Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » **Djetinjstvo** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Karabaja Karabaja is a Male
avenija kruzno


Poruka: 114

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od putnik:

    E Muntahta sjecas se Smajine kafane i onih Baraka dole na dnu mahale? ja se slabo sjecam ali ipak se sjecam da smo igrali lopte dole na onom sljunku, popeo sam se na Hum x puta, sad mi neka sjecanja naviru... Bila su to fina vremena, a mi se bezbrizno zabavljali i igrali

Jos ako si se igrao kad nije bilo ceste nego shtreka.
To su tek vremena bila. 10.gif

06-23-2007 13:57 Karabaja is offline Pregledaj poruke od Karabaja Dodaj Karabaja u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Putnik sjecam nego sta.Sjecam se cire kad je kroz mahalu prolazio,a mi pravili kolut naprijed po ogradi prored sina.Moj daidza radio na zeljeznicii ja mu svako vece u tasima nosila veceru na Cekrek.Pozdrav i Tebi i Edi. 10.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

06-23-2007 19:06 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cire se ne sjecam, previse samm mali da bi se sjeco. ali eto nekih stvari se sjecam. Imali smo i mi malci svojih trenutaka za pamcenje.

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

06-23-2007 21:35 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
djordje djordje is a Female
proplivala


Poruka: 10
Location: sydney

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

joj raja sto me uvaliste u duboko razmisljanje.koliko toga ima da ne bi stalo na sve stranice ovog sajta.neko je spomenuo gundelje!mi smo u onim ljetnim nocima hvatali gundelje pa ih onda ubacimo u lift i cekamo ko ce prvi uci a onda bjezi kud stignes.pravili priredbe i po cijeli dan provodili na Trimusi.starci nisu znali gdje smo od jutra do mraka.ovdje moram djecu i u skolu voditi a ne da ih pustim same vani.znaju samo sta su igrice i kompjuter

___________________________________________________________________
sydney

06-24-2007 14:41 djordje is offline Posalji Email za djordje Pregledaj poruke od djordje Dodaj djordje u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

RE: **Djetinjstvo** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Maggie:


    Npr. Kad sam ja bila mala, cuvala me je baka i vecina mojih prijatelja je zivjela u babinom komsiluku (na Kovacnicama). I svaki put kad podem od bake kuci idem kroz Mustovica ulicu. E sad, u Mustovica ulici su bili (ima ih jos) kanali s vodom. Ja bi kod prvog zalegla da gledam pijavice i ono ih bockam stapicem. Onda se ustanem i zalegnem do sljedeceg i sve tako do kuce. Narod prolazi, svi znaju cija sam, pa mi niko nista ne govori. Kad dodem kuci pod mosticem na Radobolji hvatam bebe zabe i stavljam ih u teglu.

    Sada se nesto mislim, moje dijete nikad nece imati tu bezbriznost, djetinjstva, odrastajuci u Americi i meni ga zao.

    Je li to normalno tako mislit'?


Maggie, BA - ne sekiraj se - i u Americi ima i zaba i pijavica, bice i lijepog djetinjstva ! 24.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

06-26-2007 15:24 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko
pokretac teme Thread Started by Maggie

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mozda ima i jednog i drugog, ali nema one bezbriznosti 23.gif

mene u ljetnim danima nisu vidjali od jutra do sutra, a ja svom djetetu ne dam da izadje ispred kuce, ako mi nismo tu, dje ti je tu bezbriznost 01.gif

medjutim, sve je to manje vise, ali kad se sjetim hvatanja punoglavaca i beba zaba u tegle, gacanja po Radobolji, sva se najezim, ne bih sad zabu dirnula da mi neko plati 19.gif

___________________________________________________________________

    06-26-2007 15:39 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif
    ma ja sam se panicno pasa bojala i sjecam se cim neko kaze eno æuke ja bjez u haustor ili u kucu uvjek mi to izmami smjeh na lice sve to tako islo dok u nas ulaz ne dodje jedan pekinezer od moje pšrijateljice i uz n jega sam se oslobodila straha mala lili je bila nasa maskota u ratu prije nego zapuca ona je vec zgrabla torbu u zube i bjezi u podrum ona nam je bila bolja od bilo kakve uzbune al na zalost auto je pregazilo i zaj danje u haustoru bila opsta zalost niko ni skim nije pricao

