, tj. malu igraonicu koja je spala na par slova.

Uživaj u tvojoj tvorevini, tvojom i ničijom drugom zaslugom, mada su ti svojski neki služili i služe kao
pomagalo, a i ti njima zdušno. Čudi me samo da te jače ne stoje ovdje u ovoj "debati".

Iz čiste pristojnosti ti ne kažem još nešto, ono šta bi mogao uraditi sa tvojim forumom, a prije svega
tvojim načinom rezonovanja, i gdje bi ga sebi mogao strpati.


Edit i P.S. To Å¡to sam ti se ja prikazao u taxijevom citatu - haj, nek si me zapamtio.
Vjeruj mi da su i tebe mnogi, koji su napustili forum. Ja pročitam šta se ovdje piše tu i tamo, i na
tome će i ostati, s ovim izuzetkom.
A to što ti ne prezaš od povlačenja nečijeg lika po nečemu, na ovakav način, to valjda o tebi samom
ponešto govori.

-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-03-2019 u 01:22.

04-03-2019 00:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

stari grad - nemam ni najmanju namjeru da polemisem s tobom.

licno se nadam se da ces biti dosljedan i da ce ostati ko sto kazes: "s apetitom oprostio od foruma".

svako dobro zelim.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-03-2019 19:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ti sve nekako okolo kole. De bola odgovori ovo o kravama i Pchelama , kako su oni dar boziji ljuckom rodu. To shto pchela ima izvidjache, radnike, vojnike je sasvim druga tema. To imaju i mravi. Tvojom logikom su i mravi sluge ljuckom rodu ,dizajnirane od dizajnera. A i sam znash koliko vrsta mrava direktno unishtava ono shto chovjek stvori. Pusti tu praznu prichu. Kako su krave dizajnirane da chovjeku daju mlijeko? Kako su pchele dizajnirane svevishnjim da daju med i ostale produkte ljuckom rodu? To su bola jednostavna i obichna pitanja. Odgovori ih ,for "god" sake. Problem je shto ti taj odgovor nemash. Isto si jegulja koja sklizne od odgovora. Neshto slichno kao bivshi chlan ovoga foruma kojeg si spomenuo u replici bridge kipperu. Dodushe nije da i ja nisam pomislio da je BK u stvari Stari Gmaz. Mozda grijeshimo obadvojca.


jesi li pogledo video?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-03-2019 19:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cuj pitas me KAKO je pcela napravljena da sluzi ljudima?

je li stvarno ocekujes da ti odgovorim na to. ja ti samo mogu dati svoje misljenje o tome, sto sam i uradio. bog ih je napravio da nama sluze. to je moje misljenje.

ne ocekujes valjda od mene neki dokaz, ili tehnicku analizu procesa nastanka pcela?
pito si me za misljenje, ja ga reko bezbroj puta. ne znam sta ti vise mogu odgovoriti.

rado bi te pito pitanje vezano za pcelu, ali ne mogu dok ne pogledas video.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-03-2019 19:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    stari grad - nemam ni najmanju namjeru da polemisem s tobom.

    licno se nadam se da ces biti dosljedan i da ce ostati ko sto kazes: "s apetitom oprostio od foruma".

    svako dobro zelim.


Reality check, Ramzes:

"odjeban" si ti prvi, i to u tom navratu od nekoliko dobrih i čistih ljudi. Ti prvi.
"Odjeban " pod debelim znakovima navoda, i na "kulturan" (isto pod navodnicima) način.

To što ti sad po hiljaditi put okrećeš stvari na glavu nije ništa novo, to je tvoj modus operandi.
Davno viđeno, po istom oprobanom receptu.

NIko nije imao namjeru polemisati išta s tobom, nego sam te podsjetio na to kakav je papanluk

povlačiti moj nick na onakav način.

Kako sam već rekao, eto ti tvoj forum, i to ovakav kakav jeste.

Opusti se i uživaj. Adio i arivederci, admine.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-03-2019 u 20:29.

04-03-2019 20:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da pitam te kao nekoga koji je valjda iznad bibliskih ili kuranskih objashnjenja. Ti si sam tvrdio i tvrdish kako su razne zivotinje stvorene. Hejjj STVORENE da sluze ljudima. Ja sam ti lagano objasnio da nisu stvorenew nego dizajnirane bash od tih ljudi. Dizajnirane ljuckom genijalnoshchu da nam daju ono shto su ljudi misle da im stvara nekakvu dobit (hrana ). Znachi da tvrdim da se te dvije zivotinje nikako ne mogu svrstati u neku nadnaravnu tvorevinu u pochetku. Pogledati chu video. Mada sumnjam da che mi promjeniti mishljenje jer je nauka to vech davno objasnila. Unutarnja deshavanja u koshnici su josh uvijek poluobjashnjena , shto automatski ne znachi da su porijeklom nekog dizajnera. Ni termiti nisu perfektno objashnjeni ali se nazire objashnjenje koje mi kao ljudi mozemo shvatiti. Objashnjenje ne naginje na stvaraoca nego bash na evoluciju. Samo mi nije jasno da ti kao neka mazga ...i poslije odjashnjenja kako su ljudi kultivisali krave da im daju,to shto daju, tvrdoglavo tvrdish da je to djelo neke nepoznate sile sa nebesa...

