Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Dobri moj, ti mi ne odgovori o onom delikantnom pitanju u vezi otvaranja ociju....
    U jednoj poruci pises da covjeku bog otvara oci,
    a u drugoj da ih sam covjek sebi otvara....
    Nemoj se osjecat stresad oko ovih pitanja, ali si prilicno nekonsekventan.
    Ne dovodim u pitanje boga u kojeg ti vjerujes, ma sto to da bilio, ali shvati da dovodis u pitanje sebe jer si prilicno dvosmislen.
    Ko covjeku otvara oci? On sam ili tvoj bog?
    Kod tebe mi se cini da su oba, jedan i drugi kad ti odgovara.


nista nije dvosmisleno. bog ti da sansu (izazov), a do tebe je hoces li se otvoriti ili neces.

kad bi tjero mak na konac haj vako: prvo bog pa onda ti sam sebi otvoris oci.

eto. je li sad sve ok?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-04-2019 22:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od gandalf:

          citat od tana:

        maxo ne slazem se da smo mi ljudi beznacajne neznalice u svemiru.

        mi smo jedino bice koje je dovoljno inteligentno da bi shvatili stvari i objasniili naucno.
        jedini smo koji imaju pravo izbora i koji imaju kocept svijesti. zar vec to nije privilegija?

      Odakle je tebi doslo to znanje da smo mi jedini koji imamo mogucnost da shvatimo neke stvari?

        Sta ti znas kakvu svijest ima pauk
          , ili tamo neko bicje kojeg ti zoves andjelom ili dzinom
            ?
            Ja cu ti odgovoriti. Nemas pojma, isto ko ni ja.
            Ti samo vjerujes da je to tako.
            I dijete kad se rodi ide na sisu, isto ko i krme, i tele, a cini mi se i cuko.... Sto se ljudi ne radjaju na mjesecu?

          Imao sam akvarium sa ribicama. Pa bila neka jata ribica. I uvjek iste ribice plivaju u jatu sa svojim drugarima. I onda mi ti kazes da one nemaju svijest ko su one.... Ma daj bola, ohladi....
          Ciklid pliva i druzi se sa ciklidom....
          Spominjati andjele i nauku u istoj recenici, nije bas ok, ako nisi neki teski mistik, a to znamo da nisi jer si boga spoznao kroz nauku, nedaj mi lagat....
          Naravno da ne negiram spoznaju o kojoj pricas, samo ne trazi da je neko drugi prihvati kao takvu....

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          04-05-2019 00:11 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          apsolutno ne insistiram da neko drugi prihvati moj stav. nije to poenta. pricamo ...
          cakstavise to bi po islamu bio grijeh, primoravati nekoga na religiju.

          ovo za zivotinje - nauka zna da zivotinje nemaju koncept svijesti. davno ispitano i dokazano.
          radili su puno testova na zivotinjama i tu se svi slazu - zivotinje nemaju koncept svijesti.
          kad zivotinja vidi sebe u ogledalu ona nema pojma koga vidi. misli da je druga zivotinja.
          to sto se zajedno hrane i druze ne znaci da imaju svijest.

          samo par zivotinja ima kakav-takav koncept svijesti: slon, delfin, vrana i hobotnica. zivotinje nisu svjesne sebe. dokazano.

          ja se trudim da NE spominjem naucno i vjersko u istoj recenici
          (zato sam ti prethodo reko da ne mogu da ti odgovorim na pitanje jer upilce religiju)
          ako mi se nekad omaklo, ti je bila djela.

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          04-05-2019 17:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860
          pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tacno tako

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          04-05-2019 19:24 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860
          pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od gandalf:

            Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
            Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
          najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          04-05-2019 19:26 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860
          pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od makso:

            U tome je �tos, Ganda.

            Neovisno od toga ima li boga ili ne, religije su izmisljene kao oruzje da bi se narod kontrolirao i manipulirao.

            Zar je postojala ijedna crkva za vrijeme Isusa, zar je postojao krst kao simbol???

