Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo naso sam ovo za komete kenzo:

Zaista smo slali poslanike Na¨e sa dokazima jasnim i objavljivali s njima Knjigu i mjerilo, da svijet postupa po pravdi. I spustili smo gvo¸dje - u njemu je sila ¸estoka i koristi za ljude - i da Allah zna ko poma¸e Njega i poslanike Njegove u nevidljivom. Uistinu! Allah je Silni, Svemocni.

kuran, sura 57:25

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-07-2004 23:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, hajde recimo da se u vecini slucajeva i slazemo do nekle, recimo.

Ali mi nikako nije jasno da covjeka ubrajas u savrsena bica, bez obzira na inteligenciju i bez obzira na izbor.
Za mene licno se bog ako je on kreator svega, po dobro zezno, jer je nama dao tu inteligenciju kao sto sam vec jednom rekao, pa da se neponavljam.......
Govorim ovo samo zbog toga sto kazes da je nama kreator dao sve.


,,"""""tana,,,,,,,,,
sve je podredjeno covjeku, citava planeta zemlja jhe napravljena i data covjeku na upotrebu.

mi se nalazimo na vrhu lanca ishrane ne zato sto smo brzi, sto bolje cujemo ili vidimo, ili sto smo jaci nego zato sto nam je podarena inteligencija.

kad kazemo prirodne ljepote - jeste li ikada razmisljali zasto su bas nam LJUDIMA te ljepote lijepe ? pocevsi od drveta ispred kuce, pa preko neretve, prenja, pa do oblaka.

evo zasto: zato sto je onaj ko je napravio ljude napravio i prirodne ljepote imajuci u vidu nasu koncepciju lijepoga...""""""""""""




mislim nekako mi jednostavno "logicno" ispada da bi svi ljudi svjeta bez obzira na inteligenciju i mogucnost izbora bili 100% isti, barem po ovome sto si gore napisao.......jednostavno ne bi bilo razlike izmedju tebe i mene ili bilo kojeg drugog covjeka, i nebi bilo nikakvih ratova, nikad, odsadpanadaljeiubuduce...............ali ratovi su ljudima i ljudskoj rasi potrebni, da bi uopste mogli opstati, a jedan rat nema veze sa inteligencijom, jer bi 25 miljona ex jugovica bilo jednostavno glupavo.

ili bi svi koristili linux ili win............onda ne bi imali izbora, nema sanse, ne bi bilo nikakvog napredka....
inteligencija i izbor imaju neke druge korjene........
da smo svi isti, ne bi postojali nikako, nema sanse, ni teoretski ni prakticno, i da smo isti nebi nama inteligencija bila potrebna..........
zato mi nekako nece u glavu da je bog nas i sve oko nas napravio, da bi covjeku sluzilo, a pogotovo ne kako ti kazes u svmiru. Cinjenica da mi nismo sigurni da samo na zemlji u nasem suncevom sistemu postoji zivot, a ne 50 svjetlosnih godina dalje, govori sama po sebi dosta toga..........


To sto citiras iz kurana ili biblije ili bilo koje knjige, to je stvar tvoje interpretacije, tvoje i nicije vise. (zato i pokusavamo na neki nacin da se ubjedjujemo) inace bi bili isti, ne bi uopste imali razloga za komunikaciju, meni barem sasvim logicno.
Nesto slicno kao i stvar ukusa, a to je izbor.................koji nema veze sa onim "bog je ljudima dao sve"
I za mene licno je previse "banalno", uzeti sve sto svete knjige kazu onako "zdravo za gotovo", opet da smo svi isti postojala bi samo jedna sveta knjiga na svijetu, kako god da se ona zvala.............................

01-08-2004 01:22 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:16.

