Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 116 117 118 [119] 120 121 122 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Ma nije ruzno ne znati ruzno je ne htjeti znati.
    Eto , nekad se na Aldzaziri prikazivalo u nastavcima emisija cinimise
    "Putevima istoka" ili tako nekako , moglo se iz tih emisija stosta doznati, saznati.
    Kazu da se krscanstvo sirilo "ognjem i macem" pa rekose da je to sa svakom religijom ,
    a pitam se kako onda Islam "dodje" do Indonezije , Filipina , pa i do Juzne Amerike ,neki dan
    pokazase na TV i na Islandu od 1977 imaju svoj dzemat.Koliko sam prosao (geografski ) i sretao se sa ljudima
    na Islam je "preslo" mnogo ,mnogo,ljudi i na druge vjere(religije ) samo su mi nekako
    sa Zidovima stvari nejasne i neznam bas niti jednu osobu da im se pridruzila -zasto -reci mi ako znajdes
    odgovor na ovo.
    Mislim da je Jeduizam "star" nekih 5000 godina, a da li si znao da su arapi prvi "izmislili" nacin transfuzije krvi.Eto to mi pade na pamet trenutno a i onaj navigacioni sistem pomocu zvijezda kad si na brodu.Nemoj da si ogranicen -ti bi trebao malo proguglati,care.
To nema nikakve veze sa mojim pitanjem, Islam Judeizam Krishchanstvo dolaze na druge kontinente putem emisara....Znachi ljudi koji bukvalno prenesu Kuran , Bibliju ili Toru u svojim rukama I onda propovjedaju. Propovjedanjem che dobiti svoje ovce. Znachi da se moje pitanje ne moze odgovoriti ovim nachinom. Kontate? NE ?

08-03-2017 06:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako vas samo chinjenica da 3 glavne religije (u novije doba ) potichu sa istog prostora , ne dovede u sumnju????? WTF ??

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 08-03-2017 u 06:47.

08-03-2017 06:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

          citat od prowler2:

            citat od STECAK:

          Na neciju zalost a neciju radost
          sretoh prije par godina neke ljude u
          hotelu Marriott u Pennsylvania drzavi
          slicni onako Indijcima i u razgovoru saznah da su iz J.Amerike
          tacnije iz Brazila i da zive na nekom ostrvu i da su (gle cuda)
          braca muslimani i da ih ima podosta.
          Eto za informaciju ,tko ne zna , a znamo tko- da muslimanska
          zajednica postoji i obitava u drzavi Trinidad @Tobago i da im je
          porijeklo iz Sirije .Inace T@T je jedna od bogatijih drzava
          Caribskog ili juznoamerickog podrucja .Jeste li znali.
          A niste garant ,ima jos toga al' necu da vam sada sve kazem. 35.gif
        Samo se zapitaj zbog chega Islam , Krishchanstvo , Judeizam nisu postojali prije recimo cirka 3000 godina. A ljudi su bola gradili piramide diljem svijeta....Zbog chega je bash vjera stopirala izvrsne umove u arapskom svijetu. Zbog chega Krishchanska vjera ubi I osudi mnoge napredne ljude???/ De malo proguglaj o tome. BTW...to nije neko napisao onako u pechini ili nadahnut nadnaravnim bichem. To je dokumentovano od tadashnjih ljudi koji su bili na nekoj funkciji.



      Umovi iz arapskog svijeta su ti dali decimalni sistem i brojeve kakve danas znamo, otkriæa iz astronomije i drugih naèunih grana... evropa se nije znala pošteno oprati, ljudi su smrdili
      (najbolji ti je primjer francuski dvor) i nisu pošteno znali šta je vodovod i kanalizacija.