            Analogno tome, mislim, da je vecina kurana napisano poslije Muhamedove smrti


            I sama demokratija je izmisljena da bi se demokratski manipulirao i krao narof
          E i ti provali ko zesci levat . Prvo iz pristojnosti napisi Kuran sa velik K ili sa Q . Drugo postoji treci napisani Quran u Medini u muzeju . Trece Kuran jest napisan poslije Muhamedove smrti na papirus ali on ga je prenio svojim ashabima usmeno u dva perioda Mekanski i Mekanlijski . Zvali su ga Kuran koji hoda zemljom Bio je i tada pismenih ljudi pa su nesto biljezili i nesto pamtili

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          04-05-2019 19:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860
          pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

                citat od prowler2:

              Svaka chast Tana. Problem , barem sa mnom, je kada vjernici pokushaju trpati neke rechenice iz knjiga i poisvjechu ju ih sa naukom. Svi su navodi iz knjiga debunkirani. To shto neshto lichi i moglo bi se interpretirati kao nauchno...daleko je od nauke. Ima mnogo primjera. Samo malo pitanjce za Tanu. Dali si vjernik chistokrvni, shto znachi da si sljedbenik Knjige bezuslovno ili si onako rekreativno.Uzimash li iz Knjige to shto ti se chini odgovarajuche i prikladno sa vremenom u kojim zivish a zanemarujesh druga poglavlja koja se kose sa danashnjim zivotom.


            ja vjerujem u postojanje boga, i vjerujem da je kuran bozji glas upucen nama ljudima.

            ne praktikujem religiju (i nisam bas ponosam sa tim), ali vjerujem u boga svim svojim bicem i srcem.

            nijedan navod iz kurana nije debunkirana. ti sto su debunkirani nisu navodi iz kurana. nemoj da mijesas kuran i hadise.

            kuran je knjiga za sva vremena, i nema tu ovaj vijek onaj vijek. ponavljam nemoj da mijesas kuran i hadise.

            uvijek je prikladan vremenu, cakstavise uvijek je puno ispred vremena i jos dugo dugo ce biti.
            mnoge stvari u kranu su nejasne sa stanovista nauke jer nismo jos dotle dosli.
            ali - svjedoci smo nauke koja je otkrila mnoge stvari i potvrdila da vec pise u kuranu. kako se nauka unapredjuje sve vise i vise razumijek knjigu.

            evo samo za primjer spominje se otisak prstiju kao nedvosmisleno UNIKATAN. prije 1600 godina. a polilcija pocela koristiti otiske prije 100 godina.

            ili ovaj primjer: dugo je nauka smatrala da je atom najmanja cestica. u muhamedovo vrijeme je postojala teoroja o atomu (demokrit), i po njoj je atom najmanja cestica. u kuranu pise nedvosmisleno: ne zavaravajte se ljudi. ima i manja cestica. tek nedavno je nauka dokazala manju cesticu od atoma. itd ... ovakvih primjera jako puno.
          Iz postovanja prema jedinom Stvoritelju pisi veliko A Allah , B Bog , K Kuran i Muhammed sa dva m jer sa jednim m nije to to . Ostalo sve stoji , pa skoro da stoji 27.gif . A sta cemo sa Velikim Praskom , Da mjesec nema svjetlost kako se mislilo do 60 godina unazad itd itd . Kuran je knjiga i nauke , o tome nekom drugom prilikom inshallah necu da ispadnem naporan , vec smo o tome razgovarali ja i ti davno , kako vjerujes u Allaha dz.sh a ne prakticiras Islam . Sta te sputava da odvojis dnevno 25 minuta . Koji je tvoj krajnji cilj ? Jednu stvar da ti napomenem . Pogledaj neki video o Dzenetu i Dzehenemu , otidji nekom na dzenazu Volio bih da ti mogu pomoci . Ne mozes obozavati Titu i vjerovati u Allaha .Ne ide , to je brate licemjerstvo a kada vjerujes u allaha i citas Kuran procitaj sta je Allah rekao o licemjerima Procitaj knjigu Strahote Sudnjeg dana

