Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Lisakluci Istorija 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Liskaluci ne umiru
Sa stranice DelBoj Trotter/fb

Jutros na pijaci u Vrapèiæima. Imam jednog druga s kojim kad odem u Vrapèiæe, dogovorimo se i hodamo 2 debela sata po štandovima, razgledamo i takmièimo se ko æe prodavcu postaviti što ozbiljnijeg izraza lica - što besmislenije i što gluplje pitanje na koje je odgovor grehota tražit. Navest æu par pitanja koja su danas postavljena:
1. Na štandu sa alatima. Grupa ljudi starijih je oko nas. Mi pitamo: Izvinite, imate li iberzokne? Prodavac govori šta ti je to. "ona ruèka za kantu" - odgovaramo mi. Ljudi se okreæu u nevjerici, neki koji su skontali padaju od smijeha
2. Dolazimo do gospodje romske nacionalnosti koja prodaje džempere po 1KM. Ja uzimam onaj jedan dzemper pleteni i pitam: Izvinite, gdje je ovo pleteno? Ona odgovara: To ti je u Mostaru pleteno!
3. Štand sa alatima i riboopremom? 10tak ljudi okolo. Drug uzima jedan mlat i pita prodavca, je li ovo mlat za more ili za rijeke? Blijedi pogledi oko nas, a jedan deda govori, nisi ti sine za toga, okani se ti toga!
4. Romkinja prodaje slike po 1KM. Kakve su to slike. Ja uzimam jednu. Ljudi oko nas gledaju stvari. "Izvinite, jeli vam ono u uglu tamo VAN GOGH? "-Ne znam bratko, možda jeste, evo pogledaj. "-Nema potpisa" -"Bio je, bio, zaljepljen, nego nego skino"
Okolo ljudi padaju od smijeha, jedan èièa govori: Sine, ne zna ti ona ko je Van Gogh!
E pa zamislite tih komiranja. Nisam se toliko ismijao od srca ne znam kad.

05.gif

___________________________________________________________________

    11-10-2013 15:13 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...dobre provaæe green 10.gif
    jednom prilikom u Vrepcicima dosla zena da vrati podzamu kaze shav ide uhero,kaze prodavacica da je pidzama u redu,a jedan stari govori do noga je,nije do pidzame 13.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    11-10-2013 16:48 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mesha:

      Vlado Puljiæ:
      Znate li koja je rijeka najtoplija?

      RADOBOLJA

      Ima najviše šporeta u njoj 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


    04.gif

    ___________________________________________________________________

      12-03-2015 16:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      12-04-2015 17:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pitali rah.Muju Kahrimanovica
      kad je preselio u novi poslovni prostor u Fejicevoj
      sto ne pusta malo muzike i vani stavi zvucnike ,
      kaze rah. Muja
      :"Sta ce mi , da mi se ovuda kupe.".

      01-24-2016 03:25 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ono penzioneri sjede po vazdan na zidicu ispred 'zvijezdara" i
      debatisu .Pokojni, Ziza im u prolazu dobacuje :"Sta je sta hocete vi penzioneri ,dobro vam i zivite k'o lavovi".
      Jedan ce od njih :" a kakvi lalovi ,moj Ziza"
      "Jeste , jeste eto vas svaki dan po jedan , rikne ".

      01-24-2016 03:28 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pitao rah.Ertana Kapetanovica sto me boli
      vazda kad se uprem prstom ,eto tu ispod rebara ,
      Ertan mi odgovori :'pa nemoj se upirat ,pa te nece boljet "

      01-24-2016 03:37 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cuo sam "biser" sa Selom postarem kad su uje kupile raju .
      Banuli u ulaz gdje Sela stanuje a on isao niz stepenice ,
      ujo ,vojnik HVO/a ga upita za nekog Aliju a on mu odgovori
      da nezna nikakvog Aliju niti gdje stanuje .Potom ga ovaj upita
      "A kako se ti zoves".
      Kaze mu Sela :" Hajde ,bolan , idi trazi Aliju sta si se mene dopovezo".

      01-24-2016 03:41 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Mostaru niko necisti snijeg svi kazu
      "Sto cu ga cistiti kad je cist".

      01-24-2016 03:46 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Mostarci su poznati po hvaljenju da su kresnuli neku klinku

      ..kaze jedan ,bolan nemoj sto ti to treba da je provaljujesh

      ..kaze ovaj .koji cu kurac jebavat ako mi raja neznaju da guzim

      ..ovo je prava mostarska

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-24-2016 u 15:48.

