Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » dotaklo se dno zivota » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Aranzirani brakovi
Ili ste za onu ko ceka daj doceka ?? 14 77.78%
Da li biste pristali da vam neko drugi nadje covjeka/zenu vaseg zivota 2 11.11%
Koliko dugo ste jos spremni cekati svoga princa/princezu 2 11.11%
Dali se mislite udati/ozeniti sa prvim koji naleti a da iole na nesto lici i zaboraviti na princa/zu 0 0.00%
Total: 18 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
hamzic
Gost


dotaklo se dno zivota Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sinoc se pocelo prikazivati i to cudo

nakon trece minute bilo mi je muka to i gledati
ocajni (ne izgledom) momci i djevojke pristaju da im amerika nadje zene odnosno muzeve

poredali se na bini i prvo familija i prijatelji ih ko nesto propituju i prave selekciju da bi na kraju America odlucila ko je bolji par. naravno niko nikoga ne zna, nema randesanja, nema ljubavi, direktno se ide u brak. i vjencanje ce se obaviti pred TV kamerama i onda ce se gledati koliko je Amerika pogrijesila kada je spojila dboje ljudi ili koliko su bili u pravu.

za moje pojmove to je dno dna. nigdje ljubavi, nigdje postovanja, nigdje veze.

i naravno u jutarnoj voznji (koju sam zapoceo sa pjesmom "Sto zima a ni jedno ljeto ...") krenu razgovor o tom reality TV show. koliko amerikancima znaci brak i sta je za njih institucija braka. moja kcerka
(naravno na engleskom jer joj to bolje ide kada se treba raspravljati sa mnom) na sve moje osude prema dekadenciji ovog drustva, odgovorila je da i u mom drustvu jos uvijek postoje "ugovoreni brakovi" i da to nista nije bolje.
ne braneci te obicaje ja joj odgovorih da ako nista ti momci i djevojke se zene i udaju mimo njihove volje(ko to sada nesto dobro) dok ovi amerikanci to rade na dobrovoljnoj bazi. da li su oni toliko nemocni da ne mogu naci svoga partnera i dali je njihova situacija toliko teska da se odlucuju da svoju sudbinu prepuste americkoj publici u ruke - ili je to sve samo showbusiness.

dvoje od onih kojima se trazi muz odnosno zena su iz NYC i to je trazilo dodatne komentare. moja kcerka (19 godina) misli da je tesko naci nekoga u nyc, dok moja zena misli da je sve to samo igra. kcerka je (opet na engleskom) upitala mame "sta ona zna o tome, dali je ona ikada imala randes u NYC"
ja sam se odmah u uho pretvorio ali ne bi odgovora.

sada da vidim sta vi mislite i o ugovorenim brakovima, a i o mogucnosti da ti TV auditorij pronadje bracnog druga???
i gdje ide ovo drustvo? gdje su granice "normalnog ponasanja" i "normalnih odnosa"???

03-04-2003 16:22
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ugovoreni brakovi, ma daj ne zasmijavaj me, zar to jos postoji 05.gif

03-04-2003 16:27
hamzic
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

postoji

(na zalost)

03-04-2003 16:29
obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko ceka taj doceka

03-04-2003 16:31
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma to je samo farsa .
Daj samo nesto novo da narod bulji.

03-04-2003 16:39
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 397
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ugovoreni brakovi!
amerika se polako priblizava arapima samo na vulgarniji nacin.

ja sam ti brate starinska , vjerujem jos uvijek u ljubav!!!

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

03-04-2003 17:22 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
Kauboj


Poruka: 107
Location: Houston, TX

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ugovoreni brakovi u Americi, sumnjam.
Ugovoreni u ovom smislu kao show-bussines, moze biti, mada mislim da nijedan nije opstao.
BTW, sta se desi sa Zorom, propusti juce....

Ameri, kad im se spomene brak, oni na to gledaju kao na nesto normalno, ne znam kako reci, kao skolsko doba, pa eto doslo vrijeme na brak. Maaaali procenat brakova opstane, nego sve je svedeno na interes. Imam neki osjecaj da amerima uopste nije vazan ni brak, ni familija, ni kuca, nista, samo bankovni racun. Zive da bi imali para, umru u mislima za parama i tako im zivot prodje. Vrlo mali ih uziva u onom esto je za nase pojmove sveto - porodica. I kad kazes da si ozenjen skoro 20 godina, prvo pitanje je izkolacenih ociju, sa istom zenom. Dodje mi nekad da ih pljunem.

03-04-2003 17:40 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10251
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KATASTROFAAAAAAA






21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________






          03-04-2003 17:53 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          HDZ
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          o "ugovorenim brakovima" u americi pricalo se oduvijek
          najlaksi nacin da se dobije starus permanet residenta.(green card)
          u posljednje vrijeme cijena je "skocila" sa 4.999 na 9.999 (amerikancima dusa ovako cijene pisati) + troskovi izdrzavanja za taj period od tri godine kolio ti je potrebno da podneses zahtijev za drzavljanstvo

          i sto se statistike tice nije to tako ni lose 50% brakova uspijeva (druga polovina se razvodi)

          03-04-2003 17:53
          nepoznata
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma dajjjjjjjj....ja sama sebi srecu trazim...pa i da je sa najgorim covjekom na svijetu to je moja stvar... 01.gif

          03-04-2003 18:37
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Naravno sam pojam "ugovoren" me nagoni da zauzmem borbeni stav, caklje u ruke i ... ha-sa.

