Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 114 115 116 [117] 118 119 120 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    muslimani vjeruju da je kuran direktna bozja rijec. melek(andjeo) gibril (gabriel) je godinama stupao u kontakt sa muhamedom i ucio ga kuranu, sve dok ga ovaj nije naucio napamet. muhamed je prvi hafiz fakticki. interesantno je da su sure kurana objavljivane NE hronoloskim redom. zato ja mislim da nije slucajno sto je muhamed bio nepismen. upravo da bi se eliminiso ljudski faktor i ljudska interpretacija kurana, pokusaj "slaganja kockica" i slicno. prethodne dvije knjige (biblija i thora) su prepravljane, korigovane, prilagodjavane. dakle muhamed je bukvalno ucio kuran napamet ko pjesmicu, i nije njegov zadatak bio da razumije svaki njegov dio, nego da ga zapamti. na primjer ajet o otisku prstiju gdje nema dileme da je otisak prsta unikatan za svakog covjeka(nauka to otkrila prije nekin stotinjak godina) - taj ajet ljudi nisu razumjeli sve dok nauka nije dokazala da je otisak prstiju odlicno nacin da se covjek identifikuje. milion primjera ima gdje ljudi nisu u stanju da razumiju neke dijelove kurana, da bi kasnije razumjeli kako nauka napreduje.
    i dan danas neke stvariu iz kurana ne razumijemo jer nauka nije jos na tom nivou.

    znamo da su meleci "roboti" koji slijepo izvrsavaju narednenja, tj nemaju ljudske crte, nemaju slobodnu volju. dakle gibril sigurno nije promijeno nijedno jedino slovo kurana za vrijeme objave.
    muhamed takodje nije promjeno nijedno slovo, prvo jer mu je tako naredjeno, drugo jer je bio nepismen. trece bio je "ispitivan" konstantno od strane gibrila.

    kasnije se kuran objavio uz pomoc grupe "pisara" koji se takodje nisu usudil da ista mijenjaju, nego da zapisu ko sto im je diktirano. pa se onda uporedjivalo svaciji zapis da bi se uvjerili da je svako slovo isto, pa kad su se uvjerili napisali su prvu kopiju kurana. svaka dalja kopija je bila identicna.
    *pogledaj temu "broj 19 u kuranu" da bi vidio dokaze da se nijedno slovo nije promijenulo.
    u kuranu postoje neke rijeci koje ne razumijemo, i niko se nije usudio da ih pokusa objasniti, tj "prepisati" u nekom drugom obliku. te nepoznate rijeci i danas stoje u kuranu iako niko ne zna njihovo znacenje. nema ih puno.

    nadam se da sam uspio objasniti process objave kurana i kako je to bio vrlo organizovan proces.


jesi , fino si objasnio...i meni je ova citava prica o gibrilu interesantna...gibril sve prenosi muhamedu da bi muhamed sve naucio napamet...kao hafiz...a onda je to neko sve zapisivao...ko su bili ti sto su zapisivali ?...mozda neki uceni ljudi ?...vjerovatno jesu , cim su znali pisati...mislim da se razumijemo...ja u meleke ne vjerujem...vjerovat cu u njih kada ih vidim ili osjetim...do tada je ovako kako jeste...ali postujem to sto ti vjerujes u njih...
poenta...sve su zapisali uceni ljudi...to su ovi moji "naucnici"...da li je muhamed kao neuk i priprost covjek na neki nacin izmanipulisan od strane bas tih ucenih ljudi ?...to je recimo za mene interesantno pitanje...
dalje je interesantno znati kako doslovce glasi taj ajet o otiscima prstiju...ili taj ajet o vodama koje se ne mjesaju ( s tim da se sve te vode u stvari mjesaju)...jer , citati kuran nije nimalo lako...i ono malo sto sam procitao , postoje stvari koje svaki covjek moze tumaciti kako god zeli...pogotovo one stvari koje i ti nazivas tesko razumljivim ili nerazumljivim...postoji li mogucnost da su negdje spomenuti otisci prstiju u bilo kom kontekstu a da je naknadno neko iskonstruisao da se upravo radi o tome da neko objavljuje daktiloskopiju u kuranu...dakle , mozes li postaviti tacan prevod ovih ajeta , da znamo o cemu pricamo...

