Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Bog i svemir » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 03-22-2005 u 11:58.

03-30-2004 15:48 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moze sve biti......ali toliko ima dokaza na nasoj zemlju da postoji bog i koliko se mudziiza(miracel) desavlo da se odmah najezis.....

Ja Mislim da se svasta moze desiti npr u Kur'anu je prije odrilike 1400 godina napisano na svemir samo raste i raste ..... a to su nedavno strucnjaci odkrili.....

Jos jedhom samo da kazem da tih dokaza vec ima nevjerovatno puno na zemlji....i ljudi koji hoce da razumiju oni ce skontat....a onima koji nece da vjeruju mozes im dovesti konja koji prica ... i oni ce reci da im se samo pricinilo.......... Uvjek se u Kur'anui spominje da za razumne ima uvijek dokaza......U ovo vrijeme dosta strucnjaka prelazi npr.. na Islam....

Pogledajte Miracles Of Qur'an.... ako vas interesuje.. pa sami provjerite=)

10.gif

03-30-2004 16:07 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hm ne znam sta da ti kazem. Inace nisam vjernik i prije vjerujem u svemirce nego u boga.
Na kraju krajeva ako postoji koja je njegova svrha?? Po meni je vjera u boga i zivot na onom svijetu u stvari jedna vrsta utjehe koju covjek sam sebi namece, kako bi lakse podnjeo gubitak najdrazih. Nekako je tesko spoznati da neko s kim si proveo pola zivota ili ne daj boze da vise neces vidjeti svoje dijete, pa onda utjehu trazis u tome da je na onom svijetu i da mu je sad tamo fino i da uziva. Ja o covjeku razmisljam kao o nekom elektricnom aparatu i on kao takav radi dok ima energije. Gubitkom napajanja gubi se i svijest odnosno kako to neki nazivaju covjecija dusa. E sad, kod klinickih slucajeva smrti, gdje covjek opet ozivi je drugacija situacija. Zamislite jedno pojacalo koje kad iskljucite iz struje zadrzi na onoj lampici, koja je indikacija ukljucenja i iskljucenja, jos neko vrijeme svjetlo iako je iskljuceno iz struje. To se desava zato sto u kolu napajanja imamo jedan malo veci elektrolitski kondezator koji sluzi za takozvano peglanje napona (uz cener diodu 13.gif ) i ovaj akumulira odredjenu kolicinu elekticne energije, tako da kod iskljucenja iz napajanja jos neko vrijeme daje napajanje onoj lampici. Po tom principu i covjek ima u sebi neku vrstu elektrolita koji akumulira energiju, pa je moguce da se i nakon "iskljucenja" u odredjenom vremenskom periodu covjek opet ukljuci. Za razliku od elektricnih aparata, covjek je sazdan od organskih materija, pa je podlozan laksem habanju, tako da se ukoliko "iskljucenje" traje duze vrijeme "elementi" ostecuju i nisu vise u radnom stanju.
Doduse meni nije jasan tretman doktora prilikom ozivljavanja, gdje isti odustaju od ozivljavanja nakon 15 minuta i potvrdjuju smrtno stanje. Ako covjek moze ponovo oziviti iz klinicke smrti nakon 12 sati ne vidim zasto ne bi mogao oziviti i nakon 15 minuta davanja elektro sokova, jer je u oba slucaja mozak izlozen bez kiseonika na duzi vremenski period.
Dakle, kad nam se lampica ugasi nema nas vise i to je to. Pripadamo proslosti, a dio nas odlazi i u buducnost, hraneci biljke, kojima ce se opet nahraniti zivotinje, a kojima ce se nahraniti ljudi. Ovakvim prirodnim ciklusom moguce je da sam pojeo koji djelic svog cukun cukun dede 13.gif

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

03-31-2004 09:44 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svak ima pravo na svoje misljenje...ja tebe razumijem.....vjerovatno ima ljudi sto vjeruju da se tjese.... radi nekih razloga.....