      01-24-2016 15:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @vjetre ,mislim da je to sastavni dio mostarskog pederluka
      a ne liskanluka .
      Obicno bi ta i takva "mostarska liska " htijela da proservani malo po
      medjunozju doticne koke pa kad nebi uspio onda bi i "plasirao" takvu pricu
      medju rajom a koliko bi bio "ubjedljiv" i koliko bi ga raja skuzila toliko bi
      bio na "cijeni" kod raje k'o kokojebac.
      A kokama ,kakve su njihove sanse bile da dokazu svoju "nevinost"
      nikakve , a i bile bi glupe da se "pravdaju" bilo kome , za njihove
      price (bilo istinite ili ne) ipak bi to za raju onako bilo zvanicno frajerski a
      iza ledja (mostarski) a supka , a pedera, a jes' koliko sam i ja , a krkana ,
      neznam za njega al' ja jesam njegovu sestru,
      jel ovako .Eto ja malo zag(j)rebo ispod povrsine.

      01-24-2016 18:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Danas ,
      u Mostaru skoro da i nema liskanluka ,vjerovatno zato sto je i malo
      mostaraca u njemu .U stvari ,svi su to mostarci koji su se rodili tu,a da bi se
      bilo mostarcem nije dovoljno samo se roditi u toj mikroklimi.
      Treba nesto,povuc, i genetski ono sto bi se narodski reklo u Mostaru "napit se
      Radobolje" a mnogi u Mostaru mislim na novopecene mostarce ,prvo su se napili
      nekih izvorskih voda koje bi se nakon nekih stotinjak metara i ugasle u hercegovackom
      krasu.Poslije se doslo do Radobolje .
      Dakle ,morat cemo naciniti i klasifikaciju mostarca ,sa mnogim predpitanjima i cinjenicama ,
      s tim da ih (u slucaju da ih imamo i time imamo i liskanluk) "stavimo" u odredjeni vremenski period.
      Nisu li svi liskanluci manje/vise nastali prije ovog rata,il u toku samoga rata .Poslije sasvim malo .
      Liskanluk je mjera zajebanata ( na svoj i tudji racun) po kvadratu mahale danas liska skoro pa i nema .(ostavljam malu mogucnost neke prezivjele liske)

      01-24-2016 19:04 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mislim da sve evolucionira na svijetu. Svaka nova generacija je razlicita.

      A Mostar je prica posebna (specificnost od rata, pa na ov

      U moje vrijeme, gledo ko Rako u sveca kad neko malo stariji nesto izvali. Oni su bili bogovi za mladje.
      Danas svugdje u svijetu, pa i u Mostaru, hebe se djece za ono sto rade malo stariji. Kao da se rode ufurani

      Nekada, smo bili satima u Dobrile, gledali kako stariji sutaju igrica, i ponekad ubacimo ko zeton.
      Nekada, igrali smo lopte na bilo kakvom igralistu, a morali smo iznjet futbal da bi igrali sa starijim
      Nekada, u predvecerje, pogotovu ljeti, skupljali se na zidicima, pa oni stariji malo gitaru sutali, a malo pricali bajke o svojim uspjesima

      Danas , ne mozes djete istjerati iz kuce. To play station, nintendo, kurac-palac. Da se igra lopte, trebas ga uclaniti u neki klub, moras ga otpratiti do parka i nikad ne ostaviti samog.

      Danas nikom nista nije zanimljivo. Da igra papa Franjo tavle na zidicu, rekli bi 'Ta ce Papa (od 5 do 50 godina svi)

      Takva nova vremena, i okruzenje, kako moze da bude liske????

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      01-25-2016 00:26 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
      Administrator




      Poruka: 6165
      Location: Boston,MA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od STECAK:

        Danas ,
        prvo su se napili
        nekih izvorskih voda koje bi se nakon nekih stotinjak metara i ugasle u hercegovackom
        krasu

      Danasnji su uglavnom provo pili vodu iz catrnje

      ___________________________________________________________________
      zzzzik ~ 모스타

      01-25-2016 14:15 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..catrnje su dosle puno kasnije ,vec su im magarad nosila bidone a danas se vozaju u mercedesima

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      01-25-2016 14:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sto narod kaze ,doslji divlji otjerali pitome .

      ..ko bi dole sad je gore ..kolo srece se okrece

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-25-2016 u 14:19.

      01-25-2016 14:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6998
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Manite se ljudi georasizma. Mnogi velikani su šljegli. Iz koje pripizdine je ono Nikola Tesla??

      01-25-2016 14:22 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5943
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ....iz Smiljana, hajvanu nijedan.....! 07.gif
      ....Nikola je Likota - a ne ko ti.....tamo neki......! 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      01-25-2016 14:46 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6998
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I Winetu je Likota.....howgh

      01-25-2016 15:06 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      eto predahli smo uz velika razmisljanja i par komentara,
      pa da nastavimo o liskama i liskanlucima , a
      jedan takav mi se "vrti" cijeli dan da li da ga kazem ili ne ,nikako sto je neukusan vec
      liskanluk koji je izbacila jedna (vec poodavno rah.)liska ona prava mostarska.
      Naime ,bio bolestan i konstatovali mu doktori da ima rak,a on u onom svom
      svoom belaju imade hrabrosti reci prijatelju:"eto jarane ,ni ja necu dugo
      ovaj rakonja me popapa".
      A liska i meraklija bio samo takav.

      01-28-2016 01:06 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com