      Proèitaj koju knjigu prije nego serendaš okolo i tražiš samo one linkove po google-u koji odgovaraju
      tvojim nadrkanim tezama.
    Nisi skontao ( kao I obichno ). Znash li od kad I zbog chega je arapska inteligencija otishla u propast. Svi su smrdili a samo arapi mirisali. ISTINA> Fala kurcu pa I ti neshto reche shto se podudara sa nauchnom istorijom. Nazalost kad dodje religija arapski nauchnici I svi koji mishljashe svojom glavom padoshe u duboki zaborav. Posljedice su vidljive i u danashnji vakat. Zalosno ali istinito. 33.gif



Pa eto ti objasni ovo, recimo srednji vjekovi koji su u Europi jos mogli biti nazivani najcrnje vrijeme ljudske civilizacije (u Europi) smatra se zlatnim dobom i punim prosperitetom u azijskim zemljama i arapskom svijetu. Kako to.? Da li su to tada bili "paralelni svijetovi. Da li mi (ti) gledas na civilizaciju iz svog ugla tj, mjesta rodjenja .Znas Nju Jork je za nekoga ,gledano iz BiH vukojebina bas kao ovim iz Nju jorka prema Bosni.Zlatno doba Arapske civilizacije -prouci malo imas vremena ,pa se javi,sa konkretnim pitanjem.

08-03-2017 23:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sporo on cita nemoze on to proucit

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-03-2017 23:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

          citat od prowler2:

            citat od STECAK:

          Na neciju zalost a neciju radost
          sretoh prije par godina neke ljude u
          hotelu Marriott u Pennsylvania drzavi
          slicni onako Indijcima i u razgovoru saznah da su iz J.Amerike
          tacnije iz Brazila i da zive na nekom ostrvu i da su (gle cuda)
          braca muslimani i da ih ima podosta.
          Eto za informaciju ,tko ne zna , a znamo tko- da muslimanska
          zajednica postoji i obitava u drzavi Trinidad @Tobago i da im je
          porijeklo iz Sirije .Inace T@T je jedna od bogatijih drzava
          Caribskog ili juznoamerickog podrucja .Jeste li znali.
          A niste garant ,ima jos toga al' necu da vam sada sve kazem. 35.gif
        Samo se zapitaj zbog chega Islam , Krishchanstvo , Judeizam nisu postojali prije recimo cirka 3000 godina. A ljudi su bola gradili piramide diljem svijeta....Zbog chega je bash vjera stopirala izvrsne umove u arapskom svijetu. Zbog chega Krishchanska vjera ubi I osudi mnoge napredne ljude???/ De malo proguglaj o tome. BTW...to nije neko napisao onako u pechini ili nadahnut nadnaravnim bichem. To je dokumentovano od tadashnjih ljudi koji su bili na nekoj funkciji.



      Umovi iz arapskog svijeta su ti dali decimalni sistem i brojeve kakve danas znamo, otkriæa iz astronomije i drugih naèunih grana... evropa se nije znala pošteno oprati, ljudi su smrdili
      (najbolji ti je primjer francuski dvor) i nisu pošteno znali šta je vodovod i kanalizacija.

      Proèitaj koju knjigu prije nego serendaš okolo i tražiš samo one linkove po google-u koji odgovaraju
      tvojim nadrkanim tezama.


    Nisi skontao ( kao I obichno ). Znash li od kad I zbog chega je arapska inteligencija otishla u propast. Svi su smrdili a samo arapi mirisali. ISTINA> Fala kurcu pa I ti neshto reche shto se podudara sa nauchnom istorijom. Nazalost kad dodje religija arapski nauchnici I svi koji mishljashe svojom glavom padoshe u duboki zaborav. Posljedice su vidljive i u danashnji vakat. Zalosno ali istinito. 33.gif



ne iskljuèujem neke stvari koje govoriš, ja nisam religiozan, ali je tvoja analiza religije i nastup, po
mom viðenju èista medvjeða usluga ateistima.

Postoji knjiga o doprinosu arapskog svijeta nauci koju znamo danas, i našem svakodnevnom životu.
Ja imam taj pdf, a mogu naæi i link i postaviti ovdje, ili uploadovati negdje.

Arapski svijet jeste stagnirao tokom vijekova do danas, ali je tvoje viðenje svega toga simplifikovano
i puno predrasuda.

