Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Mijesani Brakovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2957
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da si najveci internacionalac i ateista kad ti punica odvede dijete u crkvu i pricestii ga ili svekrva osuneti malog ( i obratno), a sve jos uzainad, pocinju pucat shavovi.
Tesko je da se dijete oslobodi roditeljskog uticaja.
I u ono doba cuo sam a i dozivio da su brakovi pucali ne zbog supruznika , nego zbog mjesanja roditelja i silne rodbine.
Kako smo mi zivili u plemenskom poretku ( a i sada je dole tako) i bez nezavisne socijalne zastite (ddakle zavisish u dobroj mjeri od familije) , jedina shansa za mjesani brak gdje su roditelji i okolina religiozni ili malogradjani (sta ce rodbina i carsija reci , moja), je da po mogucnosti zbrise najbolje u drugi grad i pocne odpocetka ziviti svoj zivot , a roditelje primati uz najavu.
Inache no chance. 11.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      03-05-2003 03:28 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Aleksandra Aleksandra is a Female
      moforaja




      Poruka: 10251
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by Aleksandra

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Imam prijatelja koji su se "pomijesali".....i sada zive u MOstaru........medju svojima.......i ......ok su........


      Imam prijatelja koji se ne bi "pomijasali"....nema sanse.... 21.gif 21.gif


      Imam prijatelje koji su pod uticajem roditelja.... 21.gif ...koji su ......bolje receno ......zrtve svojih roditelja...... 21.gif
      VOLE ,A NE SMIJU......



      Iskreno mi je zao ,drugih i trecih........... 15.gif

      ___________________________________________________________________






              03-05-2003 03:50 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
              San Hople
              SexNepoznat

              Poruka: 708
              Location: California

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Hmm....mjesani brak.
              Po cemu se razlikuju ?
              Ko je "taj"da kaze da se razlikuju?
              O kojem vremenu pricamo....koji `vjek ?
              Gdje pise da su mjesani brak...vjencani list?
              Ko se tu zeni i udaje ?
              Mama...tata ili "oni" ?
              ............hmmm..........
              Zajebi....

              03-05-2003 04:26 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
              Aleksandra Aleksandra is a Female
              moforaja




              Poruka: 10251
              Location: Mostar
              pokretac teme Thread Started by Aleksandra

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              razumjeli smo se.....~276~

              ___________________________________________________________________






                      03-05-2003 04:31 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                      San Hople
                      SexNepoznat

                      Poruka: 708
                      Location: California

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Jasta...vrlo dobro !
                      E hajmo dalje ...shiri shiri vezeni p................

                      03-05-2003 04:36 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                      Joki
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ima li koja djevojka od 18 do 26 za mijesanje.


                      Ja nemam nista protiv.

                      03-05-2003 05:35
                      nadia nadia is a Female
                      bice nesto od mene




                      Poruka: 397
                      Location: CH

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      evo citam vas i ne vjerujem svojim ocima...
                      a zasto puce u mostaru , a zasto se raspade stari forum , de je stara YU , 1000 zasto!
                      ovdje neki debelo lazu a ja necu.
                      imam 2 curice i AKO JA MOGNEM UTJECATI NA NJIH mjesani brak ne dolazi u obzir.
                      jako sam naglasila- ovo ako ja mognem- jer bez obzira kakva njihova odluka bude , one ce uvijek biti moja djeca.
                      ja zivim u ovome vremenu i prostoru a ovo vrijeme nije prilagodeno tome.
                      u nekoj dalekoj buducnosti , kad budemo na dorucku u kini a na veceri u americi , i kad esperanto bude sluzbeni jezik onda to nece biti vazno a sada jeste.
                      zamisli , uda mi se kcerka za albanca i mora roditi 8-9 djece iza nekih zidova neke avlije ili za nekog arapa pa na 40 ceziusa mora nositi onu crnu feredzu ili za nekog sicilijanca pa ide svake godine pjeske u medugorje...
                      jeza me hvata....za svoj odgoj mogu garantovati ali u svakoj prici su 2 strane...
                      sandri vjerujem kad kaze da nema veze za nju ali za mene ima veze kad je rijec o braku. prijatelje imamao svih vjera i ne bih to da izgubim nikad ali brak je nesto drugu.svi znamo kakvih prepreka u zivotu moze biti pa zasto ih na vrijeme ne upozoriti da se jedna od tih izbjegne

                      ___________________________________________________________________

                        \ | /

                        (@ @)

                        -----o00-(_)-00o-----

                      03-05-2003 09:24 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                      San Hople
                      SexNepoznat

                      Poruka: 708
                      Location: California

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Znaci Nadia niposto za : albanca,arapa,sicilijanca
                      no crna feredza
                      no avlija
                      no pjehe u medjugorje
                      Lovac na G4.........otkrivash polozaje opasno.
                      A more li za grka ?
                      Rusa ?
                      Hmmmm...
                      ....dobro si ovo opisala.
                      Pa zasto ove prepreke ne rjesimo "od malih nogu"?
                      Kada cemo poceti ?

                      03-05-2003 09:38 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                      Ruzica Ruzica is a Female
                      ne more meda


                      Poruka: 29

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Nadia, I couldn't have said it better myself !!!

                      ~264~

                      ___________________________________________________________________

                        03-05-2003 09:38 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                        nadia nadia is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 397
                        Location: CH

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        ruzice carice ja ti ne znam ovi strani jezici! prevedi ako hoces!