01-08-2004 15:55 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pentatonika:

    mislim nekako mi jednostavno "logicno" ispada da bi svi ljudi svjeta bez obzira na inteligenciju i mogucnost izbora bili 100% isti, barem po ovome sto si gore napisao.......jednostavno ne bi bilo razlike izmedju tebe i mene ili bilo kojeg drugog covjeka, i nebi bilo nikakvih ratova, nikad, odsadpanadaljeiubuduce...............ali ratovi su ljudima i ljudskoj rasi potrebni, da bi uopste mogli opstati, a jedan rat nema veze sa inteligencijom, jer bi 25 miljona ex jugovica bilo jednostavno glupavo.

    ili bi svi koristili linux ili win............onda ne bi imali izbora, nema sanse, ne bi bilo nikakvog napredka....
    inteligencija i izbor imaju neke druge korjene........

upravo taj izbor koji vazda spominjem je razlog sto nismo svi isti - i nek' nismo.
da nemamo izbor, tj da smo svi isti ne bi koristili ni linux, a ni windowse jer bi jos uvijek bili u kamenom dobu.
da nemamo izbor covjecanstvo bi jos uvijek bilo na onom stepenu razvoja ko sto je bilo u samom startu. inteligencija sama od sebe nije dovoljna ..

      citat od pentatonika:

    To sto citiras iz kurana ili biblije ili bilo koje knjige, to je stvar tvoje interpretacije, tvoje i nicije vise. (zato i pokusavamo na neki nacin da se ubjedjujemo) inace bi bili isti, ne bi uopste imali razloga za komunikaciju, meni barem sasvim logicno.
    Nesto slicno kao i stvar ukusa, a to je izbor.................koji nema veze sa onim "bog je ljudima dao sve"
    I za mene licno je previse "banalno", uzeti sve sto svete knjige kazu onako "zdravo za gotovo", opet da smo svi isti postojala bi samo jedna sveta knjiga na svijetu, kako god da se ona zvala.............................

naravno da se radi o mojoj interpretaciji - to sme vec davno utvrdili: ja govorim svoje misljenje, ti govoris svoje, kenzo svoje .. itd ...

dalje, ja uopste ne uzimam stvari zdravo za gotovo - jednostavno nisam taj tip.
meni su isto kao i tebi potrebni dokazi da bi nesto vjerovo, jedino je razlika sto sam ja naso (ili barem tako mislim) sebi dokaze da bog postoji. nauka mi je pomogla dosta u tome.

ja bozje djelo vidim na svakom koraku - dovoljno je pogledam kroz prozor, ili da zatvorim oci, ili da ih otvorim, ili da udahnem zrak, itd ....... dakle meni su dokazi predoceni svaki dan na uvid. samo se treba okrenuti oko sebe i sagledati taj balans .......

jedno je sigurno - tvoja ili kenzina nevjera je isto toliko jaka i cvrsta kao i moja vjera.
ja to licno postujem, i sam sam bio okorjeli ateista i bio sam totalno iskljuciv, sve dok mi se jednom nisu "otvorile oci".

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 06:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

        citat od tana:

          citat od KENZO:

        Sve to shto sad Tana navodi su fizicki zakoni .Zashto se mjesec okrece oko zemlje,a ova oko sunca......
        Na kraju ce ispast da se slazemo da su to sve fizicki zakoni samo se ne slazemo u terminologiji koju koristimo.

      neko je moro te zakone da napravi burazeru ...

    Zashto bash mora biti neko...moze i neshto.... ili nishta.

neko ili nesto je napravilo zakone koji vladaju na planeti zemlji. stvar semantike kako ces ga zvati ali sigurno zakoni nisu nastali sami od sebe.

      citat od KENZO:

        citat od tana:

      sve je podredjeno covjeku, citava planeta zemlja jhe napravljena i data covjeku na upotrebu.

