Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » **Djetinjstvo** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pilence pilence is a Female
ne more meda




Poruka: 36
Location: Kukavicije gnezdo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

05.gif 05.gif 05.gif 05.gif 05.gif
Da ne ponavljam jednu istu pricu,Lela zna nase naj dane iz djetinjstva.
Lelo djavole cmok najveci od nas dve.Znas od koga da ti ne crtam. 35.gif

___________________________________________________________________


    1.~152~
    2.~153~
    3.~154~
    4.smiley26.gif

    01-28-2004 14:26 pilence is offline Homepage of pilence Pregledaj poruke od pilence Dodaj pilence u listu prijatelja
    Musala Musala is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1304
    Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ovamo ti je isto moja Djemka 29.gif

    ___________________________________________________________________
    -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

    04-04-2004 13:04 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
    La mirage La mirage is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 405
    Location: N

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od nadia:

      svasta nesto spominjete a niko se ne sjeti za ljetnih veceri zrikavaca .

      sjedis negdje u tisini a mjesec skoro rukom da mozes dohvatiti a zrikavci vezu li svoju pjesmu , vezu...

      ljetos kad bijasmo dole mojoj djeci zasmetali zrikavci , cak su ih po malo i plasili a meni u dusi tesko.

      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      skupljala sam sa njima i salvete u jednu veliku kutiju , po mom nagovoru.

      pa gledam ja one salvete i za momenat sam bila 7-godisnaj djevojcica a one me blijedo gledaju i ne kuze zasto mami te salvete toliko znace...



    Kad spomenu zrikavce, ni ovdje kod mene ih nema, ali sam zato prije par godina u Francuskoj kupio jednu kutijicu, a u njoj 2 zrikavca, rade na solarnu energiju (jes' da su oni aktivni po mraku, ali ipak...). Kutijicu je dobio moj tata, i obeselio se pravo. 01.gif

    Bio je i cvrcak, zao mi poslije sto i to nisam uzeo...

    Ja se sjetih trokolice i spustanja niz studenski. Ovdje bi dijete trebalo traziti dozvolu, i mozda cak registrovati troku. Stvarno nigdje nema rahatluka sto je u nas bilo

    Kad smo dosli ovamo, cuo sam da "ovdje sunce sija bez toplote, cvijece cvjeta bez mirisa", i tako jos nekih stvari koje su nama bile normalne, a ovdje nema. 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

      04-05-2004 08:48 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      uh majko moja a murve i pozvoni na vrata pa zbrisi haj stisni prdu pa to uradi vamo

      vec ga sjedne za kompjuter de ti sine da sam i ja rahat 21.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      04-05-2004 09:58 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      zvechka zvechka is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1374
      Location: Somewhere nice

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ispod prozora mirise bagrem, a na dvoristu veeeeliki platani , eh
      Najsladje je bilo otic ujutro u prodavnicu pa kupit vrucu strucu i sjesti sa
      sestrom u hladovinu ispod velikih platana, namazat nesto na snitu,
      a ono se sve upije, mmm

      Prijateljica smo imale koliko smo htjele i sekanja sa lutkama i krpicama. Mama
      bi nam dala ostatke od materijala i onda smo same sivale odjecu za te nase
      dame, mame i djecu. Kuhale "ruckove" u serpicama, iz ruzinih latica i raznih listica.
      Skupljale salvete i obavezno mijenjale duplikate.

      Kad smo malo porasle onda je doslo na red skupljanje kasno popodne i igranje
      raznih limuna i naranadza, sta da radi ova stvar, izmedju dvije vatre, ledenih cica.....

      Kad bi doslo vrijeme koscela ili murvi pentrale smo se gore i uzivale.

      A danasnja djeca se uopste ne znaju igrati. Sve modernizovano, imaju od tv,
      videa, dvd, kompjutera, muzickih uredjaja i zatvore se u stanove, pa pocnu
      fiskulturu sa daljinskim upravljacima.