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          04-05-2019 20:03 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

                citat od gandalf:

              Dobri moj, ti mi ne odgovori o onom delikantnom pitanju u vezi otvaranja ociju....
              U jednoj poruci pises da covjeku bog otvara oci,
              a u drugoj da ih sam covjek sebi otvara....
              Nemoj se osjecat stresad oko ovih pitanja, ali si prilicno nekonsekventan.
              Ne dovodim u pitanje boga u kojeg ti vjerujes, ma sto to da bilio, ali shvati da dovodis u pitanje sebe jer si prilicno dvosmislen.
              Ko covjeku otvara oci? On sam ili tvoj bog?
              Kod tebe mi se cini da su oba, jedan i drugi kad ti odgovara.


            nista nije dvosmisleno. bog ti da sansu (izazov), a do tebe je hoces li se otvoriti ili neces.

            kad bi tjero mak na konac haj vako: prvo bog pa onda ti sam sebi otvoris oci.

            eto. je li sad sve ok?
          Ovo je malo provokativno shto chu rechi ali haj.... Dokle da chekam da mi bog otvori ochi? Kad izdahnem posljednji dah?

          04-05-2019 20:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860
          pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od prowler2:

                citat od tana:

              naravno da je bog napravio matematiku. pa je onda napravio sve druge zakone bazirano na matematici.

              haj vako - slazes li se da se svemir ponasa po utvrdjenim pravilima koja su dobro komplikovana?
              to moras da se slozis ako imalo vjerujes u nauku.

              dakle zakoni postoje. ali ko je napravio zakone - da nije darwin?

              zar mislis da tako nesto komplikovano moze da bude proizvod slucajnosti? matematika, fizika, hemija? slucajno? tesko tesko, vrlo tesko.

              zar moze jedna "fibonacci sequence" biti slucajnost? to je matematicka formula koju u prirodi vidimo na sve strane. guglaj. nije fibonacci izmislio formulu, on je samo primjetio u prirodi i pretvorio u matematicki algoritam. ovo je samo jedan od primjera, a ima ih na hiljade.

              pitas me zasto je bog selektivan? uopste nije selektivan. kad je kuran objavljen on je objavljen ljudima. svim ljudima. neki su odlucili da vjeruju, a neki nisu.

              na pitanje ko je stvorio boga - to ti ne mogu ni pokusati odgovoriti. ili bilo koje pitanje o bogu je jako tesko odgovoriti. nas mozak nije dovoljno napredan da mozemo da pojmimo neke stvari. zato se i zove VJERA.
            Prvo da odgovorim na jedno pitanje. Dali se slazem da se svemir "ponasha"po utvdjenim pravilima koja su komplikovana? Ne. Svemir e ne ponasha nego se razvija. Svemir ide za vremenom. Svemir unishtava sazvjezdja a i pravi ih. ( tu teorija o skladnosti otpada ) Znachi da je svemir opshti kaos. Nema matematichko tachnih formula kako zvijezde umiru a kako se stvaraju. Nisam pogledao tu fibonacci formulu ali ako je od kreacionista ne zelimje pogledati jer ti takozvani nauchnici kreacionisti nemaju potporu vechine nauchnika u svijetu. Pogledaj statistiku (matematika) koliko je tih nauchnika citirano u nauchnom svijetu. Veoma nizak postotak. I molim te ako mozesh sazmi taj njegov algoritam da ga i mi obichan zivalj mozemo shvatiti. Shto se tiche Kurana tu lazesh . Da, kazem da lazesh jer kuran nikada nije stigao u sve dijelove svijeta. Kako te nije stid da obmanjujesh ljude koji chitaju forum. Da je ovo napisao Sema , nebi se chudio. Ali moderator foruma???
          Quran nije stigao u sve krajeve svvijeta ? E ovo je provala godine ? Do civiliziranog jeste osim do onih plemena Amazona i do onih ljudozdera u Tihom <Okeanu . U Kini 70 miliona muslimana i nema covjeka na planeti koji ima biblioteku , ulice i medije da nije cuo za Islam . Imas dzamiju u Argentini i Brazilu ( doduse i ima neke veze jer su im preci muslimani , mislim na ovo spansko govorno podrucje lationoamerike ) i ovaj post sam govori o tebi . Dajte mi objasnjenje i bez da ga dobijes ti ga odmah odbijas u startu . Sta hoces onda ?