          Medjutim ... nesto me zagolica ....

          Interesuje me kakvog bi partnera meni odabrali oni koji me dobro poznaju. 13.gif

          Bas me to interesuje. Samim tim bih saznala kako me moji bliznji dozivljavaju.

          Jer ja sam

            jedno
          .
          Ono sto mislim da sam to je
            drugo
          .
          A tek je
            trece
          kako me ljudi dozivljavaju.

          Koliko je to jedno, drugo i trece slicno ili koliko su to totalno drugacije perspektive .... hmmm?

          Sta mislite o ovome?






          Drugi dio pitanja:

          Amerika i brak = Mostar i randes

          ___________________________________________________________________

            03-04-2003 18:43 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            hamzic
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            to ide u prvom dijelu

            u drugom nakon emisije ti America bira
            bracnog druga

            ljudi koji te totalno ne poznaju
            koji ne moraju biti dobronamjerni
            (hajmo joj zapapriti corbu)
            ciji jedan telefonski poziv odredjuje tvoj zivot

            i opet koncept braka sa totalnim strancem
            dok ne stanete pred maticara cak i ne znas kako fizicki izgleda
            i onda prvi dani braka u pratnji kamera (jesmo li svi egzibicionisti)

            i sta mozemo izvuci iz takve avanture

            moze li nam bas ovo "iskustvo" zatvoriti vrata pred osobom koja nam moze znaciti mnogo, mnogo u zivotu

            03-04-2003 18:51
            Sjeta Sjeta is a Female
            seka




            Poruka: 528

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            pa mozes mislit' koje hable na to pristaju.

            vjerovatno je uslov za ucesce u tom kontestu:

            - bijeli zubi
            - veoma nizak koeficijent inteligencije
            - i suza blizu prkna (trebace pred kamerama)

            ___________________________________________________________________

              03-04-2003 18:57 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
              hamzic
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              jucer kako ih prikazase
              kao profesionalce
              koji jednostvano nemaju vremena da istrazuju i pronalaze svoje "prave" ljubavi
              koji su dosta toga u zivotu okusili
              i koji su svjesni da im u zivotu treba "neko"

              i eto koliko su "nesrecni" i koliko nemaju vremena
              odlucili su americi da prepuste da im ona nadje
              bracnog partnera


              nego onaj drugi show: survivor
              zene vs. muskarci
              katastrofa po muski rod
              kako ih klinke razvaljuju
              muka ti gledati

              03-04-2003 19:07
              Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
              Kauboj


              Poruka: 107
              Location: Houston, TX

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Hamzicu, Sjeta, pa valjda ste vi dovoljno dugo ovde.
              Lova, money, account... Sve za to....
              Pa sta Jerry Springler radi? Mislis dobrovoljno se prijavljuju?
              Ko je Joe Millionare? Covjek koji zaradjuje $19.000 godisnje.
              Gleda li iko "Fear Factor"? Jesti pizzu od zivih glista, a umjesto kecapa, nekakva krv on nakve zivotinje. Zatvore te u sanduk, gdje su noge stave gujine, zmije.
              Pa "Survivor".. Stavlja te na mjesto urodjenika, vrate te u kameno doba.

              Sad pitanje.... ZASTO????

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Vuka - Mili dana 03-04-2003 u 19:16.

              03-04-2003 19:15 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
              Sjeta Sjeta is a Female
              seka




              Poruka: 528

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              mozda si u pravu

              Mnogi od njih su professionals, u smislu obrazovani i iz urbanih sredina.

              Nisam mozda trebala baciti atak na njihovu inteligenciju, nego na americku kulturu. i jad.


              Toliko od mene. U sustini nemam zivaca za takve gluposti, i ne trosim ovo malo aktivnih mozdanih celija na to.

              Samo sam se javila posto mi je uvijek drago prozboriti koju s tobom. Kad vidim ono Hamzic, ne mogu da odolim. 05.gif

              ___________________________________________________________________

                03-04-2003 19:16 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                hamzic
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                mislim da TV ima preveliku ulogu u nasem zivotu

                i da se treba boriti protiv toga

                ja gledam onaj CNN i samo se sekiram

                a ko fol hocu da sam informisan (puno mi to u zivotu pomaze - strasno)

                samo se nadam da ce jednog dana i proljece svanuti u ovom NYC pa da cu moci malo vise vremena provoditi u ambijentu koji mi apsolutno odgovara - priroda (sa dobrim drustvom)

                03-04-2003 19:27
                Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
                Kauboj


                Poruka: 107
                Location: Houston, TX

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Imas ga puno...
                Mislim na ambijent..
                Dvi hefte u godini...
                Cekaj, cekaj, ko ceka taj doceka..
                07.gif 07.gif

                03-04-2003 19:33 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17853
                Location: na prinudnom radu :)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                u americi ima gomila ugovorenih brakova, t.j. napravi se ugovor. zalosno.
                ja sam za ljubav i srce.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                03-04-2003 19:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                Monija Monija is a Female
                puterica


                Poruka: 94

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Vuka, svaka chast!!

                $$ drives everything here....sta oni nece uraditi za $$

                ja i ne gledam te shows, a znam o njima kao da i gledam. zasto? - pa svako oko mene na poslu o tome prica, a ja sutim, gledam, i kontam....ima li kraja....

                01.gif

                ___________________________________________________________________
                Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

                03-04-2003 20:02 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
                Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com