      04-05-2004 10:21 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3840
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      joj sto me nasmija sa salvetama 13.gif
      jesi li ih ti peglala zvechka 19.gif
      pa sjecas se onih sto su pri mijenjanju isle jedna za pet.....toliko su bile vrijedne 13.gif

      04-05-2004 10:31 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      La mirage La mirage is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 405
      Location: N

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od zvechka:

        Ispod prozora mirise bagrem, a na dvoristu veeeeliki platani , eh
        Najsladje je bilo otic ujutro u prodavnicu pa kupit vrucu strucu i sjesti sa
        sestrom u hladovinu ispod velikih platana, namazat nesto na snitu,
        a ono se sve upije, mmm


      Da mi je sad jednu tak'u strucu, pocinje mi pauza. 26.gif

      ___________________________________________________________________
      If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

        04-05-2004 10:58 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
        zvechka zvechka is a Female
        samo sto nisam


        Poruka: 1374
        Location: Somewhere nice

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nisam ih peglala Sandy, jer sam cuvala i gledala da su sve fine,

        a onih "japanskih" i " svilenih" se dobro sjecam, pa razlicitih oblika su bile 02.gif


        eh ja, kako nam je bilo krasno kad smo bili bezbrizna slobodna djeca 29.gif

        04-05-2004 13:23 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Maggie 10.gif za temu

        Ja sam djetinjsvo provodio u 3 mjesta, sto i nije bas lijepo za djecu toga uzrasta. Zbog prekida prijatelja i teskoca oko stvaranja novih poznanstava. Zadnju godinu, sticajem nekog posla, sam imao priliku da ponovo obidjem sva ta mjesta. Neka i poslije 30-tak godina. To je poseban dozivljaj, kad vam se pocne vrtiti neki film ili neka prekinuta prica. Susretao sam stare prijetelje i obnavljali sjecanja. Svi su se sa cudjenjem pitali kako se sjecam nekih detalja koje su oni zaboravljali, nekih djecijih gluposti, likova i bezbroj dozivljaja.

        Evo samo jedan detalj.
        Rodjen sam u Prijedoru i dio djetinjstva negdje od 5-7 godine sam provreo u jednom prekrasnom krajiskom mjestu, Sanica. Od tada nikada nisam bio vise tu. Jesenas, vracajuci se iz Banja Luke, namjerno sam skrenuo s puta, nekako u zadnjem trenutku. Hodajuci po tome mjestu susretnem starinu koji je, dokon, setuckao ulicom i rezvezemo pricu. Ja ga pitam za ovoga, za onoga, iako znam o ljudima samo iz prica, i uspomena mojih roditelja. I ja ti, kroz pricu, saznam i kako se starina zove. Bijase to dobar prijatelj moga oca, kojeg pamtim po tome sto je imao konje i beskranu zaljubljenost u tu prekrasnu i plemenitu zivotinju. Opste je poznata strast krajisnika prema konjima. Imao je prekrasan par punokrvnih vranaca i jednog djogata. Pitao sam ga o tim konjima.
        Razvezli mi pricu. Do u detalje sam mu opisivao konje, kocije koje je imao, kucu, neke njive gdje je bio neki improvizovani hipodrom i trkaliste. Gleda mene starina, onako smireno, pustio me da odmotajem sjecanja i upita me:"A, ciji ono ti bijase?". Kada sam mu rekao gleda on mene i sjeti se da sam zadnji put tu bio kad sam imao 7 godina. I onda sa nevjericom gleda u mene i pita me kako se, poslije toliko godina, sjecam svih tih detalja. Nisam znao odgovor. Poslije smo otisli do njegove kuce. Pregledao sam kucu gdje smo zivjeli i sve to sto sam mu opisivao. Uz put mi je starina ispricao jedan detalj, koji nisam znao. Jedan od onih vranaca je bio pastuh, bijesan, nepovjerljiv i tabijasus. Malo je bilo ljudi u cijoj blizini je bio miran. Deda se sjecao da sam mu ja prisao bez imalo straha, vjerovatno opcinjen ljepotom zivotinje i djecijom znatizeljom. Ja sam bio jedan od troje cetvero ljudi koji su smjeli sebi dozvoliti da se tako njemu priblizi i koje je vranac slusao. Ja sam ga znao i sam uzjahati, ne znajuci da je tako bijesan, a on je bio miran i dozvoljavao mi da ga jasem.

        Dok sam, u povratku, vozio ka Mostaru razmisljao sam o tome kako je neobicno da se tolike godine pamte neke slike koje su stvorene u ranom djetinjstvu, dok se neke stavri od prije par mjeseci i ne sjecam, uopste. A kamo li da pamtim toliko detalja. Mislim da je djetinjstvo najintezivnije i najsadrzajnije zivotno doba.