Generalno si ti èesto pokazivao otvoreno negativnu predispoziciju prema arapima i svijetu sa bliskog
istoka, i bilo bi dobro da pojasniš taèno zašto je to tako.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-04-2017 02:57 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    e sad ces ti meni reci da je ovo nategnuto, i da ni na koji nacin ne upucuje na otiske prstiju.

    a ja cu tebi odgovoriti: procitaj prethodne ajete pa ces vidjeti da bog govori o tome kakoje on u stanju da napravi covjeka na osnovu otiska prstiju.

    evo link za kuran gdje vrlo lako mozes pretrazivati i lako je navigavati, i citati komentare:

      http://hepek.com/mlivo/Q.htm


tana , evo sam se bas potrudio da procitam...izmedju ostalog sura 75 odakle dolazi tvoj citat o jagodicama iz prethodnog posta...i mogu ti reci da ne kontam sta je tu sto upucuje na to da se covjek moze iz jagodice napraviti ili na osnovu otiska prstiju...isto tako ne kontam ovu formulaciju da je "jagodica otisak genetskog koda"...gdje je tu genetika?...hoce li se reci da moja jagodica lici na onu kod mojih predaka?...to nije tacno...otisak prsta nije nikakkav genetski kod nego "fotokopija" nasih papilarnih linija sa jagodice na papiru...i taj otisak je jedinstven...kao sto je jedinstvena sara na zjenici oka...ili izgled zuba...nista me ovdje ne ubjedi da je to djelo boga...izvini , ali tako je...probaj objasniti sta bi ovde trebalo biti "bozije"...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane garinca dana 08-04-2017 u 11:40.

08-04-2017 11:38 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

          citat od Stari Grad:

            citat od prowler2:

              citat od STECAK:

            Na neciju zalost a neciju radost
            sretoh prije par godina neke ljude u
            hotelu Marriott u Pennsylvania drzavi
            slicni onako Indijcima i u razgovoru saznah da su iz J.Amerike
            tacnije iz Brazila i da zive na nekom ostrvu i da su (gle cuda)
            braca muslimani i da ih ima podosta.
            Eto za informaciju ,tko ne zna , a znamo tko- da muslimanska
            zajednica postoji i obitava u drzavi Trinidad @Tobago i da im je
            porijeklo iz Sirije .Inace T@T je jedna od bogatijih drzava
            Caribskog ili juznoamerickog podrucja .Jeste li znali.
            A niste garant ,ima jos toga al' necu da vam sada sve kazem. 35.gif
          Samo se zapitaj zbog chega Islam , Krishchanstvo , Judeizam nisu postojali prije recimo cirka 3000 godina. A ljudi su bola gradili piramide diljem svijeta....Zbog chega je bash vjera stopirala izvrsne umove u arapskom svijetu. Zbog chega Krishchanska vjera ubi I osudi mnoge napredne ljude???/ De malo proguglaj o tome. BTW...to nije neko napisao onako u pechini ili nadahnut nadnaravnim bichem. To je dokumentovano od tadashnjih ljudi koji su bili na nekoj funkciji.



        Umovi iz arapskog svijeta su ti dali decimalni sistem i brojeve kakve danas znamo, otkriæa iz astronomije i drugih naèunih grana... evropa se nije znala pošteno oprati, ljudi su smrdili
        (najbolji ti je primjer francuski dvor) i nisu pošteno znali šta je vodovod i kanalizacija.

        Proèitaj koju knjigu prije nego serendaš okolo i tražiš samo one linkove po google-u koji odgovaraju
        tvojim nadrkanim tezama.


      Nisi skontao ( kao I obichno ). Znash li od kad I zbog chega je arapska inteligencija otishla u propast. Svi su smrdili a samo arapi mirisali. ISTINA> Fala kurcu pa I ti neshto reche shto se podudara sa nauchnom istorijom. Nazalost kad dodje religija arapski nauchnici I svi koji mishljashe svojom glavom padoshe u duboki zaborav. Posljedice su vidljive i u danashnji vakat. Zalosno ali istinito. 33.gif



    ne iskljuèujem neke stvari koje govoriš, ja nisam religiozan, ali je tvoja analiza religije i nastup, po
    mom viðenju èista medvjeða usluga ateistima.

    Postoji knjiga o doprinosu arapskog svijeta nauci koju znamo danas, i našem svakodnevnom životu.
    Ja imam taj pdf, a mogu naæi i link i postaviti ovdje, ili uploadovati negdje.