    Ne bih se slozio i da je dana
      samo
    covjeku na upotrebu.

haj dobro nek si me ispravio - planeta je data svim zivim bicima na upotrebu, ali je covjek postavljen za vladara iste.

      citat od KENZO:

    Jes,taman tako,toliko cijenimo tu ljepotu da je unishtavamo na svakom koraku.Toliko su nam shume drage da ih uskoro nece ni biti (a ni nas).

jedna rijec - IZBOR. ne unistavamo svi sume i prirodu, nego samo oni koji su tako odabrali.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 06:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Citajuci tvoj post,namece se zakljucak,da covjek ovakav kakav je danas (inteligentan,kulturan,zna da cijeni prirodne ljepote...) postoji od stvaranja zemlje.
    Ako je priroda stvorena zbog covjeka,onda je i Zemlja,zar ne?.
    Ti samim time nevjerujesh da je zemlja stara koliko se za nju govori
      (onda pitanje,koliko je Zemlja stara tana?)

      Dinosaurusi i ljudi su zivjeli u isto vrijeme ili...?
      Ko je tada vladao zemljom?


jeste, i zemlja je stvorena ZA covjeka, a ne ZBOG covjeka.
nauka je dokazala da dinosaurusi i ljudi nisu zivjeli istovremeno. imaju cvrsti dokazi.
u vrijeme dinosaurusa nista drugo i nije postojalo osim dinosaurusa. covjek se pojavio puno puno kasnije. dcakle ja vjerujem nauci sto se tice procjene starosti planete.

ako je ista na svijetu relativno onda je to vrijeme - uzmi to u obzir.
to sto nama predstavlja milijarda godina nekom drugom moze biti ekvivalent za mozda par dana, ili par mjeseci, ili par godina ....
naucna cinjenica je da, ako je planeta napravljena za jedan dan onda je covjecanstvo staro 6 sekundi.

moja teorija je da je kreator prvo napravio planetu i uspostavio zakone na njoj, uspostavio zivot na njoj, napravio uslove pa tek onda na kraju napravio covjeka. i nije nas odma ovako napravo kako danas izgledamo. bilo je tu nekoliko verzija covjeka, sto je dokazano naucno u vidu terije o evoluciji.

iako je bog svemoguc(po nasim mjerilima), on nije madzionicar pa da mahne stapicem i - hop eto planete. on je radio na nama burazeru i dobro zagrijo stolicu. i mijenjo nas je nekoliko puta i vjerovatno ce i dalje da radi na nama. o tome vise kada nacnemo temu "sudnji dan"

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 06:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih bez citiranja, nesto, specijalno kao odgovor Tani, rekla...

Nisam neka vjernica, a ni ateista...Ne znam u koju bih se grupu svrstala. Ne vjerujem da je Bog / Stvoritelj / Kreator nas ljude stavio na ovu planetu, al' kad god mi zapne, Bogu se molim. Ne slazem se da s tim da se ide u raj ili pakao, al' pokusavam zivjeti zivot tako da jednom, kad vise ne bude vremena da kazem izvini, nemam kome da kazem "izvini".
Ja sam procitala i Kuran i Bibliju, i u jednom i drugom, nadjoh pravo puno pozitivnih stvari. Ako se mene pita, te svete knjige, kad su napisane, su bile zakoni...pravila po kojim se treba zivjeti. Da nama bude dobro, a i onima oko nas. Da svi ovi, silni vjernici na svijetu, razni...slusaju te knjige, ne bi bilo belaja kao sto ga ima...Nikad ljudi nisu vise vjerovali u Boga, i nikad vise ratova nije bilo nego u ovo doba...A svi se prizivaju na tog Boga u kojeg vjeruju. Nikad vise mrznje. I ta tvoja izjava, da nije mrznje, ne bi ni ljubavi bilo...il' se ne bi cijenila...(ne citiram direktno nego od oka), je pravo....bezzeze. Suplje. Kakve to veze ima s vjerom? I jednom....Nikakve.
Onda...cvijece za covjeka...a ne za pcelu....i tako to...Pa bolan Tana...Ako vec vjerujes po Kuranu, onda bi rekao da je Bog stvorio sve...(a i po Bibliji), i da svako ima ono sto mu treba....Ravnoteza u ciklusu zivota. Ukljucujuci i te pcele, da imaju cvijet, i zemlju da ima vodu, i lava da lovi slabiju divljac....Ni jedna vjera ne kaze da je sve stvoreno za covjeka...ili bar ne one koje ja znam, nego su te knjige napisane za covjeka, jer jedini ne zna da se obuzda...Nije nagon, nego milion drugih "inteligentnih" razloga 21.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:00 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Nema tu nikakvog izbora,to shto ti nazivash izbr ja nazivam instinkt.A sam intelekt je gomila instinkta,samo je ona u ogromnom broju veca od zivotinja.

