Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od prowler2:

          citat od semirizsvemira:

            citat od gandalf:

          Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
          Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
        najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif
      Evo ochiti primjer chovjeka koji ne shvata poentu stvari . . Shta mu rechi? Kritikovati, nema poente, polemisati pogotovo nema smisla. Samo ga pustiti (nazalost ) da zivi u svom svijetu.
    Na kojim si ti drogama , otvori nam dushu 19.gif 27.gif

Ti si vjerovatno na vecoj drogi nego bilo ko drugi. Mozda je smrknut malo kole, zapalit gandzu podjedje, probat kristale neka droga.
Droga koju ti uzimas je puno opasnija i skrivenija. Tvoja droga je vjera u nesto sto bi ti rado preveo u zakon nad ljudima. Tvoja droga je nesto sto ti ne mozes spoznat, ali bi rado da to svoje neznanje prebacis na druge. Tvoja droga je otrov koji dijelis svaki put kada napises nesto. Tvoja droga je zlo koje ispoljavas na bas ovim stranicama.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-06-2019 00:04 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od semirizsvemira:

          citat od prowler2:

            citat od semirizsvemira:

              citat od gandalf:

            Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
            Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
          najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif
        Evo ochiti primjer chovjeka koji ne shvata poentu stvari . . Shta mu rechi? Kritikovati, nema poente, polemisati pogotovo nema smisla. Samo ga pustiti (nazalost ) da zivi u svom svijetu.
      Na kojim si ti drogama , otvori nam dushu 19.gif 27.gif

    Ti si vjerovatno na vecoj drogi nego bilo ko drugi. Mozda je smrknut malo kole, zapalit gandzu podjedje, probat kristale neka droga.
    Droga koju ti uzimas je puno opasnija i skrivenija. Tvoja droga je vjera u nesto sto bi ti rado preveo u zakon nad ljudima. Tvoja droga je nesto sto ti ne mozes spoznat, ali bi rado da to svoje neznanje prebacis na druge. Tvoja droga je otrov koji dijelis svaki put kada napises nesto. Tvoja droga je zlo koje ispoljavas na bas ovim stranicama.
Odlichno objashnjeno. Samo ....mislish li da che osoba kojoj je tvoj post upuchen to shvatiti? Debelo sumnjam.

04-06-2019 21:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    cuj pitas me KAKO je pcela napravljena da sluzi ljudima?

    je li stvarno ocekujes da ti odgovorim na to. ja ti samo mogu dati svoje misljenje o tome, sto sam i uradio. bog ih je napravio da nama sluze. to je moje misljenje.

    ne ocekujes valjda od mene neki dokaz, ili tehnicku analizu procesa nastanka pcela?
    pito si me za misljenje, ja ga reko bezbroj puta. ne znam sta ti vise mogu odgovoriti.

    rado bi te pito pitanje vezano za pcelu, ali ne mogu dok ne pogledas video.
Da. Pchela je napravljena od ljudi. Ova danashnja pchela je modificirana od ljudi. Mnoge pchele nisu. Afrika na primjer, juzna amerika na primjer. Pitaj pchelare iz evrope da li bi rizikovali svoj zivot za nekih 5 kila meda shto lovci za med rizikuju u africi??? Znachi da stvoritelj nije imao vremena da pripitomi pchele na drugom kontinentu????? Pa kakav je to sveznajuchi stvoritelj??? Kako bola da obichno drvo ima daleko dugovochniji zivot nego chovjek? Zamisli da su Tesla ili Ajnshtajn imali prostora da zive 3000 ili 5000 godina??? Koliko bi tu izuma , teorija, rjeshenja za zivotna pitanja iskrsnulo??? Mozda je to shto ti kazesh ...svemirski sklad . Ako je to sklad u svemiru ,stvoritelj mora da je imao tezak dan. Mozda stvarajuchi sazvjezdja.... unishtavajuchi druga koja je vech stvorijo. Shta je on? Neki zajebant?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 04-06-2019 u 22:35.