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    06-26-2007 15:45 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hehehhe.mene je pekinezer jurio oko zgrade dok se komsija previjao tj.drzao za stomak od smijeha 13.gif

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    06-26-2007 15:51 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5943
    Location: U podrumu

    Rahatluk Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Maggie:

      mozda ima i jednog i drugog, ali nema one bezbriznosti 23.gif

      mene u ljetnim danima nisu vidjali od jutra do sutra, a ja svom djetetu ne dam da izadje ispred kuce, ako mi nismo tu, dje ti je tu bezbriznost 01.gif

      medjutim, sve je to manje vise, ali kad se sjetim hvatanja punoglavaca i beba zaba u tegle, gacanja po Radobolji, sva se najezim, ne bih sad zabu dirnula da mi neko plati 19.gif


    Pa svakako, da tamo nema rahatluka - Ameri neznaju sta je to. A nema ni Radobolje - ona mi ostade u sjecanju jer smo na tefericima u njoj hladili bostan! Ni toga tamo nema - sve je McDonalds ! 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    06-26-2007 16:33 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko
    pokretac teme Thread Started by Maggie

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja se samo bojim vucijaka od pasa i to pravo, ono ohladim se i skamenim u sekundi 21.gif

    imamo dva u komsiluku, jedan je druga kuca od mene, mlad je proslu jesen ga nabavili i vazda je u dvoristu, ali ga mi vidimo s gornjeg sprata i valjda ga zimi drze negdje unutra, jer je doslo proljece i moj sin je strco iz svoje sobe u panici "mama, mama, MAMAAAAAAA......eno VUKA u Marijinom dvoristu" 13.gif 13.gif

    a drugi je prekoputa nas i cesto je izvedu sa sobom kad negdje podju, ili po postu, bez povodca i cim je miknem, ja bjezim u kucu 13.gif 13.gif cuko nikad ni ceste nije preso, ali sto je sigur, sigur je 02.gif

    ___________________________________________________________________

      06-26-2007 16:35 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko
      pokretac teme Thread Started by Maggie

      RE: Rahatluk Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sarajlija ba:

            citat od Maggie:

          mozda ima i jednog i drugog, ali nema one bezbriznosti 23.gif

          mene u ljetnim danima nisu vidjali od jutra do sutra, a ja svom djetetu ne dam da izadje ispred kuce, ako mi nismo tu, dje ti je tu bezbriznost 01.gif

          medjutim, sve je to manje vise, ali kad se sjetim hvatanja punoglavaca i beba zaba u tegle, gacanja po Radobolji, sva se najezim, ne bih sad zabu dirnula da mi neko plati 19.gif


        Pa svakako, da tamo nema rahatluka - Ameri neznaju sta je to. A nema ni Radobolje - ona mi ostade u sjecanju jer smo na tefericima u njoj hladili bostan! Ni toga tamo nema - sve je McDonalds ! 13.gif


      Ljepota Amerike sto se toga tice je da mozes da odaberes, da li da djete vodis u McDonalds (mada moj i tamo voli otic) ili da ga odvedes u jedan od 100 parkova koji su cisti, uredjeni, bez slomljenih ljuljacki, tobogana i klackalica, sa klupama, cistom vodom itd
      10.gif Ja samo svog ne pustam samog, a jos uvijek je mali da igdje ide sam.