intelekt je burazeru puno puno vise nego gomila instikata, istina je da covjek ima svoje instinkte - tako je moralo biti, odrzanje vrste ???

      citat od KENZO:

      citat od tana:[/b]
      Zaista smo slali poslanike Na¨e sa dokazima jasnim

    Gdje su ti JASNI dokazi.
    da su toliko jasni,nebi mi sad iz "shupljeg u prazno".

hos se kladit jednu stvar - da se sutra bog ukaze na planeti i da nam najavi svoj dolazak da se sve svjetske TV kuce i medija pripreme, da dodju svi moguci strucnjaci, vjernici, nevjernici ....
i da nam bog pravi cuda kao na primjer da nam spusti mjesec da ga dohvatimo rukom pa da ga opet vrati nazad, ili da razdvoji more napola, ili da ponisti zakone gravitacije pa svi lebdimo ......

da se sve ovo dogodo opet bi vjernici vjerovali, a nevjernici ne bi, tj velika vecina ne bi. fakat bi tako bilo, haj razmisli o tome.
vjernici su odabrali da vjeruju a nevjernici su odabrali da ne vjeruju, zato sto i jedni i drugi imaju izbor.

      citat od KENZO:

    Sta mislish o religijama koje smatraju da covjek samo mjenja oblik postojanja (u pcele ili krave)....jesu li one krive religije?
    Jer ako nisu,a cvijet je tu za covjeka,onda je tu i za pcelu.
    O ovome botanickom pitanju se moze puno toga rec.

nisam reko da je cvijet tu samo za covjeka nego sam reko da cvijet FINO IZGLEDA I FINO MIRISE samo za covjeka.

na pitanje sta mislim o drugim koncepcijama religije(budizam itd ...) ti ne mogu odgovoriti jer nisam religiozan covjek. bilo koja religija je samo nasa ljudska interpretacija vjere i sve su religije isto "PRAVE" i sve su isto "KRIVE" kao religije.

nemoj mijesati religiju i vjeru - dvije razlicite stvari. ova moja tema i nema bas puno veze sa religijom nego sa vjerom.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo jos jedno kratko pitanje...Kako ti znas da cvijet lijepo izgleda i mirise samo za covjeka?

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:11 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tigrice, haj vrati se par postova unazad pa procitaj sta je po mom misljenju razlika izmedju religije i vjere.

kad to obavis javi, pa da ti onda odgovorim na tvoju diskusiju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Procitala Tana...Citam ja ovo od kad je pocelo, samo nisam nista pisala...Nisam uvijek raspolozena za ovakve stvari....Veceras jesam, pa dala komentar...I znam zasto....

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:13 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    Samo jos jedno kratko pitanje...Kako ti znas da cvijet lijepo izgleda i mirise samo za covjeka?

to mi je vrlo logicno - nijedno drugo bice na planeti nema koncepciju lijepoga.

ako imas culo vida, ili ukusa, ili mirisa to ne znaci da imas i koncepciju lijepoga.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    evo naso sam ovo za komete kenzo:

    Zaista smo slali poslanike Nas<caron>e sa dokazima jasnim i objavljivali s njima Knjigu i mjerilo, da svijet postupa po pravdi. I spustili smo gvoz<caron>djee - u njemu je sila z<caron>estoka i koristi za ljude - i da Allah zna ko pomaz<caron>e Njega i poslanike Njegove u nevidljivom. Uistinu! Allah je Silni, Svemocni.

