Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Poljoprivrednici Nas Truju » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Poljoprivrednici Nas Truju Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KO ZNA STA JEDEMO U BiH


Ovo je, zaista, strašno! Ljudi su postali najveće zlo na ovoj planeti.
Zar ovo nikoga ne boli?... "Zdrava" žitna/kukuruzna polja 🤔
Ždralovi su pojeli po neko zrno.....gdje su pojeli tu su i ostali... 🙁

Masovno trovanje ždralova u Banatu, zaštićene vrste ptica, zabilježeno je na jednoj vojvođanskoj oranici. 19 ptica je pronađeno na teritoriji opštine Čoka.
- Ptice su pronađene na državnoj parceli izdatoj u zakup, koja je pod zasadom kukuruza. Ždralovi su se hranili sjemenom kukuruza koje nesavjesni poljoprivrednici, uprkos zabrani korišćenja, i dalje tretiraju opasnim otrovom za toplokrvne organizme, Furadanom (Karbofuran), i ubrzo su uginuli.
Ždralovi pretežno se hrane životinjama, odnosno sitnijim glodarima, kao i krupnijim insektima. Međutim, u nedostatku takve hrane, jedu i sjeme kukuruza na njivama, koje ostaje na površini.

Žitna/kukuruzna polja Vojvodine, cijeli Balkan se hrani sa tih oranica, već godinama ista priča, svakog proljeća ptice slete i pojedu po koje zrno. A pošto većina koristi tretirano sjeme nimalo se ne sumnja da se ovo dešava širom Hrvatske, Srbije, BiH…

Čudimo se onda otkud toliko oboljelih od raznih vrsta karcinoma. Čudimo se, a truju sve radi njihovog profita, koji svi debelo plaćamo i novcem i zdravljem!


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-15-2019 07:56 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

covjece ... i mi to jedemo

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-15-2019 15:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6258
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja bogami nejedem zdralove 19.gif

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

05-16-2019 13:18 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja nikako hljeb ne mogu da provarim od onih shiptara u pekarama
sama hemija nista hranjivo ili zdravo u njemu

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-20-2019 07:50 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Shok sqip nisu shiptari, pasha

Oni su albanci.

Nema vrijedjanja na forumu

13.gif 13.gif 13.gif


Pa vidite, kazu mi da se cak i jufka za pitu kupuje u radnjama. Jos malo pa ce izumrijeti generacije zena sto su znale sukati pitu.

Prekjuce kafu sa starcima pijem (skajpom) a i oni piju iz sholjica ilti shalica. Vise ne postoje ni fildzani, a dzezve se odavne ne prodaju. Kaze stari vise niko ne melje kafu (mozda je normalno, nestalo starih majstora koji su pravili mlinove u sokolu ili igmanu. Istovremeno kaze stara isto, vidila komsiju kako nabacuje umjetno djubre bez obzira, bez logike i bez gledanja. I to stariji komso. MOzda nije jadnik mogao da procita malim slovima da ide par kasika umjetnog djubriva po kvadratu, a ne vreca. 14.gif
I vec odavno kuka stara, da nema vise sjemena kao nekada. Moras kupiti muhajem i traje samo jednu sezonu. NIje vise ko birvaktile, da iz jedne kavade izadju sjemenke za pola dunuma, ili da iz 2-3 proklijala krompira ima krtola za cijelo selo 16.gif

Ne, ne mislim ja da nas truju poljoprivrednici, ni pekari...
Zivimo u modernom tehnoloskom svijetu, gdje je sve otislo u helac

P.S.
upravo se sjetih nekog starog filma iz vremena Galaktike-svemirske krstarice.
Ljudi se hranili tabletama, a kada je doslo vrijeme za vodjenje ljubavi isto popiju neku tabletu pa se sastave kaziprste i imaju virtualni orgazam. Taman smo dotle nedje dogurali
Ipak treba biti optimista. U isto filmu zarobili nekog primitivca, zaljubio se lik u plavusu, i kad mu je dala plavusa tabletu za vodjenje ljubavi, kare joj on 'mogli bi mi to na moj primitivni nacin' i oderana plavusa je u 5 minuta uzivala vise nego u svojih 30-40 godina perfektnog zivota

Ode sve u PM

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

05-20-2019 09:42 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahah dobar si makso 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-20-2019 15:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Shok sqip nisu shiptari, pasha

    Oni su albanci.

    Nema vrijedjanja na forumu

    13.gif 13.gif 13.gif


    Pa vidite, kazu mi da se cak i jufka za pitu kupuje u radnjama. Jos malo pa ce izumrijeti generacije zena sto su znale sukati pitu.

    Prekjuce kafu sa starcima pijem (skajpom) a i oni piju iz sholjica ilti shalica. Vise ne postoje ni fildzani, a dzezve se odavne ne prodaju. Kaze stari vise niko ne melje kafu (mozda je normalno, nestalo starih majstora koji su pravili mlinove u sokolu ili igmanu. Istovremeno kaze stara isto, vidila komsiju kako nabacuje umjetno djubre bez obzira, bez logike i bez gledanja. I to stariji komso. MOzda nije jadnik mogao da procita malim slovima da ide par kasika umjetnog djubriva po kvadratu, a ne vreca. 14.gif
    I vec odavno kuka stara, da nema vise sjemena kao nekada. Moras kupiti muhajem i traje samo jednu sezonu. NIje vise ko birvaktile, da iz jedne kavade izadju sjemenke za pola dunuma, ili da iz 2-3 proklijala krompira ima krtola za cijelo selo 16.gif

    Ne, ne mislim ja da nas truju poljoprivrednici, ni pekari...
    Zivimo u modernom tehnoloskom svijetu, gdje je sve otislo u helac

    P.S.
    upravo se sjetih nekog starog filma iz vremena Galaktike-svemirske krstarice.
    Ljudi se hranili tabletama, a kada je doslo vrijeme za vodjenje ljubavi isto popiju neku tabletu pa se sastave kaziprste i imaju virtualni orgazam. Taman smo dotle nedje dogurali
    Ipak treba biti optimista. U isto filmu zarobili nekog primitivca, zaljubio se lik u plavusu, i kad mu je dala plavusa tabletu za vodjenje ljubavi, kare joj on 'mogli bi mi to na moj primitivni nacin' i oderana plavusa je u 5 minuta uzivala vise nego u svojih 30-40 godina perfektnog zivota

    Ode sve u PM
10.gif 10.gif

05-20-2019 20:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com