Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » **Djetinjstvo** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

**Djetinjstvo** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stavila sam temu na nostalgiju, nekako joj najbolje pashe.

Koji su djelovi vaseg djetinjstva urezani u vasu svijest, rado ih se sjecate i zalite sto vase dijete ama bas nikad (najvjerovatnije) nece imati mogucnosti da prode kroz takve stvari.

Mozda se nisam najbolje izrazila, ali evo napisacu primjer. Meni cesto ovakve misli produ kroz glavu. Ne znam zasto, valjda ona ceznja za necim nepovrativim.

Npr. Kad sam ja bila mala, cuvala me je baka i vecina mojih prijatelja je zivjela u babinom komsiluku (na Kovacnicama). I svaki put kad podem od bake kuci idem kroz Mustovica ulicu. E sad, u Mustovica ulici su bili (ima ih jos) kanali s vodom. Ja bi kod prvog zalegla da gledam pijavice i ono ih bockam stapicem. Onda se ustanem i zalegnem do sljedeceg i sve tako do kuce. Narod prolazi, svi znaju cija sam, pa mi niko nista ne govori. Kad dodem kuci pod mosticem na Radobolji hvatam bebe zabe i stavljam ih u teglu.

Sada se nesto mislim, moje dijete nikad nece imati tu bezbriznost, djetinjstva, odrastajuci u Americi i meni ga zao.

Je li to normalno tako mislit'?

___________________________________________________________________

    12-16-2003 23:06 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Nazika Nazika is a Female
    ne more meda


    Poruka: 26

    RE: **Djetinjstvo** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tema mi se dopada, pa zaronih laganice u djetinjstvo...

    iza onog malog hotela energoinvest ( danas izgorena rusevina) bio je jedan lijepi bajam. Tu smo se igrali a pribor je sljedeci: lutkica, ona mala s tepe sto preklapa ocima, puno krpica i jedna prazna kutija od cipela. satima....
    skupljanje i razmjena salveta...
    pa limuna i narandze...
    e onda mali park na musali s ribicama...
    srednja skola, veliki park...korzo...

    Sve je to bilo divno, a meni je njzalije sto generacija moje djece nema randesa. Ovo je vec mladost a ne djetinjstvo pa cu se tu i zaustaviti.

    ___________________________________________________________________
    maslacak

    12-17-2003 00:23 Nazika is offline Posalji email za Nazika Pregledaj poruke od Nazika Dodaj Nazika u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    voljela sam se igrati plohe, do kasnih doba, pod ulicnom svjetiljkom. Ostala je jos ista svjetiljka, u Stjepana Radica.

    ___________________________________________________________________

      12-17-2003 04:29 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      Nedim Nedim is a Male
      guster




      Poruka: 62
      Location: Atlanta,Ga

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      maggie, dobra tema. i ako jos nemam djece vazda tako mislim sta sam ja prosao kao djete a moja djeca nece moci isto da dozive ziveci u americi.Pocnem od lopte pred medicinskom do uvaljivnja u kajsije i sipke ( iako mi je basta puna i kajsija i sipaka) pogotovo jesti zelene kajsije. Samo mi je drago sto se nece penjati po onoj kajsiji kod vrtica kad predzes most od solitera prema liski i zid kod medicinske jer sam svake godine barem pao jednom sa jednog ili drugog.

      12-17-2003 06:05 Nedim is offline Pregledaj poruke od Nedim Dodaj Nedim u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko
      pokretac teme Thread Started by Maggie

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja sam isto volila jesti zelene tresnje i breskve 21.gif

      I sjecam se kad bi mi baka svako jutro dala 5 dinara da idem kupit kruh i kaze svrati kod tete Vinke i vidi treba li i njoj sta. A bila pikavac, ni u skolu posla.

      Ovdje ja svoje dijete ne smijem s oka skinut.