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          04-05-2019 20:12 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od semirizsvemira:

                citat od gandalf:

              Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
              Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
            najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif
          Evo ochiti primjer chovjeka koji ne shvata poentu stvari . . Shta mu rechi? Kritikovati, nema poente, polemisati pogotovo nema smisla. Samo ga pustiti (nazalost ) da zivi u svom svijetu.

          04-05-2019 20:16 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od semirizsvemira:

                citat od prowler2:

                  citat od tana:

                naravno da je bog napravio matematiku. pa je onda napravio sve druge zakone bazirano na matematici.

                haj vako - slazes li se da se svemir ponasa po utvrdjenim pravilima koja su dobro komplikovana?
                to moras da se slozis ako imalo vjerujes u nauku.

                dakle zakoni postoje. ali ko je napravio zakone - da nije darwin?

                zar mislis da tako nesto komplikovano moze da bude proizvod slucajnosti? matematika, fizika, hemija? slucajno? tesko tesko, vrlo tesko.

                zar moze jedna "fibonacci sequence" biti slucajnost? to je matematicka formula koju u prirodi vidimo na sve strane. guglaj. nije fibonacci izmislio formulu, on je samo primjetio u prirodi i pretvorio u matematicki algoritam. ovo je samo jedan od primjera, a ima ih na hiljade.

                pitas me zasto je bog selektivan? uopste nije selektivan. kad je kuran objavljen on je objavljen ljudima. svim ljudima. neki su odlucili da vjeruju, a neki nisu.

                na pitanje ko je stvorio boga - to ti ne mogu ni pokusati odgovoriti. ili bilo koje pitanje o bogu je jako tesko odgovoriti. nas mozak nije dovoljno napredan da mozemo da pojmimo neke stvari. zato se i zove VJERA.
              Prvo da odgovorim na jedno pitanje. Dali se slazem da se svemir "ponasha"po utvdjenim pravilima koja su komplikovana? Ne. Svemir e ne ponasha nego se razvija. Svemir ide za vremenom. Svemir unishtava sazvjezdja a i pravi ih. ( tu teorija o skladnosti otpada ) Znachi da je svemir opshti kaos. Nema matematichko tachnih formula kako zvijezde umiru a kako se stvaraju. Nisam pogledao tu fibonacci formulu ali ako je od kreacionista ne zelimje pogledati jer ti takozvani nauchnici kreacionisti nemaju potporu vechine nauchnika u svijetu. Pogledaj statistiku (matematika) koliko je tih nauchnika citirano u nauchnom svijetu. Veoma nizak postotak. I molim te ako mozesh sazmi taj njegov algoritam da ga i mi obichan zivalj mozemo shvatiti. Shto se tiche Kurana tu lazesh . Da, kazem da lazesh jer kuran nikada nije stigao u sve dijelove svijeta. Kako te nije stid da obmanjujesh ljude koji chitaju forum. Da je ovo napisao Sema , nebi se chudio. Ali moderator foruma???
            Quran nije stigao u sve krajeve svvijeta ? E ovo je provala godine ? Do civiliziranog jeste osim do onih plemena Amazona i do onih ljudozdera u Tihom <Okeanu . U Kini 70 miliona muslimana i nema covjeka na planeti koji ima biblioteku , ulice i medije da nije cuo za Islam . Imas dzamiju u Argentini i Brazilu ( doduse i ima neke veze jer su im preci muslimani , mislim na ovo spansko govorno podrucje lationoamerike ) i ovaj post sam govori o tebi . Dajte mi objasnjenje i bez da ga dobijes ti ga odmah odbijas u startu . Sta hoces onda ?
          Hahahha. Samo se ukopavash a nisi ni svjestan toga. Shto bi mi rahmetli nena rekla ....tobe jarabi....kloni se od tog insana....