        Iz jednog drugog mjesta sam se sjecao mirisa kifli, u neko zimsko jutro u jednoj pekari pored skole, u koju smo redovno svracali.
        Valjda su se tu stvarale kasnije poguzijske sklonosti i apetiti.

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane daors dana 04-05-2004 u 19:08.

        04-05-2004 19:05 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        odrasto sam u zenici i svaki put kada odem tamo prosetam onim mjestima gdje sam se igro ko dijete ..i naka me nostalgija fata .....

        odem u park gdje sam se igro - ni nalik
        odem u soliter dje sam stanovo, popnem se na vrh gore - ni nalik
        popnem se na garaze (ne znam da li bi sada bio to u stanju 07.gif) na koje sam se penjo svaki dan - ni nalik.
        odem na izvor sa kojeg sam pio vode - nema ga

        eh ......


        sto se tice djece u americi, ili bilo gdje u tudjini zao mi je sto nece imati priliku da osjete makar mrvu onog pravog bezbriznog djetinjstva.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        04-05-2004 20:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
        Licnost godine '05




        Poruka: 9946
        Location: Eo me tu sam !!

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jadna brte ova djeca po strani !!!!!! nego uturi im play station i to im je sve cega ce se sjecat. Pa zamisli one izlete skolske i Pioniri i svi oni teski izlazci na Forticu s rajom po onakoj vrucini. Ali sve vise i vise se situacija i mjenja ali ponos ostaje sa nama na ta divna vremena. 07.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________


          Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
            13.gif

            04-05-2004 20:33 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
            Danja Danja is a Female
            mofo beba




            Poruka: 8

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Neki merak bio otici da nocim kod majke u Mahalu. Ujutro niz stepenice, ona ograda klimava, majka vec bila kod Dugalica i kifle kupila.
            Glavna faca kad te majka pusti da popodne, kad sunce zadje, splaces avliju. I 'ko god pomoli nos na kapiju, normala odmah se pohvalis.
            A za veceru majka ispece krompirica, ali ih izreze nekako da izgledaju k'o blizanci, po dva sastavljena.

            Jadni ovi nasi novi klinci.

            ___________________________________________________________________
            Za mnom cika... Za mnom potraga... A preda mnom put za Dovraga...

            04-07-2004 16:44 Danja is offline Pregledaj poruke od Danja Dodaj Danja u listu prijatelja
            VraGicA VraGicA is a Female
            trudim se




            Poruka: 193
            Location: Rujiste, odma ispod doma desno

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Hodala po Neretvi od Carinskog preko Ploce do Titovog mosta-taj bio puta bio nazvan preko vode do slobode.Sad se ispod vrtica u Santicevoj ne moze ni primaknut nit se moze sic do obale, sve potrpano, nidje ni jedne koscele ozada, po kojim sam se pentrala.Ovde nidje koscele, nece mi djete ni znat sta je to ako ga ne naucim(neam jos djece al eto kontam unaprijed 05.gif )

            Krali kajsije kod Avdica, najdraze su mi bile njegove ukusne nekakve , bolje nego one sto bi mi mama kupila na tepi 19.gif

            Na Rujistu , na Osljaku fatala punoglavce iz razonode, znala svaki kamen po njemu; hvatala skakavce stavljala ih u bocu od Kole , pa zatrpavala ih u zemlju (kasnije otkopavala) da vidim kolko dugo mogu zivit bez vazduha
            Skidali ( malokalibarkom ) puhove na domu, ponekad hvatala zmije 11.gif

            Iz skole bi direktno navukla rojsle i sa prijateljicom tutnjala po citavom gradu

            Cjelo djetinjstvo provela u Santicevoj sa mojom rahmetli babom i na Rujistu, sve mi je urezano u savijest, najbolje godine mog zivota koje nikad necu zaboravit a koje sigurno moja djeca nece moci ni da zamisle a kamoli da prozive nesto tako

            ___________________________________________________________________
            ~102~

              ~102~

              04-07-2004 22:37 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
              zela zela is a Male
              avenija kruzno