07-26-2017 00:44 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ganda sto se tice experimenta sa vodom - na dobrom si putu.
    uzmi dije kocke leda, ofarbaj ih drugacije jednu posli drugu nemoj, u jednu dodaj vina u drugu na primjer alkohol, ..... stavi kocke leda u posudu i posmatraj. dvije vode ce se pomijesati u trnutku da se led istopi.

    ili jos bolji experiment da bi eliminiso led kao faktor: napravis malu posudu sa pregradom izmedju dvije "komore" posude. u jednu stranu naspes jednu vodu, u drugu naspes drugu vodu, i polako izvadis pregradu. dvije vode ce se ODMA pomijesati, u roku od par sekundi.


Halo, Tana, cujemo li se....

1. Ocigledno nisi procitao onaj "debunk" u linku koji sam ti postavio...
2. Moj experiment sa vodom (zajedno sa postavljenim linkom) je bila replika na tvoje izjave o mijesanju vode. Zar nisam ja napisao, i to velikim slovima, EVENTUALY? Ili ti mislis da je ona pojava stalna?
14.gif

3. Retorika koju nekada koristis nije bas na nivou, a reci cu ti i zasto...
Ja, zahvaljujuci (ili mozda bolje receno, unatoc 02.gif) mom obrazovanju, imam relativno dosta znanja o fizikalnoj, neorganskoj i oupste o hemiji. Entropiji i entalpiji. Znam i o fizikalnim svojstvima vode (koja jesu fascinantna) a i termodinamici... Zato je previse "patronajzing" 11.gif od tebe da mi kao objasnjavas da se voda i voda u istoj casi mijesaju.(Mislim da to i malo dijete zna). Znaci, objasnjavas mi opstepoznato i opsteprihvaceno kao da mi opisujes nesto nepoznato.
Istovremeno, tj u poruci prije te (cini mi se) kazes kao "ZNAMO DA SU MELECI....." itd itd...
Ko zna? Ja ne znam. Kao prvo ne znam ni DA li su, a kako cu znati KAKVI su... Tako da je konstrukcija ZNAMO, uz istovremeno objasnjavanje opsteprihvacenih stvari kao misterija, neukusna...

Tipican slucaj onoga sto cesto spomenem, vjerovanje i znanje nije isto... Sa moje osnove..
Gledajuci sa tvoje, ono jeste isto. I ja to postujem.
Samo sto to nekada donese probleme u materijalnom svijetu...

Uglavnom:
1 Ono nisu dva okeana
2 Da, one vode se mijesaju (EVENTUALY)
3 Pojava nije stalna, to jest "vjecna", vec se dogadja pod odredjenim uslovima (donekle pokusano biti objasnjeno kroz moj primjer sa skrsenim ledom)


ps Hoces u Mostar ove godine?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

07-26-2017 08:41 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne idem u mo ove godine.

ja razumijem da je covjek ateista, i sam sam bio ateista vise od pola zivota.
ako se vec upustas u razgovore o religiji onda bi se barem malo trebo "potkovati".
ako ti nesto nije jasno mozes pitati i dobices odgovor, ako smo mi u stanju da odgovorimo.

evo kako znamo da meleci nemaju slobodnu volju, a nemaju ni "dusu".
bog je najavio melecima da ce napraviti "ljude". nova bica koji imaju potpuno drugacije karakteristike od meleka. kad nas je napravio, i meleci nas vidjeli kako se ubijamo, mrzimo volimo, pomazemo .... bili su zbunjeni. meleci su pitali boga, parafraziram: jesul' to ti "ljudI" sto si napravio? (pomalo sarkasticnim tonom). bog im je odgovorio: "ne mozete vi to shvatiti".
zasto ne mogu shvatiti? zato sto oni nemaj slobodnu volju, zato sto su njima osjecaji nepoznanica koju tesko mogu da shvate. meleci slijepo slijede instrukcije kao roboti, software.

