Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Bog i svemir » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prva ... « prethodna 20 21 22 [23] 24 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:


    nauka nema odgovor na to pitanje odakle matematika i fizika. nauka se ne fokusira da utvrdi porijeklo prirodnih nauka. ona se samo trudi da shvati pravila. svaka danasnja nauka je bazirana na dokazima, a ne pretpostavkama.

    ali ja mislim da je upravo nauka ta koja ce otkriti/dokazati kreatora jednog dana. vec danas postoji masovni pokret u matematici koji smatra da svemir nikako nije mogo da nastane slucajno, statisticki gledano. jednostavno nije moguce.


Dokazi???

Axiom
Teorema
Nisu dokazi, a nisu ni pretpostavke


Svemir nije nastao slucajno??? To je nesto kao ko je stariji koka ili jaje?
Ako je nesto stvorilo Svemir, sta je onda stvorilo to 'nesto'


U zadnjim postovima se govori o kreatoru. Je li isto bog i kreator?
Je li moguce da postoje i Bog i Kreator?
Da je bog reko kreatoru "hajde braca, zavrsi program i pusti klicu!!!"
U tom slucaju sve je jasno. Ljudi nisu savrseni jer je kreator pogrijesio. Neku je sekvencu u programu krivo utipkovo. Bog nije pogrijesio.

To bi mu ga moglo biti BOG kao predsjednik drzave a kreator premijer.
Ili bog kao CEO a kreator kao sef proizvodnje

Vrlo je moguce da je zivot na zemlji dosao iz svemira i da postoje civilizacije negdje u svemiru.
Ali....

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-09-2016 19:16 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zaboravih rec, bog je skoro ko Tito
10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-09-2016 19:17 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

axiom, teorema naravno nisu dokazi i matematika ih ne tretira ozbiljno dok se ne dokazu. slazemo li se? nema nista lose u terijama(naprotiv), ali treba ih uvijek uzimati sa rezervom dok se ne dokazu, najvjerovatnije putem matematike. nije slucajno sto je darwinova teorija evolucije zauvijek ostala upravo to - teorija.

da li je isto bog i kreator?
ako vjerujes da postoji kreator ne moras obavezno da vjerujes u boga.
tako sam ja poceo - od shvatanja kreatora, tj njegovog djela. e onda sam iso dalje - da vidim ima li ikakve logike da je bog ustvari kreator? studiro kuran i zakljucio da nema dileme - bog jeste kreator.

naravno ovo je samo moje misljenje i ne navodim to kao dokaz za nesto.

ljudi nisu savrseni jer ljudi su ljudi. da smo savrseni ne bi bili ljudi, bili bi software, ko sto su meleci(koji jesu savrseni). sama cinjenica da imamo pravo izbora nas onemogucuje da budemo savrseni. cim imas izbor - onda mozes da doneses pogresno odluku, je li tako?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-09-2016 19:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*ovo me asocira na stanford prison experiment.
pa zar to nije dovoljan dokaz da je problem u ljudima, a nije do kreatora.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-09-2016 19:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne kontam te uopshte. Ako ,ljudi imaju problema sa relacijama izmedju istih... pa pobogu zar nas nije bog takve napravio....Ako nas je napravio da imamo svoju svijest , shto ti tvrdish , onda mu nebi trebalo biti mrsko kad ga neko nepodashtaje. To jeste da ga ne priznaje da uopshte ne postoji. To je on stvorijo. 01.gif

06-13-2016 05:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    *
    ........... da je problem u ljudima, a nije do kreatora.


Pa to ti se i govori jadan ne bio. Kakav kreator, to je sve naše maslo. Mi smo izmislili kreatora a ne on nas.

06-13-2016 08:02 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:


    Pa to ti se i govori jadan ne bio. Kakav kreator, to je sve naše maslo. Mi smo izmislili kreatora a ne on nas.

10.gif
Bjeri bola, treba te u frizider
13.gif 13.gif


      citat od tana:

    *ovo me asocira na stanford prison experiment.
    pa zar to nije dovoljan dokaz da je problem u ljudima, a nije do kreatora.