              Poruka: 161

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              kao djeca vjecito smo se igrali ispred stare poste, u parku na musali ili na neretvi od titovog mosta do bunora. u titovom mostu imali logu, tu su se "popile" prve cvoke od starije raje. to je bila ulaznica. pored deve na ploci ucili plivat, od smrdljivog rusa pravili strele i puskerali se sa cernickom rajom. na plazi igrali remija do besvjesti. na kraju stepenica pored izvidaca na bunoru bila murva, ne bi ni pticama nista ostalo poslije nas. prezrele gloginje i puhaljka i koliko bih jos toga mogao napisati.

              stvarno bih volio da i moja djeca mog prozivjeti barem mali dio od naseg djetinjstva punog maste i kratkog dana. kratkog dana zato sto nam je bilo malo 24h za sve nase avanture, igre i smicalice.
              onaj ko se prvi probudi trci vani i budi ostale. sjecam se kada je nena naseg druga feke(fehima) trcala po sokaku sa serpom drobe i kasikom da ga nahrani jer nije stigao da doruckuje a mi igrali lopte.

              ___________________________________________________________________

                [/SIZE]

                04-23-2004 02:34 zela is offline Pregledaj poruke od zela Dodaj zela u listu prijatelja
                Plastic Plastic is a Male
                moforaja


                Poruka: 2528
                Location: space

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Bunur, Mazoljice, Brankovac, Fortica, Stolac (brdo) kad sam skontam gdje smo sve bili i sta smo radili, pa nikada nikom nista, sem par razbijenih glava od puskeranja sa drugim mahalama....Ja se ne sjecam da sam imo pravu igracku, vec bi ufatio gundelja i zavezao mu nogo koncem i pusti ga da leti, pa tako po citav dan....... 13.gif,luk i strele od rusevine...i naravno skateboard od pozamljenih rolsula od prve komsinice...Dijana, hvala ti 10.gif

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Plastic dana 04-23-2004 u 12:36.

                04-23-2004 11:50 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                Humska Humska is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 997
                Location: nema dalje

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Do svoje 11-e sam zivjela u Mahali. Najdraze mi je bilo igrati se uz Neretvu i brati cvijece.
                Ljeti, brckati se u plicaku i suncati na Kamenici. Igrati reketa s kolegicama.
                Ulaziti u dvoriste dzamije i mirisati i diviti se ruzama. Kupovati rum-plocice kod Munire, ali one starinske. Ici kod Dugalica po kifle ili s makom ili one posute krupnom soli...

                Eh, pusta vremena...

                ___________________________________________________________________
                Sve sto vrijedi nosim u sebi...

                04-23-2004 12:37 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
                Plastic Plastic is a Male
                moforaja


                Poruka: 2528
                Location: space

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Airuno,,,,javi se da se prisjecamo 10.gif

                04-23-2004 12:37 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                Licnost godine '05




                Poruka: 9946
                Location: Eo me tu sam !!

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Hajmo prisjecajte se !!!!! 07.gif Novi kolaci i bogami i stari !! 10.gif

                ___________________________________________________________________


                  Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                    13.gif

                    12-16-2004 23:51 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                    Maggie Maggie is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2736
                    Location: daleko
                    pokretac teme Thread Started by Maggie

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ja se sjecam jedno ljeto, mozda mi bilo 8-9 godina i bila kod bake i trazila od dede za sladoled. I kaze dedo:"Lana (vazda me zvao tako, a nidje veze sa imenom, inace ima imena za svu celjad , moja mama je Seka, sestra je Ranka, ja sam Lana, sesetrina mala je Javorka, a moj mali je Sinisha 07.gif ), eno sam dole kod vas pilo drva i nisam mogao donijeti kozu (znate sta je koza?). Ako mi kazes doneses kozu, dacu ti za sladoled."
                    Otisla ja kuci, zametla se kozom. Vani zega, 305 stepeni, a koza veca od mene. I malo po malo dovucem ja to kod bake i pozvonim. Kad me je baba vidila, umal' dedu nije ubila. 13.gif 13.gif

                    Sta poguzija nece uradit za sladoled 18.gif

                    ___________________________________________________________________

                      12-17-2004 17:02 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                      Licnost godine '05




                      Poruka: 9946
                      Location: Eo me tu sam !!

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Hajmo malo da ponovimo ! 10.gif 23.gif

                      ___________________________________________________________________


                        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                          13.gif

                          11-08-2005 00:06 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                          Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com