Ja nisam ni sekunde odgojen sa vjerom..... ali jedno vrijeme bezze dok sam studirao procitao sam neke stvari i sam trazio i gledao da skontam vjeru jer sam inace o religijama volio citat... i sada vjerujem u Boga a sigurno nisam mislio eeh odo ja vjerovat mene da se tjesim da mi je dedo rahmetli na dobrom mjestu.... djaba meni vjerovanje ...dedo ce odgovarat za svoje isto kao i ja i ti za svoje tako vjernici misle.....

03-31-2004 10:20 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 03-22-2005 u 11:58.

03-31-2004 12:47 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tacno ..svak ima pravo na svoje misljenje

pitam se onda

ako je Bog svemoguci i ako je napravio ovaj svijet ..zasto ga je napravio bas na ovaj nacin

da je pun muke, nesrece, ratova , bolesti ...da li je to put za Raj i Pakao

ako je cilj zivota da odes u Raj ..zasto ga nije kreirao tako,da je cilj ostvarljiv bez patnje

uzmimo da i nije cilj zivota da odes u Raj nego nesto sasvim trece ...zasto neko ,

ko je svemoguc , nije to uradio na jedan drugi nacin

Sve sto ucis o svemiru je bazirano na logici ...i mozes naucno objasniti

a kad gledas stvari koje se desavaju oko tebe u zivotu i vezes da ih je Bog stvorio kao

i svemir ispade sve nelogicno

03-31-2004 13:04
VraGicA VraGicA is a Female
trudim se




Poruka: 193
Location: Rujiste, odma ispod doma desno

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Mi smo mali zeleni sa broda Enterprajs
nosimo ti neeeennnooo uan big srprajs

Neeennnaa i mali zeleni
neeenaa i mali nevjerniiii....

E mene je ova pjesmica definitivno ubjedila da postoje svemirci 13.gif

Za osvajanje svemira i pronalazenju u tome odgovora da Bog postoji u potpunosti se slazem sa KENZO-m

Potpisujem sve sto si reko 10.gif , (naravno ako smijem )05.gif 35.gif

___________________________________________________________________
~102~

    ~102~

    03-31-2004 13:13 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Lela:

      tacno ..svak ima pravo na svoje misljenje

      pitam se onda

      ako je Bog svemoguci i ako je napravio ovaj svijet ..zasto ga je napravio bas na ovaj nacin

      da je pun muke, nesrece, ratova , bolesti ...da li je to put za Raj i Pakao

      ako je cilj zivota da odes u Raj ..zasto ga nije kreirao tako,da je cilj ostvarljiv bez patnje

      uzmimo da i nije cilj zivota da odes u Raj nego nesto sasvim trece ...zasto neko ,

      ko je svemoguc , nije to uradio na jedan drugi nacin

      Sve sto ucis o svemiru je bazirano na logici ...i mozes naucno objasniti

      a kad gledas stvari koje se desavaju oko tebe u zivotu i vezes da ih je Bog stvorio kao

      i svemir ispade sve nelogicno




    Ok..... Ali ....ovaj zivot je jedan Test.... Bog je dao ljudima svoju volju... da ih testira... Sve muke koje se desavaju je samo test ovaj zivot je kao da udjes na jedna vrata pa na druga izadjes.....Bog ljude testira kako ce ga postovati u nevoljama i kako ce ga postovat kad im sve blagodati da na ovom svijetu.....

    Npr. Bog ti da nevolju.... da te vidi kakav si prema njemu hoces li pricat..hoces li ka proklinjat itd ili hoces li ga samo postovati kad ti je fino....Bog ti da sve moguce ljepote da te vidi hoces li mu biti zahvalna...ovaj zivot je samo jedan tren i normalno da se treba borit da postignes sve sto mozes....ako hoces=) i duhovno i materijalno......ali najvaznije je sta ce biti tamo....neki smatraju da je bajka neki vjeruju pa cemo vidjet....