      ___________________________________________________________________

        12-17-2003 16:50 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        adis b adis b is a Male
        rambling reck




        Poruka: 1082

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Uvaljivnje komsijama (i josh gdje stignem) u sipke, kajsije, breskve, i sta god stignem, ko je god imo neku vocku u avliji/vrtu

        Sa rajom zezancija u malom/velikom parku, poslije skole ili stura sa casa na bilijar u King

        Ima toga koliko hoces, ne moze se napisati. Uglavnom sto mi najvise nedostaje i sto se nadam akobogda ako budem imao djecu da i ono iskusi, sto cisto sumnjam da se moze desiti na zapadu, jeste prijateljstva (kroz osnovnu i srednju skolu) kakva smo samo mi imali.

        ___________________________________________________________________
        ...

        12-17-2003 17:01 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
        Carinsko djete Carinsko djete is a Male
        DAIDJA




        Poruka: 76

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da se nisi slucajno uvaljivao u sipke u Tonce ili Ante,Adise?Oni su najblizi bili! 04.gif

        ___________________________________________________________________

          12-23-2003 21:07 Carinsko djete is offline Posalji email za Carinsko djete Pregledaj poruke od Carinsko djete Dodaj Carinsko djete u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1082

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hehehe, dje me nadje

          sjecas se kad bi Peco, ti i ja se uvaljivali u Tonce, pa preko kapije...a onako sipci nabreknu, sladunci, jes dobro bilo...

          ___________________________________________________________________
          ...

          12-23-2003 21:13 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Black_Witch Black_Witch is a Female
          rodjena




          Poruka: 985
          Location: na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          e jesi bio baksuz 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          .............

          12-23-2003 22:23 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3840
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..pentrala se po humu...umal ne poginuh jednom 19.gif 11.gif ..trazeci suho granje da pecemo krompir 04.gif

          bjezala na neretvu......proganjala starijeg brata, a on bjezo od mene 13.gif

          divljakusa prava 13.gif 13.gif

          a bilo je i onih finih igara 19.gif

          care, care govedare...ema esasa...razbijanje koljena.... 07.gif vazda krvava kuci 19.gif 13.gif

          12-23-2003 23:47 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Edo Edo is a Male
          Bad Company




          Poruka: 2324
          Location: Somewhere in time......

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sandy sjecas se kako se pravilo kovilje na Humu....... 01.gif

          ___________________________________________________________________

          12-24-2003 00:12 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9495
          Location: uh jebo te

          tema je prava Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sjecanja mi naviru ko luda.
          Zao mi je ove djece danas sto nikad nece osjetiti ono prirodno ili po meni normalno djetinjstvo
          Kupili smo neku pacelu na Buni i izgradili malo vikendice a Bunica blizu pa se zaletis preko basta i u vodu tranguze. Pa se pentrali po nekim vrbama i skakali. Ja ljepoteeeeeeeeeee.
          Zao mi je sto ova djeca nikad nece osjetiti ono bacis sve i cijelo ljeto u sorcu i bos.
          Ovde u po ljeta moras cizme imati pri ruci.
          Pa se uvalimo u kukuruze i pecemo i na zaru kraju Bunice.
          Ujutro se probudim a ptice pjevaju tacno ti milina ustati.
          Pa lopte na ulici. Pa mehale. U jebote odo pekir uzeti odose mi sve suze po tastaturi.
          Eeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh jes bilo dobro.
          Igra Velez a ja mali pa stanem pred ulaz i ono "ciko mzes li me uvesti", a nece da me puste pa skaci preko zida. Pa ta-ta partizana i svaba hahahahaha, indijanaca i kauboja.
          Snijeg zapada a Mostar cijeli napolje izade pa se grudvaj. Ovde ga ima metar svake zime a u ulici nide djeteta da se poigraju. Komsija ima djecu ko i moja a nikad se ne izadu poigrati s njima. "Hebes strance proklete". Ja kad sam bio mali nikad nisam mislio ko je ko i hocu li se igrati s njim. Ovde dijete od 8 godina zna da se ne smije igrati sa "strancima".
          Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 26.gif

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          12-24-2003 00:13 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3840
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Edo:

            Sandy sjecas se kako se pravilo kovilje na Humu....... 01.gif



          pa crvena pecina 26.gif 26.gif

          12-24-2003 01:00 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Honey Honey is a Female
          avenija kruzno