Ne znam, nisam dovoljno potkovan.
Ako uzmemo npr jedan program, ili masinu. One se ne mogu pokvariti.
Program je perfektan i radi tacno ono sto mu se naredilo. Uzima inpute i daje autpute.
Ako program pogrijesi, onda je do programera, jer nije sve opcije uzeo u obzir, ili je jednostavno pogrijesio (Famozna je sentencia 'Ako raketa ne promijeni putanju -> samoexplodirati') Ubacio programer 'ne' i otisla raketa u PM

U slucaju strojeva iliti masina.
Jedna turbina je neustiva (vidi vodopade Nijagare, ili turbine u Jablanici ili Rami) Pice stotinama godina bez odrzavanja.
Mercedesi predju po milione kilometara sa minimalnim odrzavanjem

Ako masina grijesi, onda je problem do rukovanja ili do loseg odrzavanja. Ako je problem u fabrickoj greski ili losim materijalima onda se ta masina povuce iz prodaje i upotrebe


U ovim slucajevima Ljudi su kreatori, a masine i programi su proizvodi.
Ako je bog kreator i ljudi proizvod, onda je bog uradio vrlo los posao. Minimalno 50% Shkarta, a barem 10-20'% se nije trebalo ni roditi




14.gif 14.gif 14.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-13-2016 08:31 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....pravo zboriš, mudri Abra - ta koji kreator bi bio tako blesav da stvori nešto ovako nakaradno po svim pitanjima i još mu podario pamet da sam odluèuje o dobru i zlu. Govorim, naravno, o èovjeku koji je potpuna katastrofa za sve i svakoga oko sebe....a i za samog sebe.....! 19.gif 13.gif 13.gif

PS - a viðaj mi potpisa....mašala.....! 10.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 06-13-2016 u 08:36.

06-13-2016 08:34 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam Kreatoru halalio. Mene baka uzela na krilo i kaže uzeo ON grudu blata i za 6 dana sve napravio....Ja kontam odmah da je to bilo na brzaka. Zato mu i jeste ispalo ovako...Ta æe Kreator...vidi mu glave.... 04.gif

06-13-2016 08:41 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

golemo se ne razumijemo. ponovicu.

mogo je bog da napravi ljude da budemo savrseni, da se volimo , da ne ratujemo itd .....
ali onda ne bi bili ljudi, bili bi meleci. meleci(andjeli) su savrseni, ne prave belaja i slijepo slijede instrukcije. nemaju osjecaje, ni nista slico. fakticki software, masine.

ljudi(i dzini) su jedina bica u svemiru(barem sto znamo) koja imaju slobodnu volju i pravo izbora i donose svoje odlluke. imamo dusu i zato smo mi ljudi posebni. posto imamo pravo izbora, neki ljudi ce izabrati i donijeti pogresne odluke. to nas upravo cini ljudima. zbog toga imamo osjecaje i dusu, koje recimo meleci nemaju i ne mogu imati po definiciji.

parfraziracu paragraf iz kurana. covjek je najavio melecima da ce napraviti "ljude". nova vrsta dosad nepoznata, i posebna.
kad je bog napravio ljude i meleci nas vidjeli pitali su boga ovako:
jesu'l to ti "ljudi"? (nesavrseni, vole se, mrze se, ubijaju se, pomazu se .... kontradiktorni ...)
na pitanje "jesu'l to ti ljudi" bog je odgovorio melecima:

    ne mozete vi to shvatiti
.

nije ni pokuso da im objasni jer oni stvarno ne mogu da shvate izbor, osjecaje, dusu i sve ostalo sto nas cini ljudima. to je isto da pokusavas daltonisti objasniti kako izgleda crvena boja. oni jednostavni nisu u stanju da shvate, jer su programiranni da slijede instrukcije i to je to.

da li se sada imao bolje razumijemo?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-13-2016 18:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dakle makso brate to je i odgovor na tvoje pitanje

    "Ako je bog kreator i ljudi proizvod, onda je bog uradio vrlo los posao. Minimalno 50% Shkarta, a barem 10-20'% se nije trebalo ni roditi"


nije on uradio los poso, on je napravio ljude, da nam manuel, reko nam kako se trebamo ponasati. do nas je.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-13-2016 19:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hebiga

Ja, abra, green, prowler i jos neki smo onda meleci????