04-06-2019 22:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne bih da govorim o Kuranu ili Bibliji koje po tvom prichanju imaju matematichku podrshku. Oh ... samo Kuran. Pardon.

04-06-2019 22:38 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BTW,,, Josh uvijek se nisi ochitovao sa tvrdnjom da su krave stvorene da sluze chovjeku od ,,, ni manje ni vishe stvoriteljom univerzuma. Samo mi tu tvrdnju objasni u razumnom ,potkovanim dokazima teoriju nebi li tvoju teoriu objasnili chitaocima foruma. Mojne ono ... to je u knjizi.

04-06-2019 23:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pogledao video o pchelama .....Nikakve direkcije da je stvrena da sluzi chovjeku. Shta je poenta ovoga videa Tana ? Da pchele imaju svoj ustroj? Ja dodushe koristim rijechi iz sva 3 jezika bivshe Yuge. Ako treba objasniti shta je ustroj....pitajte.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 04-06-2019 u 23:33.

04-06-2019 23:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bola smanji malo....

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

04-07-2019 02:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    8YfibtJE26o


Ne, nije posvecena pjesma nikome!!!

Je li muziku bog stvorio, ili nauka, ili evolucija ili igra slucaja?




BTW
Jedna od tema gdje se ljudi nikada nece sloziti su religija vs. znanost.
Tako da nema razloga prepirati se oko toga, a treba postovati svaki stav.

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-07-2019 10:54 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

      8YfibtJE26o


    Ne, nije posvecena pjesma nikome!!!

    Je li muziku bog stvorio, ili nauka, ili evolucija ili igra slucaja?




    BTW
    Jedna od tema gdje se ljudi nikada nece sloziti su religija vs. znanost.
    Tako da nema razloga prepirati se oko toga, a treba postovati svaki stav.
Ne prepiremo se. Prichamo i polemishemo o stvarima koje je teshko shvatiti. Svako ima svoje mishljenje i ta se mishljenja trebaju izbaciti. Preko knjiga, preko razgovora , preko javnih medija a chak i ovako preko foruma. Treba chuti razlichita mishljenja i tako upoznati shiroke mase o tim istim razlichitim mishljenjima i razmishljanjima. Sada je na chitatelju ili slushaocu da odluchi shta mu se chini prihvatljivim ili shta mu zvuchi logichno.

04-07-2019 21:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pogreshno sam se izrazio ...Pod izbaciti sam mislio izbaciti iz sebe mishljenja. Znachi da ono shto ti je u vugla izbaciti da svi vide shta to ti mislish. Objashnjenje je vjerovatno besmisleno jer se nadam da su chlanovi foruma shvatili shta sam htjeo rechi.

04-08-2019 19:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

How yes no.







      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-08-2019 u 23:45.

      04-08-2019 23:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      forzza
      SexNepoznat

      Poruka: 105

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vratio se Stari Gad.

      04-09-2019 09:24 forzza is offline Pregledaj poruke od forzza Dodaj forzza u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka nama Starog

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      04-09-2019 12:03 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od forzza:

        Vratio se Stari Gad.
      Hahaha . Vratio se S Gad. 10.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 04-09-2019 u 21:08.

      04-09-2019 21:07 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Stari Grad:

        How yes no.







            -
          LEPO da ti kazem ...MRSH. 10.gif 11.gif

          04-09-2019 21:09 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Shto jest jest. LEPO mu pristaje ime GAD. MENI je LEPSHE GMAZ . Neshto razmishljam ,cirka 7 sekundi . Od sada ga zovem STARI GMAD. OOOOO Gmadonja . Sha ima ....

          04-09-2019 21:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Big Grin ljuCki Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            http://moforaja.com/thread.php?postid=2103515#post2103515




          -

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          04-09-2019 22:28 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Bridge Keeper
          SexNepoznat

          Poruka: 360

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bridge Keeper dana 04-10-2019 u 15:05.