04-03-2019 20:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    maxo ne slazem se da smo mi ljudi beznacajne neznalice u svemiru.

    mi smo jedino bice koje je dovoljno inteligentno da bi shvatili stvari i objasniili naucno.
    jedini smo koji imaju pravo izbora i koji imaju kocept svijesti. zar vec to nije privilegija?

Odakle je tebi doslo to znanje da smo mi jedini koji imamo mogucnost da shvatimo neke stvari?
Sta ti znas kakvu svijest ima pauk, ili tamo neko bicje kojeg ti zoves andjelom ili dzinom?
Ja cu ti odgovoriti. Nemas pojma, isto ko ni ja.
Ti samo vjerujes da je to tako.
I dijete kad se rodi ide na sisu, isto ko i krme, i tele, a cini mi se i cuko.... Sto se ljudi ne radjaju na mjesecu?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-03-2019 23:30 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od gandalf:

      Nisam rekao zatrovao, vec sam rekao da slucajno nikada nisi se susreo ni sa kakvim oblikom religioznih ucenja. Ali bas nikako...

      Slobodna volja.... Ja ne bih bas rekao da svojevoljno rastem svoju kosu, zube (nekada), nokte, visinu, izgled... Da se malo to srediti, ali ne bas tako puno...

      Sto se tice shvatanja jedni drugih, to je potpuno normalno sto govoris, svi smo na razlicitim jaslama odrasli, imamo razlicite osnove i put, bilo bi stvarno cudno da se u ovakvim pricama totalno razumijemo i poznajemo. Ne mislim da postoji neki komandir koji je kao u mom tijelu i komanduje njim.

      Nemas mi sta vaditi mast, upoznat sam sa tom pricom, metaforom, koju iznosis. Kad se to desi, naravno da cu se upitati i preispitati, ali do tada, ne uzimam tvoje vjerovanje za faktum, niti bilo cije drugo.

      Opet kazem da vjerujem u misticni dozivljaj, ali pokusati objasniti isti je potpuno nemoguca misija.


    kad kazem slobodna volja - siguran sam da znas na sta mislim ... TI SVJESNO kontrolises svoje odluke. samo ljudi imaju tu privilegiju.

    disanje, rast, starenje je proces nad kojim mi nemamo kontrolu. ama bas nikakvu. niko se nije samoubio tako sto je presto disati. nije moguce.

    naravno da ne uzimas moje ni nicije vjerovanje zdravo za gotovo, naravno. drugacije ne bi valjalo.
    pricamo, diskutujemo, razmjenjujemo stavove, nema tu mjesta nametanju misljenja.

Dobri moj, ti mi ne odgovori o onom delikantnom pitanju u vezi otvaranja ociju....
U jednoj poruci pises da covjeku bog otvara oci,
a u drugoj da ih sam covjek sebi otvara....
Nemoj se osjecat stresad oko ovih pitanja, ali si prilicno nekonsekventan.
Ne dovodim u pitanje boga u kojeg ti vjerujes, ma sto to da bilio, ali shvati da dovodis u pitanje sebe jer si prilicno dvosmislen.
Ko covjeku otvara oci? On sam ili tvoj bog?
Kod tebe mi se cini da su oba, jedan i drugi kad ti odgovara.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-03-2019 23:53 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od tana:

      maxo ne slazem se da smo mi ljudi beznacajne neznalice u svemiru.

      mi smo jedino bice koje je dovoljno inteligentno da bi shvatili stvari i objasniili naucno.
      jedini smo koji imaju pravo izbora i koji imaju kocept svijesti. zar vec to nije privilegija?

    Odakle je tebi doslo to znanje da smo mi jedini koji imamo mogucnost da shvatimo neke stvari?

      Sta ti znas kakvu svijest ima pauk
        , ili tamo neko bicje kojeg ti zoves andjelom ili dzinom
          ?
          Ja cu ti odgovoriti. Nemas pojma, isto ko ni ja.
          Ti samo vjerujes da je to tako.
          I dijete kad se rodi ide na sisu, isto ko i krme, i tele, a cini mi se i cuko.... Sto se ljudi ne radjaju na mjesecu?

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          04-04-2019 22:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Stranica (11): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com