    Arapski svijet jeste stagnirao tokom vijekova do danas, ali je tvoje viðenje svega toga simplifikovano
    i puno predrasuda.

    Generalno si ti èesto pokazivao otvoreno negativnu predispoziciju prema arapima i svijetu sa bliskog
    istoka, i bilo bi dobro da pojasniš taèno zašto je to tako.


    -
Pa to I govorim. Arapski svijet je doprinjeo mnogo toga za danashnji svijet. Bez njihovog doprinosa ovakav svijet koji danas poznajemo bi bio daleko primitivniji. Govorim o jednom islamskom kleriku koji unazadi tu civilizaciju sa svojih par dekreta. Islam se nije oporavio od tog klerika ni dan danas. Nazalost. Valjda znash ime tog idiota....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 08-04-2017 u 22:54.

08-04-2017 22:53 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne bih u to bio siguran, po mom viðenju ti pogrešno shvataš poentu s religijom (preciznije reèeno vjerom). Opet, to je samo moje viðenje... ko sam ja da ti govorim šta i kako æeš ti misliti.

Ja kao agnostik, a ni pravi vjernik ti to neæe nikad govoriti ni reæi.

U vremenima kakva su bila obje te monoteistièke religije su nastale primarno kao izraz potrebe
za boljim društvima (socijalno) nego što su tadašnja bila, to je bio sluèaj sa krišæanstvom, i Isusom iz
Nazareta. Islam i Muhamed su bili samo varijacija na tu temu, s naglaskom da je jedna od postavki
te druge religije bila uspostavljanje sistema vrijednost koje bi donijele društvo bliže èovjeku i distancirale ga u pozitivnom smislu od životinja, ond nepravdi i od haosa.

Vremenom jesu obje religije zloupotrebljavane i instrumentalizovane i dogmatizovane, ali je to druga
prièa.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-04-2017 23:02 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

        citat od tana:

      e sad ces ti meni reci da je ovo nategnuto, i da ni na koji nacin ne upucuje na otiske prstiju.

      a ja cu tebi odgovoriti: procitaj prethodne ajete pa ces vidjeti da bog govori o tome kakoje on u stanju da napravi covjeka na osnovu otiska prstiju.

      evo link za kuran gdje vrlo lako mozes pretrazivati i lako je navigavati, i citati komentare:

        http://hepek.com/mlivo/Q.htm


    tana , evo sam se bas potrudio da procitam...izmedju ostalog sura 75 odakle dolazi tvoj citat o jagodicama iz prethodnog posta...i mogu ti reci da ne kontam sta je tu sto upucuje na to da se covjek moze iz jagodice napraviti ili na osnovu otiska prstiju...isto tako ne kontam ovu formulaciju da je "jagodica otisak genetskog koda"...gdje je tu genetika?...hoce li se reci da moja jagodica lici na onu kod mojih predaka?...to nije tacno...otisak prsta nije nikakkav genetski kod nego "fotokopija" nasih papilarnih linija sa jagodice na papiru...i taj otisak je jedinstven...kao sto je jedinstvena sara na zjenici oka...ili izgled zuba...nista me ovdje ne ubjedi da je to djelo boga...izvini , ali tako je...probaj objasniti sta bi ovde trebalo biti "bozije"...


posto je otisak prsta jedinstven - onda je to genetski kod. ne u smislu DNA nego u smislu - kreator na osnovu otiska prsta moze utvrditi ko je osoba. ma sta kreator svaki policajac to moze. ako zna ko je osoba onda moze i naci i genetski kod te osobe, ili DNA. to sam mislio. dakle za boga je jagodica prsta genetski kod eventualno.

kuran 75:3 - Raèuna li èovjek da neæemo sastaviti kosti njegove?
kuran 75:34 - Svakako! Kadri smo da uredimo jagodice njegove!*

bog kaze da je u stanju da nas sastavi/napravi na osnovu jagodica prsta(otisak prsta), prije 1500 godina. ovo je jedan od primjera kada neke stvari ne razumijemo iz kurana. prije 100 godina ovaj ajet nismo u stanju bili da shvatimo jer nauka jos nije dotle dosla.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-04-2017 23:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja neznam dali je tadaznja nauka znala prije 1500 goidna za otisak prsta da je jedinstven za svakog covjeka ..kako ga je kur an predvidio upravo tad kad je knjiga odnosno objava silazila sa neba

