Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Bog i svemir » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pitanje. Jeli se dokazalo da se svemir shiri ? Onako , nauchnichki ???

05-23-2015 20:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od green:

      postoji neki centar, neki univerzalni Um, vjeèna Inteligencija

      nekad su ga zvali Zeus, nekad Perun, nekad Krišna... nekad Allah, nekad Torr
      zaboli Njega briga kako æe ga zvati, da li æe mu se klanjati ili æe ga psovati...
      mi smo za Njega samo mravi, ništa bitniji od leptira, vrapca ili slona




    ..ako je tako radi cega nas je stvaro


iz zayebancije, da prostiš... znaš, isto kad ti pušiš duhan, pa fuækaš one krugove dima, iz dosade 01.gif

___________________________________________________________________

    05-25-2015 10:16 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja opet kontam nemoze sve ovo samo od sebe bitisati, mora biti nesto sto uredjuje zivot na planeti zemlji
    nekada su postojali bogovi, pa za svaki dogadjaj a danas su se katolicanstvo i islam slozili da je samo jedan

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-25-2015 10:48 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5943
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:


      iz zayebancije, da prostiš... znaš, isto kad ti pušiš duhan, pa fuækaš one krugove dima, iz dosade 01.gif


    .......! 10.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    05-25-2015 14:43 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

          citat od vjetar:

            citat od green:

          postoji neki centar, neki univerzalni Um, vjeèna Inteligencija

          nekad su ga zvali Zeus, nekad Perun, nekad Krišna... nekad Allah, nekad Torr
          zaboli Njega briga kako æe ga zvati, da li æe mu se klanjati ili æe ga psovati...
          mi smo za Njega samo mravi, ništa bitniji od leptira, vrapca ili slona




        ..ako je tako radi cega nas je stvaro


      iz zayebancije, da prostiš... znaš, isto kad ti pušiš duhan, pa fuækaš one krugove dima, iz dosade 01.gif





    ..ne pravim vishe kolutove

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-25-2015 u 15:40.

    05-25-2015 15:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    27.05.2015. | PIŠE: Osloboðenje PORTAL
    Ovih pet katastrofa Zemlja nikako ne može izbjeæi
    Historija Zemlje je oduvijek oblikovana prirodnim katastrofama, na koje, bez obzira na svoj tehnološki napredak, ne možemo utjecati. Neka su podruèja svijeta znatno èešæe pogoðena takvim dogaðajima, a neka od njih mogu usmrtiti na hiljade ljudi...







    0

    inShare
    Ilustracija
    Ilustracija
    Nauènici na temelju raznih geoloških, meteoroloških i drugih mjerenja za Listverse predviðaju koje bi prirodne katastrofe mogle pogoditi Zemlju u bliskoj buduænosti:

    1. Velika solarna oluja: Od 2015. do 2025.

    Najveæa prirodna katastrofa koja æe vrlo vjerovatno pogoditi Zemlju ne potjeèe s našeg planeta, veæ sa Sunca. Ono ima svoj ciklus aktivnosti - odnosno razdoblja smanjene i pojaèane aktivnosti poput solarnih baklji i Sunèevih pjega, ovisno o samom ciklusu. Najveæi nedavni izboj aktivnosti zabilježen je u julu 2012, nakon masovnog koronarnog izboja (CME-a) koji je prošao kroz Zemljinu orbitu i pogodio STEREO-A svemirsku stanicu. Tokom tog izboja, izbacuju se oblaci magnetizirane plazme teški milijardu tona, a ona se ponaša kao elektromagnetski puls koji djeluje na elektroniku na Zemlji, prenosi 24sata.hr.

    Solarna oluja sadrži solarnu baklju, visoke razine UV zraèenja, energetske èestice koje uništavaju kljuène dijelove satelita i brojne masovne koronarne izboje. Zemlja je izbjegla katastrofu 2012, no znanstvenik Pete Riley nakon analize zapisa solarnih oluja iz proteklih 50 godina, smatra kako drugi put neæemo biti te sreæe.

    Prema njegovoj analizi, postoji 12 posto šanse da æe velika solarna oluja pogoditi Zemlju u sljedeæih 50 godina, a vjerojatno je kako æe se to dogoditi do 2025. To æe omesti radije, GPS, satelitsku komunikaciju i milione elektronskih ureðaja širom planeta, kao i uzrokovati štetu od 1 do 2 triliona dolara u prvoj godini nakon udara, a za potpunu sanaciju bit æe potrebno èitavo desetljeæe.