    Npr... postoji raj i pakao..... ljudi kazu zasto postoji pakao ??? Bog je da da se drzimo pravog pputa.....ako ja sad ulicom setam i vidim vatra na sred puta....nisam lud pa da krenem preko vatre pa da se oprzim...normalno da cu samo okolo proci (pravim putem)

    Toliko ima dokaza za one koji se interesuju-..... 10.gif

    03-31-2004 13:28 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hajde ..stvorio nas je ,pa nas je stavio na test

    mi smo ti koji cemo odradjivati pravilno ili pogresno

    a sta je to pravilno , a sto pogresno ?

    i ako je svemoguc ..mogao nas je stvoriti a da nas ne testira

    stvoriti nas pune ljubavi i postenja ... ..bez testova

    onda je nepravedan prema nama

    03-31-2004 13:40
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo jedan primjer samo.... 04.gif izvinite ako vas peglam


    Dva covjeka B & C

    B citav zivot zivi kao vjernik... i zivi sretan zivot normala

    isto tako recemo da C zivi ali kao nevjernik sretan zivot....

    recimo eto da nema nista poslje obadvoje su sretan zivot imali....i eto gotovo

    a sta da ima...................... 01.gif

    03-31-2004 13:41 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    postoji putokaz sta je pravilno a sta nije............


    postujem vase misljenje...jer svak ima svoju volju 10.gif

    03-31-2004 13:43 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cvrsti vjernici...lako nevolje prelaze.....iako to nije lako...

    03-31-2004 13:45 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza
    pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 03-22-2005 u 11:59.

    03-31-2004 13:53 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    NECE

    a sta ti mislis Kenzo ?

    03-31-2004 13:58
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja isto mislim da nece........jedino ako Bog hoce.... ali neznam zasto......

    jer ima milijon dokaza samo na zemlji

    03-31-2004 14:00 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza
    pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 03-22-2005 u 11:59.

    03-31-2004 14:11 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mislim da osvajanje svemira nece nista promijeniti niti cemo se primaknuti bogu tako sto cemo putovati svemirom.

    bog je tu sa nama na planeti zemlji nista manje nego sto je u svemiru.

    ali je cinjenica i ovo: da bi putovali svemirom moramo razvijati tehnologiju, dakle i nauku i samim tim cemo se polako primicati bogu i bolje razumijevati neke stvari.
    znaci indirektno ima veze .....

    nauka je ta koja se sve vise i vise primice bogu i otkriva njegove zakone i principe.
    nauka ce nam na kraju dati najvise odgovora po pitanju boga .......

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-31-2004 17:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Jova Krcun Jova Krcun is a Male
    Ibro dirka nas




    Poruka: 442
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Miran_STaRmo-:



      Ok..... Ali ....ovaj zivot je jedan Test.... Bog je dao ljudima svoju volju... da ih testira... Sve muke koje se desavaju je samo test ovaj zivot je kao da udjes na jedna vrata pa na druga izadjes.....Bog ljude testira kako ce ga postovati u nevoljama i kako ce ga postovat kad im sve blagodati da na ovom svijetu.....

      Npr. Bog ti da nevolju.... da te vidi kakav si prema njemu hoces li pricat..hoces li ka proklinjat itd ili hoces li ga samo postovati kad ti je fino....Bog ti da sve moguce ljepote da te vidi hoces li mu biti zahvalna...ovaj zivot je samo jedan tren i normalno da se treba borit da postignes sve sto mozes....ako hoces=) i duhovno i materijalno......ali najvaznije je sta ce biti tamo....neki smatraju da je bajka neki vjeruju pa cemo vidjet....