    kuran, sura 57:25


Ovo je samo da ti pokazem kako mjesas religiju s vjerovanjem...Bez uvrede 01.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:16 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od TigricaX:

      Samo jos jedno kratko pitanje...Kako ti znas da cvijet lijepo izgleda i mirise samo za covjeka?

    to mi je vrlo logicno - nijedno drugo bice na planeti nema koncepciju lijepoga.

    ako imas culo vida, ili ukusa, ili mirisa to ne znaci da imas i koncepciju lijepoga.


Imas li ti dokaz, da druga ziva bica nemaju koncepciju lijepoga? Vidis....ja mislim drugacije....

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:18 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I zaboravih pitati...nakon sto sam se dobro nacitala ovdje...U cemu je razlika, konkretno za tebe Tana, izmedju religije i vjerovanja?

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-10-2004 07:21 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e posto so procitala evo onda da to odgovorim:
spominjes kako se religija zloupotrebljava - istina je. vec smo pricali o tome.

kazes da je suplja izjava da ako nema mrznje ne bi bilo ni ljubavi.
vidis to je meni vrlo logicno i nemam nacina da ti to dokazem.
radi se o filozofiji i cinjenici da sve ima svoje suprotno.
haj ti mi nadji jedan osjecaj, ili jedan epitet koji nema sebi suprotan. mozda nisi nikad razmisljaja o ovome.

kazes da nijedna vjera ne kaze da je sve stvoreno za covjeka.
pa imamo li mi ljudi pravo na misljenje ? ne mora ti sve pisati u knjizi.

to prvo a drugo kad bi tjero mak na konac dalo bi se o tome diskutovati.
ako je tora, biblija i kuran bozje djelo i ON se u njima obraca covjeku samim tim nas je ON stavio na pocasno mjesto.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

        citat od tana:

      evo naso sam ovo za komete kenzo:

      Zaista smo slali poslanike Nas<caron>e sa dokazima jasnim i objavljivali s njima Knjigu i mjerilo, da svijet postupa po pravdi. I spustili smo gvoz<caron>djee - u njemu je sila z<caron>estoka i koristi za ljude - i da Allah zna ko pomaz<caron>e Njega i poslanike Njegove u nevidljivom. Uistinu! Allah je Silni, Svemocni.

      kuran, sura 57:25


    Ovo je samo da ti pokazem kako mjesas religiju s vjerovanjem...Bez uvrede 01.gif

de malo pojasni, zasto mislis da mijesam religiju sa vjerom.
naprotiv - imam vrlo jasno povucenu liniju izmedju ove dvije.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    I zaboravih pitati...nakon sto sam se dobro nacitala ovdje...U cemu je razlika, konkretno za tebe Tana, izmedju religije i vjerovanja?

ti meni rece gore da si vec procitala pa sto me onda pitas ?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pisali smo istovremeno, tek sada vidim da ustvari

    nisi procitala
moj post o paraleli vjera - religija.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-10-2004 07:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

po mome je diskusija interesantna, ali ne razumijem potrebu da se strane ubjedjuju jedna u drugu. Ocito su misljenja jaka i formirana, i mislim da tema uopste ne bi trebala biti za

    diskusiju
, nego za davanje svoga misljenja.

onaj koji ima cvrste stavove o bogu i vjeri (svi gore ucesnici) bi se trebali pasati citiranja i ubjedjivanja. na kraju krajeva sve je relativno i stvar percepcije. sve se svodi na toliko pominjanju rijec IZBOR.

ljepse bi bilo citati dublja razmisljanja svih gore navedenih pogleda, nego uporno ubjedjivanje i kontriranje drugih.



u svakom slucaju, tema interesantna i kvalitetna. 01.gif

___________________________________________________________________

    01-10-2004 07:30 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Stranica (122): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com