          04-05-2019 20:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          Bridge Keeper
          SexNepoznat

          Poruka: 360

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            apsolutno ne insistiram da neko drugi prihvati moj stav. nije to poenta. pricamo ...
            cakstavise to bi po islamu bio grijeh, primoravati nekoga na religiju.

            ovo za zivotinje - nauka zna da zivotinje nemaju koncept svijesti. davno ispitano i dokazano.
            radili su puno testova na zivotinjama i tu se svi slazu - zivotinje nemaju koncept svijesti.
            kad zivotinja vidi sebe u ogledalu ona nema pojma koga vidi. misli da je druga zivotinja.
            to sto se zajedno hrane i druze ne znaci da imaju svijest.

            samo par zivotinja ima kakav-takav koncept svijesti: slon, delfin, vrana i hobotnica. zivotinje nisu svjesne sebe. dokazano.

            ja se trudim da NE spominjem naucno i vjersko u istoj recenici
            (zato sam ti prethodo reko da ne mogu da ti odgovorim na pitanje jer upilce religiju)
            ako mi se nekad omaklo, ti je bila djela.


          Opet citas/citiras pogresnu nauku. Rekoh ti - samo priznate i respektabilne publikacije Poput ove:

          The Cambridge Declaration on Consciousness

          On this day of July 7, 2012, a prominent international group of cognitive neuroscientists,
          neuropharmacologists, neurophysiologists, neuroanatomists and computational neuroscientists
          gathered at The University of Cambridge to reassess the neurobiological substrates of conscious
          experience and related behaviors in human and non-human animals. While comparative research on
          this topic is naturally hampered by the inability of non-human animals, and often humans, to clearly
          and readily communicate about their internal states, the following observations can be stated
            unequivocally:


          Birds appear to offer, in their behavior, neurophysiology, and neuroanatomy a striking case of
          parallel evolution of consciousness. Evidence of near human-like levels of consciousness has
          been most dramatically observed in African grey parrots. Mammalian and avian emotional
          networks and cognitive microcircuitries appear to be far more homologous than previously
          thought. Moreover, certain species of birds have been found to exhibit neural sleep patterns
          similar to those of mammals, including REM sleep and, as was demonstrated in zebra finches,
          neurophysiological patterns, previously thought to require a mammalian neocortex. Magpies in
          particular have been shown to exhibit striking similarities to humans, great apes, dolphins, and
          elephants in studies of mirror self-recognition.

          We declare the following: “The absence of a neocortex does not appear to preclude an organism from
          experiencing affective states. Convergent evidence indicates that non-human animals have the
          neuroanatomical, neurochemical, and neurophysiological substrates of conscious states along with
          the capacity to exhibit intentional behaviors. Consequently, the weight of evidence indicates that
          humans are not unique in possessing the neurological substrates that generate consciousness. Nonhuman animals, including all mammals and birds, and many other creatures, including octopuses, also
          possess these neurological substrates.”

          * The Cambridge Declaration on Consciousness was written by Philip Low and edited by Jaak Panksepp, Diana Reiss, David Edelman, Bruno Van Swinderen, Philip Low and Christof Koch. The Declaration was publicly proclaimed in Cambridge, UK, on July 7, 2012, at the Francis Crick Memorial Conference on Consciousness in Human and non-Human Animals, at Churchill College, University of Cambridge, by Low, Edelman and Koch.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bridge Keeper dana 04-05-2019 u 20:46.