      ___________________________________________________________________

        06-26-2007 16:38 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        HoneyMNE HoneyMNE is a Female
        moforaja




        Poruka: 2645
        Location: Montenegro

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        lol,vucjak je najljepsi pas i ne ujeda 10.gif moj omiljeni
        a da mi je da mi opet zauzmemo ovo nase dvoriste ovdje kao nekad.prvo da se pojedini skupe pa da se pocne harat 13.gif

        ___________________________________________________________________
        HoneyMNE
        *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
        puca.gif

        06-26-2007 23:12 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko
        pokretac teme Thread Started by Maggie

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od HoneyMNE:

          lol,vucjak je najljepsi pas i
            10.gif moj omiljeni
            a da mi je da mi opet zauzmemo ovo nase dvoriste ovdje kao nekad.prvo da se pojedini skupe pa da se pocne harat 13.gif


          mene je iskasapio, od glave do pete i dan danas nosam oziljke, jos ga samo mazila po glavi

          ___________________________________________________________________

            06-27-2007 02:00 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            HoneyMNE HoneyMNE is a Female
            moforaja




            Poruka: 2645
            Location: Montenegro

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            lol 16.gif

            ___________________________________________________________________
            HoneyMNE
            *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
            puca.gif

            06-27-2007 18:07 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
            RIO RIO is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 452
            Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            u ramica sokaku na titovoj, pa skokovi ljeti zelja samrdžic pjeva "jednom kad nam dodju sjede", pa onih partizana i ta-ta po santica parku, pa u fontanu, stvarno ova danasnja djeca nemogu skontati kako je nama bilo lijepo po bascama i sokacima sipke klepati, cega ce se oni sjecati u neku ruku zao mi je ove omladine danasnje s kafe na kafu...dok se nesmraci pa onda opet isto, a mi jedva cekali da pane mrak da se igra gonje, boce itd. vrijeme ide lagano se stari, ali bar mozemo pricati da smo nesto prozivili u svome djetinjstvu...

            ___________________________________________________________________
            Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

            06-28-2007 07:28 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
            Bubamara Bubamara is a Female
            ne more meda


            Poruka: 35
            Location: Sarajevo

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            mi smo isli na brdice hvatati stiglice, brali zelene kajsije na potoku, krali karpuze na trznici, sankali se na studentskom i na bijelom brijegu.....sad sam pravo tuzna....

            ___________________________________________________________________
            Bubamara

            06-28-2007 16:56 Bubamara is offline Pregledaj poruke od Bubamara Dodaj Bubamara u listu prijatelja
            TUTI
            Mister foruma 2008

            Poruka: 5888

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Fini balinovac.....brkanovo brdo,hum,bare i naravno spustanje niz radobolju sa onim fapovim crnim gumama 13.gif 13.gif 13.gif

            06-28-2007 18:14 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
            glumica glumica is a Female
            Trn u oku


            Poruka: 4415

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja naucila plivat' na radobolji 13.gif

            06-28-2007 22:48 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
            Karabaja Karabaja is a Male
            avenija kruzno


            Poruka: 114

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od glumica:

              ja naucila plivat' na radobolji 13.gif

            e onda se nemas sta brinuti. 13.gif 13.gif

            06-29-2007 12:07 Karabaja is offline Pregledaj poruke od Karabaja Dodaj Karabaja u listu prijatelja
            LADY_MO LADY_MO is a Female
            seka




            Poruka: 593
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tweetymo:

              13.gif 13.gif 13.gif
              ma ja sam se panicno pasa bojala i sjecam se cim neko kaze eno æuke ja bjez u haustor ili u kucu uvjek mi to izmami smjeh na lice sve to tako islo dok u nas ulaz ne dodje jedan pekinezer od moje pšrijateljice i uz n jega sam se oslobodila straha mala lili je bila nasa maskota u ratu prije nego zapuca ona je vec zgrabla torbu u zube i bjezi u podrum ona nam je bila bolja od bilo kakve uzbune al na zalost auto je pregazilo i zaj danje u haustoru bila opsta zalost niko ni skim nije pricao


            jadna moja mala Lilica odmah me rasplaka cim mi nju spomenu. Neki dan kod daidje gledam slike i na slici ja i Lili 26.gif 26.gif 26.gif
            SJecam se kad je auto udarilo vise sam plakala za njom nego za nenom rahmetli,ko djete

            ___________________________________________________________________

              35.gif

              06-29-2007 13:12 LADY_MO is offline Pregledaj poruke od LADY_MO Dodaj LADY_MO u listu prijatelja
              Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com