          Poruka: 120
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ova djeca vise to nista ne rade Sandy 26.gif

          ___________________________________________________________________
          Gazila bi hladan kamen i po trnju zivi plamen samo da te dahom dotaknem 33.gif

          12-24-2003 01:06 Honey is offline Pregledaj poruke od Honey Dodaj Honey u listu prijatelja
          galebica-a galebica-a is a Female
          mofo beba


          Poruka: 1
          Location: uf

          Thumb Up! pogodi me Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pogodi me tema pravo. Udubila sam se u
          itanj ed anisam ni
          ula da mi dijete la
          e (to se mojoj mami nije moglo desiti jer nije imala interneta i u ovo doba je zagrljena a tatom spavala). Ba¨ sam o tome ve
          eras razmi¨ljala.Zar nismo imali prelijepo djetinjsvo kao ¨to rekoste kraa ¨ipaka ili pentranje na ko¨elu- ko zna ima li ih vi¨e??? Hajde sad pusti dijete samo na dvori¨te da se igra ema esesa, da se pentra po granama i ¨tangama. Ej neu vi¨e "pa¨' u" u depru. 26.gif
          ao raja

          01-05-2004 00:59 galebica-a is offline Pregledaj poruke od galebica-a Dodaj galebica-a u listu prijatelja
          nadia nadia is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 397
          Location: CH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          svasta nesto spominjete a niko se ne sjeti za ljetnih veceri zrikavaca .

          sjedis negdje u tisini a mjesec skoro rukom da mozes dohvatiti a zrikavci vezu li svoju pjesmu , vezu...

          ljetos kad bijasmo dole mojoj djeci zasmetali zrikavci , cak su ih po malo i plasili a meni u dusi tesko.

          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          skupljala sam sa njima i salvete u jednu veliku kutiju , po mom nagovoru.

          pa gledam ja one salvete i za momenat sam bila 7-godisnaj djevojcica a one me blijedo gledaju i ne kuze zasto mami te salvete toliko znace...

          ___________________________________________________________________

            \ | /

            (@ @)

            -----o00-(_)-00o-----

          01-05-2004 01:21 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo bas nesto razmisljam .... naravno da nasa djeca nazalost nece imati tako bezbrizno djetinjstvo ko sto smo ga mi imali, ma gdje se nalazili.

          to je fakat.

          do nas je da im nekako, kako god znamo i umijemo, donekle docaramo svu tu ljepotu sto smo mi imali dok smo odrastali. bice im malo tesko shvatiti, ali isplati se raditi na tome ...

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          01-05-2004 07:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          beli beli is a Male
          moforaja




          Poruka: 4103
          Location: USA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Djetinjstvo- uglavnom vezano za neretvu i oko nje.
          Imali smo par loga, a najvise mi je ostala skela ispod "TITOVOG" i loge koju smo napravili
          od nje.A ljeti(od maja pa nadalje) kupanje ,kupine, slaufovi, skakanja,ali i odlasci po vodu
          starijoj raji..... 10.gif 01.gif

          ___________________________________________________________________
          audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
          autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
          Princ cuvaj mjesto na seciji....

          01-05-2004 14:40 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1136

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          isli smo u kradju grozdja, vinograd rahmetli Husage Zacinovica, skoro ispod Stoca. Joj, pa potrbuske, da nas ne vide, legnes ispod trsa i gledas one bobe na suncu, a one se presijavaju...One dobro zrele i slatke su obicno providnije od nezrelih, ovu hocu ovu necu.
          A bio je dobar i onaj neki Maslin vinograd, samo je uvijek bio cuvan pa bas i nismo smjeli...
          Pa kupine, naredane na slamku, a ruchice se crne... 11.gif

          ___________________________________________________________________

            01-19-2004 23:17 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            OMAHA OMAHA is a Male
            Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




            Poruka: 1488
            Location: XYZ

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Sjeta:

              voljela sam se igrati plohe, do kasnih doba, pod ulicnom svjetiljkom. Ostala je jos ista svjetiljka, u Stjepana Radica.


            Morebit te neko vidio dok si igrala... 11.gif

            01-20-2004 01:02 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
            Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com