posto se voda EVENTUALNO mijesa (iako se ne mijesa eventualno nego odmah), zar ne mislis da bi onda sva mora na svijetu bila istih karakteristika? shvati koliko se voda u morima uzburkava, pa onda citave rijeke/struje teku kroz okeane takodje neobjasnjivo od strane nauke. kako ce bola jedna voda putovati kroz more stotinama kilometara? haj napravi experiment gdje ce voda putovati stotine kilometara kroz drugu vodu i ponasati se koda tece kroz cijev. niko to ne moze napraviti.
nauka to NE moze objasniti. oni ce pokusati da objasne, ali u principu sve suplja. bas ko sto je crna materija i crna energija suplja. natezanje da bi se zadovoljila teorija.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 16:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i malo je bezze reci: ja ne vjerujem u meleke i zbog toga ne vjerujem u sve ovo.

ja ovdje pricam o nauci bolan. o nauci. (ne)mijesanje vode i slicne stvari.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 16:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

garinca u redu je sto dovodis u pitanje da li je muhamed bio izmanipulisan od strane pisara koji su zapisivali kuran. samo bi po meni isto tako da dovodis u pitanje i nauku ponekad. ne uzmiati je zdravo za gotovo. znamo iz istorije da je nauka znala pogrijesiti, izmisliti odgovore samo da bi zadovljili svoja tumacenja. svjedoci smo toga otkad je nauke.

ka kazem nauka, ne pricam o starim vremenima kad je nauka bila u sklopu crkve. ja pricam o modernoj nauci.

sto se tice muhameda i pisara sto su pisali kuran .... stvarno je jako tesko povjerovati da je muhamed bio izmanipulisan od strane ovih pisara. da su oni ijedno slovo promijenuli onda bi se srusio code broja 19 u kuranu. pogledaj temu:

    http://moforaja.net/thread.php?threadid=10071&sid=


u sljedecem postu cu ti navesti par citata i objasnjenja iz kurana

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 17:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

25:53 Barijera medu vodama. Kur’an spominje da postoje barijere medu morima koja se susrecu.
“Pustio je mora dva - susrecu se,
Izmedu njih je berzeh, ne prelaze (ga).”
(Kur’an, 55:19-20)

Ali, kada Kur’an govori o vododjelnici izmedu slatke i slane vode, on spominje postojanje “zabranjene brane”. Bog kaže u Kur’anu:
“I On je Taj koji je pustio dva mora: ovo pitko, slatko, a ovo slano, gorko; i nacinio je izmedu njih dvoje berzeh i prepreku nesavladivu.” (Kur’an, 25:53)
Covjek se može upitati zašto Kur’an spominje podjelu kad govori o prepreci izmedu slatke i slane vode, a ne spominje je kada govori prepreci izmedu dva mora?
Tradicionalno za ove ajete postoje dva tumacenja. Kur’an navodi da postoji barijera izmedu mora, znaceci da ce ta barijera sprijeciti mora da predu jedno u drugo, ili da preplave jedno drugo. Zastupnici drugog mišljenja se pitaju kako može postojati barijera izmedu mora, a da jedno ne prelazi u drugo, jer ajet pokazuje da se mora susrecu? Oni su zakljucili da se mora ne susrecu i potražili su drugo znacenje izraza “meredže.” Medutim, moderna nauka nam sada pruža dovoljno informacija o ovom pitanju.
Savremena nauka je otkrila da u zonama, gdje se susrecu dva razlicita mora, da izmedu njih postoji barijera. Ta barijera dijeli dva mora tako da svako od njih ima razlicitu temperaturu, slanost i gustocu. Npr. voda Mediterana je topla, slana i manje gusta u odnosu na vodu Atlanskog okeana. Kada mediteranska voda ude u Atlanski okean preko Gibraltarske mede, ona se krece nekoliko stotina kilometara u Atlantik na dubini oko 1000 m noseci svoje karakteristike. Na ovoj dubini voda Mediterana se stabilizira. Mada postoje veliki talasi, jake struje i plime u tim morima, vode se ne miješaju, niti prelaze ovu barijeru.
Moderna nauka je otkrila da je na ušcima, gdje se susrecu slatka i slana voda, situacija nešto drugacija od one kada se susrecu dva mora. Otkriveno je da ono što razlikuje slatku vodu od slane u ušcima jeste “pycnocline zona sa naznacenim diskontinuitetom gustoce razdvajanja dvaju slojeva”. Ova podjela (zona separacije) ima drugaciji salinitet i od slatke i od slane vode.
Ovi podaci su ne tako davno utvrdeni korištenjem napredne opreme za mjerenje temperature, saliniteta, gustoce, itd. Ljudsko oko ne može vidjeti razliku izmedu dva mora koja se dodiruju, naprotiv, nama se oba mora cine kao jedno homogeno more. Isto tako ljudsko oko ne može vidjeti podjelu voda na ušcima na tri vrste: svježu vodu, slanu vodu i zonu separacije.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 17:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