                        san hople! ja sam naglasila da je sve ovo u slucaju ako ja mogu utjecati na svoju djecu.a ako ne mognem , opet ce one ostati moja djeca!!!!!!!!!!!!!!!!
                        ja cu , za njihovu srecu , zrtvovati i svoja ubjedenja!

                        ___________________________________________________________________

                          \ | /

                          (@ @)

                          -----o00-(_)-00o-----

                        03-05-2003 09:51 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                        San Hople
                        SexNepoznat

                        Poruka: 708
                        Location: California

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        To "mama"...vec smo poceli.
                        Vidish...nije tesko...neka djeca odluce...ko` da ce nas ikako pitati.

                        03-05-2003 10:01 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                        nadia nadia is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 397
                        Location: CH

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        To "mama"...vec smo poceli.
                        Vidish...nije tesko...neka djeca odluce...ko` da ce nas ikako pitati.KRAJNJA SOLUCIJA



                        to ipak ostavlja nama jako siroko polje djelovanja... 33.gif

                        ___________________________________________________________________

                          \ | /

                          (@ @)

                          -----o00-(_)-00o-----

                        03-05-2003 10:19 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                        San Hople
                        SexNepoznat

                        Poruka: 708
                        Location: California

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        U pravu si...
                        Pa sta nam je radit`?
                        Prilozi,prijedlozi,...?

                        03-05-2003 10:24 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                        nadia nadia is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 397
                        Location: CH

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        svako sebi put trazi..................
                        bog te vidio sto me u duman baci........

                        evo razmisljam sta da ti napisem a svi ti primjeri su vezani za neke situacije i dugo bi bilo da ti sad napisem.

                        ali jos nikad nisam rekla djetetu ,, ovaj je ovo i zato ne valja" ako si to ocekivao

                        za mene vazi ono ,,FURAJ MALI TOM SREDINOM...."

                        ___________________________________________________________________

                          \ | /

                          (@ @)

                          -----o00-(_)-00o-----

                        03-05-2003 10:34 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                        Mystica Mystica is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 406
                        Location: Tamo gdje pada milosnica...

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Nekoga je rat promijenio, doduse mnoge, dosta ih ima razlog za takvo misljenje.
                        Ja sam uvijek bila za ljubav iznad svega, uvijek sam bila takva.
                        Ali ima veza gdje je ista vjera pa se ne slazu, ili imaju kao to i to prezime, ali imaju razlicit pogled na zivot i inace na rat, vjeru. A usput kad je njegova ili njena porodica tako zadrta da ne vide nista vise od svog nosa, ode sve u belaj.

                        03-05-2003 10:43 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                        Asja
                        Ruzica



                        Poruka: 337

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Dobri pitanje.

                        Samo ne znam na sto se konkretno odnosi..Da li vise na mijesane brakove kod nas ili kod "nas"(u "nizozemstvu")?

                        03-05-2003 10:44 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                        San Hople
                        SexNepoznat

                        Poruka: 708
                        Location: California

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        I sta je tzv."zlatna sredina"ikada napravila,pokrenula...promjenila.
                        Ne ocekujem...ne predpostavljam.
                        Predpostavka=majka svih gresaka
                        Kazu bitno je ucestvovati...hmmm
                        Koliko...50%...70%...100%
                        .............................................

                        Da li si ikada cula za emotivnu inteligenciju ?
                        Dobra neka tema...ne spava mi se...;0)

                        03-05-2003 10:44 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                        Mystica Mystica is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 406
                        Location: Tamo gdje pada milosnica...

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Primijetila sam da sam se uvijek vise slagala sa momcima druge"vjere", ali neznam sta su neki roditelji mislili o meni.

                        Bitno mi je sta on misli o meni jer je on s kojim cu zivjeti, i inace kakav pogled ima na zivot, i ostalo sve sto prati zivot. Obaveze...

                        03-05-2003 10:47 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                        nadia nadia is a Female
                        bice nesto od mene




                        Poruka: 397
                        Location: CH

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Da li si ikada cula za emotivnu inteligenciju ?ili emotivnu glupost...

                        ma nisam ti ja rodena za velike stvari !

                        ali kazes da sredina nije pozitivna a ja tvrdim da je sve stvar kako problem postavis. npr: mi smo svi dosli van iz bih i zivimo tu.
                        eh sada, kako cu se ja ponasati ovdje? hocu li postati CH drzavljanin i zaboraviti moju zemlju i moj narod, hocu li pokidati veze ? ili cu ostati ona zaguljena BIH drzavljanka i ne hjeti nista kod sebe mjenjati ?

                        postoji treca solucija , MOJA ZLATNA SREDINA!
                        naucicu jezik , primicu dio kulture te zemlje koja meni pase a zadrzacu ono od moje kulture sta mi pase...

                        ___________________________________________________________________

                          \ | /

                          (@ @)

                          -----o00-(_)-00o-----

                        03-05-2003 10:52 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                        San Hople
                        SexNepoznat

                        Poruka: 708
                        Location: California

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        To Mystica druga vjera ONLY.
                        Cekaj ...cekaj...vjera u sta ?
                        Ko je reko` ?
                        Koja Vjera ?
                        Ko podjeli ?
                        Ko zavadi ?
                        Lova...hmmm...
                        Sta ima novo ?
                        -godina-2003-

                        03-05-2003 10:54 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                        Stranica (23): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com