          04-05-2019 20:32 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
          Bridge Keeper
          SexNepoznat

          Poruka: 360

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od semirizsvemira:


            Iz postovanja prema jedinom Stvoritelju pisi veliko A Allah , B Bog , K Kuran i Muhammed sa dva m jer sa jednim m nije to to .

            Ne mozes obozavati Titu i vjerovati u Allaha .Ne ide , to je brate licemjerstvo a kada vjerujes u
              i citas Kuran procitaj sta je Allah rekao o licemjerima Procitaj knjigu Strahote Sudnjeg dana

            04-05-2019 20:41 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
            prowler2 prowler2 is a Male
            moforaja


            Poruka: 5249
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Zanio se chovjek. Ipak je on homosapiens.

            04-05-2019 20:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
            Bridge Keeper
            SexNepoznat

            Poruka: 360

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne znam da je ikad iko uspio bíti licemjeran u recenici u kojoj opisuje licemjerje. Ne moze sa svemircem niko. Dzaba se trudimo.

            NB 'Licemjerje, dvoličnost ili hipokrizija je ljudska osobina u kojem pojedine osobe ili skupine navode da se drže pojedinih vjerovanja, standarda, kvaliteta, vrlina, ponašanja, vrijednosti ili nekih drugih karakteristika, a u stvari njih sustavno krše.'

            04-05-2019 20:58 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
            semirizsvemira semirizsvemira is a Male
            raja


            Poruka: 1860
            pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od prowler2:

                  citat od semirizsvemira:

                    citat od gandalf:

                  Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
                  Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
                najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif
              Evo ochiti primjer chovjeka koji ne shvata poentu stvari . . Shta mu rechi? Kritikovati, nema poente, polemisati pogotovo nema smisla. Samo ga pustiti (nazalost ) da zivi u svom svijetu.
            Na kojim si ti drogama , otvori nam dushu 19.gif 27.gif

            ___________________________________________________________________
            "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
            (Johann Wolfgang Goethe)

            04-05-2019 21:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
            semirizsvemira semirizsvemira is a Male
            raja


            Poruka: 1860
            pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Bridge Keeper:

                  citat od tana:

                apsolutno ne insistiram da neko drugi prihvati moj stav. nije to poenta. pricamo ...
                cakstavise to bi po islamu bio grijeh, primoravati nekoga na religiju.

                ovo za zivotinje - nauka zna da zivotinje nemaju koncept svijesti. davno ispitano i dokazano.
                radili su puno testova na zivotinjama i tu se svi slazu - zivotinje nemaju koncept svijesti.
                kad zivotinja vidi sebe u ogledalu ona nema pojma koga vidi. misli da je druga zivotinja.
                to sto se zajedno hrane i druze ne znaci da imaju svijest.

                samo par zivotinja ima kakav-takav koncept svijesti: slon, delfin, vrana i hobotnica. zivotinje nisu svjesne sebe. dokazano.

                ja se trudim da NE spominjem naucno i vjersko u istoj recenici
                (zato sam ti prethodo reko da ne mogu da ti odgovorim na pitanje jer upilce religiju)
                ako mi se nekad omaklo, ti je bila djela.


              Opet citas/citiras pogresnu nauku. Rekoh ti - samo priznate i respektabilne publikacije Poput ove:

              The Cambridge Declaration on Consciousness

              On this day of July 7, 2012, a prominent international group of cognitive neuroscientists,
              neuropharmacologists, neurophysiologists, neuroanatomists and computational neuroscientists
              gathered at The University of Cambridge to reassess the neurobiological substrates of conscious
              experience and related behaviors in human and non-human animals. While comparative research on
              this topic is naturally hampered by the inability of non-human animals, and often humans, to clearly
              and readily communicate about their internal states, the following observations can be stated
                unequivocally:


              Birds appear to offer, in their behavior, neurophysiology, and neuroanatomy a striking case of
              parallel evolution of consciousness. Evidence of near human-like levels of consciousness has
              been most dramatically observed in African grey parrots. Mammalian and avian emotional
              networks and cognitive microcircuitries appear to be far more homologous than previously
              thought. Moreover, certain species of birds have been found to exhibit neural sleep patterns
              similar to those of mammals, including REM sleep and, as was demonstrated in zebra finches,
              neurophysiological patterns, previously thought to require a mammalian neocortex. Magpies in
              particular have been shown to exhibit striking similarities to humans, great apes, dolphins, and
              elephants in studies of mirror self-recognition.