    Pogledajte kako izgleda solarna oluja:



    2. Veliki potres u Kaliforniji: Od 2015. do 2045.

    Velika amerièka geološka studija pokazala je kako postoji velika vjerovatnost od potresa magnitude veæe od osam stepeni po Richteru, koji radi štetu u krugu od nekoliko hiljada kilometara od epicentra te nastaje jednom u 30 godina. Tog se potresa Amerikanci dugo pribojavaju i nazivaju ga "The big one". Najvjerovatnije æe potres krenuti iz rasjeda San Andreas te uništiti sve od juga Kalifornije do unutrašnjosti Los Angelesa. Više od 300 svjetskih nauènika napravilo je "realan scenarij krize" kroz raèunalne projekcije. Predviðaju kako æe potres izazvati popratne valove koji æe putovati brzinom od 11.600 km/h te uzrokovati ogromnu štetu na cestama, kuæama, mostovima i zgradama. Vlada je uložila preko pet miliona dolara u razvoj sistema za rano upozorenje od potresa, a on je danas u stanju izdati upozorenje tek 10 sekundi prije samog potresa.

    Pogledajte simulaciju:



    3. Najveæi tsunami ikad - vrijeme nepoznato

    Nauènici sa Univerziteta London u suradnji s onima na Univerzitetu Kalifornija, a na èelu s dr. Stevenom Wardom predviðaju kako æe vulkan Cumbre Vieja na Kanarima eruptirati te tako stvoriti najveæi cunami u povijesti Zemlje. Tvrde kako je tokom zadnjeg potresa na tom podruèju došlo do pucanja strukture vulkana, zbog èega je njegova lijeva strana potpuno nestabilna. Ako do erupcije doðe, uzrokovat æe ogromne valove koji æe putovati brzinom od 800 km/h te æe unutar nekoliko sati doæi do obale SAD-a, Engleske, Kariba...

    Pogledajte kako bi izgledao takav cunami u Japanu:



    4. Potapanje istoène obale SAD-a: Od 2050. do 2100.

    Uragan Sandy koji je 2012. pogodio SAD vrsta je oluje koja pogaða jednom u 500 godina, a prava opasnost ne leži u takvim olujama, veæ u postupnom poveæanju razine mora, tvrde nauènici s Instituta Virginija. Prema opsežnoj studiji, razina mora duž istoène obale SAD-a od floridskog Key Westa do kanadskog Newfoundlanda u stalnom je poveæanju od 1987. Svake godine more se podiže za oko 0,3 milimetra, što je puno više nego i do èetiri puta brže nego bilo gdje drugdje na Zemlji. Pretpostavlja se da æe u New Yorku razina mora narasti za 79 cm do 2050, zbog èega æe treæina grada biti potopljena, a poplave æe osim gradova uništiti i privredu...

    Pogledajte reportažu o tome:



    5. Erupcija planine Fuji

    Nakon što je potres Tohoku pomaknuo kopnenu masu Japana, 20 od ukupno 110 aktivnih vulkana u Japanu pokazali su poveæanu seizmièku aktivnost. Tamošnji vodeæi struènjaci vjeruju kako do erupcije može doæi svakog dana, a prema kalkulacijama Japan æe imati jednu masovnu erupciju svakih 37 godina. Na listi aktivnih vulkana je planina Fuji, najviši vulkan Japana na 3.773 metara nadmorske visine. Francuski i japanski nauènici su objavili izvještaj prema kojem je Fuji jedan od nekolicine vulkana za koje su najveæe šasne da æe eruptirati. Buduæi da je udaljen tek oko 100 kilometara od Tokija. Grad æe najvjerojatnije pokriti tone pepela, a bit æe potrebno evakuirati preko 750 hiljada ljudi, prenosi 24sata.hr.

    Pogledajte upozorenja:



    ÿ
    OSTAVITE PRVI SVOJ KOMENTAR >
    Digitalno Osloboðenje
    Smrtovnice, sjeæanja, posljednji pozdravi - Online objava
    Pretplata: Osloboðenje - Online izdanje

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-28-2015 08:43 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    možda se te godine vrati i JNA na Forticu, sa svima nama kao njenim dijelom ....
    pa svi budemo ponovo krivi kad soru Mostar 13.gif



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    05-28-2015 15:04 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A moza ce nas tada gadjati, krofnama , sampitama ,tuLjumbama ,
    i Benito ce ih izazivati
    iza starackog doma , doma penzionera ili porodilista
    da ljudima uljepsa dan sa
    secernom bombom.