      Npr... postoji raj i pakao..... ljudi kazu zasto postoji pakao ??? Bog je da da se drzimo pravog pputa.....ako ja sad ulicom setam i vidim vatra na sred puta....nisam lud pa da krenem preko vatre pa da se oprzim...normalno da cu samo okolo proci (pravim putem)

      Toliko ima dokaza za one koji se interesuju-..... 10.gif


    Ne bi se u ovom slucaju slozio s tobom Mirane. Po meni ako ima raja i pakla, onda smo mi svi sad u paklu, a onaj ko zasluzi izaci ce iz njega i preci u raj, a ko ne zasluzi vratice se opet nazad da ponovo prozivljava ovaj pakao u kojem zivimo.

    Uostalom ako je bog svemoguc sta ima da testira nekog malog covjeka kojeg je on stvorio?? Jednostavno pucne prstima, a ovaj ima da radi onako kako je on odredio.
    Ovo testiranje i data mogucnost da neko vjeruje i ne vjeruje, ukoliko bog postoji, mi lici onda na neku njegovu zabavu, u kojoj on nastoji da ubjedi sto vise ljudi ubjedi u svoje postojanje. E ako je njegova zabava u pitanju, onda nek se mene okane i nadje sebi drugu figuru za zabavu, ja u toj igri ne zelim da ucestvujem.
    Takodje ne shvatam taj kako ti rece vid testa, gdje on bracni par vjernika, koji su posli na mevlud strmoglavi u provaliju skupa sa njihovom bebom i ovo dvoje poginu u najljepsim godinama zivota a beba ostane ziva i siroche. I da crnjak bude veci jedini rod te neduzne bebe je takodje poginuo sa njenim roditeljima. I gdje je tu poenta i gdje je tu testiranje???
    Test za nesvjesno i neiskvareno dijete???
    Sto se tice tvog primjera gdje navodis kretanje pravim putem, ni tu se ne bi slozio.
    Kazes hodas ulicom i vidis na sred ulice vatru i ti ces je zaobici i ici pravim putem. Odakle znas da je bas to pravi put, jer mozda je pravi put bas kroz vatru. Ako to tvoje poredjenje prebacimo u realnost, zamisli da si 93 godine ostao u zapadnom dijelu grada i bio si primoran da biras da li ces u logor ili uzmi pusku i pucaj na svoje sunarodnjake. U tom slucaju logor je vatra a puska zaobilaznica. Koji je pravi put? Ako je zaobilaznica pravi put da li to znaci da ce jedan Kvisko Bajric i jedan Hivzo Nazrajic u raj?? Puno je paradoksa tu brato moj. 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

    04-01-2004 10:04 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ********************************************************************

    Oki doki =) nema frke jer volim cuti misljenja drugih tako da je interesantno iako se nimalo neslazem ali je fino cuti sta ljudi misle...... samo jos jednom da kazem da je Bog odredio da covjek ima svoj volju da bira sta ce raditi na ovom svijetu....znaci ti sam biras .. i drugo ...za muslimane i ja mislim ostale vjernike ...je ovaj zivot kao sto sam prije rekao uc na jedna vrata izac na druga .....a treba se spremat za onaj svijet......Naravno da Nemislim da treba ovaj svijet ignorisat nego postici sto vise akoBogda..... Npr dobra kairera itd al ne zaboravit...sta je na prvom mjestu a to spremanje..nista nije negativno.....to je npr...biti posten...djelit sa sobom ne prolivat tudju krv.....spominjat Boga i biti mu zahvalan itd......meni samo nije jasno zasto ljudi poricu Boga....jer toliko ima dokaza za razumne......... 10.gif

    ********************************************************************

    04-01-2004 10:24 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    Jova Krcun Jova Krcun is a Male
    Ibro dirka nas




    Poruka: 442
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    De bolan brato sukni i meni koji dokaz ne bi li i ja iz ateista u vjernike presao, ako nista u proljetnom prelaznom roku 13.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

    04-01-2004 11:04 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
    Stranica (24): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com