75:4 Jagodice - otisak prsta. “Svakako! Kadri smo da uredimo jagodice njegove!” (Kur’an, 75:4)

Otisci prsta su nepogrešivo sredstvo identifikacije. Pored toga što su oni važni pri hvatanju kriminalaca, otisci prstiju mogu osigurati identifikaciju licnosti u slucaju humanitarnih razloga, kao što su slucajevi amnezije, nestalih osoba, ili nepoznatog umrlog. Jagodice prstiju su karakteristicne izrasline i razlicite su za svaku individuu.
Neke karakteristike jagodica.
1. Jagodice na prstima nisu nikakve nepotrbne izrasline, nego su unaprijed dati genetski kodovi.
2. Od svih dijelova ljudskog tijela jedina komponenta koju je nemoguce zamijeniti, jesu jagodice prstiju. Autor Kur’ana – Stvaralac svega, upozorava nas da ne potcjenjujemo Njegovu moc za ponovno stvaranje jagodica.
3. Ako je originalno formiranje ovih izraslina bilo prethodno kodirano, njihovo novo stvaranje iz poznatog koda naucno bi bila razumljiva mogucnost.
U vrijeme kada je gornji ajet objavljen, zamjena jagodica prstiju mogla se samo shvatiti kao nacin izražavanja. Danas mi znamo šta to stvarno znaci. Ko bi drugi mogao govoriti sa takvim uvjerenjem o svojoj sposobnosti da “ponovo sastavi jagodice prstiju” u šestom stoljecu, osim Onoga ko je stvorio genetski kod, koji formira te jagodice?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 17:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e sad ces ti meni reci da je ovo nategnuto, i da ni na koji nacin ne upucuje na otiske prstiju.

a ja cu tebi odgovoriti: procitaj prethodne ajete pa ces vidjeti da bog govori o tome kakoje on u stanju da napravi covjeka na osnovu otiska prstiju.

evo link za kuran gdje vrlo lako mozes pretrazivati i lako je navigavati, i citati komentare:

    http://hepek.com/mlivo/Q.htm

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-26-2017 17:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne idem u mo ove godine.

    ja razumijem da je covjek ateista, i sam sam bio ateista vise od pola zivota.
    ako se vec upustas u razgovore o religiji onda bi se barem malo trebo "potkovati".
    ako ti nesto nije jasno mozes pitati i dobices odgovor, ako smo mi u stanju da odgovorimo.

    evo kako znamo da meleci nemaju slobodnu volju, a nemaju ni "dusu".
    bog je najavio melecima da ce napraviti "ljude". nova bica koji imaju potpuno drugacije karakteristike od meleka. kad nas je napravio, i meleci nas vidjeli kako se ubijamo, mrzimo volimo, pomazemo .... bili su zbunjeni. meleci su pitali boga, parafraziram: jesul' to ti "ljudI" sto si napravio? (pomalo sarkasticnim tonom). bog im je odgovorio: "ne mozete vi to shvatiti".
    zasto ne mogu shvatiti? zato sto oni nemaj slobodnu volju, zato sto su njima osjecaji nepoznanica koju tesko mogu da shvate. meleci slijepo slijede instrukcije kao roboti, software.