    05-28-2015 23:10 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Benito vozeæa pošast s prikolicom... 13.gif




    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    05-29-2015 17:50 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eto uzeo si Benita kao pozitivnog lika.... 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif . On je samo pucao iz stare bolnice. Znachi da si u pravu 02.gif . A to Pashino ... Jebajiga druze, shta bude bude ,. More nebit a more I bit . 2050 -ta me bash ne interesuje puno. Nadam se da che do tada ljucka nauka nachi odgovor za sprechavanje tih , nama prijetechih, prirodnih pojava. OHHH izvinite ... sve che to Bog srediti..... 01.gif

    05-29-2015 17:50 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Šta bola... vidiš da se obojica zajebavamo... kome je to ono bilo pozitivno ?

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    05-29-2015 17:56 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mozda sa tvoje strane je zajebancija. Nisam osetio takvu vibraciju sa druge.

    05-29-2015 21:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vidi "možda" ... 14.gif na èemu gradiš tu pretpostavku, i na èemu gradiš pretpostavku da "druga strana" nema istu vibraciju ? Meni se baš ne èini, nego sam prilièno siguran da je on baš kategorièki tog ubjeðenja...

    I šta sad, benito je negativni lik vizavi rokanja, a oni koji su rokali s brda nestaju iz prièe... svi su trebali leæi i ne gaðati nazad, a ovi sjeli gore pa ofuštura... je li to vibracija koju èitateljstvo treba da osjeti ovdje, ili ja potpuno griješim ?

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    05-29-2015 21:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kome se ovaj lik obraca sa "pozitivnim vibracijama ?
    Vrabac im dvije noge /narocito lijeve . 13.gif
    Brze promjene vremena, na srednjem zapadu, vrlo utjecu ne samo na psihu
    vec i na raspolozenje osobe.

    05-30-2015 02:52 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      Pitanje. Jeli se dokazalo da se svemir shiri ? Onako , nauchnichki ???


    da. dokazano.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-03-2015 21:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

          citat od prowler2:

        Pitanje. Jeli se dokazalo da se svemir shiri ? Onako , nauchnichki ???


      da. dokazano.

    Ne znam koliko je dokazano, ali oni sto kao prate Huble i njegovog imenjaka tako kazu. Siri se sve brze i brze... Da li je to tacno, ne znam... Ako je tacno ode u neku stvar ona teorija o staticnom svemiru. Znaci odose i vehabije u neku stvar...
    Nesto ja imam protiv vehabija i fasista, nikako da skontam sta... Nekako su mi na istoj derdzi.... 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    06-03-2015 22:22 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    Alibaba Alibaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5511
    Location: Malo vamo malo dole

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Okle tebe na
    filozofiji 30.gif 30.gif 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

    06-26-2015 10:58 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

          citat od prowler2:

        Pitanje. Jeli se dokazalo da se svemir shiri ? Onako , nauchnichki ???


      da. dokazano.


    Ako vrijeme i prostor nisu postojali prije velikog praska GDJE se onda dogodio

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    09-20-2015 04:19 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5943
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:


      Ako vrijeme i prostor nisu postojali prije velikog praska GDJE se onda dogodio


    ...odlièno pitanje ali mislim da niko nezna odgovor.....osim možda dragi Bog......! 10.gif 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    09-20-2015 11:06 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ne mislim da se siri i da je svemir tu gdje oduvjek bio ,to oduvjek je meni nezamislva vremenska distanca od od kada je poceo nastajati ili nacin na koji je nasto ..to sto neki tvrde ds se svemir siri meni po meni to nije tacno ,moze samo da bude nedovoljno jaki teleskopi ili nedovoljno jaki sateliti koji mogu svojim kamerama zabiljeziti to prostranstvo ..ako se siri meni nije jasno sta je iza tog kraja 02.gif ..odgovor je uvjek isti ..Bog je taj koji sve vidi sve cuje i sve zana

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    09-20-2015 12:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stranica (24): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com