Jer ne mozemo shvatiti
11.gif 11.gif

Zezam se

nego gledam neki dan simpsone, koje inace ne gledam, pa u uvodu neka evolucija gdje Homer prelazi iz ribice u gustera, pa u majmuna, dok ne dodje do covjeka 13.gif 13.gif a u medjuvremenu prodjose dinosauri, meteori itd... (prolaze ratovi i padaju vlade, Pitove ruke visu nisu mlade... Dzoni Stulic dixit)

Sjetih se ove teme i nasmija se pravo...


Ne znam, ova zadnja tanina teorija, ako je uzmemo za valjanu. Bog je stvorio covjeka, ali nepravilnog. Ako to prihvatimo (nemam dokaza da jest a nemam dokaza ni da nije) onda se namce protupitanje:
Zbog cega se onda molimo i slijedimo onoga koji je SVJESNO napravio ljude znajuci da ce ubijati, silovati, rusiti, varati...???????

Iliti ovako.
Ako je covjek fin, nikad nikom nije nanio zlo, nije mrava zgazio... i dodje neka budala pa sve unisti... To je nepravda.
Onda je bolje biti na strani djavla. On ako nista kaze stvari u lice

14.gif 16.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-13-2016 19:06 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ima jedna indijanska prica gdje djecak prica sa svojim dedom. i pita ga djecak zasto su neku ljudi ljubomorni, ponasaju se samozivo, ubijaju druge ljude i slicno ....

dedo mu je reko da svaki covjek u sebi ima dobrog i zlog vuka.
mali je pito: koji ce vuk pobijediti?
stari je odgovorio: onaj kojeg vise hranis.

----------------------------------------------------------

do nas je brate. sve je do tebe. ova prica se podudara sa islamom. po islamu djavo nije nakav mazohista sa rogovima koji muci ljude. po islamu, u paklu su cuvari meleci(njih 19), a nema djavola nikako. po islamu djavo "tece nasim venama", dok nam je bog "blizi od zile kucavice" (to je ona najveca vena u vratu gdje gledamo puls).

da bi ljudi bili ljud mi moramo u sebi imato ugradjeno i dobro i zlo. da je drugacije onda ne bi bili ljudi, bili bi software.

do tebe je kojeg ces vuka vise hraniti.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-13-2016 19:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

po islamu nema ðavola nikako?

otkud onda da svaka sura poèinje sa:

Euzu billahi mine šejtan i radžim. (saèuvaj me Alahu od prokletog šejtana)

___________________________________________________________________

    06-13-2016 19:20 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to upravo odgovara ovom sto sam reko. sejtan nije materijalan, nego je ono zlo u tebu.

    citaj: sacuvaj me od zlobnog vuka.

    btw - nije istina da svaka sura pocinje tako ko sto si naveo. sure pocinju sa bismilom, sve osim jedne.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-13-2016 20:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kako tana rece sve pocinju sa Bismilom osim jedne ,sad se namece logicno ili recimo naivno pitanje onome ko sumnja u sve to ..kako sad jedan obican covjek ili pisac da smisli da bas jedna sura ne pocionje bIsmilom i zasto je bas pisac izoastavio tu pocetnu rjec samo u jednoj suri ..znaci namece jasan odgovor onima koji ne vjeruju da je sve to pisano uz pomoc velikog kreatora to jest Boga

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-13-2016 23:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Baka: "Makso.Makso, reci Tani da se ne zajebaje"

    06-14-2016 08:04 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    To ti hoces da nas rigurozni u paketu posalje u zamrzivac 13.gif 13.gif


      c9ziJVnetGE

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    06-14-2016 14:51 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MxB51mDnEZM


    Evo jos jedna za Tanu

    Nije zeza. Ozbiljno, on zna pozadinu ovih pjesama. Ima li veze sa onim sto si gore govorio???

    11.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    06-14-2016 14:53 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dobra. moj omiljeni bend 23.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-14-2016 20:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stranica (24): « prva ... « prethodna 20 21 22 [23] 24 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com