    posto se voda EVENTUALNO mijesa (iako se ne mijesa eventualno nego odmah), zar ne mislis da bi onda sva mora na svijetu bila istih karakteristika? shvati koliko se voda u morima uzburkava, pa onda citave rijeke/struje teku kroz okeane takodje neobjasnjivo od strane nauke. kako ce bola jedna voda putovati kroz more stotinama kilometara? haj napravi experiment gdje ce voda putovati stotine kilometara kroz drugu vodu i ponasati se koda tece kroz cijev. niko to ne moze napraviti.
    nauka to NE moze objasniti. oni ce pokusati da objasne, ali u principu sve suplja. bas ko sto je crna materija i crna energija suplja. natezanje da bi se zadovoljila teorija.


Nije potrebno stavljati etikete kao ateista, ovaj ili onaj.
Nije uopste bitno, u ovom razgovoru, sta si ti nekad bio i sta si sada.
Nije ni tacno da svi znamo nesto, samo sto ti vjerujes da je to tako.
I na kraju, engleska rijec EVENTUALLY, nije ni blizu znacenja nasoj rijeci EVENTUALNO koju ti kao takvu prevodis.

Sve to govori da se ne moze o ovome razgovarati o ovome na, kako ti rece, naucni nacin.
Idemo dalje...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

07-27-2017 23:11 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jebo ga ti ganda ja ti navodim naucne cinjenice. druga je stvar sto si ti odlucio da ih ignorises.
sam si reko "Znaci, objasnjavas mi opstepoznato i opsteprihvaceno kao da mi opisujes nesto nepoznato". (rijec je o mijesanju vode). pa ako onda to znas/shvatas - kako onda objasnjavas da se dvije vode ne mijesaju? zar ti to nimalo ne izaziva ako nista radoznalost?

nauka nije u stanju ovo da objasni. mogu oni pokusavati izmisliti neke teorije, ali nsu u stanju da ovaj fenomen objasne. protivno zakonima fizike.

*rijec eventualno upravo to znacenje ima na engleskom jeziku.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-28-2017 21:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nije za dzaba Zak Kusto preso na islam zahvaljujuci dodirivanju dva mora a ne mjesajuci se jedno sa drugim ..ko nece da vjeruje to je svaciji izbor

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-28-2017 22:21 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    jebo ga ti ganda ja ti navodim naucne cinjenice. druga je stvar sto si ti odlucio da ih ignorises.
    sam si reko "Znaci, objasnjavas mi opstepoznato i opsteprihvaceno kao da mi opisujes nesto nepoznato". (rijec je o mijesanju vode). pa ako onda to znas/shvatas - kako onda objasnjavas da se dvije vode ne mijesaju? zar ti to nimalo ne izaziva ako nista radoznalost?

    nauka nije u stanju ovo da objasni. mogu oni pokusavati izmisliti neke teorije, ali nsu u stanju da ovaj fenomen objasne. protivno zakonima fizike.

    *rijec eventualno upravo to znacenje ima na engleskom jeziku.
Opet totalna neinformisanost. Ne mjeshaju je da grubo kazem, Laz. Znash ono o ulju I vodi ? Samo ih malo promuchkas I voila.....CCCC ....Tana....

07-28-2017 22:50 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nije tako moj Provleru

..ko ce tebi sve crtat 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-28-2017 22:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..nije tako moj Provleru

    ..ko ce tebi sve crtat 02.gif
Haj ti nacrtaj...nije zajebancija. Objasni....

07-28-2017 22:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

procitaj Kur an i vjeruj

..to sto je objavljeno u kur anu to je Zak Kusto pronaso i uvjerio se

..ta neces ti pronac 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 07-28-2017 u 23:39.