            04-10-2019 15:03 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od prowler2:

                  citat od gandalf:

                    citat od semirizsvemira:

                      citat od prowler2:

                        citat od semirizsvemira:

                          citat od gandalf:

                        Sreca pa je onaj u pecjini dobio objavu na uho... Sjedi veliki gazda, stvorilac svijetova koje ne mozemo ni sagledat, i misli se kako cemo se mi garibi njemu klanjat, tako mali i nevazni, pet puta na dan, ili nedeljom u crkvetini, gdje se ne smijes ni nasmijat.
                        Jebo ustanovu gdje se iskreno ne smijes grohotom nasmijati!
                      najmanje sto mogu reci je da si ovdje ispao glup i nepoznavalac teme. Ali tebi je vazno vrijedjati eto neka si se sa prowlerom zblizio , da necete na paradu u septembru da pripremim deset tabli jaja 19.gif
                    Evo ochiti primjer chovjeka koji ne shvata poentu stvari . . Shta mu rechi? Kritikovati, nema poente, polemisati pogotovo nema smisla. Samo ga pustiti (nazalost ) da zivi u svom svijetu.
                  Na kojim si ti drogama , otvori nam dushu 19.gif 27.gif

                Ti si vjerovatno na vecoj drogi nego bilo ko drugi. Mozda je smrknut malo kole, zapalit gandzu podjedje, probat kristale neka droga.
                Droga koju ti uzimas je puno opasnija i skrivenija. Tvoja droga je vjera u nesto sto bi ti rado preveo u zakon nad ljudima. Tvoja droga je nesto sto ti ne mozes spoznat, ali bi rado da to svoje neznanje prebacis na druge. Tvoja droga je otrov koji dijelis svaki put kada napises nesto. Tvoja droga je zlo koje ispoljavas na bas ovim stranicama.
              Odlichno objashnjeno. Samo ....mislish li da che osoba kojoj je tvoj post upuchen to shvatiti? Debelo sumnjam.

            Ne mislim, i nije me briga. Da on shvata sta ja tu kazem ne bi sigurno pisao kako pise. Moje je da kazem kako ja vidim stvari, njegovo je da ne razumije.
            Imamo svi razlicite vrijednosti na kojima stojimo, i iz njih crpimo nasu snagu i djela koja radimo.
            Ja ovde napisem nesto jer mislim da mislim, neko napise jer misli kako mu je receno da misli. Neko uzima nekog boga za autoritet, neko ne. Neko se boji pakla, nekom nije jasan taj pojam.
            Neko radi stvari jer mu je to bog rekao, neko ih radi jer misli da je to neki fair-play gdje bi svi trebali bar donekle profitirati.
            U zemlji u kojoj zivim je postojao jedan drustveni kontrakt, koji je funkcionisao. Svijet se promijenio i sada taj kontrakt ocigledno vise ne vazi. Vladajuce stranke i lideri samo iz njima poznatih razloga djelimicno prate taj isti kontrakt, ali ga istovremeno gaze na svakom koraku gdje njima odgovara.
            Ja mislim da smo mi na putu u veliki haos koji ce rezultirati policijskim drzavama... Gdje neces smijeti reci cak ni ono sto mislis...
            Volio bi i tu da nisam u pravu....

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            04-11-2019 00:06 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            prowler2 prowler2 is a Male
            moforaja


            Poruka: 5249
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Volio bi i ja da nisi u pravu . Mislim da se mlade generacije u velikom broju drzava odriche te rigidne indokrinacije putem religija. Shto vishe znaju to se vishe distanciraju od popova , hodza, fratara, monaha . Nadam se da che ta tendencija rasti. Neki pretjeruju..moram rechi ali su u manjini.

            04-11-2019 19:30 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
            Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com