              We declare the following: “The absence of a neocortex does not appear to preclude an organism from
              experiencing affective states. Convergent evidence indicates that non-human animals have the
              neuroanatomical, neurochemical, and neurophysiological substrates of conscious states along with
              the capacity to exhibit intentional behaviors. Consequently, the weight of evidence indicates that
              humans are not unique in possessing the neurological substrates that generate consciousness. Nonhuman animals, including all mammals and birds, and many other creatures, including octopuses, also
              possess these neurological substrates.”

              * The Cambridge Declaration on Consciousness was written by Philip Low and edited by Jaak Panksepp, Diana Reiss, David Edelman, Bruno Van Swinderen, Philip Low and Christof Koch. The Declaration was publicly proclaimed in Cambridge, UK, on July 7, 2012, at the Francis Crick Memorial Conference on Consciousness in Human and non-Human Animals, at Churchill College, University of Cambridge, by Low, Edelman and Koch.
            E nek si nam objasnio . Sta bi mi bez Kembridgske deklaracije 19.gif Nauka koja nam je utuvila u glavu do nekih prije 70 godina da Mjesec daje svjetlost i koja je dokazala Veliki prasak istih godina . Kasni ta nauka nesto 1400 godina samo

            ___________________________________________________________________
            "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
            (Johann Wolfgang Goethe)

            04-05-2019 21:57 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
            prowler2 prowler2 is a Male
            moforaja


            Poruka: 5249
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 13.gif 10.gif

            04-05-2019 22:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od semirizsvemira:

                  citat od makso:

                U tome je �tos, Ganda.

                Neovisno od toga ima li boga ili ne, religije su izmisljene kao oruzje da bi se narod kontrolirao i manipulirao.

                Zar je postojala ijedna crkva za vrijeme Isusa, zar je postojao krst kao simbol???

                Analogno tome, mislim, da je vecina kurana napisano poslije Muhamedove smrti


                I sama demokratija je izmisljena da bi se demokratski manipulirao i krao narof
              E i ti provali ko zesci levat . Prvo iz pristojnosti napisi Kuran sa velik K ili sa Q . Drugo postoji treci napisani Quran u Medini u muzeju . Trece Kuran jest napisan poslije Muhamedove smrti na papirus ali on ga je prenio svojim ashabima usmeno u dva perioda Mekanski i Mekanlijski . Zvali su ga Kuran koji hoda zemljom Bio je i tada pismenih ljudi pa su nesto biljezili i nesto pamtili

            Igramo se gluhih telefona ovde!
            Zasto bi neko tim glupim velikim slovom nesto trebao obiljeziti samo zato sto neko drugi misli da treba da bude tako?
            Jedna od vecih gresaka ljudi je da uzimaju i prihvataju autoritet tamo gdje ga nema. Da se razumijemo, ja ne mislim da se na racun autoriteta (bilo kojeg) negdje treba stavljati veliko slovo i diviti se istom.
            Ostavi se simbolike i neke vrste zastrasivanja....
            Tipicni härskarteknik kada se dovodi u pitanje necije vjerovanje... Vjeruj sta hoces, ne trazi od drugog da radi isto....

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            04-05-2019 23:38 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od semirizsvemira:

                  citat od gandalf:

                Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
                Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
              najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif

            Decko, davno smo konstatovali da si istovremeno glup i zao. Zato sa tobom price nema. Sa Tanom pricamo jer nije zao. A ni glup. Samo sto ponekad mijesa kruske i jabuke....

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            04-05-2019 23:46 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Stranica (11): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com