07-28-2017 23:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    procitaj Kur an i vjeruj

    ..to sto je objavljeno u kur anu to je Zak Kusto pronaso i uvjerio se

    ..ta neces ti pronac 13.gif
hahaha evo sad chu....To je bolest u vjernika....Sve im je u jednoj knjizi kad se nadju u nevjerici I neznanju......Chuj prochitaj Kuran.....Ajde.....Zak kusto ??? Jeli pred smrt??? Ko Tito....Svi bjeze u Kuranski vilajet.....DAAA BAAAA....

07-29-2017 05:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Isto shto vjernici trpaju kao fakt neke Ajnshtanove izjave I hvataju se za Njutnova razmishljanja .....Tuzno da tuznije ne moze biti.

07-29-2017 05:16 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..vjerovatno da ce nauka jednog dana izmicuci ispred nedostatka dokaza dovesti se pred svrsen cin reci neka sila je stvorila sve ,dnosno bog je stvorio zemlju i kosmos i samo do sebe nije nista nastalo igrom nekog slucaja ili sudaranjem nekih cestica usred velike brzine nastane neki prasak i nesto se dogodi .
    ..sto kaze Tana vjerujem i postujem nauku i rezultat te nauke i tehnoglogije nam olaksavaju zivot na zemlji pod vodom ili u svemiru ..za sve to Bog je opet ljudima dao um i sigurno da ga neki koriste i stvaraju sve ovo sto nas okruzuje
Vjerovatno .....naravno ...sve je vjerojatno dok to vjerovatno ne udarish ciglom I dokazesh nauchno I sa dokazima da nije vjerovatno . To je nauka Vjetre. Vijekovima je neshto bilo vjerovatno I pripisivalo se nadnaravnom. Mnogo toga je nauka dokazala da nije bash vjerovatno nego tachno. znachi nauka napreduje a vjerovatnost KNJIGA nazaduje. Sve je manje prostora za Knjigoboshce....Sad se dodvoravaju nauci svojim smjeshnim objashnjenjima . Shta se god otkrije ....evo ima to u Knjizi.......Pa svaka bajka ako se razlozi u pojedine rechenice ima istinu u sebi. Pocheti chu klanjati se ili krstiti nad knjigama brache Grim.

07-29-2017 05:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne idem u mo ove godine.

    ja razumijem da je covjek ateista, i sam sam bio ateista vise od pola zivota.
    ako se vec upustas u razgovore o religiji onda bi se barem malo trebo "potkovati".
    ako ti nesto nije jasno mozes pitati i dobices odgovor, ako smo mi u stanju da odgovorimo.

    evo kako znamo da meleci nemaju slobodnu volju, a nemaju ni "dusu".
    bog je najavio melecima da ce napraviti "ljude". nova bica koji imaju potpuno drugacije karakteristike od meleka. kad nas je napravio, i meleci nas vidjeli kako se ubijamo, mrzimo volimo, pomazemo .... bili su zbunjeni. meleci su pitali boga, parafraziram: jesul' to ti "ljudI" sto si napravio? (pomalo sarkasticnim tonom). bog im je odgovorio: "ne mozete vi to shvatiti".
    zasto ne mogu shvatiti? zato sto oni nemaj slobodnu volju, zato sto su njima osjecaji nepoznanica koju tesko mogu da shvate. meleci slijepo slijede instrukcije kao roboti, software.

    posto se voda EVENTUALNO mijesa (iako se ne mijesa eventualno nego odmah), zar ne mislis da bi onda sva mora na svijetu bila istih karakteristika? shvati koliko se voda u morima uzburkava, pa onda citave rijeke/struje teku kroz okeane takodje neobjasnjivo od strane nauke. kako ce bola jedna voda putovati kroz more stotinama kilometara? haj napravi experiment gdje ce voda putovati stotine kilometara kroz drugu vodu i ponasati se koda tece kroz cijev. niko to ne moze napraviti.
    nauka to NE moze objasniti. oni ce pokusati da objasne, ali u principu sve suplja. bas ko sto je crna materija i crna energija suplja. natezanje da bi se zadovoljila teorija.
Ti stvarno ili ne znash ili nechesh da skontash. Ko je rekao da su sve vode iste???? Normalno je da okeani nemaju isti sastav. Shto zbog geopolozaja shto zbog klime shto zbog Rijeka koje se ulivaju u iste. Kakve ovo ima veze sa spojem dvaju okeana??? Oni stvaraju neku barieru bash zbog ovoga navedenoga. Ali se mjeshaju. Kako ti to nije jasno??? Prochitaj Kuran iznova... mozda ti odgovori u pravom smislu.