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-04-2017 23:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja vazda mogu identifikovati jednog vamo po otisku njegovog bumeranga na èelu mu... 07.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-04-2017 23:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ja neznam dali je tadaznja nauka znala prije 1500 goidna za otisak prsta da je jedinstven za svakog covjeka ..kako ga je kur an predvidio upravo tad kad je knjiga odnosno objava silazila sa neba


naravno da nije znala nauka tada. otisak prsta se otkrio prije nepunih stotinjak godina.
ali pise u kuranu. e kako to objasniti? i jos mnoge stvari.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-04-2017 23:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

,,mene zanima jos jedna stvar ,kako nauka objasnjaje ili dali ima dokaze kako je doslo do toga da svaki covjek ima razlicit otisak prsta za svakog covjeka koji se rodio ili koji ce se roditi sledeci hiljadama godina

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-04-2017 23:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mislim da je objašnjeno ranije na ovoj temi, neki dan...

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-04-2017 23:45 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..koji bi kompjuter trebao covjek da napravi da da svakome covjek d kod ili taj cip da se u svakog covjeka to stavi ili ugradi sledeci hiljade godina i to vec traje milione godina i trajace dosta dugo do bozijeg odredjenje ..vjerovatno kad se potrose ti kodovi nstat ce smak svjeta

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 08-04-2017 u 23:48.

08-04-2017 23:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    mislim da je objašnjeno ranije na ovoj temi, neki dan...


..moracu malo prelistat

..sta je god dato mislim da nije sa sigurnscu potvrdjeno ili dokazano

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-04-2017 23:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

èini mi se da jeste, objašnjenje je dato od našeg dobronamjernog prijatelja, s medicinske strane.

što se tièe onih brojeva što ti pomenu, ne brini, neæe se nikad potrošiti...

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-04-2017 23:52 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od vjetar:

      ..ja neznam dali je tadaznja nauka znala prije 1500 goidna za otisak prsta da je jedinstven za svakog covjeka ..kako ga je kur an predvidio upravo tad kad je knjiga odnosno objava silazila sa neba


    naravno da nije znala nauka tada. otisak prsta se otkrio prije nepunih stotinjak godina.
    ali pise u kuranu. e kako to objasniti? i jos mnoge stvari.




,,stvarno nisam znao kad i prije kolko godina je otkriven otisak prsta da je razlicit za svakog covjeka i zato sam postavio to pitanje ..ako su pisari manipulisali Poslanika zasto bas to napisase i jesu li to mogli preskociti smatrajuci onako to ne interesantnim ili su oni samo bili pisari a ne mislioci

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-04-2017 23:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja sam siguran da se kur an nije mogo manipulisat od strane pisara jer onaj ko je donosio kur an mogo ga je i preslusat od onih koji su ga zapisivali ,ali je prvo naucio poslanika pa tek su ga onda pisali ..kako sad ako ja znam pjesmicu napamet kako neko kome je ja diktiram moze napisati nesto sto ja nisam rekao a da to izmakne kontroli a ja ga tu naucenu stvar preslushajem ka profesor djaka

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 08-05-2017 u 12:21.

08-05-2017 00:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ja neznam dali je tadaznja nauka znala prije 1500 goidna za otisak prsta da je jedinstven za svakog covjeka ..kako ga je kur an predvidio upravo tad kad je knjiga odnosno objava silazila sa neba
Svaki cvijet je jedinstven svaka pahulja snijega je jedinstvena svachiji miris je jedinstven ... Shta je problem ako je svaki otisak prsta jedinstven???? Duplikata potpunih ima samo u klonovima. I tu je pitanje jer ne zive dugo. Objashnjavati vjerodostojnost ' bozijih rijechi ' na osnovu otiska prstiju .....Zabetonjujete moj ateizam sve vishe I vishe. Za Vjetra je samo .... AJDE .. 01.gif

08-05-2017 23:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (122): « prva ... « prethodna 116 117 118 [119] 120 121 122 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com