07-29-2017 05:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    25:53 Barijera medu vodama. Kur’an spominje da postoje barijere medu morima koja se susrecu.
    “Pustio je mora dva - susrecu se,
    Izmedu njih je berzeh, ne prelaze (ga).”
    (Kur’an, 55:19-20)

    Ali, kada Kur’an govori o vododjelnici izmedu slatke i slane vode, on spominje postojanje “zabranjene brane”. Bog kaže u Kur’anu:
    “I On je Taj koji je pustio dva mora: ovo pitko, slatko, a ovo slano, gorko; i nacinio je izmedu njih dvoje berzeh i prepreku nesavladivu.” (Kur’an, 25:53)
    Covjek se može upitati zašto Kur’an spominje podjelu kad govori o prepreci izmedu slatke i slane vode, a ne spominje je kada govori prepreci izmedu dva mora?
    Tradicionalno za ove ajete postoje dva tumacenja. Kur’an navodi da postoji barijera izmedu mora, znaceci da ce ta barijera sprijeciti mora da predu jedno u drugo, ili da preplave jedno drugo. Zastupnici drugog mišljenja se pitaju kako može postojati barijera izmedu mora, a da jedno ne prelazi u drugo, jer ajet pokazuje da se mora susrecu? Oni su zakljucili da se mora ne susrecu i potražili su drugo znacenje izraza “meredže.” Medutim, moderna nauka nam sada pruža dovoljno informacija o ovom pitanju.
    Savremena nauka je otkrila da u zonama, gdje se susrecu dva razlicita mora, da izmedu njih postoji barijera. Ta barijera dijeli dva mora tako da svako od njih ima razlicitu temperaturu, slanost i gustocu. Npr. voda Mediterana je topla, slana i manje gusta u odnosu na vodu Atlanskog okeana. Kada mediteranska voda ude u Atlanski okean preko Gibraltarske mede, ona se krece nekoliko stotina kilometara u Atlantik na dubini oko 1000 m noseci svoje karakteristike. Na ovoj dubini voda Mediterana se stabilizira. Mada postoje veliki talasi, jake struje i plime u tim morima, vode se ne miješaju, niti prelaze ovu barijeru.
    Moderna nauka je otkrila da je na ušcima, gdje se susrecu slatka i slana voda, situacija nešto drugacija od one kada se susrecu dva mora. Otkriveno je da ono što razlikuje slatku vodu od slane u ušcima jeste “pycnocline zona sa naznacenim diskontinuitetom gustoce razdvajanja dvaju slojeva”. Ova podjela (zona separacije) ima drugaciji salinitet i od slatke i od slane vode.
    Ovi podaci su ne tako davno utvrdeni korištenjem napredne opreme za mjerenje temperature, saliniteta, gustoce, itd. Ljudsko oko ne može vidjeti razliku izmedu dva mora koja se dodiruju, naprotiv, nama se oba mora cine kao jedno homogeno more. Isto tako ljudsko oko ne može vidjeti podjelu voda na ušcima na tri vrste: svježu vodu, slanu vodu i zonu separacije.
Znchi da se I ribe razdvajaju? Kad su to dva entiteta, ribe ostaju u svom oboru iliti toru? Ili sada polako priznajete da je evolucija djelomichno mogucha? Svaka chast vjernicima....Nek vjeruju u shta bilo. Samo mjeshanje u nauku I ubacivanje ovakvih besmislica u istu....zestoko se treba boriti protiv takvih upliva. Zestoko I bezkompromisno.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 07-29-2017 u 05:59.

07-29-2017 05:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (122): « prva ... « prethodna 114 115 116 [117] 118 119 120 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com